1. powered by Surfing Waves

Playstation4/Xbox720 hardware discussion zone [PS4 @ POST 1506, X720 @ POST 1664!!!]

Discussion in 'General Next-Gen (Multiplatform)' started by DieH@rd, Jan 7, 2012.

1. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

29,406
    2,684
    113
    Spominjali smo ranije na forumu rumore koji su izasli oko x720 konzole [glasine o izlazaku krajam 2012 godine, glasine o hardveru [6code IBM cpu. 2gb ddr3, dualcore radeon gpu, glasine o 2 verzije konzole [jedna za home theater+kinect, jedna za hardcore gaming], ali juce i danas se aktivirao casopis PSM3 i sajt MCV koji je navodno dosao u kontakt sa insiderima iz oba konzolna kampa.

Nove vesti u koje je su gore navedeni sajtovi veoma sigurni da su istitnite:
    - MS je obecao 3rd party developerima reveal konzole na ovogodisnjem E3 sajmu
    - Sony je obecao 3rd party developerima da PS4 nece kasniti u odnosu na x720
    - PSM3 javlja da je PS4 hardver vidljivo jaci od X720 hadvera, makar kada se pogledaju specifikacije "na papiru".
    http://www.computerandvideogames.com/331361/ps4-early-specs-more-powerful-than-xbox-720-claims-source/

Kao i uvek, Sony nastavlja da bude "ferrari" i u svoje konzole stavlja ludji hardver. Sta god da se desi, Wii-U ce ostati daleko iza konkurencije po putanju hardvera... Jedva cekam E3.

2. ivamark

ivamark Well-Known Member

4,971
    1,290
    113
    hm, ovo ce biti interesnatno.Pojavljivanje 3 konzole u mozda i isto vreme.Da li se to ikada do sada desilo?
    Licno ne vidim potrebu za penzionisanjem sadasnje generacije.Sve mi se cini da cemo zbog pohlepe i zurbe korporacija opet dobiti poluproizvode kojima treba par revizija da bi radile kako treba. :(

3. Blue

Blue ....................

11,488
    639
    113
    Biće lepo ako ovaj put Sony ne bude kasnio za konkurencijom, izgleda da su izvukli neke pouke iz trenutne generacije.

4. DieH@rd

29,406
    2,684
    113
    Najveca pouka koju su izvukli je potgreba za lakim developmentom igara [Vita je perfect, verovatno ce slicno biti i na PS4] i smanjenje potrebe za ultraskupim custom hardverom [ocekujem da ce ps4 koristiti standardne komponente].

Sto se potrosnje struje i toplote tice, mislim da ce ovaj talas konzola moci da ode i do 250W za ceo sistem. U zadnjih par godina koriscenje "vapor chamber" rashladnih sistema je postalo commonplace, i prva serija novih konzola ce moci da ih koristi bez problema... par godina kasnije ce moci da se vrate na passivna hladjenja.

5. Omega

Omega N64 je đubre

14,859
    2,024
    113
    Samo neka napajanja budu integrisana u konzole. :D

6. Mik Drone

Mik Drone Member

634
    6
    18
    Licno ne vidim potrebu za penzionisanjem sadasnje generacije.Sve mi se cini da cemo zbog pohlepe i zurbe korporacija opet dobiti poluproizvode kojima treba par revizija da bi radile kako treba. :(

U potpunosti delim to misljenje.

7. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113
    svidja mi se sto sony ponovo ide na jaci hardver ako se da verovati bilo cemu ovde, malo mi je krivo sto ps2 nije bio najjaci kad pomislim kako bi mgs, sh i td izgledali na hardveru tipa xbox. dalje ove specifikacije mi izgledaju prilicno jadno, ps1 je imao proc na 33mhz, ps2 na 300mhz + neka dva procesora mrzi me sad da trazim u drugom tabu...ps3 7core 3.2 ghz cell a ps4 ce imati sta 6core?? ocekujem mnogo jace i grafiku lagodno bolju od onog samaritan nvidia demoa. sadasnja generacija vec pocinje vidljivo da zaostaje za pc grafikom dx11, tessellation, physx i naravno mala rezolucija- glavni pokazatelj starog hardvera, cak i the last of us spusta ta niska rezolucija

8. howler

howler Well-Known Member

2,457
    575
    113
    Kasnenje nema veze...Sony ce i ovaj put da istavi svoji novi PS nakon izlaska Xbox Next gen. Pazar bi bilo prezasiten kada bi se istavili oba konkurenta u isto vreme.

Sta se tice same strukture hardvera ja se nadam da ce sledeca generacija imati pouzadniji sistem hladenja jer sam imao YLOD i prosto mi je neshvatljivo kako je moguce da se istavi elektronski uredaj koj ima rok trajanja. Bolje da su stampali na PS3 launch konzole "Best Before 2010" :p

Ono sto me interesuje je sa sta ce ove nove konzole da privuce paznju jer ocigledno znatni vizuelni napredak necemo doziveti.

9. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    214
    63
    Ja se iskreno nadam da ce hvalitet izrade nove generacije konzola i njihov zivotni vijek biti na nivou svojih orginala (ps1, xbox), tj da necemo imati ovu mucnu pricu koju i dan danas vodimo oko yrod-a i rrod-a.

10. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,130
    1,389
    113
    Ne znam kako će to sve izgledati, ali znam da mene neće privući prežvakani stari naslovi u novom ruhu i poboljšana grafika

11. Omega

Omega N64 je đubre

14,859
    2,024
    113
    Uzimam PS4 najvise zbog postene PS2 emulacije u HD-u. :lol:

12. Blue

11,488
    639
    113
    Ne pogađa me mnogo i da kvalitet ostane na nivou ove generacije,
    ionako ću kupiti PS4 tek par godina nakon izlaska, kad srede većinu problema.

13. Haseo

Haseo Hands off the panda!

2,275
    203
    63
    PS3 radi sasvim dobar posao za sada...

Treba se suzdrzati prvih godinu 2 da preleze decije bolesti ( or RROD / YLOD pa do ostalih gluposti )

I ovako ce cena biti OVER 9000!!!!

Pogotovo sonija koji ce opet da place MI SE ODRICEMO PROFITA ZBOG VAS JER SMO POSTENA FIRMA!

14. Omega

Omega N64 je đubre

14,859
    2,024
    113
    PS4 ce biti (mnogo) jeftiniji od PS3 kada se pojavio, tj. nema sanse da bude $600, to je moje misljenje.

15. Blue

11,488
    639
    113
    Pa nema teorije da će opet da idu u neke extreme sa custom hardware-om,
    možda pored cene to smanji i šansu za kvarove.

16. DieH@rd

29,406
    2,684
    113
    PS3 i X360 ce imati veoma dobre 2 godine prodaje posle izlaska nove generacije, a 3rd party developeri ce sigurno podrzati stari hardvare zbog velikob install base-a. Trenutni vlasnici konzola nemaju niceg da se plase.

17. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

11,146
    1,982
    113
    Ja se iskreno nadam da će i sony i ms održati ono njihovo obećanje od 10-15 godina life cycle-a i da neće odbaciti podršku za današnje konzole tako brzo. Kupio bih neku odmah da sam 1000% siguran da neće pucati kao ove konzole na release date-u.... A ovako, voleo bih da konzole kojei mam potraju godinu dve nakon što izađu nove pa da lepo odlučim na miru.

18. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,267
    969
    113
    Na E3 ocekujemo reveal konzole ali datim pocetka prodaje ce verovatno biti negde u 2013.Ako je u 2012 onda naslove poput last guardiana necemo ni videti na ps3.

19. DieH@rd

29,406
    2,684
    113
    15 godina niko nije obecao... 10 godina je izvodljivo, ali ta 10. godina ce biti susna. Ovo je inace VEC SADA najduzi konzolni ciklus, a ako se konzole pojave krajem 2013, to ce biti 8 godina veoma dobrog zivota. Sve u svemu, ono sto su obecali su i ispunuli [ponajvishe zbog kinect bump-a].

Xbox1 je sa druge strane dobio instantdeath sa pojavom X360, dok je PS2 imao 2 godine finog zivota i posle ps3ke. I dan danas se prodaje i igre izlaze za njega [showelvare, but still...].

Na E3 ocekujemo reveal konzole ali datim pocetka prodaje ce verovatno biti negde u 2013.Ako je u 2012 onda naslove poput last guardiana necemo ni videti na ps3.

Ako ce x720 izaci krajem 2012, reveal moze biti vec sada na CES-u [not full reveal], a i imali smo nekoliko rumora da ce se to bash dogoditi.

20. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,267
    969
    113
    Mozda neko kao Wii u reveal,samo najava ustvari.

21. DieH@rd

29,406
    2,684
    113
    Ma da, najavice ono mogucnosti OS-a, integraziju sa win8 i zajebancije oko Kinect 2.0 sistema [za koga kazu da je dovoljno precizan da moze da cita usne, valjda ubacise najzad HD kamere].

22. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,267
    969
    113
    Znaci mogla bi biti zanimljiva ova godina.

23. ivamark

4,971
    1,290
    113
    a zna li se game medium za next-gen? Blu ray ili nesto drugo?

24. DieH@rd

29,406
    2,684
    113
    Wii-U koristi bluray, ali posto su standardni cheapass-ovi nece hteti da plate licencing za pustanje bluray filmova [isto kao sto Wii nemoze da pusti DVD film]. Sami diskovi ce naravno biti heavily encripted i snimljeni u ko zna kom file formatui.

Nintendo valjda ne podrzava ni MP3, skupa im je licenca. LOL

25. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,267
    969
    113
    Pa verovatno bluray ali mislim da ce se mnogo koristiti i digitalna distribucija.

26. Blue

11,488
    639
    113
    Ja se iskreno nadam da će i sony i ms održati ono njihovo obećanje od 10-15 godina life cycle-a i da neće odbaciti podršku za današnje konzole tako brzo. Kupio bih neku odmah da sam 1000% siguran da neće pucati kao ove konzole na release date-u.... A ovako, voleo bih da konzole kojei mam potraju godinu dve nakon što izađu nove pa da lepo odlučim na miru.

Najbolje da je iko obećao 15 godina, to bi bilo suludo.
    Ni 10 godina nije baš realno ali OK, možda su se i Sony i MS
    stvarno nadali tome, ne može niko tačno da zna kakvo će biti
    stanje ne tražištu toliko godina unapred.

Mislim da bi DL Blu Ray dikovi bili sasvim dovoljni i za sledeću generaciju.

27. ivamark

4,971
    1,290
    113
    Wii-U koristi bluray, ali posto su standardni cheapass-ovi nece hteti da plate licencing za pustanje bluray filmova [isto kao sto Wii nemoze da pusti DVD film]. Sami diskovi ce naravno biti heavily encripted i snimljeni u ko zna kom file formatui.

Nintendo valjda ne podrzava ni MP3, skupa im je licenca. LOL

Hahaahhaah pa kako ih nije sramota,ono jeste da konzole sluze za igranje ali integrisanje blu ray playera je cist win.Opet ce neko morati da ih razvali kao sto se desilo sa Wiiem da bi to bila ok konzola. :)

Nego jos jedna me stvar zanima,krenuo sam da nabavljam malo PS3 originala,pa sada nesto razmisljam.Sta mislite koliko ce jos dugo xbox360/PS3 online biti podrzan od momenta kada se pojavi nova generacija.

28. Blue

11,488
    639
    113
    Možda će da odrade kombinaciju da za PS3 izlazi deo igara koji izlazi i za Vitu, kao što su to uradili sa PS2 i PSP-om.
    U tom slučaju bi mogli da se nadamo pristojno dugoj online podršci. U
    ostalom sve dok PS3 bude mogao da se kupi morao bi da ima i online podršku.

29. Omega

Omega N64 je đubre

14,859
    2,024
    113
    Sta mislite koliko ce jos dugo xbox360/PS3 online biti podrzan od momenta kada se pojavi nova generacija.

Buduci da serveri nisu ugaseni i za pojedine PS2 igre, rekao bih da se ne moras brinuti. :)

30. Blue

11,488
    639
    113
    Za koje to PS2 igre još rade serveri?

31. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,960
    2,403
    113
    PS4 launch naslov GT6 Prologue, sva premium kola iz GT5 i staze sa full AA :lol:

32. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,130
    1,389
    113
    PS4 launch naslov GT6 Prologue, sva premium kola iz GT5 i staze sa full AA :lol:

I biće tako xD

33. grunt

grunt Celeb Freak

15,752
    2,452
    113
    Hm rekli su da ce ova generacija duze trajati od prosle, tako ne bi trebali da zure, tamo prolece/leto 2013 japan, bozic 2013 usa/eu mi je najranije sto bi trebali da ih izbacuju na trziste. I tehnicki se nadam da ce biti dosta naprednije od ovih leaked informacija jer je taj hardver patetican sada, a kamoli za godinu dve, mobilni telefoni ce presisati kucne konzole u 2015 ako tako slabe konzole izbace :D

34. master_yoda

master_yoda EmuGlx website editors

1,672
    268
    83
    Ja se iskreno nadam da ce hvalitet izrade nove generacije konzola i njihov zivotni vijek biti na nivou svojih orginala (ps1, xbox), tj da necemo imati ovu mucnu pricu koju i dan danas vodimo oko yrod-a i rrod-a.

Ovo mi je najvaznije, neprihvatljivo je da je i Xbox 360 i PS3 neophodno menjati posle par godina jer su velike sanse da ce crci.

35. DieH@rd

29,406
    2,684
    113
    Hm rekli su da ce ova generacija duze trajati od prosle, tako ne bi trebali da zure, tamo prolece/leto 2013 japan, bozic 2013 usa/eu mi je najranije sto bi trebali da ih izbacuju na trziste. I tehnicki se nadam da ce biti dosta naprednije od ovih leaked informacija jer je taj hardver patetican sada, a kamoli za godinu dve, mobilni telefoni ce presisati kucne konzole u 2015 ako tako slabe konzole izbace :D

Grunte ne lupetaj. Konzola napravljena od trenutnog high end hardvera, sa max potrosnjom od 200-220W totalno sabija sve sto ce biti moguce na prosecnim PC-ovima u sledece ~4 godine. Koja PC alternativa postoji za 6core IBM PowerPC7 koji u sebi ima 12 threadova? 900evra skupi i7? Bice potrebno makar 2 godine teskog rada da se masa prebaci na >8gb rama i x64 sustem...

Konzola sa takvim procesorom, radeon 7770 grafickom [rang 6870], i makar 2 gb rama bi bila DRASTICNO brza od bilo kog PC-a koji bi izasao u 2012-2013. Naravno uvek se nadje neka budala koja ima tripple/quad SLI sa 2000evra u grafickama.

36. grunt

grunt Celeb Freak

15,752
    2,452
    113
    Ja sam napisao da bi konzole trebalo najranije sredinom 2013 da izadju, a tada to nece biti bogzna kakav hardver, bice jaci od prosecnog PC-a, al ce vec top notch PC konfiguracije da budu jace, nebitno sto kostaju 2000 jura :D Kada je ps2 izasao ni da si hteo 10000 evra da potrosis nisi mogao da kupis pc koji je bio te jacine, morao si godinu dve da sacekas da bi sustigao konzole. Znaci ako u samom startu mozes da kupis brzi PC, sta onda ocekivati za 2-3 godine, opet ce poceti vizuelno da kaskaju za PC-jem i opet ce da se uspori razvoj grafike jbg.

37. Panzer

Panzer Travis Bickle

649
    23
    18
    Ja sam napisao da bi konzole trebalo najranije sredinom 2013 da izadju, a tada to nece biti bogzna kakav hardver, bice jaci od prosecnog PC-a, al ce vec top notch PC konfiguracije da budu jace, nebitno sto kostaju 2000 jura :D Kada je ps2 izasao ni da si hteo 10000 evra da potrosis nisi mogao da kupis pc koji je bio te jacine, morao si godinu dve da sacekas da bi sustigao konzole. Znaci ako u samom startu mozes da kupis brzi PC, sta onda ocekivati za 2-3 godine, opet ce poceti vizuelno da kaskaju za PC-jem i opet ce da se uspori razvoj grafike jbg.

Vizuelno kasnkanje kazes... grafika koji PS3 sistem moze da pruzo je posle skoro 6 god postojanja vise nego prihvatljiva(talk about Uncharted 3). E sad, to sto ima gomila pc whorova koji bi da guraju krizu 2 na ultra high, samo da bi parili oci... to je druga prica. Sto se zivotnog veka PS3/XBOX720 tice, mislenja sam da ce isti biti kud i kamo kraci od prethodnika, jer pc tehnologija napreduje vrtoglavom brzinom.

38. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Taman kad izadje PS4 motju da kupim PS3, can't wait :)

39. Cyrix

Cyrix wireless

348
    13
    18
    Kada je ps2 izasao ni da si hteo 10000 evra da potrosis nisi mogao da kupis pc koji je bio te jacine, morao si godinu dve da sacekas da bi sustigao konzole. Znaci ako u samom startu mozes da kupis brzi PC, sta onda ocekivati za 2-3 godine, opet ce poceti vizuelno da kaskaju za PC-jem i opet ce da se uspori razvoj grafike jbg.

NETACNO!!!

ps2 ima procesor na 300mhz a tada su uveliko bili popularni procesori koji su brzi od njega, graficke 256 bit su bile skupe ali su imale...
    ps3 ima 256mb rama i 256mb vrama a i danas je aktuelan :) u vreme kada se pojavio 256mb rama je bio prosek... ja sam 2005 imao 512mb rama a da ne pricam neko ko je imao jace konfiguracije...

samo sto stvar u opste nije u tome! stvar je konzole kao jedne celine, hardware[-a projektovanog da radi sa tim i tim komponentama i optimizaciji. nema u pozadini windows-a i procesa koji ce zauzimati resurse...

40. DieH@rd

29,406
    2,684
    113
    Najbitnije, nema API-a koji uskace izmedju koda igre i hardvera. Direct acess cini cuda. :)

41. Dendy Somari Comrade

Dendy Somari Comrade Active Member

772
    219
    43
    Za koje to PS2 igre još rade serveri?

Osim sportskih naslova, Socom I Star Wars Battlefront se najvise igraju. Ima jos dosta igara sa funkcionalnim serverima, npr. stari Battlefield, Call of Duty, Kill Zone...

Ovde imas spisak, ali ne znam koliko je aktuelan:
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_PlayStation_2_network_games

A ovu novu generaciju konzola cemo cekati bar jos dve godine.

42. Omega

Omega N64 je đubre

14,859
    2,024
    113
    Grunt je donekle upravu - kada se pojavi konzola na trzistu trebalo bi da tehnicki bude bolja ili bar jednaka high-end PC-u, a to je definitivno bio slucaj kada su se Dreamcast i PS2 pojavili. Hell, do danas nije niko uspio napraviti GPU sa 2560-bitnim memorijskim interfejsom.

43. Blue

11,488
    639
    113
    U trenutku pojavljivanja bi morale biti bolje od high end PC-a. Možda ne po suvom hardware-u ali po krajnjem rezultatu da.

I nadam se da će sa novom generacijom konzola 720p biti retkost.

44. DieH@rd

29,406
    2,684
    113
    Michael Pachter javlja "Zero Percent Chance Sony Will Show PlayStation 4 At E3 2012"
    http://www.forbes.com/sites/johngaudiosi/2012/01/06/zero-percent-chance-sony-will-show-playstation-4-at-e3-2012/

Po njemu, MS i Sony izbaciju nove konzole tek u 2014.

45. disturbed

disturbed Well-Known Member

1,949
    606
    113
    Ne kontam poredjenje sa PC konfiguracijama kad je arhitektura drugacija, konzola je gaming dedicated i ima tacno odredjene komponente a ne milion mogucih kombinacija koje je moguce sastaviti za klasican PC (optimization issue). Mislim da ce igre biti optimizovane i da ce sabijati na 1080p sa AA i svim dzidzabizama...

46. howler

howler Well-Known Member

2,457
    575
    113
    PC igre iz 2000god

VS

Konzola iz 2000te

Whos the winner now bitches :D

47. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    troluj na drugom mestu
    MGS 3 je iz 2004
    God of War je iz 2005, shadow of colossus takodje.

48. howler

howler Well-Known Member

2,457
    575
    113
    pa sta hardver je iz 2000te :) Znaci nije sve do raw power...Ima nesto i do same arhitekture...
    vidim da uporedujete PC i konzole cisto prema brojkama 512mb ram PC Vs 512Mb ram Console aham to je isto sranje...

49. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,130
    1,389
    113
    Pfffft, Pachter... ko njega još ozbiljno shvata?

50. Dendy Somari Comrade

Dendy Somari Comrade Active Member

772
    219
    43
    @Howler, postovao si igre koje su bile ruznjikave i kada su bile nove, a zatim ih poredis sa pola decenije novijim naslovima. Deus EX izgleda gore od prvog Unreal-a, a Thief 2 koristi vec tada matori endzin.

Najlepsa PC igra 2001:

Najlepsa konzolna igra 2001:

Share This Page