1. powered by Surfing Waves

Novosti iz sveta stripa

Discussion in 'Comics / Books' started by stale, Jul 23, 2011.

1. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,788
    113
    Nemas brige, imam i usa humanoidovo malo izdanje kad zelim da na miru citam u vc-u :lol: Nigde na netu nisam nasao slicku tako da cu morati sam da slikam :) A uzeh i hc kalvin i hobs kolekciju i ono je bas izuzetno izdanje. Imam par zamerki ali videcu da napisem vise kad iscitam sve pratece tekstove. Nakupovao sam bas dosta stripova sa amazon.de jer imaju dobre cene,ne naplacuju postarinu za bratsku CH i pride vracaju pdv dok ga svajcarci na knjige naplacuju samo na posiljke vrednosti preko 200chf sto se lako resava sa vise manjih narudzbina :)

Cuh za knjizaru i svaka cast. Inace stigao mi je CS/DW Torgal integral 1 i sudeci po amblemima izdavaca, carobna suma je jaci partner ali dostojno menja BP pa ga cak i nadmasuje jer ne pricaju mnogo ali izdaju lepa i povoljna izdanja.

A za fibru, videh za popust i ono i sa 30% je i dalje bas skupo. Poredjenja radi, torgal me je kostao 900din dok kod fibre ni ne postoji nista po toj ceni. Mislim da i sa ovih 30% popusta ima fibra i dalje odlicnu zaradu :)

2. dsst

dsst fdggg

3,915
    1,026
    113
    Setac - Taniguchi me je izasao nesto oko 900 dinara i kusur, eto :D
    jesu skupi, ali sa ovim popustom se opet vise isplati nego neka engleska, ali sve zavisi od slucaja (danas npr uzeh Ljepotu Tame za 1300, sto mi je prihvatljivo u poredjenju s cenom eng izdanja, itd) a generalno imaju solidan kvalitet.
    i ovo je mozda nitpicking ali mi se dopada sto je dizajn korica skoro uvek dobar, sto ne mogu reci za nasa izdanja. u poslednje vreme, jedino mi je Zavrsni Inkal bio prihvatljiv sto se toga tice.
    bez popusta je ubi boze :(

3. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,788
    113
    Preskocio sam dw-ov zavrsni inkal ne samo jer vec odavno pokusavam da predjem na usa/fr izdanja vec i jer mi se nije svidelo parcanje u tri albuma umesto da je izdat integral.

A oko cena, to jeste, usa izdanja imaju opake cene u odnosu na ex-yu (u proseku su duplo skuplji) ali kad vidim npr libelusovog torgala koji je bio tri puta skuplji od CS/DW na izlasku, zapitam se da li se oni zezaju. Tako da ispadne da su usa izdanja duplo skuplja o fibre na popustu koja je sa popustom opet duplo skuplja od srpskih izdanja :) A i iskreno ne snalazim se sa hrvatskim bas komotno(primecujem da ima reci koje ne znam a ne kupuje mi se hrvatski recnik) tako da meni ostaje il eng/fr il srpska izdanja. Btw zanimljivo mi je sto af razumem bez problema dok im novi stripovi imaju mnogo vise novih reci koje ranije nisam sretao.

4. dsst

dsst fdggg

3,915
    1,026
    113
    zavrsnog inkala sam pomenuo cisto zbog dizajna korica koji je ovog puta bio zapravo ok, kompozicija , tipografija itd. pre-orderovao sam engleski integral vec, cak me je i jeftinije izaslo.

ne znam u cemu je fora sa cenama, hrvatska jeste sada u EU, ali da li im je zapravo veci standard? srpska izdanja su najjeftinija, doduse nemamo ni blizu tako dobar izbor kao fibra. bar sto se tice mog ukusa. ako volis zagora, na konju si.

5. drablj

drablj Stalker

1,068
    247
    63
    objasnjavano je oko cena milion puta na stripovi.com. ukratko, skuplja je proizvodnja stripa tamo nego ovde, a jos markos i dade forsiraju najbolji moguci kvalitet koji dodatno poskupljuje izdanja (melina za dizajn, stamparije, nekoliko izvora/skenova da bi njihovo izdanje bilo najbolje i sl.) . uzmite u obzir da je traznja mala, pa su i tirazi takvi (skoro nista od njih nema veci od 500, a kod libelusa uglavnom 250-300), sto povecava cenu. cak i sa tako malim tirazima je suludo projektovati da budes na nuli sa prodatim celim tirazom, nego uracunaju sa nesto manje prodatih. takodje, zaboravljate da je cena darkvudovih izdanja niza zato sto je sloba lud. on pokusava na sve nacine koji mu padnu na pamet da strip popularizuje (otud takav izbor izdanja i cena). nijedan strip izdavac u regionu ne zaradjuje dobro. skoro svi su u tom poslu zbog ljubavi prema stripu i fanatizma. zagora u hrvatskoj kupuje manje od 2500 ljudi, kod nas jos i manje, a to je najpopularniji junak u okolnim zemljama.

zaboravih da napisem u vezi tog popusta na fibrina izdanja. knjizare u hrvatskoj povecaju cenu 20%. pod tim uslovom hoce da uopste prodaju njegova izdanja. na interliberu (njihov sajam knjiga) i ostalim manifestacijama gde on licno donese robu, prodaje sa tim popustom od 20% zbog toga. darkvud je nekoliko puta do sada imao snizene cene na fibrina izdanja gde se oni dogovore ko od njih 2 daje koliki popust. od kako se sloba bacio u izdavastvo znatno su popunjena skladista, pa mnogo toga sto duze stoji prodaje sa popustom.

6. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,788
    113
    Za stampanje ako je tako, sto ne stampaju u srbiji? Sve eu/usa izdavacke kuce stampaju stripove u kini bas zbog cene a srbija po standardu jeste balkanska kina :( inace ne bih se slozio da ludilo ima neke veze sa cenama, i beli put je imao cene daleko nize a i system comics dok je pokusavao da udje sa integralima (setih se bouncera koji je bio bud zasto). Pre ce biti da su zarade u hrvatskoj vece sto se odrazava i na izdanje.

Inace, stripove skupljam od detinjstva, slobu znam jos od kako je prodavao stripove kod roditelja u stanu , miroslava iz alan forda sam znao jos dok je prodavao stripove iz kutija na platou a stripova.com i markosa se secam dok su popularisali stripove sa piratskim topicima i mogu da ti kazem da daleko od toga da je ljubav jedini motivator. U pocetku sigurno ali se sada tu vrte hiljade evra. Otvori striparnicu i pitaj markosa koliko kosta da pocnes da prodajes njegova izdanja, sokiraces se :) tako da ta prica da to neko radi samo zbog ljubavi, to je decja prica. Zato im je i broj izdanja godisnje na nivou legendarnih humanoida i nikad nije bilo vise izdanja. Devedesetih nije bilo para u izdavastvu pa su ljubitelji stampali fanzine a ne integrale u zlatotisku. Sad se ubrizgavanjem velikog broja izdanja namerno guse mali, da bi ostalo samo par najvecih igraca. I to ne zbog ljubavi ;)

Edit: baci pogled na apr.gov.rs i na finansijske izvestaje darkwooda, videces da obrt raste i da je 2013 duplo veci nego dve godine ranije. Ubedjen sam da i fibra ima isti streloviti rast (sudeci po broju izdanja).

U biznisu sve krece sa ljubavlju a onda kad zasnujes porodicu i shvatis da sve kosta, tad krece borba za pare. Ali kako su musterije cesto blesavi ljubitelji dobra vs zla krece prica o velikoj ljubavi prodavca prema svom proizvodu sto stvara lep utisak kod kupca. Jer kupac cesto i kupuje nesto zbog emocija i utisak da prodavac deli iste vrednosti znaci mnogo. I to se oslikava na sve- tehnicke uredjaje (wow, apple), konzole (ultra porodicni nintendo vs dobri sony vs zli ms), hranu (zli gmo vs dobri organic, makar dok kupac organica ne vidi kofu sa konjskom balegom i ne cuje za smrtne ishode trovanjem eserihijom) pa i na prodavce cokolade (zli nestle vs lokalni proizvodjaci cokolade). Ali na kraju dana to je sve budalastina, jedino je bitna zarada jer gde je nema, tu je bankrot :) tako da prica o nekim emotivnim porivima meni nikad nije pila vodu sem kod samizdata. Ovo sto rade dw i fibra je biznis na nivou sa lagunom.

Nema tu ni ludila ni popularizacije vec samo broj prodatih primeraka. Uostalom, ja sam u bg video vise autora stripova kad su ljudi dovlacili Buka ili Bilala nego sto danas ti veliki izdavaci uspevaju da dovedu. Razlog je prost- dovesti autora kosta i niko nece da krcka parice kad moze da nastancuje stripove :) zato je Vuk iz daleko manjeg komika doveo Kramba, jer je coveku bio san da ga upozna. A ko je to od tako velikih dosao preko dw ili fibre?

7. drablj

drablj Stalker

1,068
    247
    63
    sa nekim stvari se slazem, sa nekima se ne slazem. naravno da ljudi usput pokusavaju da zarade, ali nema ovde bogacenja od prodaje stripova. markos je nekad postavljao cenu svakog dela proizvoda i mogu ti reci da ne ostaje nesto puno. desava se i da izdavaci bankrotiraju. najskoriji primer je padora. covek je voleo da u zivotu izdaje stripove, bili su dobrog kvaliteta, ali se nisu nesto posebno prodavali. milan je zavrsio sve sto je poceo i ugasio firmu.
    hrvatski izdavaci nece da stampaju u srbiji zato sto nisu zadovoljni kvalitetom. kazu da samo rotografika iz subotice parira nekim njihovim stamparijama. a to su takvi fanatici da vracaju ceo tiraz na ponovno stampanje ako im nesto skoro neprimetno svima nama nije po volji. izdavaci konkurisu i za novcanu pomoc drugih drzava (francuske najvise) za izdavanje dela iz tih zemalja.
    beli put je izdavao uglavnom u tirazu od 5000 primeraka, a ovi sad kad su najveci optimisti izdaju u 1000, mnogo cesce u 500. takodje, beli put je kupovao prava i za srbiju i za hrvatsku za neke stripove kako ne bi tamo imali konkurentno izdanje. sadasnji izdavaci to ne rade.
    obrt vecih izdavaca je naravno veci kad imaju sve vise izdanja, pa ljudi imaju vise materijala da kupe od njih. znas i sam kako je ovde bilo devedesetih i pocetkom veka. skoro uopste nije imalo novih izdanja. kada su se pojavili neki izdavaci ljudi su krenuli da kupuju da IH PODRZE, da ih nagrade sto menjaju lose stanje na strip sceni i u nadi da ce izdavati stripove koji ih zanimaju. ne znam kakav si utisak stekao, ipak se ne znamo, ali cisto da kazem da ne kupujem nista zato sto mnogo volim coveka koji izdaje :) . kupio bih i od hitlera licno nesto sto me zanima i odgovaraju mi cena i kvalitet.
    za otvaranje striparnice su neki ljudi imali ideju, pa je razmatrano sta im treba. bez 50 000 evra odmah i par desetina hiljada evra za naredne ture ne vredi o tome ni razmisljati.
    vuka sam upoznao i ok je. pozdravljam sto je doveo neke autore na salon stripa iako meni to bas i ne znaci. u vezi poslovanja, znas i sam da su clanovi stripovi.com, obicni ljubitelji stripa, a ne magovi marketinga, otvorili nekoliko izdavackih kuca ili bili u pocetnoj redakciji (veseli cetvrtak, darkvud, fibra, dani, padora, libellus, komiko, beli put, lavirint, phoenix press...). ako ljudi usput mogu i da zarade radeci to sto vole, ja se ne bunim :) . kupujmo svi od koga nam najvise odgovara i uzivajmo u stripovima.

e, da. ne takmicim se ko ce duze da napise :) . samo sam iskazao neko svoje misljenje i podelio informacije.

8. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,788
    113
    Nije mi ni palo napamet da se neko takmici u duzini posta :lol:

Elem iznosis ono sto sam i sam rekao- da ima izdavaca entuzijasta ali ce ih veliki satrti jer nemaju ni kanale ni finansijske mogucnosti. Takav je bio i pomenuti padora ali i desetine drugih koji su kupili par prava na izdanje i shvatili da je izdavastvo na prvom mestu biznis i da u njemu nema sta da se trazi bez mnogo novca. I sam si pomenuo 50k evra za striparnicu. Jeftinije je pokrenuti mesaru ili frizerski salon :D I zato sada i krece igra misica- jaki prave svoj krug citalaca i distributera a citaoci kupuju sta je dostupno. Ne vidim da veliki i jaki ljubitelji stripova nesto pomazu malima sa finansijama, distribucijom ili tehnickom pomoci kao sto bi inace entuzijasti pomagali? Da ne pominjem bibliotecki otkup gde se u hr vrte doobre pare ili pristup pomoci od drzave, sto domace sto stranih.

Sad je pitanje- a sta je to popularizacija stripa? Stampanje izdanja u 300-500 luxuznih primeraka za ljude koji ionako skupljaju stripove? Izvini, to nije popularizacija. Pogledaj humanoide ili dark horse pa ces videti kako se popularise strip. Npr DH izdaje sad usagi sagu u dva izdanja- hc u limit tirazu za kolekcionare a sc u unlimited tirazu i skoro cetiri puta jeftinije za ostale. Kako se popularise strip u zlatotisku i sa 300 primeraka? Reci cu ti odmah- nikako. Ta izdanja su samo za ljude koji ne mogu da citaju originale a zele da imaju fancy izdanje u polici. drugi primer je humano koji ima skoro sva glavna izdanja u tri izdanja- malom za obicne kupce i koje sam na snizenjima vidjao za smesne pare, a4 za ljubitelje i 40x30 za hard core fanove. Za to vreme se fibra obraca samo hc fanovima - nema tu ni p od popularizacije.

Boban je imao ideju sa popularizacijom i shvatio je da je ex-yu malo trziste za fragmentaciju i zato je i pokusao sa tirazima od 5k za celu jugu i sto je najcudnije- bio je u pravu. Sa smesnim cenama je po prvi put ucinio dostupnim usa graficke novele i licno znam ljude koji su kupili stripove samo zato sto su u knjizari bili za djaba. I sto je jos bolje, finansijski model je bio odrziv ali ih je zaklao veliki brat- glavna Milanova firma koja ih je sve povukla u bankrot. Sad opet imamo fragmentaciju.

Dakle, za mene je tiraz i niska cena jedan recept za popularizaciju stripa, dovodjenje strip autora je drugo. Tiraz od 500 primeraka i ultra visoka cena nije nacin i nece nekog klinca navesti da kupi strip.

Tako da ako mene pitas, od sadasnjih izdavaca niko ne radi nesto puno na popularizaciji mada mislim da ce Carobna suma sa DWom sa ovim niskim cenama mozda nesto uraditi.

A za finansije, recimo da imam neka saznanja koja nisam spreman da delim po forumu ali kao sto rekoh- dobra je to kinta za hrvatsku/srbiju i nema kod velikih izdavaca tu nekog fanatizma ;) a za vracanje u stampu, ne znam odakle ti to. Domaca izdanja i srpska i hrvatska imaju nelogicne prevode, tipfelere i greske u stampi i ne secam se da je iko to vracao nazad. Poslednji primer je dw-ov kita mahnita sa praznim baloncicima, i kod fibre je isto bilo propusta pa eto, niko nesto ne poziva ljude da ih zamene :) mislim da previse idealizujes izdavace :)

9. drablj

drablj Stalker

1,068
    247
    63
    naravno da nece. pu, pu, nije valjda delovalo da ovako nesto tvrdim?!

ovako nesto je sloba vec godinama imao u planu, ali je trebalo vremena da se dodje do toga. slogan na katalogu im je stripovi za sve. izdaju amerikance, boneli, mange, bd i neke manje poznate (tipa vizilsan). ima nekih sa tvrdim, ima sa mekim koricama. islo se na to da se proba sa svim skolama i sa gomilom nekih popularnih naslova. ako bi to katastrofalno islo, onda nema nade za pobosljanje, ali se makar nesto ozbiljno pokusalo. cena igra ulogu, ali nije presudna. zainteresovanost je presudna. vecina stanovnistva ne bi uzela strip da cita za 0 dinara. i znamo da se svijetu ne moze ugoditi.

ovoga je definitivno bilo nekoliko puta poslednjih godina, libellus najvise. mozda bas tih dana nisi ispratio obavestenja.

bilo je ovoga i u diskusijama sa mnom i u nekim koje sam samo pratio. rekoh bolje da naglasim nego da neko pomisli da sam jos veci specijalac :) .

10. stale

stale bowel disruptor

4,136
    1,298
    113
    Al ste se raspisali :D Ja recimo ne poznajem nikog od tih likova licno, al bas imam osecaj da DW radi pravu stvar sa dosta pristupacnom cenom izdanja. Bas zbog toga sam I krenuo da uzimam njihov WD I Locke&Key, pre nego da porucujem strana.

11. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,788
    113
    Pa kad se takmicimo ko ce da nakuca vise strana :D Btw posle skoro tri decenije skupljanja stripova mislim da znam ne samo sve srBske izdavace ve i svakog iole ozbiljnijeg kolekcionara :) Inace, cesto kupujem domaca izdanja da mi i ne trebaju jer imam orginale, samo da bih podrzao izdavace :)

12. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,952
    1,517
    113
    Evo zasto je DW najbolji domaci izdavac a i sire :)

240 strana
    990 dinara

13. AwesumNES

AwesumNES v.i.t.r.i.o.l.

428
    80
    28
    Kupila sam pre dva dana. Odlicno izgleda! Za tren sam pomislila da je HC izdanje.

Yonai likes this.
  14. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,788
    113
    Ja ljubomorno cuvam UN izdanje :D

15. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,952
    1,517
    113
    Moja mala kolekcija postaje sve veca,nema vise mesta na policama pa cu izgleda morati da pravim nove.Od 2010 do danas sam uspeo od nule da dodjem do broja 1500 stripova i albuma i nemam pojma koliko knjiga :).Kad sve sredim stavljam slike.

Yonai and Cipak like this.
  16. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,976
    1,970
    113
    Ja sam kupio jako jako jako davno Vikinga prvu knjigu i nije dosla jos uvek na red. Ima li neko neke analize, preporuke, kritike... ?

17. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,952
    1,517
    113
    Nedavno sam odgledao Vikinga obe sezone i procitao Stazom kitova i Vucje more pa cu odmah da nastavim i sa Severinovom trilogijom.Treballo bi da je bolje od Stazom kitova koja je meni bila bas zanimljiva.

18. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    217
    63
    Ja i ti Nikola uzimamo priblizno sve isto od stripova sto izlazi tako da smo tu nedje ;) ja sam iskoristio praznike i konacno odlucio da sredim cijelu kolekciju i smjestim je na police posto su mi do sada bili po kutijama ormarima itd. Svaki strip sam obukao u kesice i poredjao po brojevima. Kad budem malo pri parama, ganjam da uzmem texa (sd+ludens), mister noa (sd+strip agent) i y poslednji muskarac na svijetu od fibre.

19. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,952
    1,517
    113
    Samo za Zagora nam treba jako mnogo prostora :) Danas sam bas gledao y poslednji muskarac i hteo da ga uzmem.Sledeci mesec cu sigurno.

20. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,922
    1,416
    113
  21. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,922
    1,416
    113
    Darkwood objavljuje Marvelov Građanski rat i Doba ultrona i Ultron napada, biće u formatu Planete Hulk i Svetski rat Hulk.

22. forsaken demon

forsaken demon Svemirski Modulator

4,561
    133
    63
    Fine vesti! Razmišljao sam se više puta da li da kupim Civil War. Ultron, manje više, možda zbog hrčak moda. :D

23. Stanisinjo

6,156
    217
    63
    Uh bas dobre vijesti, nadao sam se ovome jos od kako je Hulk izasao, jedva cekam :)

24. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,922
    1,416
    113
    Stanisinjo likes this.
  25. Stanisinjo

6,156
    217
    63
    Aaa svaka im cast :)

26. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,952
    1,517
    113
    Sta treba citati pre toga civil war-a?Da se dobije uvid u celu pricu kako treba.

27. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,952
    874
    113
    Stanisinjo likes this.
  28. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,952
    1,517
    113
  29. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,922
    1,416
    113
    Au koliko sam se obradovao pre neki dan kada sam video ovu vest:
    http://www.carobnaknjiga.rs/asteriks-posle-20-godina-ponovo-pred-vama

Asteriks mi je jedan od najomiljenijih stripova iz detinjstva, imao sam sve one politikine brojeve, dok ih keva nije pobacala jedno leto :(
    Planirao sam da uzmem engleska izdanja sa book depositorija, i onda vidim ovu vest :)

Juče sam uzeo prvu knjigu, stvarno je fenomenalno izdanje. Kvalitet štampe je vrhunski, plus Dimitrijevićev prevod :) Jedva čekam da izađu ovi noviji koje nisam čitao.
    Znam da kvalitet pisanja nije isti od kada je Gošini preminuo, ali nema veze, Asteriks je to :)

Maxa, eufrat, Carnex and 1 other person like this.
  30. grunt

grunt Celeb Freak

17,729
    3,853
    113
    Cool, i ja sam gotivio taj duo kao klinja, bas sam se naigrao na segi jedne igre snjima bila mi je vrh :D

Btw mogli bi malo da poboljsaju sajt ovi iz carobne knjige, da ubace barem 2-3 strane preview za knjige/stripove ili barem link do stranog izdanja da vidim sta je sta :D

31. stale

stale bowel disruptor

4,136
    1,298
    113
    Ja skoro kad sam bio darkwood videh

Bas sam se oduševio, moram kupiti u skorije vreme.

32. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,160
    1,154
    113
    Do jaja, Asteriks mi je ostao kao jedno od najlepših sećanja iz detinjstva.

33. stale

stale bowel disruptor

4,136
    1,298
    113
    DC zvanično ugasio Vertigo :(

34. Goro Manjina

Goro Manjina FETCH COMMANDO

1,896
    1,265
    113
    I ja. Mnogo mi je krivo što ona epizoda u Švajcarskoj nije imala crtani ono je nešto najsmešnije u serijalu.

35. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,952
    1,517
    113
    Neces se pokajati ako uzmes,vrhunska izdanja kao i skoro sve sto DW izdaje.

stale, grunt and Goro Manjina like this.
  36. stale

stale bowel disruptor

4,136
    1,298
    113
    Uzeo sam u međuvremenu :D

nikola22 likes this.
  37. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,952
    1,517
    113
    Haha... Sada tek vidim 2018.

38. Goro Manjina

Goro Manjina FETCH COMMANDO

1,896
    1,265
    113
    Neke popuste roka čarobna knjiga do 29. Ja danas uzeo House of M, ima još novih Marvela i DC, pa koga nešto zanima dobra prilika.

Blue likes this.
  39. stale

stale bowel disruptor

4,136
    1,298
    113
  40. Johntra

Johntra mladji referent

365
    42
    28
  41. Maxa

Maxa opsa!

11,404
    4,177
    113
    kupljeno :D

TwiSteR and nikola22 like this.
  42. voja87

voja87 Well-Known Member

12,676
    3,169
    113
    jel moze ovo nekako da se naruci?

43. grunt

grunt Celeb Freak

17,729
    3,853
    113
  44. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,952
    1,517
    113
    Uzeo mi drugar danas,jedva cekam da ga vidim uzivo.Izgleda da je odradjen fenomenalno!
    Uzmite ako mozete da podrzimo DW koji je zapao u probleme poslednjih par meseci.

zdravkelja and TwiSteR like this.
  45. grunt

grunt Celeb Freak

17,729
    3,853
    113
    Odlicna je cena, engleska verzija se krece od 2500-3000 din tako da je ovo skroz cool.
    Da volim mange uzeo bi sigurno, ali meni samo full color or bust :D

46. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,952
    1,517
    113
    Trenutno je 1200din dok traje Striporama.

47. voja87

voja87 Well-Known Member

12,676
    3,169
    113
    ...kakvo ima je smece sajt, 3 pokusaja i blokada na sat vremena, ne mogu da povratim sifru jer im ne radi sugavi link za menjanje sifre a pise mi forbidden kad hocu ponovo da se registruje

Goro Manjina and grunt like this.
  48. Maxa

Maxa opsa!

11,404
    4,177
    113
    brate nisi morao ni da se registruješ, odeš samo u radnju ubaciš u korpu i popuniš podatke :)

49. grunt

grunt Celeb Freak

17,729
    3,853
    113
    Ovde sam sa vojom sajt je dizajnerski/funkcionalno na nivou sajtova iz 90tih lol

@Maxa
    Hmm gde ti vidis dugme korpa kada nisi registrovan, evo bas sam gledam i nigde nisam skontao da se moze dodati kada nisi ulogovan.

50. Cipak

Cipak RPG Fan

1,717
    413
    83
    Nesto vam baguje ja imam dugme "dodaju u korpu" ispod svakog izdanja. Klikom se prebaci u korpu na gornjoj desnoj strani stranice. Kada misom predjete preko korpe pojavljuje se opcija placanje kliknete popunite podatke izaberete nacin placanja i gotovo.

Share This Page