1. powered by Surfing Waves

PS Vita hacking news

Discussion in 'Sony PlayStation Vita' started by DieH@rd, Dec 18, 2011.

1. Koder

Koder Horizontalni serklaž

2,933
    99
    48
    Izašao je ninja release za Vitu, sledeća igra jelte.

IME IGRE SE RIMUJE SA ''MOJ TE GRUNO''. :lol: Nije šala, poslednja reč, sa time se rimuje. Za PSP je i košta 3.99 funti na storeu, kome treba i potvrda neka pusti PM.

Svako ko je registrovan na Wololo forumima i nije warnovan nikad dobija ime igre, ninja release, nemojte širiti dalje. :) Ja upravo kupih sa storea. Fajlovi tj. sam exploit stiže za par dana-koju nedelju, uglavnom vrlo brzo.

Again, PONAVLJAM, ne širite dalje, da ne skinu još brže sa storea. :)

2. Omega

Omega N64 je đubre

15,526
    2,383
    113
    Damn, nemam u Walletu toliko love. Valja cekati ponedjeljak. :)

3. Koder

2,933
    99
    48
    - The game with the exploit is not free, and what we are giving you is only access to the PSP emulator within the Vita, this is not a "true" vita hack. This exploit is not convenient, probably not very useful, and easy to patch. I cannot even guarantee it will work for you if Sony decides to patch it randomly, or if they find ways to force patch our PSPs or something. It is also very possible that other people are working on much more intersting hacks that will render this one useless
    - OK, read the point above once more, I give no guarantee, you don't have to buy the game, so don't make me responsible if for some reason that doesn't work out for you. It's your money, and your choice

Čisto da prekopiram da i sam sebe ogradim, sve na svoju odgovornost. :)

4. Omega

Omega N64 je đubre

15,526
    2,383
    113
    It is also very possible that other people are working on much more intersting hacks that will render this one useless

Ceka se ovo. :)

5. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,159
    3,485
    113
    Bice fino ako totalno osposobe PSP emulator. Iako nece biti Vita piraterije, PSP ima fin library starih igara.

6. Omega

Omega N64 je đubre

15,526
    2,383
    113
    Jos bolje ako Sony potajno dopusti ovo i ubuduce. Mislim da ima dosta ljudi koji su spremni kupiti Vitu ako bude piraterije barem za PSP igre.

7. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,625
    1,239
    113
    Da li za ovo treba i hakovan ps3?

8. Koder

2,933
    99
    48
    Erm, koliko ja znam ne, zapravo, poprilično sam siguran da ne treba. Kasnije kada dođe pravi exploit, on se ubaci preko programa Open CMA nešto tako, u fajlove od igre koja se rimuje sa ''moj te grUNO'', i pokrene se taj exploit iz same igre, i onda opušteno pokrećeš homebrew i PSP bekape.

Biće i mnogo ozbiljnijih stvari u budućnosti, mada je i ovo za sada odlična stvar.

9. grunt

grunt Celeb Freak

17,127
    3,363
    113
    Ja se iskreno nadam da ce biti kad tad prave PSP piraterije, Vita only igre cu bez problema kupovati, ali one paprene cene za PSP igre im nedam nikako...

10. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,038
    2,432
    113
    http://wololo.net/downloads/index.php/version/19793

its out :)

11. Wahad

12,038
    2,432
    113
    Jel može neko da mi kaže sajt za download psp igara?

12. DieH@rd

31,159
    3,485
    113
    Bitgam.... oh wait.

13. Wahad

12,038
    2,432
    113
    Hvala :)

Ovo je tako divno i jednostavno! Evo sada ću kopirati homebrew, bolje rečeno nes emulatore i sega :D

14. gruja

gruja I am God of War

6,340
    871
    113
    Ahh jel to bese rade psp pirati na viti ako sam dobro razumeo :) ?

15. Wahad

12,038
    2,432
    113
    Rade psp pirati i svi emulatori koji rade i na psp :D

16. Vampir

Vampir Well-Known Member

1,353
    94
    48
    NIsam bas u toku ali kakva je GBA i SNES emulacija?
    Jel radi i MAME (metal Slug)?

17. grunt

grunt Celeb Freak

17,127
    3,363
    113
    Pa na PSP-u sam se naigrao GBA/SNES/MD2 igara sve u full-u. Tako da valjda onda i na Viti rade isto, ako ne i bolje :)

18. Koder

2,933
    99
    48
    Koliko vidim i čitam radi sve što treba i može. Emulacija GBA naslova je preko GPSP emulatora, sve kao na PSPu, samo se prenosi ovde, ali ista stvar.

Evo lista homebrewa, ima još stvari naravno, ali je odlična lista:
    http://wololo.net/talk/viewtopic.php?f=56&t=17071

19. Wahad

12,038
    2,432
    113
    Rade isto :) sve radi, evo sada sam skinuo ove emulatore pa ću probati:

nesterj, gpsp, materboy, snes9xtyl, psp mame4all

evo liste:

http://wololo.net/talk/viewtopic.php?f=56&t=17071

20. gruja

gruja I am God of War

6,340
    871
    113
    Rade psp pirati i svi emulatori koji rade i na psp :D

Sobzirom da vita jos uvek nema neku paletu igara ovo je sasvim dovoljno sto se mene tice, psp pirati rade a emulatori su mi samo dodatni bonus :)
    Sjajno zaista mislim da sada vredi uzeti vitu ali, sacekacemo jos pad 3ds-a i vite da se hakuje pa tek ondak idem u madjarsku.

21. Wahad

12,038
    2,432
    113
    Samo pitanje, gde se kopiraju romovi za nester i ostale zajebancije?

22. dimitrijer

dimitrijer woy chan

1,006
    7
    38
    Na psp-u su isli u game folder na kartici,valjda je i ovde isto

23. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,625
    1,239
    113
    Ima li neki tutorial kako da to odradim i ima li opasnosti on bana sa PSN-a?

24. Koder

2,933
    99
    48
    Tutorijal:
    http://wololo.net/2013/01/01/uno-exploit-installing-homebrews-and-isos-on-vita-2-02-with-tn-menu/

Nema UNA više na EU storeu, mada je izgleda ostao još par sati na US storeu, treba proveriti.
    http://wololo.net/2013/01/02/uno-pulled-from-playstation-eu-store-still-available-in-downloads-list/

Što se bana tiče, još se ne zna. Sony nikog nije banovao do sada, mada niko ne može da garantuje da neće početi. Najbolje bi bilo da imaš još jednu dodatnu karticu, i da na njoj furaš pirateriju, a na drugoj originale, odnosno dva PSN naloga.

25. DieH@rd

31,159
    3,485
    113
    Tutorijal:
    http://wololo.net/2013/01/01/uno-exploit-installing-homebrews-and-isos-on-vita-2-02-with-tn-menu/

Nema UNA više na EU storeu, mada je izgleda ostao još par sati na US storeu, treba proveriti.
    http://wololo.net/2013/01/02/uno-pulled-from-playstation-eu-store-still-available-in-downloads-list/

Što se bana tiče, još se ne zna. Sony nikog nije banovao do sada, mada niko ne može da garantuje da neće početi. Najbolje bi bilo da imaš još jednu dodatnu karticu, i da na njoj furaš pirateriju, a na drugoj originale, odnosno dva PSN naloga.

Osim ako ne banuju i samu konzolu, onda ti dodatni accountovi nece pomoci.

26. Wahad

12,038
    2,432
    113
    Ovo nema veze sa sony-em jer je to PSP igra i kada se startuje reguje kao da se stratuje PSP igra a ne neki hack, to je glitch u igri, nikako ne mogu to da vide jer nije u firmware-u ili šta god.

27. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,613
    1,270
    113
    Slabo pratim ovaj kutak ali sve vreme odlazem kupovinu Vite jer cekam ako ce upadne neka piraterija. Znam da je skoro neki exploit nadjen il sta vec ali el ima nekog pomaka ili idalje zero to hero?

28. DieH@rd

31,159
    3,485
    113
    Moguce je igrati PSP iso-e, ali to su ukinuli sa zadnjim firmwareom. Valjda.

29. Omega

Omega N64 je đubre

15,526
    2,383
    113
    Cak i da nisu blokirali exploit (a jesu), igra pomocu koje je to bilo moguce je vec povucena i patchovana. Nista do nativnog exploita preko samog os-a.

30. Wahad

12,038
    2,432
    113
    Ok, niste u toku :)

Ko je odradio hack exploitom od 1.6 pa sve do sada, mogao je da ostane na 1.6 a da igra online i konektuje se na psn uz pomoć proxy-a preko pc-a bez ikakvog problema. To jeste exploit jedne igre, ali donosi potpunu kontrolu nad psp emulatorom unutar vite, što znači da sve šta si radio na psp-u možeš raditi i na viti.

Ako to nije značajan hak i pomak, ja ne znam šta je. Ja sam trenutno na 2.02 evo igram PSASBR bez ikakvog problema i skinuo sam free igru sa psn-a malopre. A to što moram preko proxy-a mi ne pravi problem jer uvek igram online od kuće ili od ribe.

Kako ljudi seru da vita nema igre (iako ja imam 10 retail igara, ni jedna loša) može igrati ko god hoće bilo koji emulator na viti bez ikakvog problema + sve apsolutno sve psp naslove i ps1 naslove.

Ja mislim da je to nešto.

31. gruja

gruja I am God of War

6,340
    871
    113
    Igras kod ribe vitu online :D

32. Wahad

12,038
    2,432
    113
    Da, jer znas, mi se ne vidimo samo da bi se jebali nekada, npr ako ona uci ili izadje negde a ja sam kod nje.

Tako funkcionisu duge veze.

33. NikolaM

NikolaM Member

58
    2
    8
    Razmislam o nabavci Vite, da li prilikom kupovine proverom firmera npr "Vita 2.02" ili manji, mogu da 100% budem siguran da cu moci da pokrenem psp iso-e. Sta se desava ako je npr. firmer ver. vite odgovarajuca, ali korisnik nije skinuo odgovarajucu igru sa exploitom, a u medjuvremenu je povukli sa storea?
    Da li exploit igra/save moze da se ubaci preko usb/kompa ?
    ili moram da cekam neki sledeci exploit?
    Ako se uradi ovaj exploit jel psn+ funkcionise i dalje ?
    Da li wirles radi Vita vs Psp neki. ili VIta vs Vita sa psp iso-ima ?
    Jel se po vama ispalti uzeti 3g model, jer koliko sam pogledao ne postoji 3g multiplayer, a za 3g uglavnom operateri deru... pa bi prednosti bile ???

Prilikom kupovine na sta da obratim paznju da je firmware " 2.02" ili manji i ima li jos nesto kako bih mogao da uradim sve gorepomenuto ?

34. Wahad

12,038
    2,432
    113
    Povukli su i patchovali, ne možeš nikako pokrenuti sa store-a, možeš jedino da ti neko prekopira sa tuđeg naloga i da koristiš taj nalog koji već ima uno i na koji možeš preko isto tuđeg kompa prekopirati uno na vitu.

Bolje rečeno, ne možeš sada nikako, zakasnio si za ovaj exploit. Da si se setio do pre 3 nedelje otprilike, mogao bi da budeš na 2.02, imaš exploit, i igraš online kao što ja radim.
    Dakle, moraš čekati novi exploit.
    Ovo za virles stvarno ne razumem, ne znam šta si hteo da kažeš/pitaš/napišeš, počinjem i ja da buncam kada čitam tvoj post...

Prednosti, iste kao ako imaš 3g net na telefonu.

Ni jedan novi psp nema 2.02 firmware, već neki 1.81 ili stariji. Džabe ćeš "obraćati pažnju" na bilo šta, exploit is gone, čekaj drugi exploit kada uzmeš i to je to. Najčešće igre koje imaju exploit budu skinute kroz 1-2 dana sa psn-a, znači moraš da budeš brz i budeš pri viti kada se to objavi.

35. NikolaM

NikolaM Member

58
    2
    8
    Uzeo Vitu i kakve sam u poslednje vreme kurate srece, prethodni vlasnik je updejtovo na poslednji frm. 2.05 tako da cu se verovatno nacekati na neku psp pirateriju, Mozda ne bi bilo lose da se otvori tema za razmenu i prodaju orginalnih vita igara, mozda nema puno clanova konzolu, ili ima al se ne kurce :)
    Uzeo bih neku polovnu igru ako neko ima neku ponudi, mozda da stavim u oglase.

36. WolfDC

WolfDC Well-Known Member

1,635
    79
    48
    Najbolje ti je da uplatiš PSN+ pa igraj Uncharted i Gravity Daze plus par drugih igara. Mislim da će biti neka ponuda ovog meseca di dobiješ tri meseca (ili samo jedan) za nekih 7~8 funti. Jedina igra koju imam u fizičkom smislu je Persona 4 i to ne dajem nikome :p

37. NikolaM

NikolaM Member

58
    2
    8
    Jel PSN+ moze da se kombinuje sa PSP piratskim iso i ostalim emulatorima ?

38. Omega

Omega N64 je đubre

15,526
    2,383
    113
    Moze na 2.02 ako si prethodno kupio Uno, ali i to je Sony popravio u medjuvremenu.

39. WolfDC

WolfDC Well-Known Member

1,635
    79
    48
    Znači za sada za nas sa 2.05 nema druge nego da čekamo na neki novi exploit. Na svu sreću ionako sve bolje igre sam već dobio sa pretplatom tako da nije problem da sačekam.

40. Omega

Omega N64 je đubre

15,526
    2,383
    113
    Ako bude hacka dobro i jeste, ali ovo na PS+ ponudi mogu igrati do jeseni bez problema.

41. Wahad

12,038
    2,432
    113
    @NikolaM

Jel čitaš ti postove posle svojih pitanja ili ne? Znaš, tome služi forum, pitaš, neko ti odgovori, ti ne postavljaš ponovo ISTO pitanje.

Vidim da te je bolelo da pročitaš moj post. Evo ponoviću ti neke stvari. I da je 2.02 firmware ponovo NIŠTA NE BI MOGAO DA URADIŠ jer igra sa exploitom je povučena sa Store-a i pritom patch-ovana, i to se desilo negde 10-12. januara, znači zakasnio si 20+ dana sigurno. A tvoje drugo pitanje, može da se kombinuje AKO IMAŠ EXPLOIT, ali pošto ga nemaš, ne možeš ti ništa kombinovati. Uplati + i uživaj.

Svi koji su sada na 2.05 jbg ništa ne preostaje nego da se čeka nov exploit. Mene samo plaši da ne izbace neki mandatory update u međuvremenu koji će mi totalno blokirati ulaz na PSN jer trenutno se konektujem preko proxy-a sa 2.02 i hvala bogu sve radi, kako psn tako sve online igre.

42. Wahad

12,038
    2,432
    113
    Upravo su blokirali proxy trick za Vitu :( nemam online dok ne odlučim da pređem na novi firmware..

43. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,721
    1,747
    113
    pa koliko sam skontao, ti si legalan korisnik? šta te sprečava da odmah update-uješ i nastaviš sa online-om najnormalnije?

44. ivamark

ivamark Well-Known Member

5,467
    1,762
    113
    ma sto se to dzabe zezas.Kapiram da je lepse igrati psp igre na vitinom ekranu ali nije vredno truda kada je psp bukvalno dzabe.

45. Wahad

12,038
    2,432
    113
    Znam ali mi ne treba psp :) pored vite, imam već nekoliko igara kupljenih, hteo sam da odigram obscure i corpse party ali sačekaće, ili neki discount na store-u ili novi exploit.

@time

Da, ali sam imao exploit kojim sam igrao psp igre i pokretao emulatore. Nije kao da nemam Xbox za to, ali ono :D bilo je lepo dok je trajalo :p

A inače, da uzeo bih kada bih našao za one pare koliko vredi, oko 50€.

46. ivamark

5,467
    1,762
    113
    Ako hoces kad ti budem slao igre poslacu ti i psp a izigraj sta hoces. :)

47. Wahad

12,038
    2,432
    113
    A nije to isto, hoću da imam :p na limundu ima aukcija trenutno je na 3k a traje još 5 sati, videćemo koliko će se popeti.

48. ivamark

5,467
    1,762
    113
    Ma na limundu namestaju cene samo tako.
    Dizu prodavci cene zadnje tri aukcije na kojim sam ucestvovao svaku su namestali.

49. Wahad

12,038
    2,432
    113
    Znam, staviću 5k, pa ako prođe prođe. Gledam cene, ljudi prodaju za po 100+€, ma daj, za 150+ možeš vitu uzeti, bezobrazluk.

50. ivamark

5,467
    1,762
    113
    Kod nas ljudi nemaju osecaj za cenu i realnost.Kapiram kad neko nece da da dzabe ali onda nemoj ni da prodajes,kad vidim ljudi prodaju PS2 sav izgreban za super ocuvanim dzojstikom samo mu leva palica malo koci ali radi ......cena 13.000 din :lol:
    Kupi lepo nov PSP-E1000 i gotovo on je ionako 90e.

Share This Page