1. powered by Surfing Waves

Pomoc oko naziva igre za c64

Discussion in '8-bit kompjuteri' started by Garavi, Aug 15, 2011.

1. Garavi

Garavi New Member

10
    0
    0
    Pre par meseci sam sakupio dosta igrica, medjutim imao sam problem sa diskom i sve ode :/

Nego ako neko moze da zakljuci na osnovu ovog o kojoj se igrici radi:

Kao neka veverica ili covek sa kapom aka Dejvid Kroket, razbija neke blokove, kao sakuplja lesnike i sl. Ne mogu vise nicega da se setim, ali mi pomalo lici na super maria.

2. Elvir79

Elvir79 The fun starts here

2,715
    421
    83
    Meni to deluje kao Athena ali tu je glavni lik zena...

3. ktulu

ktulu kwatz!

446
    0
    0
    Da lupim i Terry's Big Adventure.

4. Ace

Ace 1.000.000

3,022
    711
    113
    Da nije možda Great Giana Sisters?

http://www.youtube.com/watch?v=YMTdr026bZU

5. Garavi

Garavi New Member

10
    0
    0
    Hvala na trudu, ali nije nista od ovog. Bas sam dosta igrao ovu igricu, pa sam onda zagubio kasetu kako mi se cini ili sam greskom presnimio.
    Pokusavam da se setim jos nekog detalja, al tesko.
    Igrica nije na otvorenom, znaci nema nebo, bar u pocetku koliko sam presao, nesto je u fazonu athena tj lomi kockice i sakuplja nesto kao lesnike, mozda i neke novcice, ali nije Athena garant.
    Secam se da je grafika bila jedna od boljih koje sam vidjao na c64.

Nego hteo sam juce da pitam za jos jednu igricu i zaboravim sta sam hteo da pitam i evo sada se setih :D
    Kao neki deda mraz na sankama, mislim i da leti. Okolina je u novogodisnjem fazonu, a on gadja paketicima. Iz kuce proviri neko dete i sada je fazon da mu bacis paketic, ali ja sam uvek pucao i ubijem dete dok je drugarica iz drugog grada znala kako da mu doda paketic, ali sam tada zaboravio kako ona to radi i nikad nisam uspeo.

6. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,013
    1,051
    113
    Santa X'mas caper?

7. Garavi

Garavi New Member

10
    0
    0
    Bravo, skinucu rom, ali koliko sam video na youtube to je to :)

8. Elvir79

2,715
    421
    83
    E da nije mozda ta platformica Vincent ?

9. Garavi

Garavi New Member

10
    0
    0
    Jeste \o/
    Alal ti vera, cim sam procitao Vincent kao da sam znao da je ta, valjda mi ostalo u secanju.
    A odgledao sam video:
    http://www.youtube.com/watch?v=IAIqWr0IdRo
    i malo mi se cine razliciti nivoi ili sam ja to drugacije dozivljavao pre oko 15-20god :p

Nego sada citam opis i kaze da je ovo vampir, a ja bio ubedjen da je veverica :D

Najlepse hvala :)

10. kennysp86

kennysp86 nerdy

55
    1
    8
    Da ne pravim novu temu. Pre neki dan mi kao flashback iz proslosti dosla jedna igra koju igrah kao klinac. Sve u svemu pogled je bio od gore i kretalo se po X i Y osi. Secam se da kad bi presao preko nekog polja to polje bi ostalo cisto. Ta polja su takodje ogranicavale neprijatelje da budu zarobljeni u svojim malim prostorima i oni nisu mogli da sire svoja polja. Sve u svemu kad bi dosao u kontakt sa njima, poginuo bi. Ne secam se preterano cilja igre, jer sam stvarno bio klinac, a i igralo se na crno belom tv-u tako da kolorit mi bas nije od pomoci. Sve u svemu secam se da je na tom prvom levelu bio neki leptir. Mislim da se pocinjalo u gornjem levom delu ekrana, a on bi na tom prvom ekranu bio na sredini megde sa desne strane. Znam da nije mnogo, ali ako neko mozda ima ideju bilo bi totalno kul to ponovo pokrenuti.

11. ktulu

ktulu kwatz!

446
    0
    0
    Da ne pravim novu temu. Pre neki dan mi kao flashback iz proslosti dosla jedna igra koju igrah kao klinac. Sve u svemu pogled je bio od gore i kretalo se po X i Y osi. Secam se da kad bi presao preko nekog polja to polje bi ostalo cisto. Ta polja su takodje ogranicavale neprijatelje da budu zarobljeni u svojim malim prostorima i oni nisu mogli da sire svoja polja. Sve u svemu kad bi dosao u kontakt sa njima, poginuo bi. Ne secam se preterano cilja igre, jer sam stvarno bio klinac, a i igralo se na crno belom tv-u tako da kolorit mi bas nije od pomoci. Sve u svemu secam se da je na tom prvom levelu bio neki leptir. Mislim da se pocinjalo u gornjem levom delu ekrana, a on bi na tom prvom ekranu bio na sredini megde sa desne strane. Znam da nije mnogo, ali ako neko mozda ima ideju bilo bi totalno kul to ponovo pokrenuti.

Da nije Boulder Dash ili neki od milion klonova?

12. Elvir79

2,715
    421
    83
    I meni je palo to na pamet ali me buni taj leptir. Mozda je mislio na onaj kvadrat koji te juri kad otvoris puno polja oko njega,mozda ga je to asociralo na leptira :D

13. ktulu

ktulu kwatz!

446
    0
    0
    Ma nešto mi je u glavi da je bio neki klon Boulder Dash-a gde je su neprijatelji leptiri. Možda Rockford, ne znam.

14. CTOJAH

CTOJAH волим да ми лижу шупак

4,197
    747
    113
    Jeste, bilo je leptira u ovoj verziji Boulder Dasha (Za Amiga 500 je izasao kao PD - konverzija sa C64) :
    [Ovo je ujedno najbolja verzija Bulder Dasha za "stare kompjutere"; inace najbolji ikad BD je Boulder Dash XL koji je frishak]

15. kennysp86

kennysp86 nerdy

55
    1
    8
    Bice da je to to. Hvala vam. :)

Share This Page