1. powered by Surfing Waves

PS VITA - problemi, saveti i pomoc

Discussion in 'Sony PlayStation Vita' started by nikola22, Feb 5, 2013.

1. zdravkelja

zdravkelja Member

8,525
    1,406
    113
    Da, da... Ja sam mislio da se ispruzim malo za 64, ali je stvarno previse. 32 plafon.

2. grunt

grunt Celeb Freak

15,257
    2,254
    113
    64gb kartica kosta ko konzola :/

3. Blue

Blue ....................

11,394
    607
    113
    Konzola ima i za manje. :D

4. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,695
    1,410
    113
    Bukvalno, i uber cheap deal sto sam imao za pstv, 2k za 8gb je previse.

Sent from Huawei Ascend Mate 7

5. Zegota

Zegota Zegota

1,363
    134
    63
    Ja bih ti preporucio da ispratis domace oglase. Desi se da naleti da neko prodaje Vitu sa nekoliko memorijskih, koje bi mozda prodao i zasebno. Ja sam tako sebi uzeo 32GB za 50e. Ispala me koliko i sama PSV2000 konzola :D.

6. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,695
    1,410
    113
    Ja sam uzeo vitu i 32gb za 90 jos pre dve godine al to je fluke, ne pravilo

7. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

28,853
    2,526
    113
    Hocu da deaktiviram moj account na Viti pre prodaje, ali ne mogu to da uradim regularno preko "Settings>PlayStation Network>System Activation" opcije jer mi trazi da instaliram poslednji firmware,sto ne zelim da uradim naravno.

Da li ce "Format>Restore this System" opcija koja radi format memorijske kartice i vracanje svih opcija u default stanje takodje ukloniti aktivaciju?

Znam da mogu da odem na web interfejs i tamo da na mom accountu odradim "Deactivate all", al cisto da proverim da li postoji neka druga opcija.

8. zdravkelja

zdravkelja Member

8,525
    1,406
    113
  9. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

28,853
    2,526
    113
    Nope, nije pomoglo. Svejedno uradicu Deactivate All. I mislio sam da tako mora.

10. Omega

Omega N64 je đubre

14,694
    1,978
    113
    Pošto više ne mogu kupiti novu Vitu u EU, odlučio sam da rasprodam sve u vezi toga. Kako je najbolje prodati "gem" u vidu 64GB memory kartice, ima li uopšte interesovanja za to s obzirom na cijenu?

11. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,695
    1,410
    113
    I da i ne. Ja bih recimo uzeo 64 samo kad bi neko uzeo moju od 32.

12. Omega

Omega N64 je đubre

14,694
    1,978
    113
    Digitizer na Viti Slim je plastični jel' tako? Lik povoljno prodaje Vitu 2K sa 'razbijenim' ekranom, al' kontam da je samo neko zaštitno staklo razbijeno a da je ispod sve ok?

13. howler

howler Well-Known Member

2,367
    515
    113
    Komplet screen+digitizer sa lepkom. Popravka 70$ + replacement skills :p

14. Omega

Omega N64 je đubre

14,694
    1,978
    113
    To nije bilo moje pitanje, al' nema veze. Tih $70 plus 40€ koliko lik traži za konzolu i mogu naručiti polovnu iz Japana u fantastičnom stanju sa kutijom ofc.

15. ivamark

ivamark Well-Known Member

4,805
    1,175
    113
    imas vec jednu, a i realno vita je mrtva konzola.
    Sem Uncharteda ps1/psp igara sve je vec na drugim platformama.

gruja likes this.
  16. howler

howler Well-Known Member

2,367
    515
    113
    I da je samo gornji deo ili digitizer ili touch plastika napukla a sam displej OK, ne mozes to promeniti bez napredne vestine i potrebnog alata.. Treba ti heatgun da bi stopio lepak sa kojim je fused Digitizer za LCD, a tu je i rizik da ce LCD prsnuti tokom procesa.

Dali te japanske Vita modele se po necemu razlikuju od ostalih za zapadno trziste u odnosu na funkcionalnosti. Vita je cini mi se region free?! UI mogu menjati na engleskom? FW je univerzalni? Nema nikakve restrikcije u odnosu na igrama?

Vita je OK. Iako mrtva, nudi dosta zabave, pogotovo sada kada je zastita prsla i su svi konzole hackabilne

17. ivamark

4,805
    1,175
    113
    @howler.
    JP vite se razlikuju jedino sto po povoljnim cenama mozes uzeti nove konzole i fesi edicije u vise boja.Koje nikada nisu izasle na drugim teritorijama.

18. zdravkelja

zdravkelja Member

8,525
    1,406
    113
    Jedina razlika je sto su ponekad X i O zamenjeni jer je u Japanu O obicno dugme da potvrdis nesto i to je hard coded u sistemu. Neke igre to gledaju po regionu igre, neke po regionu konzole.

19. ivamark

4,805
    1,175
    113
    nope, to je reseno cim se hakuje imas opciju da to biras po zelji hoces li da X ili O budu potvrdni.

darkado likes this.
  20. ironboy

ironboy Member

39
    20
    8
    Imam ponudu da kupim konzolu, pa me zanima da li mogu postojeći psn nalog obrisati sa memorijske pomoću hard reseta(home+power+R) i napraviti svoj pošto ga nemam? Da li je ovaj tutorijal ok za hack konzole?

21. zdravkelja

zdravkelja Member

8,525
    1,406
    113
    Moze da se obrise

22. Omega

Omega N64 je đubre

14,694
    1,978
    113
    Imaj na umu da se moraš logovati barem jednom na PSN account da bi hack radio kako treba.

23. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,695
    1,410
    113
    Pa i ne bas al sad sa hencore si ionako na najvisem fwu pa i nije bitno.

Sent from my MI MAX using Tapatalk

24. ironboy

ironboy Member

39
    20
    8
    Nisam nikada radio hack na viti a tutorijal čiji sam link postavio mi se čini kao dobar, jer je prilično dobro objašnjeno kako i šta da se uradi. Viti koju bi trebalo da kupim je na 3.68 fw.

Naišao sam na problem prilikom prebacivanja igara u konzolu. Prativši jedan tutorijal, kada priključim konzolu na laptop pojavi mi se prazan folder, kao da nema ništa u konzoli

Šta bi trebao da uradim da mi se prikaže sadržaj jer bez toga ne mogu dalje?

Pokušao sam sa drugim usb kabl i isto dobijem.

Last edited: Aug 22, 2018
  25. mahermax

mahermax Member

183
    18
    18
    Treba mi pomoc.

Ukoliko kupim novu PS Vitu pch-2000. Jel postoji verovatnoca da nece moci da radi hack na njoj?

Ili sada moze na bilo kojem firmware na Viti da se instalira hack?

26. Omega

Omega N64 je đubre

14,694
    1,978
    113
    Hack radi na svakom firmware-u osim na zadnjem koji je izašao prije nekoliko dana. Idealno bi bilo da bude 3.65 ili niži.

mahermax likes this.

Share This Page