1. powered by Surfing Waves

PS Vita hacking news

Discussion in 'Sony PlayStation Vita' started by DieH@rd, Dec 18, 2011.

1. ivamark

ivamark Well-Known Member

5,657
    1,983
    113
    Moze link do tutoriala? Za par dana cu dobiti vitu sa 3.36 fw pa cu isprobati.

2. NikolaM

NikolaM Member

58
    2
    8
  3. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,795
    1,992
    113
    @nikola, cod sa kertridza ali kazem ti, iuz 101-e sam tek uspeo. Ima neka fora detaljnija, trazi po wololo forumu, bukvalno ti kaze kad ekran da palis a kad da gasis

4. Omega

Omega N64 je đubre

15,840
    2,689
    113
    Uspio sam instalirati Unity Dev aplikaciju na PS TV. Kako se sada ubacuju homebrew aplikacije i emulatori (preko wifi-ja)?
    PS - koristio sam update za LBP kertridž i prošlo je bez problema za razliku od digitalnog Resogun-a.

5. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,795
    1,992
    113
    Pa to, i ja sam jedino cartom uspeo. Vita ftp za sve kopiranje. Doduse emue ne moras jer ih ionako izvrsavas sa kompa, samo romove. Mada ima psp2shell koji moze da pokrece emue sa vita ali njega moras sa kompa tako da je svejedno.

6. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,795
    1,992
    113
  7. grunt

grunt Celeb Freak

17,755
    3,881
    113
    Dok ne izadje nesto konkretno od mene nece izvuci reakciju, ne hype-ujem se lako na ove stvari xD

8. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,795
    1,992
    113
    ni ja se ne bih hajpovao da nije stvarno veliko, uglavnom sam meh na vita hacking vesti ali ako ovo mozda znaci da cu igrati shove knight dlc na 3.36 samo hajp! :D

9. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    331
    83
    Prevod za nas koji smo ispali iz ritma, koja je šansa za hassle free hackovanje posldenjih firmvera bez kupovine igara sa exploitima?

10. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,795
    1,992
    113
    postoji i sad ali samo za jap account. sa ovim mozda nadju exploit u nekom drm free pkgu pa da bude dzabe. ako si preko 3.51 nema rejuvenatea though :( numblast je uber cheap a super exploit igra ako si na 3.36.

sve ovo je daleko vece od psp emulatora po mom misljenju, uopst ismo daleko od piraterije ovim ako se iole razumem a mislim da se razumem.

11. Omega

Omega N64 je đubre

15,840
    2,689
    113
    Najbolja vijest je da će sve igre raditi na PSTV. :D
    Valja sad kupovati još jednu ogromnu karticu dammit. :p

12. howler

howler Well-Known Member

2,800
    798
    113
    Pod "sve" podrazumeva se samo kompatibilne
    Nece valjda raditi Golden Abyss na PSTV :)

Last edited: Sep 24, 2015
  13. Omega

Omega N64 je đubre

15,840
    2,689
    113
    Radi i to sa L3/R3. :)
    Najviše mi je drago zbog Wipeouta. :)

gruja likes this.
  14. Omega

Omega N64 je đubre

15,840
    2,689
    113
    Prije i poslije Mr. Gas-ovog hack-a: :D

15. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,789
    113
    I zasto sony nije to omogucio na vita tvu vec limitirao da ne rade najbolje vitine igre? Koji moroni tamo rade...

ljubomir likes this.
  16. Omega

Omega N64 je đubre

15,840
    2,689
    113
    Doslovno su trebali fajl od samo 1kb ubaciti u fw update i završen posao. Nadam se samo da neću dobiti ban zbog ovog jer sam bio log-ovan. :D
    A čak i da dobijem nije strašno, taman da potpuno dignem ruke od svake buduće PS konzole. :lol:

17. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,795
    1,992
    113
    Siguran sam da neces :)

Btw ja sam sa ovim.novim stvarcicama malo sam hakovao na slepo da pokrenem 3.50 igru na 3.36 with hillarious results :D

18. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,965
    3,978
    113
    Naravno da sve moze da "radi" na PSTV-u, ali ima dodatnih komplikacija.

Sve vita aplikacije nusu radile na PSTV ne zbog problema renderinga, vec zbog kontrola i slicnih gluposti. Golden Abyss npr zahteva touchpad, a u jednoj sceni moras da uperis Vitinu kameru na svetlo da bi se u igri nesto osvetlilo.

19. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,795
    1,992
    113
    easily patched in 3 minutes posebno za tako velike naslove, nema opravdanja

20. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,789
    113
    Jel stvarno verujes u to sto si napisao? Za to postoje patchevi, ili ih sony naplacuje i dalje za vitu?

21. DieH@rd

31,965
    3,978
    113
    Aha, znaci "samo" pare resavaju sve. Pare koje bi Sony morao da potrosi na gomilu igara [ne samo na Golden Abyss] jel bi online warriori zahtevali da sve radi na PSTV.

Jedna igra nije problem, 100 igara je problem [ne smao patchevi, vec i odvojeni entry-i na PSN-u, sto mozda zahteva dodatne sertifikacije i troskove [ne samo za hosting, vec i music/voice/etc lincence za "dodatnu gaming platformu"]]. Trenutno Sony odrzava indenticne igre i za Vitu i PSTV, cime verovatno stede pare. Gaming industrija ima dosta "background troskova" o kojima gameri skoro nikad ne razmisljaju...

22. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,795
    1,992
    113
    Nema razloga za odvojene entryje, upakuju dva control schemea i stave da igra prepozna uredjaj, it's that easy

23. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,789
    113
    @dh
    Skoro svi aaa naslovi sa vite nisu podrzani za vita tv. Nisu trebali ni da izbace taj nesretni uredjaj koji je bio fail day one jer nisu zeleli da patchuju 5 najbitnijih naslova. A da ne spominjem moronizam sto je bilo dovoljno da ubace podrsku za ds4 i sve igre bi nativno radile, sem uncharteda jer ima taj light zez. Al moroni koji su izgubili skoro ceo consumer electronics market ostaju isti. Zato sad prodaju vita tv za dvadeset dolara.

Btw kad iskrekuju vita tv videces kako se lako patchuju naslovi da rade.

A za troskove- nek oni tazmisljaju da ako su nesposobni prestanu da guraju nov hw koji ne umeju da podrze ni godinu dana vec ga otpisuju par meseci po launchu.

Last edited: Sep 25, 2015
    gruja, Ace and iggy11 like this.
  24. Omega

Omega N64 je đubre

15,840
    2,689
    113
    Eto jadni Sony nije patch-ovao silne PS TV naslove, pa što onda od tih ušteđenih para ne finansiraše neki zaboravljeni AAA IP tipa Colony Wars, Jumping Flash, Jak and Daxter, G-Police, Tomba...
    Ok, da ne rade naslovi koji su koristili kameru, ali za sve ostale igre je kao što smo vidjeli posao od 5 minuta da se aktiviraju željeni ID-ovi.

25. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,789
    113
    Sto bi kad imaju fanove ispranog mozga koji ih hvale cak i za fail uredjaje kao vita tv :) Od firme koja je napravila walkman su dosli do firme koja pakuje cheap pc komponente i prodaje ih kao gaming konzole. Innovation my ass.

26. DieH@rd

31,965
    3,978
    113
    ^ lol

Ne hvalim ja nista, samo pojasvnjavam neke stvari. PSTV je failed uredjaj koji je zbog loseg marketinga [trebali su mnogo vise promovisati PS4 RP] i lose softverske podrske [svi appovi i dodatni TV-oriented appoviu] prodat dosta manje od vec slabo prodane Vite.

27. Brahms

Brahms Active Member

267
    65
    28
    Po meni je PSTV morao, ali morao da bude launchovan sa microSD podrskom, i svim streaming servisima (spotify, netflix, hulu, amazon, i gomila drugih koje mi nismo ni culi ali imaju bazu korisnika koji ih koriste, koliko god zanemarljiva bila). Da li microSD nisu mogli zbog toga sto bi ostavilo sistem otvorenim za njegovo eventualno hakovanje, pa nisu ulozili resurse da to sprece doengeineeruju kako valja, ili je jednostavno bilo lakse da teraju sa starim memorijskim karticama, taman mozda se neko zajebe pa i kupi kad vec nisu hteli za Vitu da kupe (fazon isto sranje drugo pakovanje). Takodje i daljinac im ne bi skodio da je bio sa njim bundle, kao sto je sa dualshockom. To sto nema YouTube-a necu ni da pominjem, ali za streaming box PSTV je los buy za sve osim za one koji hoce da igraju Vita /PS1 igre na vecem ekranu jer im ne odgovara da gube vid ili se grce igrajuci na 5" ekranu kada vec imaju 40"+ TV u dnevnoj/spavacoj sobi.

Zove se PS TV, a ima manje funkcija od prosecnog Smart TV-a od cca 250-300e i bez daljinca dolazi, manje funkcija od android box-a iz kine od 40-50$, manje funkcija i od Chromecast-a koji nije nikakav ni streaming box, nista posebno.

Meni je sama Vita super, platio sam vise memorijsku od 64GB nego samo konzolu, ali je i to ok, jer se sada mogu naci vrlo jeftino same konzole sa orig. opremom i case-om/screen protectorom/gripom i 8/16GB memorijom, samo sto je glavni problem memorijske kartice i da ako vas ne interesuju PS1/PSP igre (a vecinu ne, jer je PSP JOS jeftiniji), ili japanske igre (dungeon crawleri ala demon gaze, dungeon travelers, atelier serijal, itd, a ako vas ne interesuju takve igre, posle P4G i Dragon's Crowna stvarno nema sta da se vise traz na konzolii), ne ostaje nista drugo osim par ekskluziva koje datiraju jos od launcha konzole (gravity rush, uncharted, i po koji port sa androida ili PS3, obicno indie). Licno mi ne predstavlja problem i stvarno je PSV super, ali ne mogu da kazem da je konzola odlicna kada je sem same konzole sve nakaradno i izvrnuto nekako odradjeno, jednostavno - nelogicno, a pod tim mislim na ekosistem Sonyev i funkcije koje mogu da se odrade, ali ih ili jednostavno mrzi, ili znaju (ono sto je vise verovatno), da i da enableuju remoteplay za PS3 naslove (VRLO moguce, ko ima CFW PS3 to vec zna jer radi dobra vecina bez problema), da dozvole da se koristi kao full dzojstik za PS3, a ne samo za PS4, i jos gomila funkcija koje bi mogle da rade, i vecina na CFW PS3 konzolama i rade - ne bi to nikoga nateralo ko vec nije kupio konzolu da je kupi sad, 3 godine posle launcha skoro.

Plus sto uvek ima ono 'cekacu dok se konzola ne hackuje da mogu pirati da se pustaju', a i kada se konzola hakuje ko je jos lud da daje 80e za 64GB memorijsku, ili da zonglira savefileove i same igre na memorijskoj od 16, ne daj boze 8GB. A i konzola da bi postojalo interesovanja za njeno hackovanje, mora da bude pristupacna raznoraznim tipovima ljudi, i da ima sto vise vlasnika kako bi uopste imalo poente da bi bilo kakva hack scena zazivela, jer oni imaju moto "4 us by us", a dzabe sve to kada 'us' znaci 50 ljudi na wololo forumu i to je to, bolje je nekom ko se razume u sve to da se zeza sa Apple uredjajima, vise ce ljudi i da vidi njegov exploit. Catch 22, da bi se sama konzola prodavala (sa njom i memorijske kartice gde je najveci profit sigurno), mora da bude hackovana, a da bi bila hackovana, treba interesovanje scene, koja ne moze da postoji ako 50 ljudi uopste i ima samo konzolu.

28. Omega

Omega N64 je đubre

15,840
    2,689
    113
    100€ za PS TV i 32GB karticu je sasvim ok deal, i nema potrebe za tl;dr postovima jer svi znamo prednosti i nedostatke. Iskreno meni bi PS TV sa eventualnim cfw-om bio bolja platforma nego WiiU.

29. Brahms

Brahms Active Member

267
    65
    28
    I 100e za konzolu i 32GB memorije je preskupo, kada se vidi sta konkurencija radi (po meni android tv boxovi, zbog toga sto jedini mogu da pustaju i igre, na stranu to sto se jos i mogu besplatno nabaviti), mozda ako sa daljincem i DS3 dolazi, da ociste stare zalihe dualshocka, pa da se i razmisli o tome.

30. DieH@rd

31,965
    3,978
    113
    Potpunoi hackovani PSTV koji preko USB porta moze da dobije unlimited storage bi bila dobra platforma za emu gaming [nativna ps1+psp+vita podrska i svi emulatori koji mogu raditi na Vita hardveru] i multimediju [official+unnoficial apps].

31. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,789
    113
    Trenutno je u ch mediamarktu pstv 24chf (21 eur) ali klot bez dzojpeda ili igara. A najbolje je kad sony izbaci uredjaj koji ne podrzava dlna, standard koji su sami stvorili al ne znaju sta da rade sa njim.

32. DieH@rd

31,965
    3,978
    113
  33. Omega

Omega N64 je đubre

15,840
    2,689
    113
    Šta konkurencija radi? Hiperprodukciju besplatnog đubreta?
    Ako nekoga mogu zadovoljiti takvi naslovi onda ok. Znam samo da ne mogu imati Wipeout 2048, Final Fantasy X i Personu 4 na kineskom Android sticku.

34. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,789
    113
  35. NikolaM

NikolaM Member

58
    2
    8
  36. iggy11

iggy11 I'm just kidding...

1,124
    951
    113
    Napokon ga imam ubacenog...

Verzija 3.52...za sada sam probao PSP ISO/CSO igre i radi odlicno...kad budem uhvatio vremena opet, probat cu jos da vidim kako ce PS1 igre i RETRO emulatori da rade...za sada mi je i ovo dovoljno...uglavnom nije jednostavan hacking kao sa PSP-om...ali isplati se svakako :)

Timemaster likes this.
  37. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,795
    1,992
    113
    Ps1 rade uglavnom lose, emulatori kao i na psp, uglavnom super

38. NikolaM

NikolaM Member

58
    2
    8
    Verzija sistema mi je 3.52 ako kupim sad neku igru na psn storu, necu moci da je skinem na viti dok ne updejtujem sistem na najnoviji ili moze ? Kako pronaci ID od psp igre, konkretno poll hall pro psp igra kupljena na us storu ?

39. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,795
    1,992
    113
    Moze ako imas ps3

40. NikolaM

NikolaM Member

58
    2
    8
    nemam ps3 mogu li videti game id igre bez ps3 preko kompa sajta kako god ?

41. iggy11

iggy11 I'm just kidding...

1,124
    951
    113
    Mozes, za to ti je potreban ovaj odlican program za blokiranje update-a (u slucaju ako se ima manji firmware na Viti, da se moze pristupiti PSN-u + da bi radilo USB povezivanje Vita --> PC bez da trazi update):

Vita Update Blocker v1.2

http://www.mediafire.com/download/g6kuoc4b527446o/vita_update_blocker_v1.2.exe

Sada pogledaj ovaj video kako i sta sve trebas napraviti

NikolaM likes this.
  42. NikolaM

NikolaM Member

58
    2
    8
    Radi sve svaka ti dala ...

43. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,795
    1,992
    113
    Update blocker ima rok trajanja za svaki fw od par dana do par nedelja, ne oslanjajte se na njega

plus vita na pc moze preko qcma nezavisno od fw-a

Last edited: Oct 18, 2015
  44. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,789
    113
  45. Omega

Omega N64 je đubre

15,840
    2,689
    113
    Ima da častim kafanu kada prestanu proizvoditi prenosne konzole i mobilne telefone. :lol:

46. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,795
    1,992
    113
    Ma nije to konzola, to je zbog mode... Apple tv, fire tv pa eto i vita tv :D

47. Omega

Omega N64 je đubre

15,840
    2,689
    113
    Da je bilo 1080p i Netflix podrške, i uz dobar OS, prodavao bi se bolje od Fire TV-a. Razvoj OS-a za konzole trebaju pod hitno prebaciti u USA.

48. zdravkelja

zdravkelja Member

9,878
    2,330
    113
    Meh, svaki put kacite istu vest iznova, odavno su rekli da vise nece praviti igre za Vitu.

49. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,789
    113
    Nope, ne secam se da su to do sada zvanicno kazali?

50. zdravkelja

zdravkelja Member

9,878
    2,330
    113
    Vise puta

Share This Page