Nintendo Switch (Mart 2017)

Discussion in 'Nintendo Switch' started by vetar, Jun 25, 2015.

1. GameBoyFan

GameBoyFan Active Member

258
    142
    43
    Ja ne znam koliko sam objektivan kada pišem o Switchu i igrama jer pričam iz svog iskustva što mislim da je i poenta foruma.

Ne dolaziš na forume da čitaš profesionalne recenzije valjda, za to postoji metacritic i slični sajtovi.

Sigurno je da nisam potpuno objektivan iz prostog razloga što ostale konzole ne posedujem pa je direktno poređenje iskustva na ostalim platformama nemoguće.

Ali sa obzirom da me ostale platforme i konzole ne interesuju, niti planiram da posedujem bilo koju od njih u budućnosti, jedino što mi ostaje je da prenosim utiske i iskustva od Switcha.

Mislim da bi ovaj forum bio bolji ako bi na njemu pisali ljudi koji poseduju konzolu ili koji su zainteresovani da je poseduju u budućnosti.

Često ovde kada čitam pozitivne ili negativne kritike ne znam da li obe dolaze od nekoga ko ima neposredno iskustvo sa Switchem ili je njegovo/njeno mišljenje kreirano samo informisanjem sa raznih izvora, i to mi veoma smeta.

Ja ne idem na PS4 ili XBONE thread i tamo postujem svoje utiske o konzolama i igrama koje sam gledao na YouTube jer ne vidim kako mogu time da doprinesem bilo čemu.

2. Oblakoder

Oblakoder Member

159
    14
    18
    Ne znam da li ce se neko naljutiti ali igre poput Zelde BotW, MK8 Delux, Odysseya i Splatoona 2 stvarno zasluzuju da se dizu u nebo. Te igre su vrh svojih zanrova, a Zelda je definitivno jedna od najboljih igara ikad. Razumem da se nekom ne svidja neka od tih igara ali svako ko ih zaigra reci ce cista perfekcija. Arms ne mogu da dizem u nebo jer realno to nije taj kalibar bez obzira sto je zabavna i inovativna igra :)

3. disturbed

disturbed Well-Known Member

1,897
    567
    113
    THIS! :)

4. Ashitaka

Ashitaka New Member

26
    13
    3
    Bas tako ova poslednja recenica je pogodila u centar! Relatino sam nov clan i citam svaki dan prepucavanja i svadjanja o tome sta je bolje sta nije. Mislim realno, da imam para posedovao bi sve tri konzole i rado se igrao sa njima. Ne znam cemu to hejtovanje ove ili one konzole. Imao sam para za jednu i opredelio se za switch i nisam se pokajao uopste. Sto ne znaci da mozda ne bi vise uzivao u PS4 ili Xbox, ali opet kazem kao GameboyFan ne idem po thread-u od Ps4 i xbox i trolujem ljude. Uzivajte ljudi u igricama to i jeste poenta.

Dcer and vetar like this.
  5. grunt

grunt Celeb Freak

14,159
    1,809
    113
    Sve je to cool i ja sam za uzivanje u igrAMA :) Evo po treci put sam uzeo 3ds i uzivam u njemu i pored gomile objektivnih mana koje ima.
    Isti slucaj ce biti i sa switchem kada ga uzmem jednog dana, a uzecu ga sigurno.
    Problem je sto se neke objektivne mane i nelogicnosti brane do tih "zilotskih" granica.
    Ja stvarno nemogu da zamislim zasto je recimo hate i trolovanje sto sam nezadovoljan kako je sa tehnicke strane ispala moja najiscekivanija igra za switch xenoblade 2, igra je fantasticna ali bi bila JOS bolja da Nintendo nije stedeo na hardveru as simple as that. Isto tako sprdnja sa malim internim prostorom itd..

Ali dobro, vatra se na internetu mnogo lakse pali nego irl pa nas ponesu strasti vise nego sto bi trebalo :D
    Plus savet za novije clanove koji druge clanove ocenjuju napamet citajuci samo novije postove thats the wrong way to do it. Snes moja omiljena 16bit platforma na stotine sati sam proveo igrajuci jrpg igre sa njega, gameboy sam dobio bukvalno cim se pojavio u srbiji proveo sam sa njim neke od meni najlepsih trenutaka, kada sam kupio gba bio sam opcinjen konzolom. Gamecube me je ostavio bez daha kada sam uzivo video igre kao sto su bile Eternal darkness itd... verujem da sam proveo mnogo vise vremena uz nintendo nego neki od svezih fanova ovde, al dobro :)

Ashitaka likes this.
  6. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

3,753
    767
    113
    Meni samo nije jasno kako mislis da su stedeli na hardveru.
    Koji bi ti to hardver hteo, koliko bi konzola kostala i koliko bi baterija drzala?

7. grunt

grunt Celeb Freak

14,159
    1,809
    113
    Ja mislim da sam bio vec nekoliko puta izneo sta tacno mislim pod tim, stedeli su zato sto se nisu otvorili i napravili redovnu kucnu konzolu nego su isli na ovaj hibrid.
    Da su izbacili home konzolu ala game cube 2 sa modernim hardverom (zelda u 60fps, xenoblade u 60fps sa dobrom rezolucijom itd...) i posle neki switch koji je portable only sa ovim trenutnim hardverom najverovatnije bih kupio OBE. Da li je sada jasnije

ivamark likes this.
  8. shin-boyan

3,753
    767
    113
    Ti se ne slazes sa konceptom konzole sto nikako nije isto sto i stednja na hardveru (jer boljeg a isplativog hardvera za ovaj koncept nema).
    Mislim, zamerka je podjednako budalasta kao kada bih rekao - Sony je stedao na hardveru pa mi nije ubacio misa i tastaturu.

GameBoyFan likes this.
  9. grunt

grunt Celeb Freak

14,159
    1,809
    113
    Dobro nije direktna stednja, ali ce svakako ustedeti mnogo na r&d-u jedne platforme umesto dve. Al dobro eto pogresno sam se izrazio.
    Mada opet ulazimo u besciljnu polemiku, neko je na strani old school koncepata, neko moze da svari ove nove fore i fazone, prvo me je m$ smorio sto je xbone pretvorio u low budget PC, pa onda nintendo sa ovim hibridom, jedino se sony drzi starog koncepta koji eto meni licno najvise lezi :D

10. shin-boyan

3,753
    767
    113
    Tu se vec slazemo.
    Meni ni xbox ni switch realno ne trebaju, ali volim da mogu da odigram ekskluzive.
    Vec se nedeljama dvoumim da li da uzmem Switch, a igrao bih samo Mario Kart na njemu.

grunt likes this.
  11. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,204
    767
    113
    Switch ih je spasao propadanja, Gamecube 2 bi sada prošao gore nego Wii U. It is simple as that.

I ja bih voleo da je Nintendo 64 izašao sa CD drive-om, Playstation se onda nikada ne bi uzdigao, većina fenomenalnih igara koje su izlazile na Playstation 1, 2, 3 i 4 bi bile na Nintendo platformama i onda bi i skoro svi znali da su Zelda i Super Mario najbolje igre :) , ali to se nije desilo, i nemam zašto da pljujem Nintendo zbog toga dok god prave igre kakve prave, to je ubedljivo najvažnije.

Ace likes this.
  12. Oblakoder

Oblakoder Member

159
    14
    18
    Nije cilj Nintenda da jednom hardwer fanatiku proda konzolu nego da napravi konzulu kao sto je Switch koja ce se prodati u 50-100 miliona. Tebi zanimljiva igra ne radi kako treba pa sta sad? Koliko Sony igara ne radi kako treba? Skoro sve PS4 ekskluzive rade u 30fps i sad je najveci problem Zelda, msm ne mogu da verujem

13. vetar

vetar Well-Known Member

4,919
    644
    113
    Šta ko lično više preferira je totalno druga stvar, i ja bi više više lično voleo samo Switch kućnu konzolu sa jačim hardverom za istu ili nižu cenu nego hibrid (pošto mnogo više preferiram igranje na TV-u), ali znam da bi se takva konzola prodala na nivou GC-a možda, dok će ovakav Switch da se proda u 50-100m.
    Tako da to nema nikakve veze sa štednjom na hardveru već su išli na hardver i koncept koji će im doneti odličnu prodaju i veoma uspešan uređaj.

Dcer and grunt like this.
  14. Omega

Omega N64 je đubre

13,715
    1,604
    113
    Realno svaka konzola koja je trenutno na tržištu ima GOMILU nedostataka, bilo hardverskih bilo softverskih, međutim na kupcu je da izabere ono što mu najmanje smeta.
    I ja bih volio da je PS4 Pro izašao prošle a ne pretprošle godine sa 'ni na nebu ni na zemlji' hardverom.

gruja, Dcer, Matt and 2 others like this.
  15. Cipak

Cipak RPG Fan

1,474
    242
    63
    Po cemu si zakljucio da bi se PS brend ugasio da je 64 imao CD. PS1 je izasao skoro 2 godine pre N64 i bio je bas revolucionarna konzola. Tako da N64 sa CD-om ne bi mnogo umanjo prodaju PS-a. Verovatno bi se on sam prodao u vise primeraka.
    A i da Sony ne postoji Zelda i Mario mi ne bi bile najbolje igre nego DK i Xenoblade.
    Vec sam cuo vise puta da je PS brend uspeo zbog gresaka Nintenda i Sege. Sto je po meni nebuloza. Sony je uspeo zato sto napravili dve vrhunske konzole (PS1-2). Koje su bile monstrumi kada su se pojavile. Dodajmo na to i brdo odlicnih exkluziva po meni ima bar 10 boljih od pomenutog Maria i Zelde i eto recepta za uspeh.
    Sto se Switcha tice i meni bi vise odgovaralo da je samo home konzola sa jacim hardverom. Ali Nintendo se odlucio za hibrid i izgleda da su potrevili i svaka cast im na tome. Izgubili su mene kao kupca ali su dobili milione drugih kojima takav koncept odgovara. Switch ce se verovatno prodati u blizu 100 miliona primeraka samo ako se malo potrude da sto vise multiplatform igara izadje za konzolu. Ali ako se budu oslanjali samo na svoje exkluzive nece preci 70 miliona.

Last edited: Jan 12, 2018
    grunt likes this.
  16. Oblakoder

Oblakoder Member

159
    14
    18
    Cuj ovo barem 10 boljih od Maria i Zelde. Ok stvarno su dobre Sony igre ali pogledaj postavku glavnih PS4 ekskluziva sve neke varijante akcijskih avantura Uncharted 4, Uncharted 4 Lost Legacy, The Last of Us 1 i 2, God of War 4, Detroit: Become Human, The Last Gardian, Infamous...Cak je i taj horizon vise akcijska avantura nego pravi rpg. Nitendo je dosta raznovrsniji i pokriva sve zanrove kvalitetnim igrama.

17. zdravkelja

zdravkelja Member

7,900
    1,074
    113
    :lol:
    Sve razlicite igre sem U4 i TLOU.

Playstation brend je kroz celu istoriju bio popularan zbog raznovrsnosti, bukvalno imaju igre za svakoga, jedino su sa platformskim utanjili, ali eto, tu je Crash kolekcija da pokrije i to.

grunt likes this.
  18. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,217
    832
    113
    Hahahaha svaka čast

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Matt, grunt and darkado like this.
  19. Ace

Ace 1.000.000

2,583
    384
    83
    Nije tu bilo ništa revolucionarno, konzole sa CD čitačem su uveliko postojale i znalo se da je to sledeći korak u industriji video igara, a sama konzola je imala dobar gpu i (ispod)prosečan cpu. Najrevolucionarnije je bilo maksimalno olakšavanje razvoja i izdavanja igara za njihovu platformu.

N64 je brisao patos $onijem kada je izašao ali je bio obogaljen upravo nedostatkom CD čitača tj malim kapacitetom ketridža i manjkom 3rd party podrške. $ony je imao sreće da su najveći konkurenti donosili neshvatljivo retardirane odluke a oni su uz pumpanje gomile para u reklame i pravljenje hajpa uspeli da popune rupu i zagrabe dobar deo tržišta.

To je istina, bilo tebi nebuloza ili ne. Nintendu je najviše došla glave arogancija (odnos prema developerima) a Segi katastrofalno loše odluke.
    Nintendu je otišla većina third party developera zbog lošeg odnosa i zato što su zadržali ketridže kao medijum koji su bili deset puta skuplji i imali bedan kapacitet u poređenju sa cd-om. Prelomni trenutak, možda i u istoriji Nintenda kao kompanije, je kada ih je napustio Square i objavio FFVII na konkurentskoj konzoli koji je postao ogroman hit.

Sega, s druge strane, je izbacivanjem loše projektovanih i softerski užasno podržanih addonova (Mega CD, 32X) u vreme kada se Mega Drive i dalje dobro prodavao uspela da napravi konkurenciju sama sebi i da kupci počnu da gube poverenje i da osećaju zebnju kada kupuju Sega proizvode.
    To su samo potvrdili sa Saturnom - iznenadni launch konzole 4 meseca pre datuma izlaska u ograničenom broju radnji zbog čega su najveći trgovinski lanci popizdeli i potom iz inata odbili da drže i prodaju Sega proizvode, razvojni timovi koji su imali minimalno vremena za upoznavanje komplikovanog hardvera i razvoj kvalitetnih igara i onda puštanje Saturna niz vodu samo 3 godine kasnije... Niko više nije verovao Segi.

Kec se prodao jer su se kockice poklopile a dvojka zahvaljujući dvd-u, on je bio reklamiran masama prvenstveno kao najpristupačniji dvd player. Ni kec ni dvojka nisu bile ni blizu da budu najjače konzole u generaciji a kamoli "monstrumi" (ps2 je bio tek na trećem mestu, iza Xboxa i Gamecubea).

grunt and Super Simke 64 like this.
  20. voja87

voja87 Well-Known Member

8,670
    1,292
    113
    ne moze se sad bas reci da je ps1 uspeo zato sto su drugi zasrali, jesu zasrali ali i sony je zato uradio sve kako treba, hardver, cena, marketing i td
    a oko snage za ps2 se donekle i moze reci da je bio monstrum, ps2 je vrlo verovatno imao najjaci cpu te generacije, to plus nenormalan bandwidth...imo razlika izmedju njega i dreamcasta je veca od razlike izmedju ps2 i xbox-a...

Cipak likes this.
  21. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,075
    1,129
    113
    Ps2 je poslednja relikvija vremena kad moze da se isprogramira nesto suludo kad se znaju cake. Mgs2 i silent hill 2 kao igre na vise platformi su odlicni primeri sjajnog developmenta na ps2.

Sent from my BL5000 using Tapatalk

Last edited: Jan 13, 2018
    grunt, Cipak and Omega like this.
  22. howler

howler Well-Known Member

2,148
    382
    83
    ...2001god....

kada je PS2 mogao izvuci

PC (not so) Master Race za tehnolosko dostignuce je imao

i bilo je jasno dali ce ljudi spucati 299$ na:

ili bi radije isli sa

grunt likes this.
  23. Omega

Omega N64 je đubre

13,715
    1,604
    113
    Zato dok su konzole radile u 320x240 PC je mogao 'izgurati' 1600x1200. Sitnica.

Undenis likes this.
  24. voja87

voja87 Well-Known Member

8,670
    1,292
    113
    jbg kao klinac nisam znao sta je rezolucija ali mi je opet bolje izgledao model lika sa prstima, ocima i ustima od lika koji za facu ima nalepljenu slicicu kao u vecini tadasnjih pc igara. pc je imao rezoluciju i teksture dok su konzole gurale sve ostalo, bolje modele, efekte i animaciju, sve je to tek kasnije doslo na pc

grunt likes this.
  25. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,075
    1,129
    113
    Omega je bio bas ekstreman, 800x600 je realno za to doba pc gaminga ali poenta je na mestu.

26. Oblakoder

Oblakoder Member

159
    14
    18
    Ja nigde ne kazem da su iste nego da pripadaju istom zanru, a tebi ako je to smesno pogledaj na wiki. Sony se previse oslanja na igre tog tipa, tj slicne igre dok ostale zanrove polako zapostavlja. Cak su uspeli da upropaste Gran Turismo koji je Sony ikona. Gde je neka kvalitetna sportska igra, online pucacina, tabacina, platformer 2d i 3d itd. Cak je i Infamous Second Son akcijska avantura :D

27. Omega

Omega N64 je đubre

13,715
    1,604
    113
    Početkom 2000-ih 800x600 je odavno bila 'old news' rezolucija.
    Već početkom 2001. se moglo itekako igrati u 1600x1200@50-60fps.

Undenis likes this.
  28. voja87

voja87 Well-Known Member

8,670
    1,292
    113
    vecina je imala manje monitore i standardna rezolucija na kojoj se igralo je bila 1024x768, mislim da sam 2002 dobio bas jak komp i opet sam se igrao na toj rezoluciji, ne znam stvarno koji monstrum je trebao za 1600x1200 u 60fps-a

29. Omega

Omega N64 je đubre

13,715
    1,604
    113
    Kao što danas 4K60 gaming nije jeftin, tako nije bio ni 1200p60 u tom periodu. Poenta je da se već u septembru 2000. moglo igrati u 1200p60 dok je PS2 bio uglavnom ograničen (što je donekle bila i prednost) na 576i50.
    Treba sve to uzeti u obzir kada se porede grafička dostignuća iz tog perioda.

30. voja87

voja87 Well-Known Member

8,670
    1,292
    113
    ok...opet mislim da malo preteujes sa rezolucijom, mozda je mogao da se igra red alert 2 ali halo npr nije radio savrseno ni na mom pentiumu 4 sa gf4 4200 u 1024x768

gruja likes this.
  31. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,204
    767
    113
    Imale su i PC i konzole tada i svojih prednosti i mana, pogotovo što je tada i PC imao mnogo fenomenalnih ekskluziva. Većina se hvata za jednu prednost jedne od platformi i od toga pravi jedinu važnu stvar.

32. Omega

Omega N64 je đubre

13,715
    1,604
    113
    Halo je bio strašno loš port, nije uopšte dobar pokazatelj performansi hardvera iz tog perioda.
    Uglavnom potraži kakva su ubitačno dobra kombinacija bili Thunderbird Athlon i GeForce2 Ultra (oboje iz 2000.)
    Niko pri zdravoj pameti nije kupovao Pentium4 za gaming u tom periodu.

33. zdravkelja

zdravkelja Member

7,900
    1,074
    113
    A opet Nintendo nema ni jednu igru u tom fazonu, znaci nisu kompletni :D

GT Sport je najbolja igra u serijalu. Gde je Nintendu simulacija voznje?

Killzone multiplayer na PS3 je bio dobar, na PS4 solidan. Gde je Nintendu FPS?

Od sportskih imaju onaj bejzbol koji ne igram, ali citam da je dobar. Imaju i Everybody's Golf. Gde je Nintendu sportska igra?

Tabacine ako ce da prave kao Nintendo, bolje da se i ne trude :D A pored Guilty Geara, SF-a V, MvC-a, Tekkena, KOF-a, uskoro Soulcalibura i DBFighterz, zasto bi to uopste i radili? Btw, jel ima nesto od ovoga na Switchu?

Platformere sam rekao, tu im je prosao voz odavno, ali eto, izbacili su Crasha.

eufrat, grunt, WickedlNl and 3 others like this.
  34. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,075
    1,129
    113
    Nintendo samo portove mobilnih igara gotivi. Kako bre ne znate da je mario feat djovak najbolja pravoslavna simulacija tenisa?

35. TwiSteR

TwiSteR Active Member

468
    226
    43
    Molim te, nemoj dalje, ne znaš šta pričaš. Pokušaj da barem na kratko ne budeš N fanboy, sagledaš realnost i uvidiš da Switch nije Sveti gral gaming-a, kakvim ga ti očigledno doživljavaš. Dobre, odlične igre postoje i na drugim platformama, a pogotovo na PS-u, koga svaki čas prozivaš da nema dobrih i raznolikih igara kao (your precious) Switch. Da ne bi pomislio da sam Sony fanboy, reći ću ti samo da gotivim Switch i da ću ga najverovatnije kupiti, ali tek kad bude imao barem 6-7 big N (AAA) ekskluziva, a da to nisu remasteri. Za sad ima samo dve, Zeldaru (koju sam odigrao na Wii U) i Odyssey. A da, ima i bogatu ponudu port-ova matorih igara sa drugih platformi, koje su retko kome više interesantne, osim vlasnicma Switch-a koji su oduševljeni njima, jer sad (po punoj ceni) te igre mogu da igraju i van kuće. ;) Splatoon je zanimljiva igra, igrao sam malo prvi deo u MP-u, ali nije igra zbog koje bih pohitao da kupim konzolu.

Jel si uopšte probao GT Sport? Naravno da nisi. Kako onda onda možeš da izjaviš da su upropsatili (LOL :D) igru?

Kašeš nema sportskih igara na PS-u? Opet LOL! :D FIFA, PES, NBA, NFL, NHL, WWE, UFC,... You name it, PS has it. :yes: Isti slučaj je i sa online pucačinama i tabačinama, ima ih koliko hoćeš za PS.
    I nije akcijska avanura, nego akciona avantura. Akcijska može biti samo cena nekog proizvoda. ;)

eufrat, grunt and WickedlNl like this.
  36. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,075
    1,129
    113
    Staniste najgore "sportske" igre prosle godine je upravo switch.

37. Cipak

Cipak RPG Fan

1,474
    242
    63
    Da si lepo procitao moj post shvatio bih da sam pisao o exkluzivama iz PS1-2 perioda. Mada koliko vidim i PS4 ima vise raznovrsnih i dobrih igara nego switch trenutno. Naravno to se moze nadonaditi u narednom periodu ali sam siguran de ce u medjuvremenu i za PS4 izaci jos vrhunskih igara do kraja njegovog zivotnog veka.
    Ja najvise igram trke i Jrpg i preferiram kucne konzole. Koliko mi je exkluzivnih igara iz tih zanrova Nintendo ponudio u poslednjih 20 godina a koloko Sony.
    @Ace
    Kakvu rupu je Sony popunio kada se pojavio u vreme SNES-a I SMD2. Po cemu je to N64 brisao patos sa PS1 po broju kvalitetnih igara sigurno ne. A i tehnicki igre iz kasnijeg perioda PS keca brisu patos sa bilo kojom N64 exkluzivim. MGS, FF, GT, Tekken da ne nabrajam dalje koje N64 igre brisu patos sa ovim serijalima.
    PS1 se pojavio godinu i po dana pre N64 i jeste bio revolucionarna konzola za taj preiod.
    Isto tako i PS2 se pojavio godinu i po dana pre konkurencije i u tom periodu jeste bio revolucinarna konzola. Jesu kasnije usrali sam PS3 i Vitom. Ali kada se sve ukupno sagleda Sony je kompanija koja je napravila najmanje gresaka sto se konzola tice i ne mogu da se slozim sa konstatacijim da su za njihov uspeh zasluzne samo greske konkurencije.
    Isto tako je nebuloza tvrdnja da je xbox360 uspeo zato sto je PS3 bio preskupa konzola teska za izradu igara. Xbox360 je uspeh zato sto je Microsoft povukao prave poteze u pravo vreme.
    Switch je uspeo zato sto je ponudio nesto novo sto se danasnjim kupcima svidja. A ne zato sto Soniju i MS-u ide lose. To je dokaz da u isto vreme mogu da postoje 2-3 uspesne konzole. Ako kupcima ponudis dobar proizvod mozes se nadati dobroj prodaji. A greske ili uspesi konkurencije nece imati preveliki uticaj na istu.

TwiSteR and grunt like this.
  38. Ace

Ace 1.000.000

2,583
    384
    83
    Kao prvo, nije izašao u vreme SNES-a, na tržištu su uveliko postojale konzole pete generacije sa CD čitačima - Panasonic 3DO, Amiga CD32 (koju sam ja imao), Sega Saturn, verovatno je bila još koja.
    Rupa je postojala jer je svaka od tih konzola imala jednu ili više mana - Panasonic preskup, Commodore ubrzo pukao (šmrc), Nintendo odložio launch, o Saturnu sam već pisao, tako da je tržište bilo otvoreno da neko uleti. Imali su sreće da povuku neke dobre poteze i da im se sve poklopi i to je to.

N64 kada je izašao je bio duplo jači od bilo koje konzole na tržištu tako da je sa te strane otresao konkurenciju, samo da je Nintendo bio manje retardiran bila bi druga priča.

Za broj kvalitetnih igara ne sporim ali to je prosta igra brojeva, za N64 je izašlo ukupno 300 naslova a za $oni preko 2000. A to šta je tebi bolje i šta više voliš je totalno subjektivna stvar.

39. Oblakoder

Oblakoder Member

159
    14
    18
    Pricam o ekskluzivnim igrama i tu je Nintendo najraznovrsniji! Zasto sad pominjete 3rd party igre? Uporno pricate zasto bi neko kupio takve igre za Switch kad su na drugim platformama jeftinije, pa da vas podsetim da su na pc- najeftinije i zasto bi ih neko kupio za PS4. Mozda to vase pravilo vazi samo za Nintendo?

40. voja87

voja87 Well-Known Member

8,670
    1,292
    113
    @Ace
    jeste na papira n64 brisao pod sa ps1 ali u realnosti generalno je gurao manje poligona i losije teksture bez obzira sto su bile filtrirane. kasnije igre su izgledale super ali su imale ocajan framerate...n64 uopste nije bio tako dobar dizajn i mimo kertridza

41. grunt

grunt Celeb Freak

14,159
    1,809
    113
    Meni n64 ima ubedljivo najruznije igre(osim 2-3 koje su uz expansion pack izgledale super), koje su jako lose ostarile, taj low poly + low res texture look sa bilinearnim filtriranjem stvara bas mutnjikav prikaz, u n64 igrama je bilo mnogo vise 2d objekata i mnogo manji draw distance nego na vecini lepsih psx igara, koje su imho mnogo bolje izgledale iako su bile pikselizovane i imale ona poznata krivljenja tekstura :D
    Npr kada u emulatoru dodas filtering psx igara imho izgledaju losije nego bez njega.

A sto se tice poredjenja ps2 vs PC, stari emuglx memberi znaju sta je moje misljenje o tome :D Kupio sam brand new napucani PC koji sam prodao kada sam kod Nicka video FF X, tu grafiku PC je mogao samo da masta jos nekoliko godina !!!

TwiSteR, Cipak, eufrat and 2 others like this.
  42. CTOJAH

CTOJAH A GDE JE PC!?!?!?

4,132
    723
    113
    To sto si video, to je bila blurovana slika sa TV-a, takodje odabrao si igru za poredjenje koja je bila exclusiva - znaci nisi mogao da vidis istu igru na PC-ju.
    Secam se kad sam video DKC na SNES-u, izgledao je kao nebo i zemlja prema tadasnjim PC igrama - Znaci li to da je SNES imao bolje performanse/grafiku od PC te ere - Naravno da ne, stvar je u tome da ima majstora/umetnika koji urade prava remek dela ekskluziva za odredjene sisteme, pa cak te igre izgledaju i graficki bolje od konkurencije iako se radi o jednakim tehnickim specs.
    A tih nekoliko godina (4 godine) sto kazes, da je je bilo potrebno PC-ju da stigne PS2 - dovoljni su bili da izadje PCSX2 0.9.1 preko koga se mogla igrati FF X na PC !

43. vetar

vetar Well-Known Member

4,919
    644
    113
  44. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,075
    1,129
    113
    Stojane aj nadji klip iz 2005-e kako neko igra ps2 igru na pc-u u vise od dva fps.

SolidSnake88 and grunt like this.
  45. zdravkelja

zdravkelja Member

7,900
    1,074
    113
    Ja nisam pominjao 3rd party igre, ali si to zgodno preskocio i nisi odgovorio ni na jedno pitanje :D

46. Oblakoder

Oblakoder Member

159
    14
    18
    Da malo moje tvrdnje upotpunim cinjenicama. Evo samo neke Nintendo ekskluzivne igre u poslednjih nekoliko godina.
    Platformer: Donkey , Kirby, Yoshi, Mario
    Racing: MK8, Fast RMX
    Fighting: Arms, Pokken Tournament, Super Smash Bros
    Tactical role-playing: Mario+ Rabbids
    Hack and slash:Bayoneta 2 i 3
    Action adventure-fps: Metroid, Zelda
    RPG: Xenoblade Chronicles, Pokemon, Fire Emblem
    Sport:Mario Tennis
    Adventure-platform: Odyssey
    Strategy: Pikmin
    Simulation: Animal Crossing
    To su samo neke, aj da kazem min dobre igre, a neku su medju najboljim svih vremena :)

47. Oblakoder

Oblakoder Member

159
    14
    18
    Po
    Pominjao si 3rd party igre! Nema simulaciju kao Gran Turismo ali ima racing igru MK, a sportska ti je Mario Tennis. Da ne bude zabune ima Sony raznolike igre ali u poslednje vreme izbacuju i najavljuju uglavnom akcijske avanture, a kad izbace neki drugi zanr to ili bude polu proizvod kao GT Sport ili bude losa igra kao Knack...Sad sam se setio Days Gone i Spider Man-a takodje akcijske avanture

48. Cipak

Cipak RPG Fan

1,474
    242
    63
    @Ace
    Satorn i PS1 su se pojavili skoro istovremeno. Ostale su bile tu godinu dana ranije. Ali to ne umanjuje cinjenicu da je Sony tada izbacio vrhunsku konzolu. Koja je bila dosta bolja od konkurencije. Nije to bila sreca nego vrhunski proizvod. Cak i N64 koji se pojavio godinu i po kasnije je bio jaci samo na papiru. U praksi je bila sasvim druga stvar. FFVII je cak bilo tehnicki nemoguce izdati za N64 zbog kertridza i drugih tehnickih ogranicenja i da su je izdali sigurno ne bi bila igra tog obima kao na PS1. Tako da nije ni cudo sto je Square presao kod Sonija. Kao i tuce drugih izdavaca tog vremena.
    Tako da je za mene tada bilo logicno da posle NES-a i SNES-a predjem na PS1 a kasnije na PS2. Posle toga sam kupio Xbox360 zato sto su multiplatform igre bolje radile na njemu nego na PS3. A i hteo sam da isprobam i neke MS-ove exkluzive.
    Nisam fan ni jednog tabora pokusavam da sagledam stvari sto je moguce objektivnije. Ali kada se za firmu koja je izdala dve najprodavanije kucne konzole svih vremena kaze da je imala srece to mi nikako ne pije vodu. Pogotovo sto im se i najnovija konzola prodaje nikad bolje. Izgleda da ih ta sreca prati vec vise od 20 godina. Ma da kako da ne.

TwiSteR likes this.
  49. zdravkelja

zdravkelja Member

7,900
    1,074
    113
    Samo u slucaju tabacina, i rekoh, nema smisla da ih prave, a ako ce da ih prave kao Nintendo, bolje da ih ne prave uopste. Imaju i Driveclub i Wipeout, raznovrsnost u okviru racing zanra, gde je to Nintendu ;)
    Koji tenis? Pominjes kvalitetne igre, ne znam kako Mario Tennis moze biti kvalitetan ako jos nije izasao.
    Da li si igrao GT Sport?
    Knack 2 ima metascore 70 i user score 75, ne znam u kom svetu je to losa igra :D

50. YOTH

YOTH Well-Known Member

460
    293
    63
    Јебеш ту разноврсност у жанровима кад су у свакој игри ликови Марио,његов ретардирани брат,гуштер Јоши или жвака Кирби.

Share This Page