1. powered by Surfing Waves

Ozvucenje - lets do this ( iliti help plox!)

Discussion in 'PC Gaming and hardware/software' started by Haseo, Nov 23, 2013.

1. voja87

voja87 Well-Known Member

11,067
    2,277
    113
    Ok...moze malo neki detaljniji utisak xd

2. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,101
    1,589
    113
    Ja sam prezadovoljan. 5.2 trenutno gura onkyo, trese kucu :D Odjednom nakaceni, ps2, ps3, ps4, pstv, n64, xbox, ipod i projektor, prilicno zgodno :)

Sent from my Poco F1 using Tapatalk

3. voja87

voja87 Well-Known Member

11,067
    2,277
    113
    Znaci onkyo, nije sad 2000 ali ovo mu je neki prosek cena na kp. Plasim se samo oko tog grejanja posto ce pc biti prikacen na njega, sto znaci da ce generalno biti iskljucen samo nocu. Pc bi prikljucio optickim a konzole preko componenta i hdmi-a

4. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,101
    1,589
    113
    Grejanje mu pomaze iz mog iskustva :D Na minusu kad ga upalis mora malo da se greje da proradi.

5. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,783
    778
    113
    lol i Sony je radio odlicno, pravio je problem samo kad je bio ugasen, pa ga palis :D
    Drzao sam ga na UPS-u, dok nije bio popravljen.

Racunaj da onda neces imati 4k output sa konzola (i sta vec bude bilo trandy) sa bilo kojim starijim HDMI receiver-om.

A kod retro komponenti, normalno je da ih ne gasis. Imaju radnu temperaturu koju odrzavaju.

Prvo pojacalo (bas pojacalo ne receiver) Yamaha iz pocetka osamdesetih, bukvalno se ne gasi godinama od devedesetih. I, i dalje mi radi u kancelariji. Nije cak ni nista exkluzivno, mid-high budget, pa da imam neki specijalni razlog (sem emotivni) da ga cuvam.

A sve ti je to slican kvalitet i slican budzet kod brandiranih stvari u istoj kategoriji. Tu i tamo se nadje nesto lose, ali je to retko.
    I da odes i kupis sada (u istom rangu) nesto novo od ove godine, kvalitet bi generalno bio isti, dobio bi samo noviji connectivity (ali to ne treba potceniti, jer ako ti treba 4kHDR ili pustas sa bluetooth-a ima savrseno logike da bolje rade noviji blue tooth standardi). (i ajde ako bi bas gledao stereo receiver da bude kvalitetniji DAC, verovatno sad noviji imaju nesto bolje, ali kod surround sistema, nije toliko izrazeno)

voja87 likes this.
  6. voja87

voja87 Well-Known Member

11,067
    2,277
    113
    Znaci i sony zvuci dobro. Onkyo ima vise opcija sa prikljucima ali je i dosta skuplji...mada hdmi mi i nije toliko bitan kad obican switch moze da se uzme za 20$

Btw sada koristim neki stari stereo pioneer, bilo sta ce biti upgrade u odnosu na njega

7. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,783
    778
    113
    Ako ne moras, nemoj se upustati u borbu sa switch-evima.
    Vrlo cesto rade samo u teoriji i/li nekim specificnim slucajevima.

Verovatno ce biti upgrade, ali ipak racunaj da su ovo surround pojacala, gde placas "5 pojacala", a u stereo pojacalu placas samo "2".
    Gledaj ipak da ti je ovo opcija za surround, koji moze da posluzi i za stereo.
    A upgrade path za to bi recimo mogao biti: centar, sub, 2x back (ili da stavis trenutne u back i uzmes bolje front).

8. voja87

voja87 Well-Known Member

11,067
    2,277
    113
    u pitanju je pioneer a-204r, nije bio neki model ni dok je bio aktuelan

9. voja87

voja87 Well-Known Member

11,067
    2,277
    113
    jel podrzava onkyo upravljanje preko mobilnog (androida), video sam da ima ali isto tako i da usb sluzi za povezivanje sa telefonom...?

10. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,101
    1,589
    113
    Podrzava ako ima ir blaster. Usb je samo za ipod koliko znam.

11. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,783
    778
    113
    Napravis Plex server na PC-iju i upalis Plex na PS/Xbox/PC i spojis sa Plex app-om na mobilnom?
    To bi ti radiloi na Sony-iju.

A trebalo bi da moze i DLNA, ali to ni blizu nije elegantno kao Plex klijent.

12. Ace

Ace 1.000.000

2,885
    614
    113
    Onkyo ima svoje native aplikacije za ios/android, trebalo bi da je i 509 podržan - https://www.onkyousa.com/Downloads/apps.php

USB kontam da može da pušta muziku sa bilo kog uređaja (usb flash, usb hdd, telefon itd).

13. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,101
    1,589
    113
    Ovaj remote control radi, to sam i zaboravio. Preko mreze doduse. Za moderne telefone bolje aux koristiti, odavno nema mass storagea.

Sent from my Pocophone F1 using Tapatalk

Last edited: Mar 10, 2019
  14. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,783
    778
    113
    Ne mislis da je DAC na receiver-u bolji od DAC-a na mobilnom?

15. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,101
    1,589
    113
    Ne moze usbom sa fona da se pusti ako je iz ove decenije otprilike pa je aux jedina opcija za fon. Ios nikad nije imao mass storage a android ga nema od recimo 4.x ili 5.

16. voja87

voja87 Well-Known Member

11,067
    2,277
    113
    stigao risiver, namestio sve i cujem zujanje ako namestim volume preko 30, ispod 30 nije primetnno tj minimalno. o cemu se tu radi? jel nesto do zvucnika, da nisam mozda nesto lose povezao...?

17. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

29,956
    2,847
    113
    Da li ovo isto vazi za aktivne subwoofere? Nisam gasio ovaj moj Infinity Primus PS-8 otkako sam ga uzeo.

18. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,783
    778
    113
    Ne, zato sto obicno sami ulaze u stand by mod kad nema ~10min signala.
    Zato ne radi odmah kad tek pustis muziku, vec se cuje "click" i onda zvuk (iako ti ostali zvucnici rade).
    Mozda je nesto promenjeno u EU sada zbog zakona o standby potrosnji, ali taj tvoj se sigurno sam gasi i "slusa" signal.

Ovo sto sam ja radio (i koliko kapiram darkado) je bas svesno negasanje uredjaja, jer delovi koji "startuju" pojacalo ne rade.

19. jovcov

jovcov Active Member

445
    212
    43
    Ja sam imao zujanje od ground loopa jer mi zgrada nema uzemljenje, pa sam kao temp resenje izolirao zemlju na utikacima od zvucnika izolir trakom i to je resilo problem, ako je to zujanje.

20. voja87

voja87 Well-Known Member

11,067
    2,277
    113
    ....kako da izoliram zemljy izolir trakom?.. Xd

21. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,783
    778
    113
    Pogledaj to sto smo pisali za @jovcov i probaj te savete...

22. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,101
    1,589
    113
    Ja ga gasim, samo na jako niskim temperaturama je problem jer se man cave ne greje i to samo prvih ~5 min.

23. voja87

voja87 Well-Known Member

11,067
    2,277
    113
    gde ste to pisali? ovlas sam pregledao temu i ne vidim nikakve savete za jovcova...

prabao sam samo sa ukljucenim konzolama preko hdmi-a i nema zujanja, samo ima zujanja preko rca kablova kojima sam prikljucio komp

24. jovcov

jovcov Active Member

445
    212
    43
  25. voja87

voja87 Well-Known Member

11,067
    2,277
    113
    hvala:)
    verovatno je do jeftinog kabla, prikljucio sam tv optickim za risiver i nema zujanja, moracu da uzmem 3.5mm adapter za xonar dx posto nema opticki izlaz

26. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,783
    778
    113
    Neke muzicke imaju jos jedan tip digitalnog izlaza pored optickog - coaxial digital connection. To ti je na receiveru ispod optickog ulaza.
    Mislim da taj Xonar DX podrzava i taj izlaz.
    Onda ces korititi DAC preko receiver-a.

Ako ces terati sve preko 3.5mm, onda ces koristiti DAC na muzickoj.

Racunaj da mozes korisiti i optical out na maticnoj ako imas ili preko HDMI na grafickoj. Tako ti onda ni ne treba uopste muzicka kartica.

voja87 likes this.
  27. voja87

voja87 Well-Known Member

11,067
    2,277
    113
    imam vec opticki kabl tako da mi je jeftinije da uzmem samo adapter...trebalo bi da je taj jedan 3.5mm opticki izlaz na zvucnoj, jos svetli crveno
    voleo bi da koristim zvucnu jer ima Smart Volume Normalization sto je super za filmove...verovatno nesto slicno ima i risiver ali jos uvek ne znam kako se koristi

28. voja87

voja87 Well-Known Member

11,067
    2,277
    113
    ...prikljucio sam 120mm ventilator na prednji usb (5v) i stavio na risiver da izbacije vazduh, interesantno koliko je potrebno malo protoka vazduha da risiver od vruceg na dodir postane prakticno hladan

29. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,783
    778
    113
    Nisu pojacala/receiver-i slucajno tog form fact-ora.
    Po pravilu uvek imaju velike pasivne hladnjake i puno vazduha za cirkulisanje.

Ako bi isli logikom konzola, sve bi to stalo u znacajno manje kuciste, ali onda bi moralo da ide i aktivno hladjenje, koje ne moze da ne pravi buku.

Treba ozbiljno da panjis i to vrlo dugo da bi ti se ozbiljnije ugrejalo.
    Pogotovo kod tebe gde ti rade samo 2 od 5 zvucnika.

Inace pojacala za razlas (bine i slicno) koja su mnogo jaca, su manjeg form factor-a, ali imaju i po nekoliko ventilatora.

30. voja87

voja87 Well-Known Member

11,067
    2,277
    113
    i na ta dva chipa na hdmi ploci sam stavio vece heatsinkove, za svaki slucaj, pun je net zaljenja o onkyo pregrevanju

31. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,783
    778
    113
    Dobro je da se nisi odlucio za vodeno hladjenje.
    Kad PCMR kupuje hifi :D

Maxa likes this.
  32. voja87

voja87 Well-Known Member

11,067
    2,277
    113
    samo sam radio po tutorijalima...inace ventilator je noctua xd

btw nesto gledam komplete zvucnika, izbor u prodavnicama je nikakav ili neki oko 30000din pioneer-i za koje nema nigde opisa (ako je u prodavnici 30000, verovatno vrede 20000, 5 zvucnika za 20000 mi ne deluje bas kvalitetno), ili nesto preko 50000. kp ima mali milion zvucnika ali jako malo kompleta 5.0 ili 5.1....ako bi uzeo sad npr neke bolje prednje zvucnike jel mogu da dodajem bilo koje ostale, npr pioneer prednje, yamaha zadnje i slicno

33. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,783
    778
    113
    >>A upgrade path za to bi recimo mogao biti: centar, sub, 2x back (ili da stavis trenutne u back i uzmes bolje front).

Napisao sam ti vec kojim bi redom ja uzimao (ako bi sve posebno).

Mozes kombinovati kako hoces, samo gledaj naravno leva i desna strana bude ista. Nemoj stekati za centar i uzeti najjeftinije.

voja87 likes this.
  34. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,101
    1,589
    113
    Ja sam slicno radio. Pioneer sa napred zavrsio nazad, sony napred, pioneer centar, jbl subovi.

35. voja87

voja87 Well-Known Member

11,067
    2,277
    113
    na to sam mislio, da li mogu da mesam modele i proizvodjace
    znaci ako bi uzeo centar risiver bi to sve sam rasporedio, milsim dijalog bi automatski stavio na centar?

36. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,783
    778
    113
    Da, stavice ti dijalog na centar (u vecini slucajeva), zato i rekoh da ne uzmes nesto bas lose.
    Samo, po mogucnosti koristi za centar, bas specijalizovan zvucnik - centar.

Imas sve te opcije u receiveru, od velicine zvucnika, udaljenosti, mozda i eq per speaker(?).

Sto se tice kombinacija zvucnika, pojacalo bi trebalo da podrzava sve simetrice opcije (ne racunajuci sub).
    Mozda ne 5.1 bez centra? (ali svakako ti preporucujem da krenes od centra sa kupovinom).

Da naravno.

Kad imas sve od jednog brand-a i iz jedne surround serije, lakse moze da podesis sve, posto su zvucnici predvidjeni da rade zajedno.
    Imas tu puno da se igras kad uzmes sve, ako ti bude zabavno...

Kad kompletiras sve zvucnike, obavezno iskljuci sa muzicke sve te normalizacije zvuka, posto gube poentu onda i rasturice ti surround dozivljaj.

voja87 likes this.
  37. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,101
    1,589
    113
    Ako imas audysey mikrofon (garant sam butcherovao ovo), namestice ti sam i pomesane zvucnike i to vrlo efikasno.

38. voja87

voja87 Well-Known Member

11,067
    2,277
    113
    jel ok da se cuje blago zujanje iz samog risivera? kad problizim glavu na nekih 20, 30cm cujem blago zujanje

39. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,783
    778
    113
    Ne bi trebalo. Probaj za pocetak:
    • Drugu uticnicu/vod
    • Izvadi sve kablove (sem optickih)
    Pa vidi da li se i dalje cuje

40. voja87

voja87 Well-Known Member

11,067