1. powered by Surfing Waves

PC GAME NEWS

Discussion in 'PC Gaming and hardware/software' started by kuzman, Aug 3, 2011.

1. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,218
    449
    83
    Msm, bice turn-based D&D 5e. Sta bi drugo bilo?

2. grunt

grunt Celeb Freak

16,749
    3,075
    113
    Pa custom sistem iz Original Sin-a koji je miljama bolji od glupog D&D-a koji nije za igre...

3. DragonOfTheEarth

3,218
    449
    83
    Raniji D&D nisu bili idealni za igre, slazem se, ali su novije edicije dosta bolje po tom pitanju.

4. grunt

grunt Celeb Freak

16,749
    3,075
    113
    Bolje da, ali opet meni mnogo vise leze custom sistemi kao Fallout/Original sin bez limitacija D&D-a.

5. DragonOfTheEarth

3,218
    449
    83
    Ako mene pitas, custom sistemi su ograniceni. Ne znam nijedan koji imao i priblizno opcija kao D&D. S razlogom je Pathfinder najbolji cRPG jos od BG2, nisu gubili vreme izmisljajuci toplu vodu nego pokupili lepo izbalansiran PnP sistem i adaptirali ga.

6. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

30,708
    3,246
    113
    Odbijam da igram Baldurs Gate ako ne bude koristio DnD 2nd eddition [u krajnjem slucaju moze v3.5]. :D

7. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,571
    1,629
    113
    Toliko sam cuo losih stvari o optimizaciji pathfindera da nemam zelju da ga pokrenem. Nema sumnje da je po gameplayu odlican, ali da ga ubija sto ga i dalje patchuju i sto je nestabilan. A treba mi BG fix

8. DragonOfTheEarth

3,218
    449
    83
    Da, igra je bila jako bagovita ali su opeglali vecinu stvari i sad moze da se igra bez problema.

9. grunt

grunt Celeb Freak

16,749
    3,075
    113
    @DragonOfTheEarth
    Jbg agree to disagree I guess :D

Meni je Fallout SPECIAL bolji od svih D&D, a i ovaj sistem is OR 2 mi se jako svideo kako su odradili armor/hp i njihovu interakciju sa debuff-ovima i slicno, plus izbor i kombinovanje skilova je vrhunski.

10. DragonOfTheEarth

3,218
    449
    83
    Da, ali build diversity maltene ne postoji u DOS 2. Bices ili physical ili magic damage lik pa onda na osnovu toga izaberi skillove koje ces da koristis i dovidjenja. U d&d igrama sam sposoban da provedem sate samo praveci lika, ovde toga nema.

11. grunt

grunt Celeb Freak

16,749
    3,075
    113
  12. DragonOfTheEarth

3,218
    449
    83
    Pa da, upravo moja poenta, iskombinovali ljudi sve sto ima smisla i ispalo je mozda 20-ak buildova, to jos koliko vidim ima dosta poklapanja medju pojedinima. Uporedi to sa Pathfinderom recimo, koji ima 15 klasa(svaka po 3 subklase) i 6 prestige klasa pa jos i multiclassing.

13. DieH@rd

30,708
    3,246
    113
    The Temple of Elemental Evil je odlicno implementirao DnD 3.5, bas je bila verna adaptacija ruleseta.

14. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

11,782
    2,201
    113
    Ehhh TToEE.... kada se setim....

Sent from my iPhone using Tapatalk

15. grunt

grunt Celeb Freak

16,749
    3,075
    113
    @DragonOfTheEarth
    Da samo sto vecina tih klasa u dnd ima mali izbor/smor skilove. A i koliko su viable ti neki random bildovi pitanje je, mozes ti i u dos 2 da napravis vise od 20tak bildova samo sto ce biti trash ili ekstremno situational. Ali dobro kao sto vec treci put govorim svako ima sta mu se vise svidja :D

Meni licno i da ima bukvalno tacno 20 bildova u nekoj igri to je vise nego dovoljno da nadjes 2-3 koja ce ti se sigurno svideti. A da prelazis igru ovog tipa vise od 1-2 puta je suludo ako se ja pitam, to bi bio veci grind nego moji MMO-i :D

16. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,571
    1,629
    113
    neverovatno kako je masa na eri podeljena da li zele (navodni) BG3 da bude turn based ili real time with pause :D ja ne znam sta bih vise zeleo u ovom trenutku

17. DragonOfTheEarth

3,218
    449
    83
    Ja licno preferiram RtwP. Iz prostog razloga sto je moguce zavrsiti tuce znacajno brze a ako ima potrebe moze da se koristi i kao turn-based. Prosto je fleksibilniji sistem ali ima taj problem da vecina ljudi ne zna da ga koristi kako treba pa odmah po defaultu kukaju da je los.

18. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,291
    1,646
    113
    za 4e se i wizardsi prave da ne postoji, 5e je za strimer (citaj retard) generaciju. strimlajnovan do maksimuma, ali igriv.
    RTWP FTW! :D

19. grunt

grunt Celeb Freak

16,749
    3,075
    113
    Pure turn based forever :p

20. DragonOfTheEarth

3,218
    449
    83
    Ukljuci "Auto pause on turn end" u bilo kojoj RTWP igri i imas turn-based igru u kojoj tuce ne traju 1000 godina.

21. grunt

grunt Celeb Freak

16,749
    3,075
    113
    @DragonOfTheEarth
    To nije ni blizu pravog turn based sistema. Kada se igra dizajnira od starta kao turn based mogu drugacije da dizajniraju skilove i sam combat. Samo npr pozicioniranje likova i uticanje razdaljine/pravca napada je uvek superiornije odradjeno kada je igra turn base, plus doza taktike da li preskociti neki turn sa nekom defanzivnom akcijom kako bi sacuvao vise akcionih poena i slicno su meni cari koje nikakav real time sistem sa pauzom nemoze da nadohnadi.

Za mene postoje samo dve dobre vrste borbe full real time gde ja kontrolisem lika i full turn based, hibridi mi obicno ne leze toliko.

22. DieH@rd

30,708
    3,246
    113
    Jason Schrier sa Kotaku-a o BG3: "In case there was any doubt, a lot of people are privately confirming to me secondhand/obliquely that this is for real. Holy fucking shit."

23. Chodex

Chodex Well-Known Member

1,637
    294
    83
  24. DieH@rd

30,708
    3,246
    113
  25. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,291
    1,646
    113
    Dan mrmota much :D

Sent from my Pocophone F1 using Tapatalk

26. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

3,107
    256
    83
    Journey-CODEX

Chodex likes this.
  27. voja87

voja87 Well-Known Member

11,661
    2,551
    113
    wtf, zar nije ovo sonijeva igra?

28. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

21,105
    2,833
    113
    Jel radi online? :D Malo ce biti suvo iskustvo bez toga, nadam se da su neke botove ubacili makar lol

29. TheNick

21,105
    2,833
    113
  30. grunt

grunt Celeb Freak

16,749
    3,075
    113
    @voja87
    Pa sve je to iz deal-a sa Epicom, prvo Flower, pa Journey, pa Quantic dream igre sve on Epic store ali ne na Steam-u.

TheNick, Chodex and voja87 like this.
  31. voja87

voja87 Well-Known Member

11,661
    2,551
    113
    milsio sam da ce biti samo od Quantic dream-a posto su sad third party

32. grunt

grunt Celeb Freak

16,749
    3,075
    113
  33. Ivan

Ivan Well-Known Member

745
    346
    63
    Jel ste videli da se sprema Commandos 2 HD remaster (za sve patforme)? :D

DieH@rd likes this.
  34. Ace

Ace 1.000.000

2,947
    659
    113
    Heh, ko bi rekao da će Komandosi da dobiju remaster tretman

35. grunt

grunt Celeb Freak

16,749
    3,075
    113
    Malo je zacenio Ubi njihov servis, traze 15$ mesecno sto je vise od M$ Gamepass-a a izbor igara je osetno losiji.

https://store.ubi.com/ie/uplayplus

Mada ono trenutno se moze uzeti mesec dana free pa se ne bunim :D

Na kraju EA Access ubedljivo najjeftiniji, izbor igara je tu na nivou Ubisoft-a samo sto Francuzi zive u nekom fantasy svetu sa cenom :D
    M$ daje najbolji deal definitivno.

Svakako sa ovakvim servisima piraterija postaje sve manje bitna imho.

36. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,571
    1,629
    113
    Auuuuu, šta se dešava, baldur's gate 3, commandos 2 i age of empires 2... Još samo da se neko pozabavi sa no one lives forever i ja ne moram više da živim gaming <3

Undenis, Goro Manjina and Omega like this.
  37. Goro Manjina

Goro Manjina Well-Known Member

656
    328
    63
  38. Ivan

Ivan Well-Known Member

745
    346
    63
    Tu je i C&C I Red Alert remaster, ne zaboravite :D

voja87 likes this.
  39. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,571
    1,629
    113
  40. Goro Manjina

Goro Manjina Well-Known Member

656
    328
    63
    To je za early 2000s pc mini ok

jovcov likes this.
  41. TheNick

21,105
    2,833
    113
    Poslednje godine kad je PC imao igre...

Sent from my iPhone using Tapatalk

42. DieH@rd

30,708
    3,246
    113
    Za razliku od MS-a, Ubi sa igrama daje i absolutno sve DLC-ove i season pass-ove. A mora se priznati, Ubi veoma dobro i dugo odrzava svoje igre.

Forza Horizon 4 je na gamepass-u, ali ovaj Lego expansion sto izlazi sad ovih dana, on mora manuelno da se dokupi.

Takodje, mora se pogledati i trenutno stanje firme. MS je trenutno u "Netflix" modu, bacaju pare i nude deal-ove koji korisnicima daju puno. Ubi nije u takvom stanju da bace milijardu dolara [lupih brojku] samo da bi napravili userbase.

E da, jos jedno zapazanje, Ubi pretplata otkljucava i sve te igre na Stadiji, sto znaci, eto finog kataloga za free 1080p60 streaming na svim podrzanim uredjajima.

Za XCloud jos uvek ne znamo kako ce funkcionisati, na E3-u su samo spomenuli da ce Xbox Remote Play [unutar i van kuce] biti free, sto nema veze sa XCloud-om. Da li ce XCloud omoguciti free streaming igara koje korisnik vec ima kupljene na XBL, da li ce ponuditi novu mesecnu pretplatu samo za XCloud, hoce li biti premium placanja za 4K streaming, itd. Puno pitanja nema odgovore.

43. grunt

grunt Celeb Freak

16,749
    3,075
    113
    @DieH@rd
    Video sam to za DLC, ali opet. Nije Ubi bas tako mala firmica. Glupi EA ima mozda najgori izbor igara, ali opet nije los a njihova verzija kosta tricavih 25e godisnje :D
    Oni se vise kurche i od M$ :D

44. TheNick

21,105
    2,833
    113
    Sta je sa proslom ekspanzijom? Jel free?

45. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

3,107
    256
    83
    nije, samo standard verzija je free + ona formula drit dlc

46. DieH@rd

30,708
    3,246
    113
    To je za stari vault, nije za najnovije igre. Imaju vise tier-ova, i najjaci im je i dalje jeftiniji od Ubisofta, ali ono, EA izdaje mnogo manje igara od Ubi-a, pored par redovnih shootera [koji nisu za svakoga] nemaju maltene nista veliko sto redovno odrzavaju [ok FIFA].

Last edited: Jun 13, 2019 at 9:25 PM
  47. DieH@rd

30,708
    3,246
    113
    Steam Remote Play je izasao iz beta testiranja.

Znaci vas gaming PC sada moze u lokalu/internetu da salje live gameplay stream na svaki podrzani uredjaj koji je ulogovan u ISTI account - PCs, Android, Android TV, iOS, Apple TV, Raspberry Pi, Steam Link. Za dobar rad je potreban sto bolji PC, brz kucni WiFi, sto bolji kucni internet upload i da se molite provajderskim bogovima/kucnom ruteru za nizak ping/bandwith.

Za mobilne uredjaje, potrebno je instalirati "Steam Link" aplikaciju. Preko nje brzo mozete uraditi Pairing proceduru sa kompom, koji ce mozda dobiti i prompt za audio driver koji RP koristi. Moj 10+god stari piece of shit Pirelli ADSL wifi-g router koji je 5 zidova away mi je prepoznat kao "sub 5mbit" i onako, jedva radi, ali radi. Evo slike sa 5T-a:

Van kuce necu moci iskoristiti ovo jer mi je upload sub 1mbit.

Last edited: Jun 16, 2019 at 8:32 PM
    Blue likes this.
  48. Omega

Omega N64 je đubre

15,334
    2,247
    113
    Kudos za Steam + Witcher kombo. :lol:

Undenis, TwiSteR and Blue like this.
  49. TheNick

21,105
    2,833
    113
    Kakav art style kakva umetnost. Ta high-res textura kamenog zida, ta unikatno dizajnirana trava i barake. Ja evo ne znam dal bi iko umeo da napravi nesto ovako impresivno osim vanserijskih kreativaca i umetnika iz Poljske! Slava im.

50. grunt

grunt Celeb Freak

16,749
    3,075
    113
    Rly jos uvek nastavljas sa tim sranje komentarima nije li bilo dosta, forum je stvarno septicka jama od kada je krenuo e3 da ne poverujes vise...

Undenis, TwiSteR, ivamark and 9 others like this.

Share This Page