1. powered by Surfing Waves

Nintendo Switch (Mart 2017)

Discussion in 'Nintendo Switch' started by vetar, Jun 25, 2015.

1. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,370
    1,529
    113
    Pa jeste, bas je tesko to sranjce preneti iz sobe u sobu.
    Ko ima para za napucanu gajbu sigurno nece kukati zbog 90$.

gruja and Blinker like this.
  2. abcdef

abcdef Member

92
    3
    8
    Donkey kong
    2d Mario ?

3. zdravkelja

zdravkelja Member

9,459
    2,007
    113
    3d Mario je bitniji. Mada se pitam sta je sa Retro igrom.

4. vetar

vetar Well-Known Member

6,197
    1,061
    113
    Poenta dodatnih dokova je imati dok kod više TV-a u gajbi, tako da samo uzmeš Switch u ruke i možeš preći da igraš na bilo koji TV u gajbi po potrebi.
    Naravno ja sam očekivao neku cenu od oko $50, ali Nintendo je po običaju zacenio dodatnu opremu.

Ništa, videćemo je kasnije (kao i za igre nekih drugih Nintendo timova), naravno da Nintendo nije prikazao sve što ima za Switch,
    neke stvari su ostavili za kasnije i za E3.

5. master_yoda

master_yoda EmuGlx website editors

1,804
    333
    83
    Koliko vidim Nintendo reklamira Switch kao primarno kucnu konzolu, sto mi je cudno. Nadam se da gresim ali do sada prikazane igre mi ne izgledaju za generaciju bolje od Wii U igara kao sto je za ocekivati od naslednika.

Sa druge strane ako posmatramo Switch kao premium handheld i 3DS naslednika, hardver je mnogo bolji i tako je dosta lakse videti ogroman napredak. Ovo izgleda kao generacijska razlika u odnosu na igranje OOT/MM na 3DSu:

6. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,721
    1,747
    113
    Je l' ovo sve jako malo ili ovaj tip ima velike sake? Nadam se da su mu sake velike

7. vetar

vetar Well-Known Member

6,197
    1,061
    113
    Počeli su da izlazi utisci o Switchu

Switch clicks in the hands, but on paper, it's in trouble
    http://www.eurogamer.net/articles/2017-01-13-switch-clicks-in-the-hands-but-on-paper-its-in-trouble

U suštini prilično su zadovoljni samim Switchom, hardverom, kontrolerima, konceptom, kvalitetom,
    ali kao problem vide malo dostupnih igara na launchu i visoku cenu u odnosu na konkurenciju.

Evo još jednog utiska nekog novinara sa Neogafa, prilično je zadovoljan
    http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1333946

8. gruja

gruja I am God of War

6,340
    871
    113
    Phhh ovih dokova ce biti na aliju na kile

9. grunt

grunt Celeb Freak

17,127
    3,362
    113
    @master_yoda
    Ja sam vec par puta napisao da mi je ovo totalno djubre kao home konzola, ali da bi bio odlican naslednik 3DSa deluje kao nabudzena Vita sa Nintendo igrama gde ces bolje. ALI ostaje problem UZASNA baterija i isto tako vesela cena, pa se plase valjda da ga reklamiraju kao handheld kada ces moci ovu zeldu da igras 3h ako stedis backlight i bez zvuka :D

10. gruja

gruja I am God of War

6,340
    871
    113
    Mislim da portabl konzole od nintenda mozete da zaboravite,ovaj hibrid je jedina varijanta konzole u buducnosti,ovo je buducnost gejminga i home i pottabl konzola,stim da noje neka snaga hardwera kao hpme konzola kao sto ste i rekli ali mislim da nintendo ako im ovo prodje onako kako su ocekivali,nece vise zasebno praviti portable konzole.

11. vetar

vetar Well-Known Member

6,197
    1,061
    113
    Pa ovo nikako nije generacije napred što se tiče jačine hardvera,
    Switch je hibrid i kao takav nije mogao imati mnogo jači hardver a da nema još jaču cenu i još slabiju bateriju.

Nintendo za sada Switch želi da prikaže prvenstveno kao kućnu konzolu zato što će 3DS biti i ove godine na tržištu,
    kao i da bi naravno mogli da naplaćuju i full home console cene koje su u stvari čak i nešto više nego obično. :D

12. master_yoda

master_yoda EmuGlx website editors

1,804
    333
    83
    Posto su verovatno male sanse da ce Sony izbaciti novi handheld Switch je jedina prava zamena za Vitu/3DS. Nije sjajno ali oko 3 sata nije nesto mnogo gore od trajanja 3DS/Vita baterija a hardver je mnogo bolji plus se ocekuje mnogo vise 1st party igara sada kada Nintendo pravi igre za jedan uredjaj, u odnosu na Vita 1st party podrsku da ne govorimo.

Super Simke 64, vetar and disturbed like this.
  13. vetar

vetar Well-Known Member

6,197
    1,061
    113
    Koliko znam 3DS/Vita imaju oko 4 sata, tako da sad oko 3 sata za recimo Zeldu BotW nije baš ogromna razlika.
    A mislim da Nintendo planira da u svakom slučaju kasnije (za oko 2 godine recimo) izbaci jeftiniju i manju Switch verziju samo za handheld igranje bez doka i Joy Gripa.

14. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,159
    3,485
    113
    Slim vita moze 5-6 sati da izdrzi u gamingu. Phat sat manje.

Sent from my OnePlus One via Tapatalk

15. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,370
    1,529
    113
    Loša je baterija. Ali ja svakako i uz 3ds nosim externu. Prezivecu nekako.

16. Omega

Omega N64 je đubre

15,526
    2,383
    113
    Ne, budućnost gaminga su streaming servisi poput PSNow i OnLive, a igre će raditi na svakom uređaju koji ima pristup internetu.

17. gruja

gruja I am God of War

6,340
    871
    113
    Online streqming je glupost.

18. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,225
    453
    83
    Naravno da nije, samo treba da se usavrsi.

19. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,266
    1,081
    113
    Streaming je budućnost kao što je VR postao. Čim to već skoro više od 10 godina pokušavaju da proguraju a nikako da zaživi, nema šanse da će to u sledećih 20 godina zaživeti, a kada napokon možda bude bilo moguće (sa kvalitetom koje pružaju instalirane igre na nekom uređaju u kući) ko zna šta će.do tada novo da bude popularno

gruja likes this.
  20. Omega

Omega N64 je đubre

15,526
    2,383
    113
    Kakvih 10 godina, streaming servisi su se tek počeli pojavljivati prije malo više od 5 godina. A ti se ne sekiraj za kvalitetu prikaza slike, to je svakako najmanje važno zar ne?

21. Super Simke 64

5,266
    1,081
    113
    Kada slika izgleda kao kompresovani Youtube snimak i kada postoji input lag to čak i meni smeta, a najvažnije, ne želim da imam igre koje volim samo dok plaćam mesečnu pretplatu.

onLive se pojavio još 2003, čini mi se da sam baš odavno sve to probao.

gruja likes this.
  22. Omega

Omega N64 je đubre

15,526
    2,383
    113
    OnLive je osnovan 2003. Streaming servis pušten u funkciju krajem 2011. ili početkom 2012. ne sjećam se tačno.

23. DieH@rd

31,159
    3,485
    113
    Kada sam testirao PSNow iskustvo je bilo maltene odlicno. Vizuelno, izgledalo je ko nativna ps3 igra, a naravno problem je bio lag jer su serveri bili u UK. Ako ih ikad priblize PSNow gaming sa nasih prostora na bilo kom podrzanom uredjaju [a ima ih dosta] ce biti totalno viable.

Last edited: Jan 14, 2017
  24. disturbed

disturbed Well-Known Member

2,022
    693
    113
    I ja imam jako pozitivna iskustva sa streaming servisima. Sto se mene tice streaming ima jako svijetlu buducnost.

Sent from my D6603 using Tapatalk

25. Super Simke 64

5,266
    1,081
    113
    OK sorry, mislio sam da je odavno bio pušten u rad.

26. Omega

Omega N64 je đubre

15,526
    2,383
    113
    Taj pristup ima zapravo više pozitivnih strana nego negativnih: nema razvoja i distribucije "dedicated" hardvera za kućne konzole, nema piraterije, nema pravljenja fizičkih media i manuala, dostupan je na stotinama miliona uređaja od prvog dana itd. "Samo" da riješe problem latencije i poboljšaju kvalitetu slike.

27. vetar

vetar Well-Known Member

6,197
    1,061
    113
    FAST RMX for Switch (FAST Racing Neo Remaster) off screen gameplay

The official site claims it's 1080p 60fps, the Wii U verison ran sub 720p (540p I think).
    http://fast.shinen.com/rmx/

28. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,903
    831
    113
    Problem sa servisima poput OnLive-a i slicnih je u tome sto do sada nismo dobili nijednu igru, koja je zaista koristila potencionalne prednosti velikih servera.
    Jedino sto imamo su igre koje vec odlicno rade na PC/konzolama koje se stream-uju sa udaljenih servera.

Nikad nismo dobili neku igru koja ne moze da se pokrene na "obicnom" hardveru dostupnom za ~500e (ili mnogo manje).

Najslicnija (velika i potencionalno popularna) igra koja bi mogla da iskoristi veliki serverski hardware je novi Crackdown za Xbox1. Nije u pitanju cist streaming, vec hibridni model, gde se deo kalkulacija vrsi na lokalnom hardveru, a deo na serveru. Problem je sto je razvoj hibridnih igara znacajno kompleksniji, tako da tesko da ce to postati mainstream model.

Sa druge strane veliki N se muci pa podigne valjan online servis...

29. DieH@rd

31,159
    3,485
    113
    To nije problem, to je opcioni servis koji će možda biti ponuđeni jednog dana kada vece pare počnu da se vrte.

Videćemo kako će Crackdown to da implementira, za sad će to raditi samo u online okršajima kada će serverska aplikacija da obraća pažnju ne samo na položaj igrača i sl, već će da radi i ispomoć za izračunavanje uništenja grada. Dal će to zaista biti prisutno u igri (nismo je odavno videli) i koliko će biti u opticaju (nešto ne verujem da će C3 biti popularna MP igra), vdećemo to verovatno posle ovog E3-a.

30. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,903
    831
    113
    Trenutni model kupi igru za 60e/iznajmi je na nedelju dana/plati mesecnu pretplatu, ocigledno ne radi za gaming streaming servise.
    U startu se ogradjuju od sadasnje gaming publike i ciljaju na bottom feed, koji po mogucnosti ima odlican internet, a nema konzolu.
    Sa druge strane kad bi Valve ponudio HalfLife 3 u streaming formi sa next next next gen grafikom AI-em i slicno. Otisao bi i dao 100e(200? :D) za igru.

Crackdown 3 sa Azure-om ce raditi samo u MP-u i cloud kalkulacije ce biti prisutne. Usput diskutabilno da li im je bitnija Crackdown kao igra ili Crackdown kao showcase za Azure.

A, ako zaista bude radilo kako treba (sto je vrlo moguce), mozda ponude specijalizaovan servis za hibridni model za ostale developere i publisher-e.
    Od trenutnih proizvodjaca mislim da bi najvise voleo da vidim da N predje na streaming model, a da za klijenta naprave neki light gimmicky receiver.

31. hiawata

hiawata Relic

350
    95
    28
    Veoma sam razocaran :(

gruja likes this.
  32. DieH@rd

31,159
    3,485
    113
    Well moze i da se plati a la netflix 15-20$ mesecno za pristup celom PSNow katalogu, mada mnogi misle da je to puno para. Hoce slicne cene kao netflix, sto se ne moze ostvariti jer hostovanje igara je drasticno skuplje od samog slanja video fajlova do korisnika.

Ali dobro, sama ideja i postojanje game streaming servisa je omogucilo sirenje ove tehnologije u druge sektore gaminga. "Small scale streaming" u kojem kucni hardver postaje gaming streaming server je jos 2007. godine poceo sa skromnim radom Remote Play-a izmedju PS3 i PSP konzole. To se prosirilo drasticno vise sa dolaskom PS4 konzole [bolji RP sa jos vise klienata i impresivniji SharePlay koji dozvoljava da se bas dele sve igre online izmedju dva razlicita korisnika].

Nitendo je tradicionalno veoma skrt sa parama [pogotovo sad kada ih je WiiU iscedio], tesko bi od njih doziveo da trose stotine miliona dolara na pravljenje takvih servera all around the world.

33. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,903
    831
    113
    Nisam mislio da Nintendo pravi cloud infrastrukturu, vec da koriste tudju. Sto bi pravili svoju cloud infrastrukturu, kad se bore sa login sistemom.
    Mislim da bi njima najvise odgovarao prelazak, zato sto bi ovako zadrzali ono sto rade najbolje - gameplay + alternativne kontrole. Sam hardware na cemu se pokrecu igre im ocigledno nije jaca strana.

34. vetar

vetar Well-Known Member

6,197
    1,061
    113
    Izgleda da Switch ima prilično kvalitetan ekran

35. Panzer

Panzer Travis Bickle

649
    23
    18
    Bez namere da ispadnem negativan, ali ovo ce biti nevidjeni flop! Cena nekonkurentna, slab hardver, lose reklame, vise nego skroman lanuch asortiman igara, pitanje je sta switchu uopste ide u prilog?

36. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Ima zilote, par miliona i to je to. Ne verujem da će flopnuti kao wiiu, ali će biti daleko i od wiija. Šteta, nadao sam se da će N da bude dostojna konkurencija.

37. Omega

Omega N64 je đubre

15,526
    2,383
    113
    Jedini plus je Zelda kao launch naslov i to je sve, izgleda da su sve 'karte' bacili na taj jedan naslov. Zelda će i prodavati Switch prvih pola godine, ništa drugo.

38. vetar

vetar Well-Known Member

6,197
    1,061
    113
  39. Omega

Omega N64 je đubre

15,526
    2,383
    113
    Ja bih i nekako mogao preći preko svih nedostataka, ali preko nedostatka charging gripa u osnovnom pakovanju nema šanse.

40. DieH@rd

31,159
    3,485
    113

41. zdravkelja

zdravkelja Member

9,459
    2,007
    113
    Meni u sustini konzola deluje dobro, ali ne za pare koje oni traze i nenormalnu cenu ostalih periferija.

Btw, Switch bi mogao da bude vrlo dobar za homebrew, pod uslovom da se neko zainteresuje i razbije konzolu, ako bude uopste moguce. Arhitektura je relativno standardna, mogli bi ljudi cuda da cine sa emulatorima.

42. ivamark

ivamark Well-Known Member

5,467
    1,762
    113
    Imal li neki info hoce Switch uopste imati browser? Posle exploita za 3DS i Wii U ja mislim da ga nece ni ubaciti na Switch.

43. DieH@rd

31,159
    3,485
    113
    Sudeci po merenjima Digital Foundry-a, Splatoon 2 radi u 720p modu [no AA] cak i kada je Switch dockovan. Evo njihovih impresija posle igranja Zelde.

Last edited: Jan 15, 2017
  44. vetar

vetar Well-Known Member

6,197
    1,061
    113
  45. GameBoyFan

GameBoyFan Active Member

306
    185
    43
    Po meni je Switch dream come true konzola.
    Sve ono sto sam oduvek zeleo od Nintendo hendhelda je tu; sve sto mi je itekako smetalo kod predhodnih hendhelda, pocev od ds lite preko 3ds, su ispravili.
    Kvalitet izrade je po svim hands on izvestajima vrhunski (nikad nisam mogao da prezalim to sto mi se stari ds lite raspao sam od sebe po sarci, ekran se odvojio od tela konzole iako sam ga cuvao i imao case za njega).
    Kvalitet 720p ekrana svi hvale (nesto sto mi je itekako smetalo da se potpuno uzivim i uzivam u igrama kod 3ds je njegov 240p ekran).
    Wii U nikada nisam ni pomisljao da kupim jer mi je sam koncept bio bezveze ali zato sam obozavao Wii i odusevljen sam sto je Switch u stvari Wii 2.0, sa poboljsanim motion control i HD rumbleom ali i sa regularnim kontrolama za hardcore igrace. Po meni je to win win.
    To sto cu moci da igre igram na TV ekranu u 1080p je za mene samo icing on the cake.
    Najbitnije mi je to sto je Switch jedno barem 80 puta mocniji od 3ds i oko 10-ak puta od Vite i to sto cu konacno moci beskompromisno da uzivam u hendheld igrama.

Na kraju, ako sam za 3ds mogao da izdvojim 185e i nisam zazalio onda za Switch 300e ce mi biti totalno ok s obzirom sta sve dobijam za to.

46. nebojsa986

nebojsa986 ...

2,005
    385
    83
    Sve je to ok, ali samo apple moze da razbija posao od fanova, ostalim kompanijama trebaju i racionalne musterije koje ce kupovati uredjaje hladne glave, a ja to ovde ne vidim, ja licno bi se ovde dvoumio i za 200e cenu, a ne ovu najavljenu.

47. grunt

grunt Celeb Freak

17,127
    3,362
    113
    Da ponude samo tablet bez doka za 220eur kontam da bi uzeo. Ovako njet :D

48. gruja

gruja I am God of War

6,340
    871
    113
    Ja apleov proizvod nikada ne bi kupio.
    Treba da nosim kineske patike i da imam telefon od 500€ marsh bre,ti su mi najgori,onaj ko ima pare ok ,moze da se proserava a sirotinja koja kupi afone za 500 € pa posle nema nedeljom za kutiju morave mi je muka od toga...

49. vetar

vetar Well-Known Member

6,197
    1,061
    113
    Daniel Bloodworth (Easy Allies) explains the Switch's HD Rumble (He's impressed)

Kupi Switch i prodaj dock za 80-90e. :lol:

Ozbilno IMO Switch je dobra i vrlo zanimljiva konzola, ali cena je trebala biti niža (pogotovo u Evropi) i da ima veći izbor igara na launchu.

50. Omega

Omega N64 je đubre

15,526
    2,383
    113
    Ako se bude loše prodavao možda dobiješ i dock za 200€ na jesen. :D

250€ sa 1 2 Switch u paketu bi bilo razumno (i to na granici razumnog s obzirom na charging grip), ovako ću sačekati.

grunt likes this.

Share This Page