1. powered by Surfing Waves

PS Vita hacking news

Discussion in 'Sony PlayStation Vita' started by DieH@rd, Dec 18, 2011.

1. abcdef

abcdef Member

88
    3
    8
    sd2vita adapter je samo za hack ili mogu igre koje imam na ps store da odu na ovaj adapter?

2. Omega

Omega N64 je đubre

14,721
    1,986
    113
    Adapter radi samo na hack-ovanim konzolama.

abcdef likes this.
  3. abcdef

abcdef Member

88
    3
    8
  4. ivamark

ivamark Well-Known Member

4,864
    1,204
    113
    instalirao 3.65 enzo i sd2vita karticu ..... bogme sam se posteno namucio. :/

5. Omega

Omega N64 je đubre

14,721
    1,986
    113
    Možda neko napravi all-in-one aplikaciju, ovo je baš patnja.

6. abcdef

abcdef Member

88
    3
    8
    Meni daje no such directory spored ovo upastvo

7. ivamark

4,864
    1,204
    113
    Za uputstva video samo Zett

8. abcdef

abcdef Member

88
    3
    8
    Uspeo sam instalirati, kako sad da vidim dali radi ovaj micro sd sto sam narucio od aliexpress?

9. ivamark

4,864
    1,204
    113
  10. abcdef

abcdef Member

88
    3
    8
    uspeo sam nekako, gde sad da nadjem igre da vidim dali radi?

11. ivamark

4,864
    1,204
    113
    pa ako ti je u vitashellu taj kapacitet kartice namesten kao ux0 onda si namestio.
    Jesi podesio NoNpDRM, koji tip igara koristis?

12. abcdef

abcdef Member

88
    3
    8
    ux0 mi je sad sd card,
    uma0 je vita card
    sto sad i nonpdrm treba instalirat?

13. abcdef

abcdef Member

88
    3
    8
  14. ivamark

4,864
    1,204
    113
  15. abcdef

abcdef Member

88
    3
    8
    eto i to sa sredio pkgj dobra stvar, e sad sam se zajebo stavio 32gb :D
    A imam i 128gb sad moram sve ispocetka da aktiviram ovu vecu?

16. ivamark

4,864
    1,204
    113
    verovatno ne. Mislim da je dovoljno samo da upises onaj iso mali formatiras u exfat. I onda samo tu u viti preko FTP prekopiras komplet na novu. I zamenis.

17. abcdef

abcdef Member

88
    3
    8
    to je to, stavio sam 128gb

sta moze da bude problem vec 3 igru downloadujem ova error?

psvita.jpg

sredio sam

Last edited: Jul 3, 2018
  18. vetar

vetar Well-Known Member

5,707
    900
    113
  19. Omega

Omega N64 je đubre

14,721
    1,986
    113
    I bilo bi super da se nikad više ne prihvataju pravljenja handheld konzole. :D

20. Blue

Blue ....................

11,423
    620
    113
    Što, izbacili su dve super konzole samo su drugu odmah napustili.
    Mislim finansijski razlozi su očigledni, ali ovako siguran sam da bi igrači dobili dobar proizvod.

PSP iz 2004. je i dalje bolji od svih handheld konzola koje je Nintendo izbacio,
    ne računajući Switch pošto se on i ne vodi kao handheld.

BTW zašto je ovo u hacking threadu?

21. ivamark

4,864
    1,204
    113
    Ostalo je jos da se portuje Uncharted i mogla je i da ne postoji.
    Da nije bilo hakera i indi podrske bila bi katastrofa nevidjena jos od Vitrual boy-a.

22. vetar

vetar Well-Known Member

5,707
    900
    113
    Super konzolu ne određuje koliko je dobar hardver već na prvom mestu dobre igre, džaba Viti dobar hardver kada se na kraju sve svelo na indie igre.
    Ni Sony ni Nintendo nisu danas u mogućnosti da efikasno podržavaju dve različite platforme istovremeno,
    zato je Sony i napustio Vitu toliko brzo i totalno se fokusirao na PS4 i zato su male šanse su da će da izbace još jedan handheld kao posebnu platformu,
    iz istog razloga Nintendo je izbacio hibrid konzolu kod koje je objedinio svoje handheld i home console platforme pošto se baš mučio sa istovremenom podrškom za 3DS i Wii U i isto su minimalne šanse da će nekad ponovo izbaciti posebnu home console i posebnu handheld platformu.

Switch je hibrid, to im je objedinjena platforma, čijenica da može da se koristi kao full haneheld i kao full home console govori da može da vodi i kao jedno i kao drugo.

Nekako sam uspeo da omašim "PS Vita Vesti" temu, ako može nek neko od modova prebaci u pravu temu.

23. Blue

11,423
    620
    113
    Hoćeš da kažeš da ni PSP koji je objedinio dobar HW i dobre igre isto nije bio dobra konzola?

Slažem se da bi Sony pukao da sad izbaci handheld konzolu,
    ali dokazali su da mogu da naprave dobar uređaj i dobre igre ako su spremni da pumpaju pare što sa Vitom nije bio slučaj jer su videli da se neće isplatiti.

24. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,737
    1,427
    113
    Prosla bi vita kao psp, da je nisu batalili. Psp je i dalje najbolja stvar posle tocka. Jedino sto baterije postaje gotovo nemoguce naci, cak i lose kineske.

Sent from my MI MAX using Tapatalk

nikola22 likes this.
  25. vetar

vetar Well-Known Member

5,707
    900
    113
    Naprotiv, baš hoću da kažem da je PSP odlična konzola pošto je imala i odlične igre i odličnu podršku za razliku od Vite.

Jedino što vidim kako bi Sony mogao da prođe sa novim handheldom je evenutalno da uradi nešto slično kao Nintendo i izbaci isto neki hibrid ili u budućnosti neki PS4 handheld ako to bude moguće.

Vita ni u jednom slučaju ne bi mogla da prođe kao PSP, ne samo zbog dosta više cene u odnosu na PSP i kartica koje su pravile problem, već prvenstveno pošto se generalno handeheld tržište smanjilo zbog pametnih telefona u odnosu na DS/PSP generaciju, i 3DS koji je dosta uspešan i sad ima verziju za $80 će završiti negde na pola cifre DS-a.
    Ali Vita bi se svakako mogla prodati dosta bolje da je Sony nije tako brzo napustio.

26. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,737
    1,427
    113
    Prosla kao psp mislim vise kao prodala pola recimo. Nije bila narocito skuplja a i psp je koristio specijalne kartice. Sve bi se to sredilo mnogo brze da je bilo vise ljudi sa konzolom.

27. Oblakoder

Oblakoder Active Member

896
    128
    43
    PS Vita je imala tri velika problema, prvi je manjak kvalitetnih aaa igara, drigi i ono malo sto je imala radilo je sa kriminalnim fps problemima, a treci je odsustvo mp igara vrednih paznje koje bi ubedile ljude da ostanu u legali...Kad se setim Borderlandsa 2 na PS Viti ni dan danas mi nije jasno kako uopste dozvole da tako nesto ugleda svetlost dana, msm zar nije najrazumnija odluka canceled.

28. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,737
    1,427
    113
    Vita je bila iskljucivo u legali duze nego sto nije, uveliko su je batalili kad je provaljena. Sto se multija tice, ne igram ga generalno ali i sad ima ljudi za odlicni killzone multiplayer sto mi je fascinantno. Igrao sam i sonic racing nekad pre, ok je radilo.

29. Blue

11,423
    620
    113
    Koji je najbolji tutorial za update hackovane konzole sa 3.60 na 3.65?

Izgleda da mi treba viši FW za Salt and Sanctuary, smor...

30. Omega

Omega N64 je đubre

14,721
    1,986
    113
    Blue likes this.
  31. Blue

11,423
    620
    113
    Koja procedura, još mora da se koristi i original Sony kartica. :)

32. Omega

Omega N64 je đubre

14,721
    1,986
    113
    U poređenju sa 3DS-om procedura je imho dosta jednostavnija, najveći smor je konfigurisati plugine i mrežne postavke.
    Za Vitu 1000 mora biti prisutna mem kartica (barem jednokratno dok ne instaliraš Enso), za Slim i PSTV ne mora.

33. Teoreticar

Teoreticar Well-Known Member

2,235
    530
    113
    Nasao sam moju staru originalnu Vitu. Imam 4gb Sony mem karticu i 3.50ofw.
    Pratim upustvo sto je @Omega postovo i to je to?

Da li da pravim novi PSN nalog?
    Da li moze na 1 viti da budu 2 naloga zbog 2 save game-a?
    Gde je najbolje sada da uzmem sd extender i koju sd karticu da uzmem?
    Odakle igre skidati? Da li su vec patch-ovane ili to mora odvojeno? Uglavnom me zanimaju PC indies i sl, posto sam ekskluzive uglavnom odigrao.
    Da li je sredjena emulator podrska? Vita mi najbolji dpad, pa mi je idealno za starije sisteme.

Znam da je vec sve postovano, ali u najkracim crtama bi voleo da cujem najsvezije informacijel.

34. Omega

Omega N64 je đubre

14,721
    1,986
    113
    Otprilike ovako, poželjno je da nakon aktiviranja Henkaku-a (staviti 3.69 spoof) napraviš neki dummy psn account i loguješ se barem jednom. Na Viti je nalog vezan za mem karticu tako da je malo teže mijenjati naloge on-the-fly.
    SD2VITA adapter najbolje naruči sa ebay-a i to 5.0 verziju. Kartica barem Class10 i obavezno storagemgr plugin.

Igre (Vita, updates, DLC, PSX, PSP) skidaš direktno sa PSN servera u kombinaciji sa pkgj aplikacijom i NoNpDrm kernel plugin-om. Nema patch-ovanja, sve to radi pomenuti plugin.
    Emulatori su odlično prilagođeni, instaliraju se kao i ostale aplikacije u vpk formatu, a romove najbolje kopirati putem ftp-a.

Teoreticar likes this.
  35. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,737
    1,427
    113
    Romove mozes i usb kablom ako ces nesto vece da prebacujes

36. Teoreticar

Teoreticar Well-Known Member

2,235
    530
    113
    Znaci svakako sad bi bilo najbolje da formatiram karticu i stavim novi PSN Acc, bez obzira sto nemam SD jos?

37. howler

howler Well-Known Member

2,387
    527
    113
    Drug mi je dao Vitu da mu odradim hack i ono rodio sam mecku dok sam sredio Vitu. :)
    Ti ces valjda proci lakshe zato sta imas anticki FW. Ja sam se sa 3.68 i H-encore poprilicno namucio.

Poceo sa istom logikom kao tebi formatirao karticu kako bi stavio novi PSN acc, medjutim, samo logiranje akaunta zahteva da konzola bude up to date ili 3.69 OFW
    Drugo - QCMA program, preko koga vadis taj unique broj (file/folder name) sa konzole, isto zahteva 3.69 OFW. Pa se trebas petjati sa DNS adrese, unasanje podataka tokom initial setup process i par takvih backdoor zajebancije da bi QCMA program proradio kako treba.
    Posle taj broj koji iscupash sa konzole kopiras na nekom web sajtu gde ti generira drugi broj koji putem Cmd-a na PC-u ga stavljas u free demo igri koja je zapravo entry point za h-encore. Sve to iskompajlirano kopiras nazad na Viti.

Inace kako vreme odmice hvata me panika da hackabilne Vita konzole ce biti sve redje. Nije da ih nema, trenutno stanje je bolje od tada kade je bio samo 3.60 Henkaku al opet...

38. Omega

Omega N64 je đubre

14,721
    1,986
    113
    Bespotrebno si to radio, Final-HE programčić ima sve to integrisano u sebi, ti samo trebaš na konzoli upisati autentikacijski kod prilikom Content Manager transfera. Btw ja bez problema pristupio PSN-u na 3.65 CFW.

Yup, možeš sve pripremiti sa originalnom karticom, kada stigne sd uradiš format i aktiviraš storemgr plugin.
    Ne diraj druge particije osim onih označenih sa ux0, ur0, imc0, uma0 (usb storage) i imc0. Sd2vita adapter ćeš kasnije konfigurisati da bude ux0 a mem kartica xmc0.
    Interna memorija se također može koristiti na OG Viti nakon hack-a, korisno za romove npr.

Last edited: Oct 11, 2018 at 8:05 AM
  39. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,737
    1,427
    113
    E ovo za internu i og vitu nisam znao, kontam da je mnogo cima zbog 1gb ali vrlo kul.

40. Omega

Omega N64 je đubre

14,721
    1,986
    113

Share This Page