1. powered by Surfing Waves

NiOh & NiOh 2 [Team Ninja] [PS4/PC] - Najavljen nastavak!!!

Discussion in 'General Next-Gen (Multiplatform)' started by Wahad, Apr 27, 2016.

1. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,179
    2,518
    113

Ok igrao sam NiOh malo sada, ovo je savršeno, tačno po mom ukusu! Borba, slashing i sve ostalo je tako Ninja Gaiden sa primesama Souls igara, ali mnogo više vuče na Ninja Gaiden. Pokreti, borba, sve je tako kul! Damage koji ti dele je više kao u Souls igrama, mada... Ovde mogu da te saseku i sa jednim potezom :D obični borci odmah na početku, tako da.... :p

Pisaću još ovih dana, baš sam umoran sada. Ljudi se žale da ih prvi lik ubija 20x, ja sam iz treće ubio njih 10. Pišu kako borba protiv više njih je teška, pa jebiga neće da te čekaju kao u Souls igrama :D svi te seču a kombinacija neprijatelja u trenutku je takva da moraš da razmišljaš kako šta gde kada. Sve što sam video do sada u igri je apsolutno fantastično. Ja ne znam kako da dočekam ove sjajne igre koje izlaze krajem godine (nadam se....).

Kao što rekoh, ovo je više Ninja Gaiden nego Souls, ali može da se kaže da je eto mešavina. Sam dizajner igre je rekao da je inspiraciju za "težinu" preuzeo iz Demon's Soulsa.

Evo malo više o igri. Aploadujem video pa ću zakačiti kada se probudim. Ova igra me je najprijatnije iznenadila do sada.

Yup yup, ovo je Team Ninja u najboljem svetlu, možda njihova najbolja igra yet to come od Ninja Gaiden Black!

2. vrobec

vrobec Active Member

330
    29
    28
    Toade ti ubijes prvog lika tako goloruk? Ja sam probao 15 puta i na kraju pao delete.

3. Wahad

12,179
    2,518
    113
    Jednom sam ga ubio goloruk i onda umro na drugog, onda sam skontao da je katana pored mene odmah na plaži. Ali ponovo, nemaš oklop tada, uanhituju te iako imaš katanu. Ali posle 2-3 ubistva već popadaju delovi oklopa i onda je lagano. Ali i sa tim oklopom, ono 2x treba da te udari.

Bolje rečeno, taj prvi te uanhituje i kada imaš oklop, to je verovatno neka fora u igri. Ali lik je spor, trom i sve, saseko sam ga ko šargarepu. Mnogo je bitan stav koji biraš na R1+kocka-trougao-iks jer u zavisnosti sa kim se boriš ti je potreban drugačiji stav. Znači ili slow heavy attacks ili all around attacks ili mali brzi ali slabi napadi.

Btw nisam ni ja mnogo mnogo prešao, ali iz trećeg četvrtog puta sam pobio desetak bez ikakvog problema. Umro sam na kraju jer su mi napravili ambush bukvalno, videh lika kako se moli kod shrinea (valjda) ja se zaleteo na njega i krajičkom oka vidim katanu kako sija u uglu TVa i skontam da je neko iza mene. Čim sam to video znao sam da ću da umrem jer sam bio bukvalno u sendviču a napadi su im brzi i ubitačni ako nemaš gde da se krećeš i manevršeš, dashuješ i ostala sranja.

A i nema kao u Souls igrama da pobegneš. Koliko trčiš toliko te oni jure, bukvalno mogu njih desetorica da te jure dok te ne iseckaju, nikada neće da odustanu.

4. Undenis

Undenis Ultimativni poljski konjušar

1,409
    934
    113
    Odlican je Nioh igrao Sam malo danas mislim da Sam blizu kraja demoa tako mi se bar cini combat je odlican vise podseca na Ninja Gaiden dok je ostala mehanika kako svet funkcionise vise Souls like. Sve u svemu jedva cekam da izadje ovo: )

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

5. Wahad

12,179
    2,518
    113
    Imas dva bossa, do kog dela si stigao?

6. Wahad

12,179
    2,518
    113
    Evo malo početka:

DieH@rd likes this.
  7. Undenis

Undenis Ultimativni poljski konjušar

1,409
    934
    113
    Do prvog bossa mislio Sam da je tu kraj :)

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

8. Wahad

12,179
    2,518
    113
  9. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,376
    3,616
    113
    Digital Foundry

10. grunt

grunt Celeb Freak

17,299
    3,491
    113
    PREDOBRA je igra. Team NINJA is back mofos.

Ovo se kupuje bez razmisljanja kada izadje. Stigao sam do prvog boss-a, moram na posao uskoro tako da ce malo sacekati, al sutra ima da ga sasecem. Inace sam lvl 15. Ekstra zabavno je seckanje, obozavam kada namamim njih 2-3 pa svi seckamo jedno 3 sekunde i onda stenjemo par sekundi ko da smo u orgijama bili :D

Ratanook and shin-boyan like this.
  11. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Neverovatno bitna stvar za management bitaka u NiOh-u je Ki Pulse... a naravno u najboljem maniru Souls igara, ovaj gamepay sistem uopste nije objasnjen u samoj igri, i vecina ljudi koju bashuju igru online ni ne znaju da ovaj sistem postoji. :) Oni samo primecuju da nema dovoljno stamine ni za osnovne poteze, i to ih sprecava da se bore cim bitke narastu na 2-3 protivnika.

Stamine na pocetku igre ima malo [i ako se uzme tezak oklop, ta stamina ce jos brze da se trosi], ali po svakom trosenju stamine, na potrosenoj kolicini ce ostati crveni trag. Onda ce u taj crveni trag da se pojavi beli tajmer bar, i kada taj beli bar se skloni, stamina je potrosena. Sve to traje jako brzo.

Ako se pritisne R1 dok je taj crveni trag prisutan, MALI DEO STAMINA SE VRACA [kao health sto se vraca u Bloodborne-u]. Ako se pritisne R1 taman kada se beli tajmer bar napuni, onda em dobijas jaci recovery, em dispelujes enemy demon cloud-ove, em se Geralt [:D] vraca u neutralni polozaj [trenutna animacija poteza se prekida, spreman za novi udarac]. Kolicina kretanja belog bar-a oznacava koliko stamine mozes da vratis, npr moze R1 da se pritisne na 3/4 punjenja, sto znaci, dobijas tacno onoliko koliko ima kada pritisnes dugme.

Dok je deo stamina bar-a BEO ili CRVEN, ako igrac pokrene jos jedan udarac, taj deo stamine je zauvek izgubljen i stavise, dodatni deo stamina bara je potrosen na novi potez. BLOKIRANJE takodje instantno prazni BEO/CRVEN chunk.

LOW STANCE EVADE [X+pravac] se takodje moze koristiti umesto R1 dugmeta za povrat stamine.

examples:

Igra ima jako dobro razvijen battle sistem, nisam jos ni skontao sve sta moze da se radi u njoj.

Last edited: May 3, 2016
    Ratanook likes this.
  12. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Odigrah demo par sati sada, i kada sam skontao kako ide Ki Pulse sve je dosta lakse. Mada mora se reci, borba protiv vise od jednog protivnika je i dalje zajebana.

Lvl16, lago putujem ka brodu. Bice zajeb kada se test ugasi za par dana. :-/

13. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Lvl 21, otkljucao shortcut do broda. Atmosfera sabija, gameplay u Bloodborne maniru samo jos manje oprasta. :D

14. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,792
    1,800
    113
    da sam bio malo bolji u ninja gaiden igrama, lozio bih se na ovo. ali su mi refleksi u tim japanskim igrama tuzni, tako da samo mogu da pokusavam da uzivam u vasim utiscima i dozivljajima :)

15. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Ma ni ne moras imati brze reflexe, moze se igrati sporije i defanzivnije [still tough].

16. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Evo dobrog snimka od Gametrailers ekipe, za sat vremena je Ben prosao kroz ceo gameplay loop i prvu polovinu demoa. Bitka na kraju je bila bas dobra. :D

17. Wahad

12,179
    2,518
    113
    Ja sam jako elegantno pobio sve tu. Strela u glavu natrče na mene, 3 zamaha sekirom i svi popadaju.

Tog prvog Boss-a sam iz druge ubio, više me je sjebao demon koga sam sretao kasnije, koji ima pokrete kao Blade Master iz Warcraft 3 :D

18. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Ja sam se fokusirao totalno na katanu, sto je mozda pogresan potez bio. Mislim super je, ali moram da se pomucim malo oko svega jer je damage output manji. Trebao sam makar da drzim neki secondary weapon.

19. grunt

grunt Celeb Freak

17,299
    3,491
    113
    Ja furam katanu za jace neprijatelje zbog brzine i lakseg dodge-a, a 2h sekiru za slabije neprijatelje posto ih ubijem u jednom potezu (pod tim mislim ubijem ih pre nego sto uopste potrosim staminu).

20. grunt

grunt Celeb Freak

17,299
    3,491
    113
    @Toad
    Kako si iz druge ubio tog bossa u brodu, ja ga udaram za 100 dmg a imam dobro oruzje, 200 sa ledja, a to ga samo grebe dok on mene za sekund ubije iz 2 udarca, prva faza jos djene djene, al druga kad se ubrza nema leba :D

Pobio sam sve sto je bilo da se pobije na ostrvu i tog demona sa dva bodeza sto je "levo" od broda ispred pecine. Znaci jedino mi je boss ostao. Koliko uopste ima igre posle prvog do drugog bossa tj zadnjeg ? Bio sam zauzet pa sam tek danas uzeo ponovo da igram od onog prvog puta, a danas se gasi igra jbg.

21. Wahad

12,179
    2,518
    113
    Nije 100dmg dobro roužje :D ja radim 150 i to isto nije dovoljno.

Ne tog bossa nego onog demona pre nego što uđeš u drugi deo sela.

22. grunt

grunt Celeb Freak

17,299
    3,491
    113
    Jebem ti sunce posle jedno 50 pokusaja sam na kraju ubio boss-a sa CoOp partnerom :D

Posle 3-4 pokusaja skontas mu sve poteze, ali mala greska u tajmingu ili JEBENI GREED da mu uradis sto vise dmg-a te kosaju zivota, i isto kao souls igre kada umres 5-6 puta svaki sledeci put koncentracija manja i lakse ponovo umres, ali ti djavo neda mira i IDES PONOVO dok ne poludis ili ubijes bossa :D

Hteo sam da razbijem i PS4 i TV i sve po kurcu, ali kada je boss pao uh kakva slast. DAJTE BRE PREORDER STO PRE :D

Inace DLC se otkljuca kada predjes prvu misiju od dve, tako da sam to otkljucao i dosta mi za danas lol

Probao sam drugu misiju i tamo vise nema 1v1 nego na svakom cosku po njih 2-3 minimum :D Plus su tu novi protivnici ninje koji su brzo ko munja i bacaju granate smradovi, a tu su naravno i jace verzije onih demona iz "sive magle" koji KIDAJU sa DMG-om :D

TLDR
    PREDOBRA IGRA.

Ratanook and voja87 like this.
  23. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Bice ovo fantasticna PS4 ekskluziva, ali definitivno vidim mogucnost da ce lose proci kod kriticara a verovatn i sa prodajom. Vec sada ima naznaka da mnogi nisu pohvatali combat system, a i last-gen grafika nece bas privuci hvalospeve.

Still, MC me kod ove igre bas nimalo ne interesuje.

24. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,585
    1,793
    113
    jel ogranicen demo vremenski? nikako da setupujem ps4 a ovo deluje kao nesto sto vredi probati i u krnjoj formi.

25. johny blaze

johny blaze Active Member

420
    118
    43
  26. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Nije to bio samo demo, vec ono, alfa code gde su i serveri bili testirani. Nema vise igranja jer je pri boot-u bila potrebna online konekcija. Posle tog handshakea igra se mogla igrati offline.

27. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Svezi snimci NiOh-a sa E3-a

Navodno u Avgustu stize beta test, a posle sakupljanja podataka od igraca od Alpha testa Team Ninja je resio da drasticno tweakuje igru na svim mogucim poljima. Nadam se da nece previse pojednostaviti i olaksati igru, i u ovom Alpha gameplay-u je bas davala odlican osecaj posle uvodnog sata u kojem se igrac morao potruditi da nauci pravila.

28. grunt

grunt Celeb Freak

17,299
    3,491
    113
    Jedva cekam, meni je gameplay bio odlican nadam se i ja da nece previse menjati stvari.

29. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Dodali su da se se moze lako switchovati kroz "consumables" slot iteme, sada se 8 itema moze staviti u taj slot.

Uklonili su durability, a dodali su da sada pravilno koriscenje oruzija [switching & combos] daju skill poene.

30. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Direktor igre za gamepadom na E3 showfloor-u [he died too :D]

edit - evo i snimka od ludaka koji je masterovao low-stance stil

Last edited: Jun 20, 2016
  31. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    mainpage article

32. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
  33. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Argh, can't wait!

Potvrdjena je Pro podrska. Igraci sa 4K televizorima ce moci birati izmedju 1080p60 i 4K30 moda, a igraci sa obicnim televizorima ce moci da biraju izmedju 1080p60 i 4K30>1080p30 downsample moda. :) Naravno tu je i HDR podrska za obe konzole.

Direktor igre previdja ~70h za prvi playthrough.

34. grunt

grunt Celeb Freak

17,299
    3,491
    113
    Auuuu 70h fuck to mi je previse lol
    Kupicu igru sigurno to stoji, al dal cu je preci we shall see xD

35. Wahad

12,179
    2,518
    113
    Previše ti je 70h za jednu a nije previše lista od 30 igara na kojoj su 10 sa 50+h za običan prelaz :p

grunt likes this.
  36. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    ^ mozda sam 70hr brojku pomesao sa Nier-om posto su u isto vreme oba direktora pricala o svojim igrama na TGS-u. Igrace se obe igre, tako da svejedno. :D

37. grunt

grunt Celeb Freak

17,299
    3,491
    113
    To mi deluje kao realna mogucnost :D
    Al i to sto kazes obe ce se igrati :D

38. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Oh shiet, u igri je i kusarigama! :D Snimak je sa Pro-a.

Koliko god mi se Bloodborne svideo, ovo jos vise cekam da igram.

39. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,792
    1,800
    113
    Je li sistem borbe komplikovaniji nego u soulsborne igrama ili je sve na tu foru? Secam se da si postovao neke silne teorije i formule kako se udara sa najboljim ucinkom. Ali i ja bas jedva cekam ovu igru :)

40. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Osnove souls igara su prisutne [XP sistem, dropovanje XP-a pri smrti, bonfire-ekvivalent], ali akcija i customizacija karaktera je na totalno ludjem nivou. Ceo sistem napada se zasniva an managementu stamine, ali za razliku od Souls igara gde staminu vracas tako sto bezis i sakrivas se iza stita, ovde staminu najbolje vracas dobrim tajmingom dok si u sred bitke.

Enviroment i atmosfera su bas odlicno uradjeni. Steta sto si propustio alfa/beta testove. Kada se navikne na sistem kontrole i akcije, dobra bitka izgleda kao da si u DMC igri [bez ludih poteza, sve je iak dosta based in reality].

41. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,792
    1,800
    113
    Nazalost nisam bio u soulsborne fazonu kada ste testirali NiOh pa nisam ni ovo hteo da probam. Samo me brine da se onda tim sistemom ne odvlaci paznja od akcije i svega na ekranu, da ne bude samo da gledam u gornji levi ugao zbog te stamine :)

Koliko je sistem intuitivan?

42. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Ma jok, videces i sam ako budes probao igru. Dobro je.

Timemaster likes this.
  43. DieH@rd

31,376
    3,616
    113

Timemaster, zdravkelja and voja87 like this.
  44. grunt

grunt Celeb Freak

17,299
    3,491
    113
    Need MOAR free time :/

PC online gaming sam uspesno batalio ima vec par meseci, od danas apstiniram i od f2p naslova na konzolama :)

Nekako moram stici odigrati nesto "konkretno".

Inace igra ce sigurno biti predobra !!

45. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Game went gold. :) Jos 3 nedelje do release-a.
    edit - upravo je pao NDA za novu turu preview-ova, gomila snimaka igre je na netu. Evo overview-a igre i pogleda na Pro 1080p60 mod:

Last edited: Jan 16, 2017
  46. gentlemen

gentlemen Yayoi ice cream

271
    56
    28
    Nova beta sutra , jos malo da se proba japanski Geralt (ko hoce naravno!)

Preorder sam igru pre par dana, generalno to ne radim ali ovu sam igrao svaku betu i bilo je uvek do jaja .

47. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Ne bi ovo zvao "betom" sada kada je igra gotova. :D

Anyhow pored 3 dodatne DLC story misije [koje su deo Season Pass-a], igra ce dobiti i besplatni PVP mod za online okrsaje.

48. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    zdravkelja likes this.
  49. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Demo je stigao u evropu, odigrao sam sve do Ogress bossfight-a! Trebalo mi je malo vremena da se podsetim igre [preskocio sam betu], fino je videti em koliko je igra napredovala, em kako fino radi i izgleda na Pro-u [naravno odlucio sam se za 1080p60 mod].

50. DieH@rd

31,376
    3,616
    113

Share This Page