1. powered by Surfing Waves

Panzer Dragoon Saga

Discussion in 'Sega Saturn' started by Goro Manjina, Apr 25, 2019.

1. Goro Manjina

Goro Manjina Active Member

455
    218
    43
    Kako nebi pravio opšti Saturn tred (mada razmatrao sam) neka idu ovde, ova dva razbijačka teksta o igri koju nažalost nisam igrao ali doći će i taj dan. Must read.

From its early days of promise to its heartbreaking failure, the Sega Saturn was a fascinating game machine. If there’s one game series that is emblematic of Sega’s ambitious, quixotic 32-bit console, it’s Panzer Dragoon. It began as a graphical showcase of the console’s abilities, and finished its Saturn life as a role-playing game that Sega hoped could topple Final Fantasy.

‘Panzer Dragoon Saga’ remains one of the greatest video games of all time. Twenty years after its creation, it also remains nearly impossible to play, a cult classic whose elusiveness mirrors the misery that suffused its development, setting, and story.

https://kotaku.com/how-panzer-drago...4LlL9AQ5gVaz9zz9L9s-dss9dxfLgDN3akYE5GWVpcZ1I

https://www.theringer.com/2018/1/29...games-panzer-dragoon-saga-missing-masterpiece

Last edited: Apr 26, 2019
    Ace and TheNick like this.
  2. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

20,795
    2,737
    113
    Ovaj video je must ovde

Omega likes this.
  3. grunt

grunt Celeb Freak

16,631
    2,989
    113
    Ja sam se bas naigrao nastavka sto je bio za prvi Xbox, super igra. Orta bese. Steta sto je to i zadnja igra.

4. voja87

voja87 Well-Known Member

11,461
    2,454
    113
    orta je izgledala odlicno za to vreme, secam se ko je pisao opis za bonus bas je bio odusevljen:)

5. Goro Manjina

455
    218
    43
    Kec i dvojka se navodno rade remasteri nekakvi, mada nebi polagao nade u to.

6. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,553
    1,089
    113
    Ne znam koliko je interesovanje za rail shooter-e danas uopšte? Kec je već bio reizdan za PS2, a s obzirom na to koliko je mali fanbase Saturn konzole uopšte, pa samim tim i njenih ekskluziva nema tu mnogo prostora ni za nostalgija faktor. Mada svakako čisto opšte igračke kulture radi, lepo je dobiti mogućnost odigrati ih i na modernim platformama. Ja lično nisam preveliki ljubitelj ni rail shooter-a, ni ovih igara. Muzika i atmosfera su lepe, ali igra je gejmplej rudimentaran, pucanje, lock-on i to je to, nema previše raznovrsnosti, plus su kratke. Generalno, boljka Saturna je bila to što kao da je ostao zaglavljen između 16-bit i arkadne ere s jedne strane, i nadolazeće 3D revolucije sa druge, pa su mu i igre bile tako nekako polovične, ni tamo, ni ovamo. I realno kad se pogleda šta je u to vreme nudio Saturn, a šta PS1 jasno je zašto je potonji odneo ubedljivu pobedu, kao mnogo "ozbiljnija" konzola koja donosi nešto novo i drugačije, kao svojevremeno Mega Drive u odnosu na NES i SNES u prvim godinama. Jesam Sega fan, ali Saturn je ostao jedna ogromna propuštena prilika i zbir pogrešnih odluka u pogrešno vreme. I koliko god pojedini Sega kanali na Jutjubu poput Sega Lord X-a kojeg rado pratim pokušavali da ukažu kako Saturn nije zaslužio takvu sudbinu (ja bih to pre rekao za Dreamcast), i dalje ne uspevaju da me ubede u to, i ne vidim ništa osim ličnog afiniteta i nostalgije u celoj toj priči. :)

7. Goro Manjina

455
    218
    43
    Ok sve to ja nisam sega fan tog tipa, volim peti gen i tred je o panzer dragoon saga koji je potpuno drugi tip igre od prva dva.
    Takodje panzer dragoon kec i dvojka su sjajne igre u kreativnom smislu jer imaju sega arkadnih duh a ujedno su i više od toga, imaju ton epskih avantura, muziku je komponovao lik koji je radio za filmove i tv serije...dakle nije to virtua on.
    O ovome soni saturn stvarno nemam snage više ne znam ni kakve to veze ima sa pričom.

8. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,553
    1,089
    113
    Pogrešno si me shvatio. Nisam imao nameru da se raspravljam uopšte u tom fanbojevskom maniru. :) Samo onako izneo svoje mišljenje o prve dve Panzer Dragoon igre, jer sam ih ne tako davno prvi put igrao, keca na PS2, dvojku preko Saturn emulatora. Pa pošto si rekao da će biti remastera keca i dvojke, zapitah se koliko uopšte ima interesovanja za to, s obzirom na neveliki Saturn fanbase. Pa sam na to nadovezao i neko svoje mišljenje o tom periodu i "ratu pete generacije". Tako da sve kul, samo razmenjujemo mišljenja i utiske. :)

9. Goro Manjina

455
    218
    43
    Nisam ništa loše pomislio, nego nemam šta da osporim o neuspehu saturna znamo sve i ja i ti očigledno.

Share This Page