1. powered by Surfing Waves

PS Mini is real!

Discussion in 'Sony PlayStation' started by TheNick, Sep 19, 2018.

1. voja87

voja87 Well-Known Member

10,125
    1,837
    113
    nema veze nek i stoji na polici, ps1 mi je najdraza konzola i realno to je jedini mini koji me zanima

2. Mile88

Mile88 Well-Known Member

235
    497
    63
    Drugari, najvaznije je da ponovo izlaze classic konzole ma kakve god one bile. Meni je kul ta ideja sa mini konzolama, a PS mini cu verovatno kupiti.

eufrat, nikola22, vetar and 2 others like this.
  3. TwiSteR

TwiSteR Well-Known Member

604
    306
    63
    Šta znači tactica? :smug: You mean taktici?

4. Maxa

Maxa opsa!

9,538
    2,779
    113
    nije. najvažnije je da se prave kvalitetne igre i da fokus tržišta bude ka napred, a ne ka ovim retro nostalgia sranjima.

zato ste svi suckeri i nema posle kukanja "... has no new games", jer ste podržali priču.

fluffy, disturbed and howler like this.
  5. voja87

voja87 Well-Known Member

10,125
    1,837
    113
    super je sto ovo postoji, fina sporedna stvar nikakav fokus trzista, nije kao da uzimaju velike pare iz sta znam budzeta igara da bi napravili ps mini

Mile88 and vetar like this.
  6. vetar

vetar Well-Known Member

5,707
    900
    113
    NES Mini je zvanično $60, SNES Mini $80, ne vidim zašto N64 Mini ne bi mogao da bude $100 isto kao i PS1 Mini.

Bio bi iznenađen da nema N64 Mini-ja i da je SNES Mini poslednja Mini Nintendo konzola.

7. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,659
    2,301
    113
    Ima Maxo mesta na sceni i za nove PS4 igre i za zdravu dozu nostalgije no prob, zasto bi jedno iskljucivalo drugo? Makar Sony zakiva u poslednje vreme sa hitovima

Sent from my iPhone using Tapatalk

8. Maxa

Maxa opsa!

9,538
    2,779
    113
    pogledaj samo broj remaster igara u poslednjih 5 godina. sada se krenulo i sa konzolama. jasno je gde sve ide.

9. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,659
    2,301
    113
    Dok imamo Unchareted, Horizon, God of War, GT Sport, Yakuze, Detroit, Spidermana, uskoro Days Gone i Last of Us 2 itd mislim da nema brige, Sony got it u ovoj generaciji

Sent from my iPhone using Tapatalk

10. howler

howler Well-Known Member

2,387
    527
    113
    Tako je
    Desi ce se sledece: Sony ce da proda 5 miliona PS Classic konzola i odjednom ce pocne juriti sve sajtove koji nude PS1 ISOs da preti tuzbama... lak pristup do direct download PS1 iso-a ce biti onemogucen i jedina mesta za PS1 igara ce biti neki shady torrent tracker sajtovi preko kojih ce se dilaju igre zato sto Sony's eye je svuda i nece dozvoliti nista da nasteti na njihova retro ekspanzija.

Onda ce ljudi poceti da cmizdre. Kako je Sony zao i nije mu dovoljno sto se kupa u novcima sa prodajom novih konzola/softvera pa jos hoce i da unisti Retro/Nostalgia/Abandonware gaming.

Maxa likes this.
  11. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,190
    929
    113
    To je vec N uradio i za Sony,nema potrebe da se oni cimaju.Gde sada mogu da se nadju PSP igre na primer a da nije torent?Pokusavam da nadjem neke igre za moj psp i jedino mogu da skidam 100+GB torent.

12. Maxa

Maxa opsa!

9,538
    2,779
    113
    wow, 10 naslova za celu generaciju...
    seti se samo ps2 ere.

13. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,190
    929
    113
    Nisu za to krive mini konzole vec nesposobna konkurencija, MS koji nema ni jednu ekskluzivu za Xbox i N koji je izbacio Odiseju i samo stanca remastere sa Wii U-a.Onda sony nema konkurenciju i moze umesto 30 da izbaci 10 naslova u generaciji.

14. Maxa

Maxa opsa!

9,538
    2,779
    113
    nisu mini konzole krivac, već direktna posledica koja svakako ne pomaže situaciji.

15. vetar

vetar Well-Known Member

5,707
    900
    113
    Jbg ako misliš da su za to krivi remasteri ne znam šta da ti kažem,
    danas se nova AAA igra uglavnom pravi 3-4 godine u PS2 eri su se pravili za 1-2 godinu,
    jednostavno igre su danas mnogo kompleksnije i treba mnogo više vremena čak i sa mnogo većim timovima u odnosu na PS2 eru.
    Remasteri se uglavnom rade za oko 6 meseci i uglavnom se koriste eksterni studiji (u slučaju Sony-ja BluePoint) tako da u tom slučaju nova AAA ništa ne gubi sa vremenom, dok ako se radi interno gubi se oko 6 meseci pod uslovom da baš ceo tim radi na remasteru što je retko kad slučaj.

Dok Mini konzole baš nemaju nikakav uticaj na razvoj novih igara.

Last edited: Sep 20, 2018
    voja87 likes this.
  16. voja87

voja87 Well-Known Member

10,125
    1,837
    113
    ne nego ogroman rast troskova razvoja igra, bezveze je porediti ovu sada generaciju ili proslu sa ps2 generacijom. remasteri se prave vec 10god, dosta vise remastera ps2 igara je izaslo za ps3 nego ps3 remastera za ps4

prestize me vetar

TheNick likes this.
  17. howler

howler Well-Known Member

2,387
    527
    113
    https://nicoblog.org
    i
    https://cdromance.com/

Ovi se jos drze... mislim da je u pitanju isti sajt sa dva domain-a ili tako nesto...

nikola22 likes this.
  18. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

29,001
    2,559
    113
    Tokom PS2 ere je Sony napravio mnogo vise 1st party franshiza?

19. Maxa

Maxa opsa!

9,538
    2,779
    113
    sve je to continuous fad.
    poenta je da ste zaslepljeni spinovima.
    hoćete li da mi kažete da nostalgiafaggotryjem nije omogućen profit uspomoć već napravljenih proizvoda i da pospešene istim profitom, kompanije više nisu primorane da izbacuju više igara po jedinici vremena?

zašto budžeti za remastere nisu iskorišćeni za pravljenje novih igara koje nisu nužno AAA? zato što je veći faktor rizika.

i sve to zato što se vama digao kurac kad ste čuli "PSMINI".

Ace likes this.
  20. Maxa

Maxa opsa!

9,538
    2,779
    113
    ako ništa, imao si više delova franšiza unutar iste generacije. 3 gow-a, 3 FF-a, 2 full GT igre, etc...

TwiSteR likes this.
  21. Omega

Omega N64 je đubre

14,721
    1,986
    113
    Ne valja kad izbacuju Classic konzole, ne valja kad tražiš PS1/PS2 klasike na PS4...

22. vetar

vetar Well-Known Member

5,707
    900
    113
    Sad da li je neko i koliko zaslepljen spinovima je totalno druga stvar i to je vrlo subjektivno, dok mi ovde govorimo o činjenicama.

Za vreme koje je potrebno da se napravi remaster (oko 6 meseci), evenutalno može da se napravi neki indie naslov, čak i za neki AA naslov treba bar 1-2 godine, plus
    ako je Sony pljunuo i dao keš BluePointu da uradi remaster Uncharted trilogije, to ne znači da bi u suprotnom oni isti keš potrošili na neki novi naslov koji bi morali sami da rade, remaster neke igre ne znači automatski da bi mogli imati nešto drugo umesto toga.

23. Maxa

Maxa opsa!

9,538
    2,779
    113
    koje činjenice? ko od nas zna koliko para ide na šta u gaming industriji? nisam znao da su gaming kompanije u državnim vlasništvima :)

fluffy likes this.
  24. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,991
    1,314
    113
    Ah, napokon malo normalna razmena misljenja a ne samo brojanja frejmova i tehnikalije <3

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

25. voja87

voja87 Well-Known Member

10,125
    1,837
    113
    jbg ne zna niko ali ovaj mini mi deluje kao nesto sto ih nije kostalo dosta para, plastika, neki soc mali unutra, nista specijalno

26. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,737
    1,427
    113
    Losa logika, nes i snes rade na istom socu. Na snesu naplatili duze kablove aj ges. Ne moze n64 da radi savrseno na istom ili nekom drugom shitty socu i samim tim ne moze da bude tako jeftin. Ps1 je daleko laksi za emulaciju i najavljena cena je prevelika ali dok je ovaca (bogatuna) bice i sisanja (gamesa). Jedino ako hoce da gube pare mogu da izdaju n64 za 100$, sto se nece desiti.

Sent from my MI MAX using Tapatalk

27. vetar

vetar Well-Known Member

5,707
    900
    113
    Činjenice da se AAA igre danas uglavnom prave 3-4 godine, AA igra 1-2 godine, da se remasteri prave za nekih 6 meseci, da kompanije uglavnom koriste eksterne studije za remastere dok oni rade na novim igrama, da to što imamo remaster ne znači automatski da bi mogli imati nešto drugo umesto toga..
    Recimo Last Of Us Remaster je urađen za 6 meseci i to nije ceo tim radio na igri, dok Last Of Us 2 najranije može izaći sledeće godine a rad na igri je započeo 2014.

Uticaj portova/remastera (dok Mini konzole baš nemaju nikakve veze) na nove igre je prenaduvan,
    dosta ljudi misli da bi za vreme i budžet koji su potrebni za neki remaster mogli imati novu igru, a to nije ni blizu istine,
    remaster AAA igre verovatno ne odume ni 1/5 resursa potrebnih za AAA igru (remasteri bukvalno koštaju par miliona i mogu da se odrade za 6 meseci, dok nove AAA koštaju desetine miliona i 3-4 godine, plus što remastere mogu da rade eksterni timovi).

Ne slažem se, taj SoC su prodavali za $60 sa NES Mini-jem, ništa ne govori da ne bi mogli da imaju jači SoC (recimo $10 skuplji nego NES Mini SoC) koji bi mogao da tera N64 igre i da N64 Mini sa takvim SoC-om košta $100.
    Što se tiče N64 emulacije, Nintendo je uradio N64 emulaciju na Wii hardveru, a NES Mini hardver je u stvari jači nego Wii hardver. :)
    https://www.technobuffalo.com/2016/11/04/nes-classic-more-powerful-than-wii-and-3ds/

28. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,644
    894
    113
    Mislim da da remasteri i ovakvi nostalgija projekti uopšte ne utiču na razvoj novih igara. Ali ih ne volim jer mislim da je to samo iskorišćavanje nostalgičara.

Broj novih igara je danas manji jer je pravljenje grafike u tim igrama kompleksnije, same igre su sve manje kompleksne ne računajući to.

PS. da ne igram nove igre ali ih povremeno probam kod drugova i baš se razočaram.

jovcov likes this.
  29. Revan

Revan Well-Known Member

550
    320
    63
    Fali ti korelacija sa Marvelom.

Omega likes this.
  30. ivamark

ivamark Well-Known Member

4,863
    1,204
    113
    Remastera i rimejkova je bilo odavno.
    Pa SNES je imao remastere Mario igara, Ninja gaiden je imao remaster trilogije, DR Mario, pa i Castlevania IV u koju se svi kunu da je uz SOTN najbolja castlevania je remaster keca sa nesa .......Uostalom ono PS3 je imao i serijal HD remastera....nije to sada izum ove generacije.

Slazem se da nismo morali da dobijemo remaster gomile igara iz prosle generacije, ali obzirom da ce PS5 verovatno biti BC sa PS4 igrama mnoge igre su spasene sa PS3.

A i nije kao da je Naughty Dog ili neki visoko profilni studio to radio.Takodje zaboravlja se da vecina ljudi nece da se zeza sa PC.

Meni licno su Crash,Spyro i Wipeout remasteri odlicna stvar svim tim igrama je trebao igrati ps1 igre na 4k ekranima nije bas neki izbor.Plus im je cena jako povoljna.

Ali zato u celoj generaciji nije bilo krstenog platformera. :lol:

31. voja87

voja87 Well-Known Member

10,125
    1,837
    113
    iskreno da sad prestanu da prave nove igre i uzmu da prave redom samo remastere/rimejkove starih igara kao sto je novi re2 ne bi imao nista protiv, ali uopste...but thats just me

jovcov likes this.
  32. vetar

vetar Well-Known Member

5,707
    900
    113
    Na PS4 smo dobili smo Uncharted Trilogy i Last Of US remastere, ali zato imamo i Uncharted 4, Lost Legacy i TLoU2, to je po meni sasvim OK.

33. Omega

Omega N64 je đubre

14,721
    1,986
    113
    Ako NES i C64 Mini sa jednim kontrolerom mogu koštati 70€ može i ovo 100. :D

34. Maxa

Maxa opsa!

9,538
    2,779
    113
    promenio bi mišljenje posle dva meseca.

35. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,644
    894
    113
    Marvel je skroz druga kategorija (u još negativnijem smislu) u odnosu na ovo.

36. TwiSteR

TwiSteR Well-Known Member

604
    306
    63
    Kako nije, a: J&D, R&C, Sly, Maximo, Psychonauts, Klonoa 2, Evil Twin, Rayman,...

Još nemamo TLoU2.

Sent from Honor 9

37. voja87

voja87 Well-Known Member

10,125
    1,837
    113
    moguce xd...ipak trebale bi im godine da odrade barem 10 rimejkova najboljih ps1 igara

Maxa likes this.
  38. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,737
    1,427
    113
    Zivi bili pa videli, svi znamo koliko brojke nista ne znace kad se meri snaga konzola u pre fensi-spakovan-pc periodu.

39. vetar

vetar Well-Known Member

5,707
    900
    113
    Slažem se, samo kažem da bi N64 u izradi bio za nijansu skuplji nego NES/SNES Mini u svakom slučaju.

40. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,737
    1,427
    113
    Ne verujem ali mozda.

Ova najava je bas podigla shit ton mentola koji ocekuju i ps2 i xbox :D

41. vetar

vetar Well-Known Member

5,707
    900
    113
  42. Omega

Omega N64 je đubre

14,721
    1,986
    113
    Teško da će ove godine na tržište čak i ako je planiran.

43. Gibli

Gibli New Member

10
    0
    1
    PS mini će se sigurno vrlo dobro prodavati.

Ali, u mom slučaju...

Za policu imam PSone, kao nov.

Za psx emulaciju (i ne samo psx) i media center imam RPI3+logitech F710 na recalboxu: https://www.recalbox.com

Share This Page