1. powered by Surfing Waves

PS VITA - problemi, saveti i pomoc

Discussion in 'Sony PlayStation Vita' started by nikola22, Feb 5, 2013.

1. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,789
    113
    Da bi im neko istrazivao exploite treba da kupi vitu tako da im od toga ne preti ama bas nikakva opasnost :)

2. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,730
    1,381
    113
    To razumem ali ja nemam karticu u svojoj viti uopste. Ovo je sve internih 1gb. A procito sam da kad ubacis memorijsku da interna mem nestaje. Pa reko ako ubacim mem da ne bude mi resetuje celu vitu i pobrise sve.

3. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,789
    113
    Ne bi trebao da brise vec da samo ne registruje internu memoriju.

4. Omega

Omega N64 je đubre

15,840
    2,689
    113
    Najbolje napravi upload na "oblak", pa onda opet download-uj kada ubaciš karticu.

5. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,789
    113
    Btw kakva je svinjarija sa nemogucnoscu koriscenja i interne i externe memorije? Pa psp go to najnormalnije moze.

6. WickedlNl

2,730
    1,381
    113
    "You can transfer data from the internal memory card included in your system to a memory card for the PS Vita system (sold separately).
    When you insert a new memory card into your system, a message is displayed. Follow the screens to transfer the data. After the data has been transferred, your system will automatically restart. "

Ovo pise na online guide tako da kontam da bi trebao proces da bude bezbolan.

7. vrobec

vrobec Active Member

337
    29
    28
    Zelim klincu uzeti Sly Trilogy za Vitu. Ako uzmem PS3 disk, da li dobijam Vita verziju zbog crossbuy-a? Ili kako vec ovo ide?

8. WickedlNl

2,730
    1,381
    113
    Ne. Crossbuy jedino radi ako kupis digitalnu verziju pa mozes da skines za PS3 ili Vitu. Fizicki disk je samo za tu jednu konzolu.

vrobec likes this.
  9. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,795
    1,992
    113
    Zavisi od igre do igre, raspitaj se bas za tu igru. Minecraft recimo dobijes digitalju za jednu konzolu oad kupis fizicku za drugu.

vrobec likes this.
  10. vrobec

vrobec Active Member

337
    29
    28
    OK, hvala obojici. :)

11. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    403
    83

Ja sam kupio ogreban Sly Cooper: Thieves in Time u kutiji na buvljaku za tipa 100 dinara. Na konzoli jedva radi, ali zato sam bez problema registovao kod na PSN-u i skinuo za Vitu.

Odlicna igra BTW, mogao bih je preci :)

Koder likes this.
  12. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,591
    2,806
    113
    Imam problem sa vitom.

Igrao sam je par dana pre poslednjeg apdejta i sve je bilo oke. Posle toga je nisam ni uključivao, čučala je tu. Malopre sam odlučio da je uključim da poskidam neka sranja i onda izašao apdejt 3.57. Video sam da ljudi imaju problema ali mi je trebao store i rekoh ajde da apdejtujem. Odmah nakon apdejta vita je počela da se koči bukvalno ni zbog čega, a sav content (50gb od 59) je postao corrupted. Izvadio ubacio memorijsku karticu i sada ne očitava apsolutno ni jedan program na njoj. U Content Manager lepo prijavljuje koliko je zauzeto, koliko je PS1 igara koliko PSP samo PSV igre su zabagovane, ali ipak ne prikazuje ni jednu koja je skinuta nego samo one koje su sa kartova....

13. iggy11

iggy11 I'm just kidding...

1,124
    951
    113
    Mozda ti neki od ovih odgovora ovdje pomogne:

https://www.reddit.com/r/vita/comments/43qhx7/vita_game_issue_357_issue_or_something_else/

Znaci:

1. probaj napraviti nekoliko puta 'rebuilding data base'
    2. probaj napraviti re-download jedne igre da vidis dali ce ti proraditi (ja sam davno imao isto takav problem srecom samo sa 2-3 igre, pa sam ih opet skinio iz download history-a i proradilo je savrseno!)
    3. sacekaj da izadje novi Vita update (koji ce mozda rijesiti problem sa bugovitim 3.57 FW) tako da ne moras skidati opet sve igre...

Nadam se samo da ti ne krepava memory. kartica, jer ljudi su imali takve corrupt simptome prije crkavanja svoje m.kartice...

Kad vec pisem, danas mi je stigla staklena zastita za Vita ekran i odlicna je...fino je bila zapakirana izmedju dva debela stiropora, tako da nije ostecena/slomljena u transportu.

To je inace zastita za HTC M7 mobitel, koji na Vita ekranu odgovara savrseno :)

Evo slike te staklene zastite:

...a nakon montaze izgleda ovako:

Nisam imao niti jednu crticu na ekranu, pa sam zelio da tako i ostane...i to je jedini razlog sto sam je odlucio nabaviti...staklena da traje...

Evo i link gdje sam narucio, pa ako netko zeli sve preporuke (a nije niti skupo):

http://www.ebay.com/itm/351561033035

14. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,795
    1,992
    113
    Iskreno mislim da je komplet nepotrebno pored nekog soft/hard casea

15. Wahad

12,591
    2,806
    113
    Moja folija sta god, prekriva ceu prednju stranu i celu zadnju. Posto je glossy lako se grebe tako da sam uzeo kompletnu zastitu.

Btw moj problem, rebuild database je pomogao hvala bogu. Vidim na netu da ne pomaze svakom tj da poslednji apdejt ubija i kartice i jebene vite.

Ok sto nemaju kasvetnu mrezu ali jebote apdejt konzole da sjebu tako, neshvatljivo....

16. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,789
    113
    Jos od ps3 i zeznutih upgradea, nikad ne zurim sa playstation upgradeom ako mi je istekla garancija.

17. Wahad

12,591
    2,806
    113
    Fora je u tome što sam hteo da skinem igre sa PS+-a... Znači update je morao da ide, jebeni retardirani sony.

18. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,795
    1,992
    113
    Nije morao ako imas ps3 i dalje

19. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,789
    113
    skidam sa pcja bas u takvim situacijama.

20. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    403
    83
    To je neudobno. Zar je previse ocekivati normalno funkcionisanje usluge? Ocigledno u danasnje vreme - da.

21. Wahad

12,591
    2,806
    113
    Upravo to šta kaže ljubomir.

Moram da skidam prašinu i da punim i palim džojstike na ps3 samo da bih skinuo vita igre, retardirana im fora :D

22. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,795
    1,992
    113
    Kako?

@ljubomir, nije tako strasno uopste. Navikne covek kad ima hack i kad realno nema sta da se igra u multiju na viti.

23. Omega

Omega N64 je đubre

15,840
    2,689
    113
    Ček nije moguće uraditi download PSP/PS1/Vita igara na PS4 pa onda transfer na Vitu usb kablom? OMG.

24. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,789
    113
    Zeznuo sam se, pod skidanjem sam mislio na kupovinu pa onda cuci, ne i transfer na konzolu.

25. Marko1031995

Marko1031995 New Member

19
    3
    3
    Zainteresovao sam se za kupovinu PS Vita konzole pa me zanima koji model mi preporucujete. Vidim da ima ona stara 1000 serija i da je kod nje bolji ekran koliko sam skontao po komentarima u odnosu na noviju 2000 seriju. Kupio bih novu osim ako ne naletim na neku polovnu savrseno ocuvano po dobroj ceni.

26. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,983
    1,979
    113
    ja bih uvek preferirao prvu verziju, a ako baš ne uspeš da je nađeš, može onda i druga

27. grunt

grunt Celeb Freak

17,755
    3,881
    113
    Polovnu 2000 je mnogo teze naci, al zato originalne ima cesto za bedne sume, a ionako preporucujem nju da uzmes. Ima mnogo polovnjaka u odlicnom stanju posto kada se nije pojavila piraterija vecini samo skuplja prasinu xD

28. Omega

Omega N64 je đubre

15,840
    2,689
    113
    Baterija i ergonomija su jako loši na starom modelu. Plus su neke igre u nekim situacijama neigrive (Minecraft) zbog "black crusha" u tamnim uslovima.

29. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,983
    1,979
    113
    zar razlike u ergonomiji prvog i drugog modela ima?

30. grunt

grunt Celeb Freak

17,755
    3,881
    113
    U zivotu nisam igrao vitu toliko u jednom sedenju da bi bateriju potrosio, ergonomija mi je skroz ok kada sam mogao bez frke da pikam debeljka psp ovo je milina.
    A za black crush ne znam, malo tamnijih igara imam za vitu uglavnom su sve vibrant colored igre gde mi je oled neprevazidjen. Npr dragons crown izgleda kao cist sex.

vrobec likes this.
  31. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,789
    113
    Poredio ekran pored ekrana i ne bih uzeo 2000 da je duplo jeftiniji. Oled vita je pure sex.

vrobec likes this.
  32. Omega

Omega N64 je đubre

15,840
    2,689
    113
    Dunno, ja imam obje verzije i nakon višemjesečnog korištenja sada mi 2000 mnogo više prija za oči nego na početku. Najveća prednost starog modela je manji ghosting/motion blur. Planiram uzeti još jednu Neon Orange iz Japana tako da sam miran godinama. :)

33. Marko1031995

Marko1031995 New Member

19
    3
    3
    Uzeo sam na oglasu za 100e dva komada.Obe su 1000 serija. Jedna izgleda dobro ocuvana na oko i lik kaze da je novija a ova druga se vidi da je iscukana malo po bokovima, izlizani su analozi i mora da bude u odredjenom polozaju dok se puni ali radi tako da to kontam kao neku backup varijantu za delove ako se na ovoj nesto ne daj boze pokvari. Takodje dolaze i dve memorijske kartice jedna od 4GB, jedna od 8GB a od igrica Killzone i FIFA13. Javljam utiske kad stigne.

34. Omega

Omega N64 je đubre

15,840
    2,689
    113
    Jest da si dobio dva komada, ali ja sam uspio za 100€ naći potpuno nov 2K model sa 8GB karticom i 4 originalne igre (od toga je jedna FFX HD). Malo si se zaletio sa kupovinom imho.

35. Marko1031995

Marko1031995 New Member

19
    3
    3
    U pravu si za zaletanje ali ja nemam strpljenja da cekam da naletim na tako dobru ponudu :D
    Bila je jos jedna ponuda koja mi je zapala za oko. 90e, 16GB kartica i 8 igrica ali nije imao lik kutiju od nje a ja imam neki fetis skupljanja originalnih kutija :D

iggy11 likes this.
  36. Omega

Omega N64 je đubre

15,840
    2,689
    113
    I ja ne bih nikada uzeo neku konzolu ili mobilni bez kutije. :)

iggy11 likes this.
  37. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,795
    1,992
    113
    Ja vala bih, za svoju vitu sa 32gb karticom i codom sam dao 90 ili 95 pre godinu i kusur :)

gruja and Timemaster like this.
  38. gruja

gruja I am God of War

6,464
    942
    113
    jebes kutiju ionako je bacis,samo ti zauzme prostor bezveze,mislim da sam sacuvao samo kutiju od wii i od ps1 slim koji sam kupio 2001.

39. Omega

Omega N64 je đubre

15,840
    2,689
    113
    Mnogo je lakše prodati nešto kada imaš pripadajuću kutiju, mislim da nikada nisam nijednu bacio. :)

40. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,983
    1,979
    113
    A pa tu je fora. Generalno stvari kupujem bez plana da ih prodam vec da bih ih koristio, zato ne obracam paznju na te stvari, ako su konzole ocuvane

41. gruja

gruja I am God of War

6,464
    942
    113
    Xbox kec je puno skupljo ako se kupi sa kutijom ,mada iskren da vudem nikada nisam ni video kutiju od xbox keca uzivo :D

42. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,795
    1,992
    113
    Ja jesam grujo, nista ne propustas :D

gruja likes this.
  43. Omega

Omega N64 je đubre

15,840
    2,689
    113
    Baterija mi je opasno oslabila u Viti 1000, dugo se puni, a isprazni za manje od sat i po. Moraće u oglase vidim ja. :D

44. gruja

gruja I am God of War

6,464
    942
    113
    Psp je imao jako dobru bateriju,bar ovaj sto sam ja koristio..
    Imao sam fat.

45. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,795
    1,992
    113
    Psp je dosta zavisio od igre koju igras.

46. Brahms

Brahms Active Member

267
    65
    28
    Meni OLED model drzi oko 5 sati igranja na min brightnessu, ruku na srce igra se skoro svakodnevno po 2-3, i tako vec skoro pa i godinu dana, baterija kao prvog dana a kupljena polovna. Savetujem ko god da nije kupio grip bilo kakav za OLED konzolu da uradi, jer meni je bilo nemoguce da igram duze od sat vremena pre toga, jednostavno se ukoce nekako ruke, a recimo PSP 3000 mogu ceo dan da igram da ne osetim.

47. Omega

Omega N64 je đubre

15,840
    2,689
    113
    OLED model ima problem sa varijabilnom temperaturom boja u zavisnosti od nivoa osvjetljenja, a na minimumu je (barem meni) slika katastrofalna a "black crush" još izraženiji.
    Na otprilike 2/3 osvjetljenja, čini mi se da Slim model izdrži skoro duplo više.

48. gruja

gruja I am God of War

6,464
    942
    113
    Ma slimov ekran je govno,obican lcd ne moze ni da prismrdi oledu.Nije mi jasno zasto su unazadili ekran na novoj viti?Raniji psp modeli su uvek isli korak napred a ovde idu u nazad...

Послато са ALCATEL ONE TOUCH 7047D уз помоћ Тапатока

49. Omega

Omega N64 je đubre

15,840
    2,689
    113
    Ne, Slim-ov ekran nije govno, kvalitetniji je od mnogih high-end mobilnih telefona. Nije kao da je OLED bez nedostataka.

50. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,795
    1,992
    113
    Ja drzim oled skoro na max brightness, bolje tako izgleda

Sent from Huawei Ascend Mate 7

Share This Page