1. powered by Surfing Waves

One Piece

Discussion in 'Anime / Manga / JDrama' started by sqall, Jul 13, 2011.

1. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    214
    63
    Zadnjih dana malo vise citam mangu, dosao sam do 126 chaptera, zavrsavam Little Garden Arc. Prejaka je manga, i za sada mi je Arlong Arc bio najbolji. Ali imam osjecaj da prave stvari tek dolaze :)

2. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

3,134
    268
    83
    pa tek si prešao 1/6 i naravno da prave stvari tek dolaze

3. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    214
    63
    :D

4. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,225
    453
    83
    Predjoh skoro 80 epizoda u zadnje 2 nedelje(doduse, bilo je jedno 10-15 fillera) i dosao sam do meni ubedljivo najboljeg dela serije, Whitebeard War sage. Sabaody Archipelago je isto bio fenomenalan arc, pa posle toga Impel Down isto odlican. Kako je krenulo, vidim da cu vas sve sustici relativno brzo, iako sam OP poceo da gledam, sa prekidima, jos pre 5 godina. :D

5. ZombieMan

ZombieMan ...or just Joca

112
    3
    18
    U tvom slucaju, zavisnost se malo sporije razvila :D
    Btw, sto se mange tice, 'bem im sve za danasnji cliffhanger...

6. Roronoa Zoro

3,134
    268
    83
    U tvom slucaju, zavisnost se malo sporije razvila :D
    Btw, sto se mange tice, 'bem im sve za danasnji cliffhanger...

+ pauza

7. dimitrijer

dimitrijer woy chan

1,006
    7
    38
    aaaa jos nema online 590 sa prevodom,osecam da epizoda kidaizmesali su toriko one piece i dragonball:D

8. Zegota

Zegota Zegota

1,364
    137
    63
  9. vix

vix SHIROHIGEEEEE

467
    52
    28
    ^ Ekstra :D.

10. Maxa

Maxa opsa!

10,986
    3,829
    113
    jedna od najtetovaža koje sam video :D

in other news, ne gledam op već mesecima, totalno me je odvikao onaj mermaid island. sačekaću da se nakupi jedno 100 epizoda pa da nastavim :lol:

11. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,568
    113
    ^
    Takodje, uzhasno mi je smor taj deo sa sirenama -_-
    Poslednja koju sam gledao je neka 540~
    Kontam da bih mogao uskoro da odgledam to, valjda se do sada zavrshilo to sa sirenama.

12. Roronoa Zoro

3,134
    268
    83
    završilo se, ja sam čekao da se taj deo završi i odgleda, sada tako i sa ovim novim arkom

13. Zegota

Zegota Zegota

1,364
    137
    63
    kakav je novi ark? i ja sam stao oko 530.

14. dimitrijer

dimitrijer woy chan

1,006
    7
    38
    anime klasika kaska za mangom,manga ima potencijala da bude epic u narednom periodu.arc posle sirena je isto malo usporen,al zato seldeci mislim da ce odvaliti

15. Roronoa Zoro

3,134
    268
    83
    kakav je novi ark? i ja sam stao oko 530.

da budem iskren i nije nešto, tek pred kraj postaje malo bolje

16. vix

vix SHIROHIGEEEEE

467
    52
    28
    Punk Hazard arc je bio onako prosek. Ništa se značajnije nije izdešavalo. Ovo što ide posle Punk Hazard-a bi moglo da bude super. Pojavljuje se gomila novih likova. Manga se nekako ubrzano odvija. Zadnji chapter ne mogu ni da pohvatam šta se dešava.

17. vix

vix SHIROHIGEEEEE

467
    52
    28
    Prati li iko mangu? Poslednji chapter oduvao [​IMG]...

18. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,292
    505
    113
    Ima li tu kraja, ili će da prave dok svi iz tima ne umru? Što može biti i za 50 godina.

19. Roronoa Zoro

3,134
    268
    83
    trenutno mi je OP na pauzi (anime i manga) i trenutno nemam namere da nastavljam u neko skorije vreme (žešće krenulo da smara)

20. Maxa

Maxa opsa!

10,986
    3,829
    113
    i ja sam stigao do 568 i od tada ne pratim, baš me je nešto smorilo. ono, taman da se nakupi 50tak epizoda pa da bacim pogled...

21. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,568
    113
    Uf, nakupio se nekih 70 epizoda, pa zar je mogutje da vishe od godinu dana ne pratim One Piece?
    Bio bi red da poskidam sve to, odgledam na brzino one proklete sirene i nastavim s uzhivanjem, osim ako arc nakon sirena nije josh gori, shto kontam da je nemogutje.

22. Roronoa Zoro

3,134
    268
    83
    pa, ovako i onako. ja trenutno pauziram ovaj novi ark i trenutni u manga-i

kda se završio pogledaću, ali biće pain skidati epizode, jer nema batch-a pa skoro nigde

23. ultranova

ultranova Killer Instinct

1,066
    14
    38
    Meni je zadnjih godinu dana OP totalno opao po kvaliteti...neki dan gledam na youtube fight vs Enel i ne mogu da vjerujem kolko je prije detaljniji crtež bio i bolje urađemo generalno...Ovaj novio arc je fino počeo al su ga već zas*ali...

24. dimitrijer

dimitrijer woy chan

1,006
    7
    38
    ja iako prati op konstantno na momente se pogubim u mangi.jbt sta napravise od ovoga

25. dimitrijer

dimitrijer woy chan

1,006
    7
    38
    sad gledam na wiki manga je krenula 1997-16 godina vec izlazi jbt,a kontam da nije ni na pola price.hocu mli doziveti kraj ovoga

26. DragonOfTheEarth

3,225
    453
    83
    sad gledam na wiki manga je krenula 1997-16 godina vec izlazi jbt,a kontam da nije ni na pola price.hocu mli doziveti kraj ovoga

Jeste na pola. Koliko se secam, rekli su da je time jump sredina price.

27. dimitrijer

dimitrijer woy chan

1,006
    7
    38
    super znaci ako se budem zdravo hranio i ne budem nervirao,mogu da se nadam da me do 50-e nece spiciti infarkt i da cu doziveti da vidim kraj :D

28. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,781
    83
    48
    Ja sam stao negde odmah posle silaska na podvodno ostrvo, mogao bih da obrnem preko vikenda taj deo i pogledam kakav je sledeci usput.

Sad bacih pogled da vidim koji serijali traju duze od 20 i kusur godina, Golgo 13 fura od '69e negde, nekoliko koji furaju malo ispod 40 godina redovno.

Smejem se na komentare koje izvaljuju na jednom forumu, ljudi potpuno kulerski tvrde kako je neki lol serijal dug, dok paralelno ide duzi serijal, ej :D.

29. cakster

cakster Emulation Freak

574
    5
    18
    Uh pa recimo l3fty da imaš cela dva Arc da odgledaš. Trenutno je anime stigao do početka sledeće priče pa je ok ako počneš sada.

30. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,781
    83
    48
    Prevrteo sam manga chaptera nesto dok su se vijali oko sirena i one "male" princeze, mada je izgleda deo posle toga jaci sa prosirivanjem price o djavoljem vocu i nekim likovima.

Malo sam se smorio od grinda u nekom "free" mmo-u, posebno posto sam suv sa kintom za premijum, pa sad vrtim d3 pomalo i grindam kroz sezone i serijale, prosle i trenutne, pa cu verovatno preko vikenda da provrtim malo One Piece, ali nekako mi je prica oslabila kako ide dalje.

31. Roronoa Zoro

3,134
    268
    83
    super znaci ako se budem zdravo hranio i ne budem nervirao,mogu da se nadam da me do 50-e nece spiciti infarkt i da cu doziveti da vidim kraj :D

bolje se nadaj da Oda poživi i dovrši, jer on sada ima oko 40g.

32. dimitrijer

dimitrijer woy chan

1,006
    7
    38
    ma ne brinem se ja za njega.japan mala zemlja,mali ljudi,male masine.pojednuna dan saku rize i dosta im je,a kod nas sve masno :D

33. dimitrijer

dimitrijer woy chan

1,006
    7
    38
    videh juce na trafici da su poceli kod nas da izdaju mangu.

34. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,781
    83
    48
    Stvarno? U kakvom izdanju? Cela sveska? Kakav je prevod odokativno?

35. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,568
    113
    Pa, darkwood izdaje, ima i uzumaki, vetj su 2 broja izashla. Jedan broj je na ono ..200 stranica? :D
    One Piece nisam kupovao al' dopada mi se kako je uzumaki odradjen.

36. cakster

cakster Emulation Freak

574
    5
    18
    http://www.darkwood.co.rs/izdanje.html?issueID=29855

http://www.darkwood.co.rs/izdanje.html?issueID=29939

Uopšte nisu loše cene. Možda i krenem da ih kupujem, čisto kao kolekcija. Ali prvo da sredim regal i izbacim sva ova sranja sa faksa (skripte, fotokopije, knjige kupusare, sveske sa pitaj boga čime).

37. dimitrijer

dimitrijer woy chan

1,006
    7
    38
    al je dobar ovaj trenutni arc.preleteo sam sinoc poslednjih desetak epizoda i ne mogu da docekam sledece.konacno da malo razmrdaju situaciju

38. Darth Revan

Darth Revan Active Member

465
    111
    43
    Procitah zadnji chapte, situacija se bas zakuvala. Inace vidjeh na nekom od postera za neki od filmova da je Aokiji izgubio nogu, ne znam jel to canon?

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/20330_426956834026074_1259194354_n.jpg

39. vix

vix SHIROHIGEEEEE

467
    52
    28
    Procitah zadnji chapte, situacija se bas zakuvala. Inace vidjeh na nekom od postera za neki od filmova da je Aokiji izgubio nogu, ne znam jel to canon?

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/20330_426956834026074_1259194354_n.jpg

Izgleda da jeste canon ali nije nigde prikazano jasno - ni u mangi ni u animeu.

Inače,

pretposlendnji chapter me iznenadio. Nisam očekivao da Usopp na onako glup način izvuče situaciju :lol: . Meni se nekako čini da se manga prebrzo odvija a da se ništa konkretno ne događa. U pretposlednjem chapter-u, Usopp je bio sav spreman za borbu, očekivao sam neki fajt, kad ono u sledećem chapter-u on prebijen na mrtvo :lol:. Šta se izdešavalo između, uopšte nije pokazano. I dokle će više da bude šonja? Za šta je trenirao 2 godine :lol:.

40. Darth Revan

Darth Revan Active Member

465
    111
    43

Izgleda da jeste canon ali nije nigde prikazano jasno - ni u mangi ni u animeu.

Inače,

pretposlendnji chapter me iznenadio. Nisam očekivao da Usopp na onako glup način izvuče situaciju :lol: . Meni se nekako čini da se manga prebrzo odvija a da se ništa konkretno ne događa. U pretposlednjem chapter-u, Usopp je bio sav spreman za borbu, očekivao sam neki fajt, kad ono u sledećem chapter-u on prebijen na mrtvo :lol:. Šta se izdešavalo između, uopšte nije pokazano. I dokle će više da bude šonja? Za šta je trenirao 2 godine :lol:.

A sto znam, cijeli taj epilog je toliko antiklimatican, toliko napeta situacija i na kraju epilog komedija.

Oda nekada ubode, ali nekada bas omasi.

41. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,568
    113
    Odluchio sam da nastavim sa One Piece nakon vishe od godinu dana pauziranja.
    Jedva sam uspeo da nateram sebe da nastavim s prokletim sirenama, al' chini mi se da sam pri kraju sada.
    Saznao se razlog zbog chega Hody mrzi ljude
    herp derp NOTHING, mrzi ih jer eto
    Ochekivao sam neshto vishe, al' ajde, nije da se nije kontalo da je psihopata.

S obzirom da nisam gledao neko vreme, zaboravio sam koliko OCHAJNO neki likovi iz druzhine izgledaju nakon one 2 year transformacije.
    Nico izgleda kao daunovac, dakle, shta im je trebalo da je toliko unakaze, nije mi jasno, pre je bila skroz simpatichna.
    Nami s onim sisurdama ne mozhe biti ogavnija, ranije me iritirala kratka kosa, al sada jednostavno nishta drugo ne vidim od megatits.
    Franky...netju troshiti mnogo rechi, ruzhan do zla boga.
    Svi ostali su ok, izgleda me jedino nervira shto su mi zhenski likovi ruzhni.

Lepo je videti da se pojavljuju neki stariji likovi, poput
    ogromne hobotnice
    al' ne mogu da dochekam kraj ovog arca.
    Luffy je postao asskicker i jedva chekam da vidim kako tje da razbija noseve kada konachno isplivaju iz okeana.

42. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,781
    83
    48
    Ja treba da se isforsiram isto da krenem i odgledam sirene, nikako da me ubode zelja za tim novijim sezonama, dok ovamo gotovo uvek volim da prevrtim neke od starijih epizoda.

43. Roronoa Zoro

3,134
    268
    83
    Robin je bila najbolja za vreme Water7 dela, a Nami na početku. za Frankija se slažem, unakaziše ga totalno.

44. vix

vix SHIROHIGEEEEE

467
    52
    28
    Jedva sam uspeo da nateram sebe da nastavim s prokletim sirenama, al' chini mi se da sam pri kraju sada.

S obzirom da nisam gledao neko vreme, zaboravio sam koliko OCHAJNO neki likovi iz druzhine izgledaju nakon one 2 year transformacije.
    Nico izgleda kao daunovac, dakle, shta im je trebalo da je toliko unakaze, nije mi jasno, pre je bila skroz simpatichna.
    Nami s onim sisurdama ne mozhe biti ogavnija, ranije me iritirala kratka kosa, al sada jednostavno nishta drugo ne vidim od megatits.

ogromne hobotnice
    Luffy je postao asskicker i jedva chekam da vidim kako tje da razbija noseve kada konachno isplivaju iz okeana.

Realno, ne nadaj se ničem boljem ni u sledeća dva arc-a. Pratim mangu redovno i još nije bilo poštenog fajta, šta se izdogađalo u zadnje dve godine se ne zna, gomila nekih likova se pojavljuje da više ne možeš da skapiraš šta se događa. OP ide silaznom putanjom sve više i više.

45. dimitrijer

dimitrijer woy chan

1,006
    7
    38
    ne znam meni je ovaj poslednji arc dobro krenuo samo da ga ne useru do bola.btw bartolomeo mi je kralj :D nadam se da ce ga ubacivati i posle ovog arc-a

46. Maxa

Maxa opsa!

10,986
    3,829
    113

ogromne hobotnice

dobar je franky, ali da, devojke su užas :(

i btw, neće luffy biti imba, bar ne u narednom arcu.

inače da, i ja sam skoro odgledao ovaj vegapunk arc i sirene, slabašno uglavnom jbg.

47. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,568
    113
    Mene je kod sirena najvishe pricha nervirala, i ta neka patetika. Chini mi se da na silu pokushavaju da me ubede da treba da mi je stalo do tih likova, a meni su skroz nekako prazni, nisu mi interesantni plus je ona Shirahoshi mnogo dosadna, bre.

Shteta shto im se nije
    pridruzhio Jinbei
    chini mi se da on ima potencijala kao lik.
    Shto se Frankyja tiche, ja se josh uvek nadam da ima nekakav izum pod rukavom koji tje promeniti njegov izgled :lol:

48. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,568
    113
    Ovo je definitivno mnogo bolje. Sada su na onom ostrvu i vetj se mnogo bolje osetjam dok gledam, izgleda sam rasista pa ne volim sirene.
    Kada se dogodila ona scena sa
    zamenom tela
    tachno sam chekao da vidim gde je Sanji :lol:
    Ovaj arc je definitivno zabavniji od prethodnog, smeshnije mi je i lakshe mi je pogledati po 2-3 epizode za redom.

49. DragonOfTheEarth

3,225
    453
    83
    Toliko svi iskukaste o Fishman island arcu da sam se bojao da ga odgledam duze vreme. Pregledao ga za nedelju dana i skroz mi je interesantan bio. Objasnjenje za Hody-a mi je zapravo i jedino koje je imalo smisla s obzirom na sve sto se desilo. Jedina zamerka koju imam je da su svi revealovi bili prilicno ocigledni, msm zaboga
    ko nije odmah znao da je Hody ubio kraljicu...

50. Maxa

Maxa opsa!

10,986
    3,829
    113
    fishman je sranje, a ni naredni arc nije mnogo bolji. ovaj doflamingo arc skupljam epizode pre nego što krenem da gledam, ali ne obećava mnogo. teška srca priznajem, op mi je postao mega bland :/

Share This Page