1. powered by Surfing Waves

Official E3 2018 Thread [9. - 14.jun]

Discussion in 'General Next-Gen (Multiplatform)' started by DieH@rd, May 24, 2018.

1. Teoreticar

Teoreticar Well-Known Member

2,453
    652
    113
    Ne razumem sto to rade.
    Naprave karaktera kojem je glavna (cesto i jedina) karakteristika to sto je gej.
    Umesto da naprave zanimljivog karaktera, koji je izmedju ostalog gej i gde to nije jedino sto ga definise - tipa Willow Rosenberg (Buffy)

Sto je najgore, apsolutno sam siguran da ce znacajno bolje sve biti ispricano u samoj igri... i da je ovaj trejler toliko off...

Blue and voja87 like this.
  2. dsst

dsst fdggg

3,784
    922
    113
    Aj ne smarajte. Nije ovde problem to sto je gej, i ocigledno joj to nije jedina osobina, problem je los, bljutavi dijalog. Smarao bi me i da prica s muskarcem.
    Gejmplej deluje kul, ali se plasim da je scripted, deluje kao da ima gomiletinu specificnih animacija za svaku priliku i previse savrseno teku jedna u drugu.

3. Teoreticar

Teoreticar Well-Known Member

2,453
    652
    113
    Pricamo o ovom trejleru i vrlo jasno smo to rekli...

"I'm gonna find, and I'm gonna kill every last one of them" je bio mnogo bolji trejler.

4. vetar

vetar Well-Known Member

5,838
    928
    113
    Upravo odgledao Sony konferenciju, užasan pacing, ispred sale, šator, ispred sale, sala, ispred sale, sala...da je sve bilo samo u sali bilo bi mnogo bolje.
    Što se tiče igara, TLoU2 očekivano dobro (možda sam očekivao malo jači trejler), Ghosts of Tsushima dobro izgleda (naravno videćemo kakva će igra biti), Death Stranding i dalje kao da je tek najavljene igra (ko zna kad će ovo izaći), Resident Evil 2 meni najbolja najava do sada, Nioh2 najbolja potpuno nova najava do sada.
    Inače niko ne komentariše Kingdom Hearts 3, deluje da će igra biti epic.

Mislim da je i Ubisoft imao bolju konferenciju (raznovrsniju, zanimljiviju), MS naravno najbolju.

5. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,134
    404
    83
    Meni je jedino smetalo sto je Ellie-na devojka jebeno preruzna. I naravno da je gameplay scripted, isto su uradili i u kecu.

6. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,709
    1,184
    113
    Bas me zanima da li ce igra imati nizi metascore od originala zbog lezbo momenata.

7. vetar

vetar Well-Known Member

5,838
    928
    113
    I da ima niži score nego original ne možemo znati da li je to zbog lezbo momenta. :)

Inače na PS4 tri nove samuraj igre :)
    -Sekiro
    -Nioh 2
    -Ghost of Tsushima

Last edited: Jun 12, 2018
  8. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,134
    404
    83
    Od novinara moze samo visi metascore da ima zbog toga.

9. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

29,403
    2,684
    113
    Mozda u prezentaicji [koja nije toliko bitna in grand scheme of things], ali igre su defintiivno na Sonijevoj strani.

fluffy likes this.
  10. Omega

Omega N64 je đubre

14,859
    2,024
    113
    Jesam li nešto propustio ili sve (osim Spiderman-a) što su prikazali nema ni godinu izlaska?

Btw, jel' ono bila prava crkva gdje su prezentovali igru, ako jeste to je baš neukusan gest na takvom mjestu prikazati onakav sadržaj...

mnneurope likes this.
  11. vetar

vetar Well-Known Member

5,838
    928
    113
    Misli se na celu konferenciju naravno, jedina nova veća stvar koja je najavljena je Nioh 2, skoro sve ostalo je već bilo najavljeno/prikazano, plus užasan pacing...MS je prikazao dosta novih stvari i uopšteno mnogo više igara.
    Ali slažem se da na kraju E3 konferencija ne menja mnogo stvari..

12. grunt

grunt Celeb Freak

15,752
    2,452
    113
    OK sad sam pogledao sve snimke sa Sony-ja.

Well DAMN ne znam sta bolje izgleda TLoU2, Spiderman ili Ghost of Tsushima !!! Mozda im je prezentacija bila shit, ali eksluzive su im fantasticne !!!

13. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,267
    969
    113
    Ako su igre bitne Sony je opet pobedio.MS je imao mozda i najbolju konferenciju u poslednjih par godina,punu sadrzaja ali nemaju oni igru znacaja TLOU2,Spajdija....
    Sve je lepo kod MSa ali nema system seller igre,nesto sto bi ljude nateralo da kupe x1 umesto ps4.

14. vetar

vetar Well-Known Member

5,838
    928
    113
    MS je imao dobru konferenciju i prošle godine koliko se sećam, pa je opet PS4 nastavio da se prodaje bar duplo bolje nego XB1,
    E3 konferencije u praksi ne menjaju mnogo na tržištu..

15. zdravkelja

zdravkelja Member

8,713
    1,515
    113
    Ne zna sta je to na Ubisoftovoj konferenciji bilo zanimljivo, samo 2 nove igre, nebitni Trials i reskin Originsa. Uzasni su bili.

Sony isto gotovo nista novo, ali su bar pokazali neki gameplay. Ima li sanse da TLoU bude sledece godine? Btw, od onog dlc-a se znalo da je Ellie lezbejka, ne znam otkud sad ova galama :D

16. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,267
    969
    113
    Meni je drago sto je MS shvatio da su im potrebne igre i da nema brzih resenja za to.Angazovali su i oformili nove timove i polako se pripremaju za sledecu generaciju.Mislim da ce biti samo bolju u buducnosti.

17. DieH@rd

29,403
    2,684
    113
    Pa tako su i najavili. Najavili su samo fokus na 4 velike igre, i onda Shawn Layden izadje i DVA PUTA kaze da ovo nece biti show posvecen puno novim idejama i igrama.

Igre menjaju stanje na trzistu. Konferenciej menjaju stanje jedino ako je bas bas nesto bitno najavljeno, tipa cena, bitni servisi i sl... al to je ono, jednom u x godina.

18. vetar

vetar Well-Known Member

5,838
    928
    113
    Što se tiče Ubisofta, bolji pacing, raznovrsnija, zanimljivija konferencija, isto gomila gameplay-a..

To ne menja činjenicu da je MS imao bolju konferenciju.

Kao što napisah, E3 konferencija u suštini ne menja mnogo već postojuću situaciju na tržištu, kao što ni ova konferencija neće mnogo promeniti.

19. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,267
    969
    113
    Cek, ako neko ima bolji pacing i zanimljivije plesace i zabavljace a glavna igra je reskin od prosle godine,mario+zecevi+donkey dlc,a neko drugi smara pa prikaze 3-4 vrhunske nove igre,ovaj prvi je pobedio.Izgleda da ja masim poentu ovog sajma.Veceras N ocenjujemo po pacingu i kakve ce zabavljace da dovedu,ne zanima me novi metroid uopste....

20. vetar

vetar Well-Known Member

5,838
    928
    113
    Očigedno mašiš poentu mog posta, bolji pacing je očigledan, a meni je Ubisoft konferencija svakako bila raznovrsnija i zanimljivija konferencija nego Sony konferencija koja jeste imala užasan pacing i gde su skoro sve igre već ranije bile prikazivane.
    Spomenuti mario+zecevi+donkey DLC a ne spomenuti New Beyond Good and Evil 2, The Division 2, Skull and Bones, Starlink, Crew 2...je neozbiljno.
    Inače niko nije rekao da je Ubisoft pobedio, već da je MS imao najbolju konferenciju.

Što se tiče Nintenda, isto ne treba očekivati mnogo novih najava čak ni prikaz 2019. igara, pošto su rekli da je fokus na 2018. igrama.

21. DieH@rd

29,403
    2,684
    113
    Ironicno, na Eri mnogi govore da je PC Show imao najbolju prezentaciju i pacing. :D

22. vetar

vetar Well-Known Member

5,838
    928
    113
    E PC show nisam gledao,
    a pacing je ušao u priču zato što je Sony konferencija imala baš loš pacing i meni lično veoma uticao na celukupno mišljenje o njihovoj konferenciji.

23. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,267
    969
    113
    Ok,pacing nije bitan, bitne su igre a uporediti New Beyond Good and Evil 2(ovo izlazi uskoro), The Division 2, Skull and Bones, Starlink, Crew 2
    sa TLOU2,Spajdijem,DS,ghost of tsushima.... je neozbiljno.

24. DieH@rd

29,403
    2,684
    113
    Sto se datuma izlaska tice, Sony vise ne rizikuje. Aprilski release date za GoW je najavljen u january, majski release date za Detroit u februru, a pre neki dan je najavljen Days Gone za sledeci feb.

Sudeci po ovome, za sve velike igre cemo datume saznati najverovatnije 6 meseci [ili manje] pre njihove premijere.

25. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113
    najveca mana sony konfgerencije sem same prezentacije i pacinga je to sto nisu prikazali nista novo, nije bilo nikakvih iznenadjenja, sem re2 sve igre su ocekivane a vise mi je dosadno da gledam spajdija, deluje mi kao da prikazuju tu igru po deseti put

vetar likes this.
  26. vetar

vetar Well-Known Member

5,838
    928
    113
    Opet mašiš poentu, meni je užasan pacing Sony konferencije uticao na celukupno mišljenje o konferenciji,
    na stranu to što je skoro sve prikazano već bilo očekivano i ranije već prikazivano.
    Od Ubisofta ništa nisam očekivao, i konferencija mi je bila raznovrsna i zanimljiva čak iako me od prikazanih igara interesuje samo Starlink.

27. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,267
    969
    113
    meni pacing nije bitan,bitne su mi igre koje su na Sonijevoj konferenciji bile bolje.Da me neko pitao pre 5 dana sta ce Ubi da pokaze,rekao bih AC,Crew2,D2, Beyond Good and Evil 2,Skull and Bones.Nista od novog Raymana i PoP-a verovatno i tako je i bilo.Sve ocekivano i bez iznenadjenja.Klasican Ubisoft sa losim engleskim i sarenilom kao i uvek.

TwiSteR likes this.
  28. vetar

vetar Well-Known Member

5,838
    928
    113
    E u tome je poenta, opinions.

29. Mile88

Mile88 Well-Known Member

275
    522
    93
    Prejako izgleda, vidim ja da cu morati kupiti PS4 :)

nikola22 likes this.
  30. DieH@rd

29,403
    2,684
    113
    "Hello, PlayStation fans. This is Masaaki Yamagiwa from Japan Studio.

Déraciné is an all new adventure game that brings Japan Studio, FromSoftware and director Hidetaka Miyazaki together for the first time since Bloodborne. The story unfolds in a secluded boarding school where six children quietly spend their days. It is into this environment that you appear, an unseen faerie existing in a world of frozen time. As the story progresses, time shifts around you, at times even throwing you into the past."

Sonijev opis igre:
    "Deracine is a brand new story adventure created by the renowned Bloodborne developer, From Software, available exclusively on PlayStation VR. As a spirit summoned by a young girl in a secluded boarding school, the player must prove its existence and build a unique bond with the students through clever interactions. As the mystery of the story unfolds, the spirit must use its ability to manipulate the forces of life and time to change the fate of the pupils."

31. grunt

grunt Celeb Freak

15,752
    2,452
    113
    Sto ovo nije bilo na prezentaciji, trebala je ovako neka brand new igra. Zvuci zanimljivo.

32. DieH@rd

29,403
    2,684
    113
    Bilo je odmah posle, bio je zanimljiv post show, sa spiderman gameplay-om i gostovanjima developera.

33. zdravkelja

zdravkelja Member

8,713
    1,515
    113
    Ne znam ni sto je pacing bio los, ono na pocetku je bilo weird, posle je isla igra za igrom. Ubisoft je cirkus, njihova najgora konferencija u poslednjih 5-6 godina.

nikola22 likes this.
  34. vrobec

vrobec Active Member

310
    27
    28
    Neverovatno koliko nasilnih igara na ovogodisnjem E3-u.

35. vetar

vetar Well-Known Member

5,838
    928
    113
    Prvo su prikazali jednu igru u šatoru, zatim su govorili i prikazivali neke stvari ispred sale (10-15 min), zatim su prikazivali igre u sali (deo u sali je bio ok 40 min), pa onda opet ispred sale opet nešto prikazivali i govorili...bad pacing, nekome je smetao a nekome nije..

IMO
    -Sony 7
    -MS 9

36. zdravkelja

zdravkelja Member

8,713
    1,515
    113
    Kao papagaj.
    Apsolvirali smo da je MS bio najbolji, niko nije mogao ono da nadmasi ove godine, nema veze sa ovim.
    Kad su presli u drugu salu, bila je konferencija kao i svaka druga, sa normalnim pacingom. Malo trailer, malo gameplay, ono posle ispred je bilo nakon konferencije, nisam znao da se sad i to racuna :D

37. Omega

Omega N64 je đubre

14,859
    2,024
    113
    Huh, niko nije najavio nove firmware 'features-e' na ovogodišnjem E3-u? Sumnjam da će Nintendo večeras biti bolji po tom pitanju.

38. vetar

vetar Well-Known Member

5,838
    928
    113

@zdravkelja,
    Dao sam ocene za konferencije, to ne mora da ima veze sa pacing pričom, tako ne znam šta ti tu tačno nije jasno?
    Što se tiče pacinga, nisam jedini (pogledaj ostale komentare ovde ili na reseteri) koji misli da Sony konferencija nije imala dobar pacing,
    ti i neki drugi ljudi mislite da je pacing bio ok i to je ok, difrent opinons...ja sam ti samo odgovorio zašto mislim da je pacing bio loš.

39. Rygar

Rygar Active Member

183
    65
    28
    MS bolji press definitivno ali Soni ne mora puno da se trudi kad imaju TloU2, Death Stranding i Ghost of Tsushima. Ova poslednja je za mene najprijatnije iznenadjenje ovogodisnjeg E3, a o Tlou2 netreba trositi reci. Jedino mi je krivo sto nismo nista novo culi za Wild i Shenmue 3.

40. gruja

gruja I am God of War

6,313
    854
    113
    Kao i uvek

41. dsst

dsst fdggg

3,784
    922
    113
    Ljudi, take a step back i shvatite da raspravljate o tome cija je konferencija “pobedila”. Udjem u thread, konferencijama se daju ocene. Koji je ovo krug pakla?

Matt, Maxa, Koder and 4 others like this.
  42. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,112
    1,249
    113
    Moj tata je jači od tvog tate :D

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

nikola22 likes this.
  43. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,709
    1,184
    113
    To je ovde praksa vec godinama. Nisi primetio?

44. gruja

gruja I am God of War

6,313
    854
    113
    Phhhh sada zvučiš kao vučić...

45. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,756
    921
    113
    Ja do sada nisam pratio nijednu konferenciju. Mene najviše zanima čiji prezenteri su bili najbolje obučeni?

46. Jörmungandr

Jörmungandr ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD

2,309
    856
    113
    Devolver Digital je imao najbolju konferenciju :)

47. dsst

dsst fdggg

3,784
    922
    113
    Nije samo ovde, generalno na netu, ali svake godine se iznova iznenadim :)

shin-boyan likes this.
  48. vetar

vetar Well-Known Member

5,838
    928
    113
    Jebo ih Smash Bros, nisu se šalili kada su rekli da je fokus na 2018. igrama..

shone93, ivamark and Blinker like this.
  49. zdravkelja

zdravkelja Member

8,713
    1,515
    113
    Nintendo jos jedna meta za piromane ove godine, sta je bre ono :lol:

Tu je i fejk Kaz da prikuca:

50. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,130
    1,389