1. powered by Surfing Waves

PC emulatori za Switch - Yuzu, RyujiNX...

Discussion in 'Nintendo Switch' started by CTOJAH, Jan 15, 2018.

1. CTOJAH

CTOJAH волим да ми лижу шупак

4,203
    745
    113
    Prelude :
    Nintendo je jedini kome dugo uspeva da svoje exclusive i stvarno zadrzi kuci i to samo po sebi ne bi bilo dovoljno ako te exclusive nisu stvarno nesto naj-naj u svetu video igara.
    Ovde cu pomenuti Mario, Zeldu, Kirbija, Yoshija, Metroida... ...koji su u samom vrhu top lista uvek kad izadju i po prodaji i po kvalitetu i po igrivosti i po lepoj grafici i po jos cemu; ali takodje Nintendo jedini, jos uvek kako-tako uspeva da ne iskvari svoje igre brutalnoscu. Njegove igre ostaju kao zaboravljeni puritanci medju svojoj konkurenciji koja je odavno zaboravila da su igre namenjene pretezno deci, pa su ubacili more krvi i gadosti u svojim igrama prikriveni velom "odrastanja" i prevazilazenja decjih crtica i "igrica".
    Najnovija igracka od Big N-a je Switch, koji dobija i dobijace svoje ekstra exclusive koje ne samo sto su super vec su i super skupe, pogotovo za nas Balkance pa i Istocno Evropljane. Zato su tu vredni momci i vrsni programeri da i nas obraduju svojim radom. Verujem da bi mnogi odigrali Switch-eve igre kad bi imali finansijskih mogucnosti ili preko emulatora na svom PC-ju ako nemaju te iste novce kao sto su odigrali Wii U igre preko CEMU emulatora.
    Za one dusebriznike za Nintendo, samo da kazem da mogu ostati posteni iako se bave emulacijom - nek slobodno kupe original kertridz (kako bi dokazali svoju odanost Big N-u) pa nek legalno pice igru preko emulatora.

...od autora Citre.
    Za developere :
    https://github.com/yuzu-emu/yuzu

Home strana YUZU emulatora :
    https://yuzu-emu.org/

Ovde cemo pratiti razvoj situacije ako Bog i Big N daju da prezivi i zazivi ovaj od mnogih prizeljkivan emulator...

Last edited: Jan 16, 2018
  2. Oblakoder

Oblakoder Active Member

971
    151
    43
    Lepo si to srocio svaka ti cast, vidi se da si talenat :)
    Ma dozvolice Nintendo emulator jer za razliku od Sonija Nintendo misli na srpsku sirotinju :)

3. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

20,104
    2,476
    113
    Da, posto Nintendo nikada nije zabranio slicne projekte. Good luck!

gruja likes this.
  4. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

29,557
    2,727
    113
    Evo jos jednog Switch emulatora, ovaj moze i da bootuje par igara [sa zvukom]

grunt likes this.
  5. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,814
    937
    113
    WTF????

6. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

29,557
    2,727
    113

I Ryujinx dobro tera tu igru

7. grunt

grunt Celeb Freak

15,955
    2,574
    113
    Fino ovo ide, za koju godinu cu moci prodati switch :D

8. grunt

grunt Celeb Freak

15,955
    2,574
    113
    Shit ovo napreduje brze nego sto sam mislio :D Ako ovako nastave ode Switch na dobos brze nego sto sam planirao :D

9. vetar

vetar Well-Known Member

5,879
    930
    113
    Čekaj, zar nisi Switch uzeo najviše zbog handheld moda i da ga uopšte ne pališ u docked modu? :)

10. grunt

grunt Celeb Freak

15,955
    2,574
    113
    @vetar
    Da, ali posto ja retko palim bilo koji uredjaj a da nije PC(switch sam upalio 29 avgusta zadnji put :D), sebi ne mogu da opravdam posedovanje istih osim ako ne nude nesto sto ne mogu da pikam na PC-u :D Svakako je ovaj emulator jos daleko od 3D emulacije so it's all good.

Ali svakako treba cestitati autorima odlican posao odradjuju !

disturbed and vetar like this.
  11. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

606
    187
    43
    Ako nekada Nintendu ne bude išlo po planu (za sada im ide sjajno) i ne budu mogli da zarađuju kao nekada prognoziram da će optužiti emulaciju za sve njihove probleme.

12. grunt

grunt Celeb Freak

15,955
    2,574
    113
    HOLY SHIT. Def se blizi momenat prodaje :D

Za uber kratko vreme su ovoliko napredovali lol

13. grunt

grunt Celeb Freak

15,955
    2,574
    113
    Idemo, za po godine imacemo lepo Switch na PC-u :D

disturbed likes this.
  14. grunt

grunt Celeb Freak

15,955
    2,574
    113
    Kontam da ce ovo vrlo brzo biti 100% playable, a igra je odlicna. Mislio sam da nije moguce povezati ove zanrove kako treba, ali su uspeli lol

15. YOTH

YOTH Well-Known Member

581
    398
    63
    Kako radi Xenoblade 2?

16. grunt

grunt Celeb Freak

15,955
    2,574
    113
    Za to ce biti malo cekanja sobzirom da se i sam Switch muci sa tom igrom :D Ali bice sigurno.

17. vrobec

vrobec Active Member

321
    28
    28
    Vredi li se upustiti u avanturu zvanu Yuzu sa sledecom konfiguracijom (i5 2500k, 16GB RAM, GTX 1060 3GB)? Cilj je Super Mario Odissey.

18. grunt

grunt Celeb Freak

15,955
    2,574
    113
    @vrobec
    Malo zesce si poranio :) Jos uvek je emulator u ranoj fazi pa ni na mnogo jacim ne radi kako treba. Proveri situaciju za jedno pola godine :D
    Za 2d igre ce to biti mnogo brze, kontam za 1-2 meseca 2d igre ce vec biti skroz igrive.

19. howler

howler Well-Known Member

2,478
    597
    113
    Mozes igrati te igre ali ni blizu ne dobijas ono sto zapravo nudi pravi hardver. - Mobilnost! pa makar i to bilo unutar svog stana da igras gde god hoces i kad god hoces.
    Da ne pricam o ostalim local split joycon coop zanimacija koje su ultra fun za casual zabavu.
    Jedini benefit od emulacijom? Ne moras se brinuti kad ce ti baterija crći :p

20. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,184
    1,274
    113
    Ne brinem ni ja kada kod kuće ležim na trosedu, a Switch nakačen na punjač od mobilnog telefona (2M kablić) :)

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

21. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,849
    1,212
    113
    Zar to ne ubija bateriju?

22. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,184
    1,274
    113
    Nem pojma, ne sekiram se mnogo, obzirom da kada nije na punjaču i dalje drži 3 sata kao prvog dana. A i koja je razlika igrati tako ili kada je konzola docked?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

23. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,849
    1,212
    113
    Pa trebalo bi da je podjednako lose.
    Ako se igras na tv-u nemas izbora, ali ako igras u pokretu, imas.
    E sada, koliko to utice, tesko da iko moze da kaze. Ali iskreno, nemam bas previse vere u N.

Vec godinama citam kako nije problem ako koristis uredjaj dok se puni, ali mogu da kazem da sam na primeru iphone 6s baterije skontao da to nije bas tako (trenutno sam na trecoj).

https://en-americas-support.nintend...ut-leaving-the-nintendo-switch-console-docked

24. Maxa

Maxa opsa!

9,881
    3,012
    113
    bolje bi bilo da isto nepoverenje uperiš i u apple :D

Super Simke 64 likes this.
  25. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

2,960
    203
    63
    kome je to prioritet on će kupiti konzolu, dok emulacija omogućava da se odigraju pojedine igre koje su ekskluziva za datu konzolu i briga njega za mobilnost i joycon

grunt likes this.
  26. grunt

grunt Celeb Freak

15,955
    2,574
    113
    Ajmo de derail-ujemo jos jedan topic koji je do sada bio bez offtopic postova lol

27. Oblakoder

Oblakoder Active Member

971
    151
    43
    Meni je najveca mana Cemu emulatora bio nedostatak motion kontrola pa mi neke igre nisu bile full igrive. Vrlo brzo sam ga zbog toga i zbog grafickih bagova obrisao...

28. grunt

grunt Celeb Freak

15,955
    2,574
    113
    Nova verzija emua izasla, vizuelno skoro pa savrseno, jos malo optimizacije i ove graficki prostije igre ce vec biti fully playable :)

shin-boyan likes this.
  29. grunt

grunt Celeb Freak

15,955
    2,574
    113
    Impresivno napreduje emu. Pokemon deluje skoro savrseno kada se gledaju visuals. Ima problema da radi prebrzo u nekim momentima i naravno isto kao CEMU u startu ima tih zastajkivanja kada se pravi shader cache, ali to ce biti lako resivo kasnije, bitna je osnova koja je za rekordno vreme skoro savrsena lol
    Prednost uzasno slabe konzole :D

30. Nekron

Nekron Member

76
    24
    8
  31. grunt

grunt Celeb Freak

15,955
    2,574
    113
    Holy SHIT. Ovo ide neverovatno brzo :D

Maxa likes this.
  32. grunt

grunt Celeb Freak

15,955
    2,574
    113
    OMG testiraju nove fore za ubrzanje emulatora sa 40 na 100+ fps je skocio ahaha, jebeno FANTASTICNO !!!

Blue and Maxa like this.

Share This Page