1. powered by Surfing Waves

Podcast slušaoci

Discussion in 'EmuGlx Hangout' started by Timemaster, Jan 4, 2016.

1. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,844
    1,834
    113
    Od skoro sam pokušao kroz Total Biscuitov podcast da se upoznam sa tim svetom i mogu vam reći da mi je prijalo slušanje dok sam radio neke mehaničke stvari za koje se ne pali mozak. Da ne bih smarao ljude ponaosob sa njihovim ličnim preporukama, ostavite ovde podcastove koje vi slušate, ne mora da budu vezani za gaming. Sve dok ima šta zanimljivo i prijatno da se čuje, evo teme za to.

Preporučljivo je dati i mali opis kao i lični utisak.

Od mene ide za sada samo preporuka Co-Optional podcast

Total Biscuit, Dodger i Jesse Cox su najčešći domaćini podcasta. Ako imaju dva ili više gostiju, jedno od njih će biti odsutno (ne verujem da je TB ikad odsutan). Analiziraju aktuelna dešavanja na gaming sceni, pričaju o svojim igračkim doživljajima. TBja pratim jako dugo i meni odgovara njegov glas, kao i glasovi ovo dvoje. Različiti su i podcastovi su im dinamični. Volim da čujem i druge stavove koje oni i obrazlože, čujem svašta zanimljivo

2. voja87

voja87 Well-Known Member

12,393
    3,006
    113
    joe rogan experience i ponekad fighter and the kid
    tema pa sve i svasta, cesto se prica o mma-u (i marihuani:) ali ima tu i caskanja o filmovima, politici, medicini bukvalno svemu i svacemu, npr kod rogana jadan dan ce mu biti gost bas rutten drugi graham hancock a treci anthony bourdain, svako moze da nadje sta ga intereuje u gomiletini podastova

https://www.youtube.com/user/PowerfulJRE

3. meca dobric

meca dobric Well-Known Member

1,416
    233
    63
    Kao da je bila tema... Slusam podcaste u gradskom prevozu, jos vise otkako su ukinuli uzbudilnik. Video podcast-i me ne mogu da pratim.

Ask Dr. Sub-Zero
    Evergrin, obavezno stivo, humor, produkcija, sve ispod ocekivanja i proseka ;)
    http://podbay.fm/show/519551882
    https://itunes.apple.com/us/podcast/ask-dr.-sub-zero/id519551882?mt=2
    Idem centrom smejem se, ljudi mi prilaze da vide da li mi treba pomoc. Ima jos nekih epizoda, ne mogu sad nabrzaka da nadjem.

3 Moves Ahead
    O strategijama, iako ne igram, zanimljiv podcast cesto dodju developeri, meni su bile najzanimlijvije epizode o A.I. War i Risk Legacy (board game), jako je i popularna epizoda o xcom.
    https://itunes.apple.com/us/podcast/three-moves-ahead/id307176617?mt=2

Omega Tau
    Nemacki podcast o tehnologiji, nauci, ima dosta epizoda na engleskom. Zasad sam poslusao par epizoda o Apollo programu i anegdotama sletanja na mesec, sto je ujedno i bila promocija za knjigu How Apollo Flew to the Moon (link).
    http://omegataupodcast.net/

Downloadable Content (Penny Arcade)
    Epizode opisuju njihov tok misli dok stvaraju strip koji sam redovno pratio.
    https://www.penny-arcade.com/podcasts/show/dlc

Alarm sa Daškom & Mlađom

Nastavak Uzbudilnika (omiljena epizoda u kojoj organizuju fiktivni fan service casting za remake Walter brani Sarajevo). Malo tezi za pracenje jer vise nemaju frekvenciju nego se distribuiraju preko stream-a i kao mp3 par sati nakon zavrsenog stream-a. Pozeljno redovno pracenje da bi bili u toku sa temama u emisiji.

Last edited: Jan 8, 2016
    Timemaster likes this.
  4. Ratanook

Ratanook Active Member

411
    100
    43
    Ne propuštam:

Cane&Rinse
    Gamecritics
    Giant Bombcast
    Sound of Play
    99% Invisible
    Stuff They Don't Want You To Know

Timemaster likes this.
  5. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,481
    201
    63
    Ne slusham podcaste kao pre. Uglavnom kad uhvatim nekog vremena i kad sam sam u kuci slusham sledece:

Fatman on Batman sa Kevin Smithom, cool podcast, ranije epizode su bile vezane samo za Betmena sa ljudima koji su uglavnom imali neke sa likom. Ovih dana do duse prica se o svemu i ima co-hosta. Uglavnom do 2 sata i poprilicno zabavno.

Isto Kevin Smith i Ralph Garmen. Podcast ispod 2 sata, sa temama vezanim za sprdnju u Holivudu i aktuelnim temama, pesmicama, imitacijama itd. Zabavan podcast u svakom slucaju.

Jedini gejming podcast koji slusham i to ne cesto. Ekipa je cool. Malo su nadrndani za sve zivo i u vecini slucajeva ne delim misljenje sa njima. Veoma informativno i ume da bude zabavno. Samo sto nekada epizode traju preko 3 sata. Slushao sam ih redovno dok sam putovao za Austriju svake nedelje, ali sada sve slabije.

6. stale

stale bowel disruptor

4,022
    1,184
    113
    Dugo sam pratio Joe Roganov podcast, al bas duže već ne pratim. Malo je Rogan počeo da me stara.

Za sve koji vole istoriju Dan Carlin's Hardcore History. Lik je fenomenalan.

7. nikola987

nikola987 Well-Known Member

1,200
    73
    48
    Ok, ignorisem sve podcaste koji su vec pomenuti, i pored nekih ovde slusam i:

*) Hello Internet - o svemu i svacemu (od cgp greya i onog lika sa numberfilea)
    *) Serial - nije los, mada je precenjen (dobijao je svakakve nagrade, i univerzalno se vodi kao najbolji podcast ikada napravljen)
    *) The Cracked Podcast - ako posecujes cracked, voleces i ovaj podcast
    *) Savage Lovecast - podcast o sexu, tj ljudi se javljaju sa problemima vezanim za sex i veze generalno i lik odgovara sta da rade.
    *) Accidental Tech podcast - podcast o (apple) tehnologiji

Last edited: Jan 4, 2016
  8. Ratanook

Ratanook Active Member

411
    100
    43
    Ima li neki zanimljiv podkast sa naših meridijana?

9. meca dobric

meca dobric Well-Known Member

1,416
    233
    63
  10. grunt

grunt Celeb Freak

17,431
    3,613
    113
  11. Brahms

Brahms Active Member

267
    65
    28
    e to, ja slusam svaki put kad izadje i kao malo dete sam, nekako su mi gotivni obojica. smara Ian malo jeste, ali ima dinamiku sa Pat-om, ali su diskusije ok i vrlo lepo 2h prodju a ne osetim. Christmas Stories i stories generalno su super, izuzetno ok likovi. Inace jedini podcast koji uopste slusam, to i Icicle Disaster JRPG podcast od nekog lika sa istoimenog sajta, dobar je mada smara i nema dinamicnost koju ova dvojica imaju.

Preporuka za PodcastAddict app na androidu.

12. Blue

Blue ....................

12,155
    922
    113
    Spremio sam se ja da otvorim pa sam video da imamo temu, šteta što je umrla.

Skoro sam počeo da ih slušam i shvatio da nije loš način da se dođe do nekih informacija a i nekako se lakše ubije vreme tokom rekreacije nego slušanjem muzike.

Ja trenutno najviše pratim sledeće i njih mogu da preporučim:

The Disruptors - Buduće tehnologije i analiza njihovog uticaja na svet iz različitih uglova, dobar host i zanimljivi sagovornici
    EV News Daily - Lepo i sažeto sumirane vesti o električnim automobilima ko želi da isprati
    Artificial Intelligence - Jasno je o čemu se radi, AI i njegova primena

Za gaming i HW konkretno nisam našao ništa da mi se svidelo dovoljno da bih pratio.

U svakom slučaju dajte neke novije preporuke za bilo šta ako ih ima. :)

13. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,844
    1,834
    113
    Ah, lepi dani kada je TB bio ziv <3

Trenutno sam na:

Cane and Rinse - gaming
    Giant Bomb podcast - gaming
    The Legendarium Podcast - Analiza knjiga i podcast o njima
    Critical role - Tabletop RPG pretvoren u podcast epizode. Meni je prezabavno, s obzirom da nemam vremena da ja blejim sa ortacima po podrumima

Goro Manjina likes this.
  14. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,777
    1,369
    113
    Gde se pronalaze ti podcasti?Soundcloud?

15. grunt

grunt Celeb Freak

17,431
    3,613
    113
    Podcast addict za android izbor je ogroman.

16. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,844
    1,834
    113
    podcast addict kao sto rece grunt, ali je mnogo arhaican za danasnje standarde.

posle par godina koriscenja, presao sam na castbox, UI moderniji i ima sinhronizaciju ako hoces da nastavis slusanje na PC.

a kada pocnes jedan podcast da slusas, postepeno ti se otkrivaju novi, sami voditelji preporucuju

17. Kohntarkosz

Kohntarkosz aka Mad Fox

57
    54
    18
    Colin Moriarty (IGN, Kinda Funny) sa bratom Daganom se priseća detinjstva, igara koje su igrali, filmova koje su gledali... jednom rečju nostalgija podcast. Pratim 20-ak podcastova i ovaj mi je omiljeni by far!
    https://soundcloud.com/clsknockback

18. Blue

Blue ....................

12,155
    922
    113
    Ja koristim Player FM, OK je app.

19. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,844
    1,834
    113
    Pokusao sam njegov gaming podcast da slusam ali nema sanse da se priviknem na onog yes man klinca, a i Colinovi stavovi mi ne pomazu da se opustim.

Nikako da krenem taj sa Deganom da pocnem, znaci vredi

20. Kohntarkosz

Kohntarkosz aka Mad Fox

57
    54
    18
    Chris te nervira? Ima šanse da ti se svidi Knockback, Dagan je mnogo gotivan lik. Doduše, Colin ništa manje ne ispoljava svoju konzervativnost. :D

21. Jörmungandr

Jörmungandr Poljski Konjušar

2,459
    955
    113
    Ja slusam samo F1 Beyond The Grid i Balkan Info :D

22. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,844
    1,834
    113
    da, bas nema svoje ja i neke zanimljive stavove, tako da veceras krecem sa Knockback serijom, videcemo kakav mu je burazer :D

23. Ratanook

Ratanook Active Member

411
    100
    43
    Overcast jer je besplatan i ima dosta korisnih opcija za a između ostalog pratim:

Axe of the Blood God
    Retronauts
    The Retro Hour
    Imaginary Worlds
    Unspooled

24. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,997
    1,042
    113
    Nije gejming ali volim da ih slušam

Level1Tech - 3 puta nedeljno pričaju o vestima iz tehnologije. Zvezda je Vendel iliti jedina osoba na starom Tek Syndicate koja je stvarno znala o čemu priča.
    WAN show - preseravanje Linus Tech Tips ekipe. Više gluposti nego vesti
    Joe Rogan Podcast - ima sjajne goste ali on sam ume da bude naporan.
    Radiolab - nažalost pre 3-4 godine su počeli u skoro svaku epizodu da trpaju politiku i da biraju teme prema svojem političkom opredeljenju.
    Nažalost Nju Jork tajmsov kratki nedeljni podcast o novostima iz sveta nauke te nedelje je odstreljen zajedno sa celim naučnim odeljenjem.

25. voja87

voja87 Well-Known Member

12,393
    3,006
    113
    isto slusam neko vreme beyond the grid, to plus standardno ponekad rogana...sigurno pogledam jos nesto na youtubetu sto moze da se racuna i kao podcast

26. pcigre

pcigre New Member

24
    7
    3
    Ja trenutno pržim IGN Unfiltered. Nedavno mi tek zapao za oko. Intervjui jedan na jedan sa facama iz gaming industrije.

27. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,299
    508
    113
    Koristim Podcast Player

Pathfinder podcastovi:

Glass Cannon - američki igrači koji su za Critical Role ono što su Stonsi za Bitlse

Find the Path - malko PC jer imaju neke SJW likove i cenzurišu psovke, setting Osirion aka Not-Egypt

Danger Club - britanski igrači, malo više sprdnje, malo više psovki, carine

Pathfinder academy - za učenje Pathfinder igara

The adventure zone - ćale i trojica sinova igraju

The hideous laughter - ekipa koja loče dok igra, a igraju likove koji su generalno st8 edge, gothic horror setting Carrion Crown

Sneak attack - 5E homebrew setting

i jedan bonus

Depressed not dead - lik koji je pokušao samoubistvo priča o raznim stvarima vezanim za depresiju, samoubistvo i slično

Pokušavam da nabedim Scara i njegove da Nedeljno Raspandrkavanje metu na spotify, al nešto se ne žure sa time.

Share This Page