1. powered by Surfing Waves

One Piece

Discussion in 'Anime / Manga / JDrama' started by sqall, Jul 13, 2011.

1. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,568
    113
    Jbg. teshko je zadrzhati kvalitet nakon toliko epizoda, ovo mi trenutno deluje kao mrcvarenje, nadam se da tje se stanje promeniti ili da tjemo uskoro videti kraj, jer sramno bi bilo da se iz awesome serije pretvori u nekakav prosek.
    Mozhda smo too old for this crap :lol:

2. Maxa

Maxa opsa!

10,986
    3,829
    113
    samo da malo podignu broj dešavanja po epizodi, ili bar da ne rade one cheap fore sa dugim statičnim kadrovima čisto da bi nekako popunili 20min run. I DA ODA PRESTANE SA JEDNIM TE ISTIM HUMOROM VEĆ 600 EPIZODA! uvek iste fore luffy se loži na sve što je shiny, za njim choper i usop, zoro na alkohol, sanji na ribe, kostur je pervert, a nami ih leši sve redom dok robin pijucka čaj na ležaljci.

a znam da nisam too old jer sam uživao u hunter x hunteru koji je svima objasnio kako se pravi ultra kvalitetan shonen. :)

3. Johntra

Johntra mladji referent

362
    42
    28
    Doflamingo-definitivno najbolji arc od kada su se okupili ponovo, bilo je par epic scena malo sam se podsetio starih epizoda

4. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,225
    453
    83
    Kontam da sto se vise bude blizio kraj, krenuce sve bolji i bolji arc-ovi.

5. vix

vix SHIROHIGEEEEE

467
    52
    28
    U mangi je konačno krenulo tabanje. Doflamingo je zaj*ban lik :).

6. DragonOfTheEarth

3,225
    453
    83
    Damn, izgleda ce mi se konacno desiti neizbezno, da sustignem anime. xD

Punk Hazard i Dressrosa su odlicni arcovi, prosto ne mogu da prestanem da gledam.

Mnogo mi je kul sto je Trafalgar Law postao maltene jedan od glavnih likova. Od svih rookie pirata mi je on u startu bio najzanimljiviji. Nadam se da ce ga zadrzati i posle Dressrose.

7. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,791
    1,800
    113
    Nikako mi nije bilo jasno kako neko može da napiše i animira preko 700 epizoda animea i da to ljudi i dalje gledaju. Posle odgledanog Fullmetal Alchemist Brotherhood nije mi se gledala nijedna serija koja ima u sebi glumce, pa sam odlučio da nastavim i dalje sa anime. Izbegao sam nekoliko kratkih sa ozbiljnim pričama, tražio sam nešto goofy i hajde kao da vidim i ja šta ima toliko posebno u One Piece.

Anime me je uvukao posle prve epizode, a evo gledam 10 dana OP i već sam završio Arlong Park Arc, znači, blizu 50 epizoda i ne mogu čudom da se načudim :D Za sada nije bilo dosadne epizode, crtež jeste kretenski i baš mi se dopada, ali su poruke, stavovi, odluke i priče na neverovatno visokom nivou. Ja sam očekivao 700 epizoda sillynessa, a dobio, usudiću se da kažem, bolji početak nego što je Dragon Ball imao.

Nadam se da neće previše dosadnih epizoda kasnije za redom biti, nemoguće je održati kvalitet non stop i to je normalno.

Krenuo sam sa 0 očekivanja da gledam i ostao oduševljen :D

8. Zegota

Zegota Zegota

1,364
    137
    63
    Sto se mene tice, kvalitet je rastao iz sezone u sezonu. Ja sam stao negde oko 520. epizode, i planiram u skorije vreme da nastavim dalje.

Timemaster likes this.
  9. Maxa

Maxa opsa!

10,986
    3,829
    113
    kvalitet je bio na nivou dok nisu stigli do underwater arka, to me baš ubilo u pojam, imam u šteku jedno 50 epizoda da gledam sigurno...

10. Zegota

Zegota Zegota

1,364
    137
    63
    Heh, pa to. Dotle sam i stigao. Rekoh bolje da iskuliram tad, pa da se uzelim. Bice mi lakse da prebrodim. :)

11. Maxa

Maxa opsa!

10,986
    3,829
    113
    i ja sam bukvalno sačekao da se ceo arc završi pa da gledam, međutim i dalje mi je bilo so-so. :(

12. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,568
    113
    Same here, ni onaj arc posle nije neshto posebno. Stao sam negde na 650, sachekatju josh malo pa da nastavim.
    @Timemaster: Identichan problem sam i ja imao, nisam nikako mogao da se nakanim da gledam neshto shto ima 300+ epizoda, ali u roku od para dana sam pogledao tonu epizoda i navukao se.
    I dalje stoji da bi bilo kul da je kraj barem u najavi.

13. Darth Revan

Darth Revan Active Member

465
    111
    43
    Ovo je jedna od rijetkih serija koja je sve bolja i bolja... Trenutno citam mangu, zavrsila dresderosa, dokle je stigao anime?

14. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,791
    1,800
    113
    Trenutno sam na 152. epizodi, znači Sky Island Saga i Jaya Arc. Alabasta je bila TAKO fenomenalna da sam je sažvakao i nisam osetio :D Sve je bilo neverovatno dobro, imam samo jednu jedinu zamerku tokom dosadašnjeg gledanja... Usopp. Ja stvarno ne mogu da podnesem onolike količine urlanja tokom svake ili svake druge epizode. Ništa iritantnije nisam čuo. Kao i njegova glupiranja. Na stranu to, dovođenje Choppera i uništavanje Crocodile-a je imalo fenomenalnu izvedbu. I naravno, pored man tear momenta kod upoznavanja Nami, bio je srceparajući momenat "Vivi nakama X".

Pitanje za vas koji ste u toku sa svežim epizodama. Jesam li ja ovo primetio ili ovde niko ne umire, posle stvarno stvarno smrtonosnih povreda. Nijednu pravu žrtvu nisam video za ovih 150 epizoda. 3 metka u grudi - živ, atomka u neposrednoj blizini - živ. presek uz kičmu - živ. Po malo mi to gubi na težini i nema za šta da gruva adrenalin sem kada luffy ili zoro imaju badass momente. Ne znam što su se odlučili na takav sistem.

15. vix

vix SHIROHIGEEEEE

467
    52
    28
    Drzi se, voz je tek krenuo :). Posle toga ide sve bolje i bolje. Skypia je meni najomoljeniji/najbolji arc... makar do pojave Belobradog (moj avatar).

Da. Niko ne gine. Budu na smrt isprebijani ali ostanu zivi.

Usopp ima nekih zlatnih momenata, pogotovo kada se "transformise" u Sogekinga.

Last edited: Oct 11, 2015
  16. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

3,134
    268
    83
    to je još zlatno doba One Piece-a, ček da dođeš na 400+ ep, tu počinje da ubija u pojam koliko se radnja razvlači

17. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,791
    1,800
    113
    Koliko sam ja skapirao, nema tu bog zna kakvog razvlacenja. Bukvalno svaki arc za sebe koji imaju pocetak i kraj, gledamo avanture strawhat druzine i to je to. kada sam cuo da nije kraj animea ni blizu, poceo sam tako da gledam na ceo one piece. Sem ako generalno neki arc ne traje 100+ epizoda

18. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

3,134
    268
    83
    ovaj trenutni će uskoro da probije 100+ ep

19. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,791
    1,800
    113
  20. Darth Revan

Darth Revan Active Member

465
    111
    43
    Da ali ogroman je arc... nema sanse ikako manji da bude, u jednom arcu imas 2 schibukaija, 1 yonko, 1 admirala, 1 generala revolution armije, 1 od BB pirata, plus svi ovi ostali iz koloseuma. Nema sanse da je ikako moglo brze.

21. Maxa

Maxa opsa!

10,986
    3,829
    113
    meni je baš drastično opao kvalitet od mjehurova pa na dalje... još mi ostaje da gledam ovu dressrosu, videćemo...

za sada neprikosnoveni shonen kralj je hunterxhunter(2012)

Timemaster likes this.
  22. DragonOfTheEarth

3,225
    453
    83
    Sta znam, meni se svideo Punk Hazard arc, a i Dressrosa je dobra. Thriller Bark mi se nekako najmanje svidjao.

23. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,791
    1,800
    113
    U sred skypie me uhvati nespremnog prica o norlandu i calgari i njihovom prijateljstvu. Fenomenalne tri epizode, svaka cast ko god da je ovo napisao, leci dusu :)

24. vix

vix SHIROHIGEEEEE

467
    52
    28
    Čita li neko mangu? Poslednja tri chapter-a su mi vratile nadu u One Piece. Cela ova priča od Underwatter-a i Punk Hazard-a pa do Dressrose mi je nekako davala osećaj filler-a. Nikako da se glavna priča nastavi a onda u poslednja tri chapter-a BOOOOM - ponovo pričaju o One Piece-u, Gold Roger-u, Poneglyph-ovima i Raftel-u (poslednje ostrvo, tamo gde je One Piece). Sve su bliže One Piece-u ali od sledećeg chapter-a prvo idu da se obračunaju sa Big Mamom
    da spasu Sanji-ja od ženidbe :lol:
    a onda da ispraše i Kaido-a :bounce:.

Last edited: Mar 20, 2016
  25. sqall

sqall Active Member

866
    111
    43
    Brate,brate pobogu ljudi 10 godina prate anime stavi spoiler tag molim te,pratim i ja mangu ali znam da dosta ljudi na forumu gleda samo anime.

26. vix

vix SHIROHIGEEEEE

467
    52
    28
    Pa nisam ništa naročito izneo od informacija :). Ništa što je iznenađenje. Sve je logičan sled događaja.

A Sanji-jeva ženidba, samo može da zaintrigira ljude nikako i da im pokvari čitanje/gledanje :D

@sqall, obriši quote mog post-a jer džaba onda stavljam bilo šta u spoiler.

Elem, Luffy-jeva faca, što sam stavio za avatar, kada mu kažu da mogu neopaženo da se ušunjaju i pokupe kopiju poneglyph-a umesto da se tabaju je priceless :lol:

27. Johntra

Johntra mladji referent

362
    42
    28
    Ufff, manga chapter 907...nenadjebiv je One Piece, true king of shonen!!!

Share This Page