1. powered by Surfing Waves

NiOh & NiOh 2 [Team Ninja] [PS4/PC] - Najavljen nastavak!!!

Discussion in 'General Next-Gen (Multiplatform)' started by Wahad, Apr 27, 2016.

1. grunt

grunt Celeb Freak

17,299
    3,491
    113
    Ovo mu je druga igra (prva dark souls) gde je mogao da proguta sto je rade japanci :D

2. Maxa

Maxa opsa!

10,990
    3,834
    113
    kuzmira je ds konvertovao, sad baca drkicu na japance samo tako.

3. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,482
    1,608
    113
  4. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,376
    3,616
    113
    Odlican uspeh za Team Ninju i Kou Shibusawa-u koji nije dozvolio da projekat propadne posle inicijalnog clusterfucka.

5. shin-boyan

5,482
    1,608
    113

- Boss fight against Kozuki Sasuke. Doing some Hayabusa shit.
    - Running towards a volley of arrow fire.
    - There's a new huge Namahage-like Youkai, like twice as tall
    - New element attack Onmyou spells (Wind spears, Whirlwind, Lightning strike)
    - New fox youkai, breathes fireballs
    - Sanada Yukimura's pre-boss fight cutscene, William recognized the moth girl
    - Mysterious 'lady(?)' teaser at the end

6. grunt

grunt Celeb Freak

17,299
    3,491
    113
    Final DLC is out. Vreme za neko GOTY izdanje pa da konacno kupim ovo i stavim svoje reflekse i strpljenje na test :D

7. Undenis

Undenis Ultimativni poljski konjušar

1,409
    934
    113
    Goty izlazi u decembru retail pakovanje, a digitalna verzija ce moci vec da se skine u novembru.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

grunt likes this.
  8. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Thread je prebacen u general next gen.

9. grunt

grunt Celeb Freak

17,299
    3,491
    113
    Damn son kako dobre vesti sto izlazi na PC-u !!!

10. eufrat

eufrat вештац за сиротиљу

3,899
    1,753
    113
    Igra ko igra je nebitna, bitno je da može da se poćera u 8K i 120fps :D

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

vetar likes this.
  11. shin-boyan

5,482
    1,608
    113
    Pa mogu ti reci da pro verzija nije idealna - ume to prilicno ruzno da izgleda i fps nikako nije zakucan na 60.
    I pored svega toga, proveo sam preko 100 sati u igri, sto dovoljno govori o kvalitetu.

12. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

21,903
    3,193
    113
    Za ovo malo sto sam probao Souls-like igre na PS4 Pro-u, Nioh radi kao san u poredjenju sa Bloodborne i DS3!

13. shin-boyan

5,482
    1,608
    113
    Radi dobro na pocetku igre, ali kasnije bas krene da zeza fps ... i igra radi usporeno.
    Sto mozda i nije toliko lose jer je lakse prebiti bossove :).

14. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Ja na Pro-u nisam bas imao puno problema, ponekad sam primetio malo slabiji framerate od 60, ali daleko je to od stutteringa koje Souls igre znaju imati.

15. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,225
    453
    83
    Nioh je 60 fps na PS4. Tako da ljudima koji su ga igrali PC verzija nece doneti mnogo. Isto kao DH, nisam imao mnogo problema sa FPS-om. Ni priblizno kao u Bloodborne, recimo.

16. shin-boyan

5,482
    1,608
    113
    Da li ste odigrali igru do kraja? Nekako mi nemoguce da sam samo ja imao problema (bilo je situacija kada je igra isla 2-3 puta sporije nego sto bi trebalo).
    Ne slazem se da pc verzija nece doneti mnogo - rock solid 1080/60 (cak i u pro verziji rezolucija jako cesto pada na 720p) i ja opet kupujem igru.

17. DragonOfTheEarth

3,225
    453
    83
    To pod uslovom da odrade port kako treba. xD

shin-boyan likes this.
  18. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Treba sacekati dan-dva da stignu impresije o kvalitetu porta.

CTOJAH and shin-boyan like this.
  19. DragonOfTheEarth

3,225
    453
    83
    Krenuo sam da igram PC port sinoc. Iz nekog razloga, ako se postave senke na High, jako se mnogo izgubi na performansama, ali zato senke na mediumu i sve ostalo na maksimumu i dobija se glatkih 60 fps-a, a igra i dalje izgleda mnogo bolje nego na PS4 Pro-u. Cak sam se zezao i digao rezoluciju na 1440p i tu dobijam stabilnih 55 fps-a na RX470. Jeste slab port sto se nekih drugih stvari tice, nema podrske za misa recimo, koliko sam cuo nemoguce je rebindovati tastere na tastaturi i config fajl nije kreiran dok se ne upali prvi put igra, tako da menjanje grafickih podesavanja pri prvobitnom paljenju nema poente(sto su mislim ispravili u day 1 patchu ali ja imam narodnu verziju), ali sam jako zadovoljan performansama do sada, jedna mala ispravka i igra radi perfektno.

CTOJAH likes this.
  20. CTOJAH

CTOJAH волим да ми лижу шупак

4,197
    747
    113
    ^
    Da se razumemo : lajk je za koriscenje narodne verzije :D

21. Maxa

Maxa opsa!

10,990
    3,834
    113
    Ko još igra ovakve igre na mišu i tastaturi...

Sent from my D6503 using Tapatalk

Undenis likes this.
  22. grunt

grunt Celeb Freak

17,299
    3,491
    113
    Kacio je shin na benchu da se sa 1080ti moze igrati u locked 60 sve na max sem senki koje moraju na medium.
    Ja zadovoljan, samo da negde iskopam 100+ sati (no way lol) za igru.

shin-boyan likes this.
  23. CTOJAH

CTOJAH волим да ми лижу шупак

4,197
    747
    113
    Update Information 1.21.01 (11/09/2017)
    9 NOVEMBER - TEAM NINJA
    - Fixed a bug in which save data would not be properly saved if your username contained one or more double-byte characters.
    - Fixed a bug in which launcher settings would not be saved if you had not previously launched the game before.
    - Fixed a bug relating to the "Glory Contributed" rankings in clan battles.
    Rankings will be reset, but your original amount of Glory will be uploaded to the server the next time you acquire Glory.
    Nioh Complete Edition Update v1.21.01-CODEX

24. vetar

vetar Well-Known Member

6,236
    1,083
    113
    Upravo prešao bossa na brodu, igra je mnogo dobra za sada, jedva čekam da nastavim.

shin-boyan likes this.
  25. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    To je tek zagrevanje, sledecih par bosova ima da te demoliraju ali jako su fun. Kada se naviknes na combat, ucitaj ponovo taj prvi nivo cisto da bi primetio koliko si postao jaci. :D

26. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,792
    1,800
    113
    Kada sam jako davno probao Nioh demo, bio sam baš bezadovoljan kako je sve čudno i nepoznato naspram dark souls/bloodborne igara. Onda sam dao igri drugu šansu i krenuo lepo od uvodne misije i na dalje misije, navukao sam se u istom maniru u kojem se čovek navuče na soulsborne igre. Odlična igra i jedva čekam da dalje odmaknem od treće misije. Sviđa mi se i koncept sporednih misija, baš daju replay value i drugačije dimenzije nivoa

grunt and shin-boyan like this.
  27. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,792
    1,800
    113
    Glavne misije i regular bossovi nisu preveliki izazov, narocito kada igrac ima soulsborne iskustvo. I to je ok. Ono sto me izludjuje su twilight misije koje su bas teske i nisu ni malo naivne. Da li mogu da ih ponovim u bilo kom trenutku ili one nestaju posle nekog vremena? Nikako taj deo da skapiram

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

28. DragonOfTheEarth

3,225
    453
    83
  29. Blue

Blue ....................

12,102
    867
    113
    Meni igra deluje kao casual laganica u odnosu na Demon's Souls u kome nisam imao šta da tražim koliko je bolesno teška igra.

30. vetar

vetar Well-Known Member

6,236
    1,083
    113
    Meni je igra malo bila teža samo početku, isto važi i za bosove, posle je taman kako treba.
    Koliko sam shvatio svakog dana se menjaju po dve dostupne twilight misije, naravno nekim nemaš pristup i moraš da ih otključaš.
    Igra i bez DLC-a baš ima dosta sadržaja.

31. DragonOfTheEarth

3,225
    453
    83
    Ja sam Demon Souls igrao posle odigranih Dark Souls 1 i 2 i prelaka mi je bila igra.

Goro Manjina likes this.
  32. Blue

12,102
    867
    113
    Jbg, ne znam, dugo sam se mučio dok nisam odustao. :)

Možda nisam shvatio kakav treba da bude pristup igri.

33. vetar

vetar Well-Known Member

6,236
    1,083
    113
    Završih igru, prešao sve misije osim nekih twilight misija i poslednje side misije, trebalo mi je 70 sati po save fajlu.
    Borba je mnogo dobro urađeno i mnogo je kompleksnije nego kod DS-a, IMO velika prednost u odnosu na DS igre su i ranged weapons koji ovde nisu beskorisni i dosta unapređuju ceo gameplay.
    Ceo Japan setting je odlično urađen, sa sve misijama, likovima, oružjem i oklopima. sa full japanskim voice over-om. Mnogo mi se dopada što u igri ima mešavine japanske mitologije/folklora i istorijskih činjenica (recimo skoro svi likovi su u stvari stvarno postojali).
    Igra (bez DLC-a) stvarno ima gomilu sadržaja sa svim side i twilight misijama, gomilu oružja i oklopa.
    Od mana bi morao da navedem neprijatelje koji se konstatno ponovljaju, slično bi moglo da se kaže i za neke boss-ove i misije. Level design nije loš ali bi mogao da bude dosta bolji (jbg DS igre me razmazile), takođe item mangament je mogao biti bolji.

Sve u svemu stvarno odlična igra, pogotovo što je u pitanju prva igra, a koliko sam video Koei Tecmo/Team Ninja su veoma zadovoljni prodajom i popularnošću igrom i već su hintovali nastavak, tako da je naredna igra skoro sigurna, i tako da bi naredna igra lako mogla biti još bolja sa nekih sređenim zamerkama koje sam imao.

U poređenju sa DS igrama, i dalje su mi DS igre malo bolje prvenstveno zbog atmosfere.

Ratanook, grunt and shin-boyan like this.
  34. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,792
    1,800
    113
    ja sam sada u trećoj regiji u niohu, i stvarno sam navučen :D još uvek izbegavam twilight misije, i njih ću da počnem uskoro. instalirao sam ds3 uz nioh, i ne znam kako ću ikada posle ove brzine da se naviknem na nepostojeću dodge brzinu dark souls igre :lol: nioh je jedna fantastična igra koja zaslužuje sve pohvale

35. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Kako vreme odmice, Souls-like igre postaju sve brze i brze. Posle NiOh-a slobodno se baci na Surge ako ga nisi do sada igrao. I to je veoma dobra igra, koja ima svoj twist u gameplay-u i svoj unikatni pristup dizajnu nivoa.

Timemaster likes this.
  36. shin-boyan

5,482
    1,608
    113
  37. grunt

grunt Celeb Freak

17,299
    3,491
    113
    Da nije tako dugacka igra kontam da bi krenuo da je igram, ovako mozda jednog dana :D Al sam srecan sto su uspeli da prodaju ovoliko, zasluzili su i duplo vise imho !

38. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    NiOh vredi svoje pocetne cene, ima contenta da se polomis od igranja.

39. Blue

12,102
    867
    113
    Realno smešna prodaja za taj kvalitet igre.

40. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    I'm making an executive call. Ovaj thread cemo adaptirati da bude i thread za malopre najavljeni NiOh 2!!!!

:D

41. Giga

Giga Active Member

210
    59
    28
    O bre, ovo ozbiljno postaje problematicno sta prvo preorderovati. :D

42. vetar

vetar Well-Known Member

6,236
    1,083
    113
    IMO najbolja potpuno nova najava do sada, jedva čekam.
    Mislim da treba napraviti novi thread.

43. shin-boyan

5,482
    1,608
    113
  44. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Ma sve je jasno i sa ovim naslovom threada, a community je vec tu.
    Za igre koje ne naprave velike rasprave, cesto bundleujemo vise nastavaka odjednom.

Anyhow, NiOh je ogromna igra, tako da ne verujem da ce i nastavak biti manji. IMO, mozda i ne izadje tokom 2019.
    Nema zurbe sa preorderom. U zadnje vreme jedino je God of War bio nestao sa polica radnji, a digital je uvek dostupan.

45. DragonOfTheEarth

3,225
    453
    83
    Najlepse iznenadjenje na ovom E3. Taman da se malo nagarim da zavrsim prvi deo, na tipa 70% sam.

46. DragonOfTheEarth

3,225
    453
    83
    Ajde da ozivim thread. Krenuo sam streamujem igru pre par nedelja i dogurao do DLC-a koji su fenomenalni. Najbolji trenutak danas mi je bio kad sam uspeo da roknem Sanadu iz prvog pokusaja. :D
    Code:
    https://clips.twitch.tv/CalmChillySproutAMPEnergy

DieH@rd likes this.
  47. vetar

vetar Well-Known Member

6,236
    1,083
    113
  48. shin-boyan

5,482
    1,608
    113
    Da li je neko uleteo u Alphu?
    Iako mi je Nioh medju igrama generacije, ovog puta ne uzimam ps4 raspad verziju, vec cekam da izadje za pc.

49. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,792
    1,800
    113
    pc takodje, kako sam samo uzivao u Nioh 1

shin-boyan likes this.
  50. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,179
    2,518
    113
    Nisam ni znao da ima prijava npr... Za Nioh 1 sam bio dobio key i igrao back in the days... Za ovo ništa.

Share This Page