1. powered by Surfing Waves

Poziv upomoc!

Discussion in 'PC Gaming and hardware/software' started by rale, Feb 17, 2014.

1. rale

rale the first to witness

1,978
    145
    63
    Ovako...

Na donjem linku je kratka html5 video igra, sacinjena od strane moje malenkosti. Ocito, tek je na pocetku razvoja. Ukoliko bi neko mogao da izdvoji nesto vremena i istestira je malo, i da me obavesti o bagovima na koje je naisao, bio bih mu neizmerno zahvalan.

http://jillyvalentine.fhero.net/

Ono sto za sada znam je da korisnici Avast antivirusnog resenja verovatno ni pod tackom razno nece moci pristupiti stranici. Budite sigurni da nije nikakav virus u pitanju, verovatno se antivirus ne slaze sa mojim ubogim hosting sajtom.

Hvala unapred.

2. MadHouse

MadHouse Haos picke ludilo

1,421
    64
    48
    Pise no data recieved :/

3. nebojsa986

nebojsa986 ...

1,869
    304
    83
    Bagove nisam video za par min igre, sto se tice nekog komentara, povecaj rezoluciju ove cice, izgleda previse pixelizovano u odnosu na pozadinu i recimo veci movement speed da moze izbegavati jaja normalno.

4. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,262
    477
    83
    Na stranu nelogičnosti celog koncepta :p

Moram da prijavim lošu koliziju pri dizanju nožice.

5. meca dobric

meca dobric Well-Known Member

1,415
    232
    63
    Firefox 19 na linuxu, radi. Dzojstik nije detektovan. Posebno bih pohvalio tutorijal. Nema da brines, suvise kratko igra traje da bi se primetili bilo kakvi bagovi.

6. Blue

Blue ....................

11,066
    506
    113
    Jel postoje još neke kontrole pored levo, desno i skoka?

7. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,262
    477
    83
    Imaš šut na C čini mi se. I visoki šut na

8. forsaken demon

forsaken demon Svemirski Modulator

4,462
    89
    48
    udarac nogom. :) Kod mene je na "S".
    Kod mene sve šljaka super, samo što su mi "mrtve" ptice ostajale na ekranu.

Što se tiče dizajna, slažem se da bi možda trebalo da spustiš rezoluciju pozadine da ti se bolje uklapa na likovima, takođe skok+kick, ali je sasvim moguće da to već imaš u planu

9. stale

stale bowel disruptor

3,413
    778
    113
    Tice ostaju da lebde kad ih ubijes, al kontam da je to zato sto nisi jos ubacio animaciju. Also kao i BW i ja sam primetio problem sa kolizijom. U trenutnku kad sam stuno gornju ticu donja je samo prosla kroz mene, al nisam posle uspeo da reprodukujem bug :)

Ko ti je radio art? Posto mi je heroina bas dobro uradjena, a i tice nisu lose :)

E, da rale prodacu ti bilion dollar ideju. Cak sam i zapoceo malo da radim :D. Ultra-violent Whale of the Third Reich :D

10. rale

1,978
    145
    63
    ccc moji gejmeri koji crni art, pokrao sam sve zive sprajtove... heroina je jenet iz garou: mark of the wolfs, papagaji su iz aladina, cak i pozadina je maznuta sa fejsa nekom ko je predstavio shutterstock slicicu kao svoju i stavio je na cover.

kontam da sklopim solidnu igru pa cu lakse naci artiste. imam dosta poznanika koji lepo crtaju, ali dosta je to posla...

tutorial ce postojati u vidu nepobedive paklene macke koja objasnjava o cemu se radi. ista ce na kraju postave sici da pojede pticice koje je curica pobila, i negde kasnije dati nagradu za broj pobijenih ptica. obzirom da je potrebno dosta rada da se napravi sadrzaj, igra ce biti i pakleno teska, posle odredjenog broja pogibija ista ce pripomoci igracu.

pogledao sam malo koliziju, dijagnostikovao problem, +1 za to. dobra je ideja da se smanji rezolucija pozadine, will do that to. +1 i za to.

zaboravih, skok + udarac je u planu, radim ga upravo. cucanj takodje. i da, meco, nisi ni svestan kolika kolicina bagova isplivava, ja licno sam bio sokiran.

hvala puno na sugestijama. bumpovacu thread kada se nakupi dovoljno izmena, bio bih vrlo zahvalan ukoliko biste tada mogli da pogledate ponovo, ovaj put ste bili od velike pomoci.

11. forsaken demon

forsaken demon Svemirski Modulator

4,462
    89
    48
    Skontao sam tu gusarku iz Garoua, ptice sam isto skontao da su odnekud, samo nisam znao odakle, ali sam zato mislio da je pozadina makar tvoja. :D

12. jovcov

jovcov Active Member

330
    100
    43
    Zanimljiv pocetak :D
    Secam se da si mi pricao da bi heroina bila u fazonu bloodrayne, samo sa neko haljinom.
    Jel si jos uvek za to da bude tako?
    Jel bi crtao sprajtove za igru ili bi prerenderovao ili bi pak bilo 3d?
    Ja sam poceo da radim na nekoj igri pa sam sad u tom fazonu skroz, ako se budes odlucio za ozbiljnije nesto, a da je 3d javi.

13. rale

1,978
    145
    63
    pazi, konkretno ovaj "projekat" je namenjen jednoj curici, stoga je i prica takva kakva je (mada jos nista od price nisam ni predstavio), ali iskreno, svidela mi se ideja, verovatno bih tako nesto i uradio. ovde se ne vidi, videce se jbg uskoro, pored mlacenja i izbegavanja postoji i mehanika zavodjenja, uz povremene zagonetke.

ja i nemam neku preferenciju prema rigovanju ili sprajtovanju, mozda moze i da se kombinuje, najveci problem bice naci dovoljno ljudi koji ce to da rade, u svakom slucaju cu se javiti.

14. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

18,978
    2,081
    113
    Zajebi curice, make money

15. rale

1,978
    145
    63
    u te namene, planiram razvodnjavanje kristal meta, kao sto je prethodno dogovoreno

16. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

10,390
    1,686
    113
    Zajebi curice, make money

I briši onda ovaj topic da te ne nađu gafovci!!!!!!!! :O

17. rale

1,978
    145
    63
    preimenovacu se u srecko i resen problem

18. rale

1,978
    145
    63
    bacio sam je na newgrounds sa 2 postave, cisto da vidim da li je tesko proci judgement

http://www.newgrounds.com/portal/view/635458

19. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,551
    1,566
    113
    Your browser doesn't support HTML5 canvas.
    -_-
    shta da radim? :D

20. rale

1,978
    145
    63
    dafuq kako si to izveo

da nije opera mini u pitanju?

21. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,551
    1,566
    113
    Firefox :3

22. rale

1,978
    145
    63
    pa majku mu u firefoxu bi morao da bude podrzan kanvas... sad je nemoguce i pokretati stari firefox, sam se apdejtuje... ja koristim firefox, radi perfektno

23. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    395
    83
    http://caniuse.com/#search=canvas

24. rale

1,978
    145
    63
    istu tabelu sam nasao, zato mi je i nejasno sta se njarli desava...

prosao sam judgement lagano, 2.8 ocena, sto nije toliko ni lose, kontam da sam dobio nula i keceva od ovih sto su provalili da je sve pokradeno...

25. Visant

Visant Captain Caveman

2,426
    12
    38
    Bitno je da gameplay bude rock-solid ,grafiku/muziku mozes lako da nadjes :)

http://www.freesound.org/browse/
    http://opengameart.org/

26. grunt

grunt Celeb Freak

14,515
    1,948
    113
    @Nyarlathotep
    Koja verzija FF-a neka iz 2005 ? xD

27. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,551