1. powered by Surfing Waves

PS VITA - Sta igrate, preporuke...

Discussion in 'Sony PlayStation Vita' started by WolfDC, Aug 15, 2013.

1. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Uzeo juce Uncharted Fight for Fortune. Za one koji ne znaju rec je o igri karata sa motivima protgonista i elemenata iz uncharted serijala. Ono sto je lepo je da igra koristi trofeje iz uncharted gold abyssa i to daje dodatne poene kartama. Za par evra igra je stvarno zabavna i za sad me bas drzi tako da preporuka onima koji vole ovakve naslove.

Inace, sad se setih jednog jos bolje realizovanog karticnog naslova za psp- MGS Acid. Steta sto nisu napravili uncharted po tom principu- prica sa borbama preko karata. I jos veca steta sto nema acida na psn-u :(

2. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,020
    2,372
    113
  3. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    I ko ima psp sa ofwom :)

4. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Juce sam uzeo Unchartd Golden Abyss na kartici. Razlog je jer ne verujem da cu obnavljati psn plus jos dugo a igra mi se opet igrala ali sam naisao na problem- kako razdvojiti save file od igre koja mi je backupovana na pcju. Naime, genijalni sony backupuje save zajedno sa igrom i ne daje opciju da se transferuje samo save. Ali na svu srecu kad se udje u sam folder moze da se nadje najveci fajl koji je u stvari igra i kad se obrise i potom izvrsi transfer na vitu, prebacuje se samo save. Veroatno je sony hteo da uvaljuje psn plus pa zato nisu ostavili ovu opciju ociglednom.
    Sad sam se nameracio da predjem igru na crushing pa cu da vidim koliko ce me drzati :)
    Usput sam uzeo i gow hd reizdanje da pojacam backlog naslova koje imam i sad sam na 20tak igara na karticama plus ko zna koliko na psn-u. Summa summrum, vita konzola za koju sam pokupovao najvise originala (za ps3 imam vide diskova ali nisam uzimao na psn-u toliko igara tako da sam u diskovima na 50tak) i koju bas najvise koristim mada sada psp go pravi veliku konkurenciju. Videcu ako budem imao vremena da napisem poredjenje psp-a prve verzije, psp go, ps tv-a (ajme koje srnje o uredjaja) i vite.

Last edited: Jul 12, 2015
  5. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,472
    1,730
    113
    terraria na popustu, kao i don't starve, navali narode :)

6. grunt

grunt Celeb Freak

17,085
    3,328
    113
    Konacno krenuo dragons crown, apsolutno prelepo na viti izgleda. Probao sam i new litle king ili kako se vec zove xd Skroz cool mesavina razlicitih zanrova, malo zelde mali harvest moona malo real time strategije ☺

7. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,472
    1,730
    113
    jeste kul igra ali mi izgleda kao sa ps1 jebote al dobro, igrao sam 20-ak sati svakako :D

8. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    329
    83
    New Little King's Story je simpa, ali framerate ubija, samo zbog toga sam odustao od igranja.

9. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    I zesce je repetitivan posle nekog vremena :(

10. grunt

grunt Celeb Freak

17,085
    3,328
    113
    E da, ne znam o cemu darkado grafika je odlicna, jako lepe boje i sve je simpaticno animirano. Ali da fps je uzas u nekim momentima, jbg ipak je to Wii port nije native igra, al deluje kao da moze biti fun u kracim sesijama.

11. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,472
    1,730
    113
    Sta znam, takav utisak sam imao, sve mi nekako psp jrpg grafika, tri frejma animacije i udri al dobro, ovo sto sam ja igrao je bas fun :) on topic: igram digimon adventure sa fan translationom, koji je ovo fan service, nije humano :)

12. master_yoda

master_yoda EmuGlx website editors

1,804
    332
    83
    Bio sam u pravu, Super Meat Boy je vrhunska igra. Neverovatan dizajn nivoa i preciznost u kontrolama sa d-padom na Viti (a sigurno i na joypadu). Igram po malo od kada je izasla igra i sada sam presao Light World do kraja i ovo je trenutno redji trofej od Elite Campaign Legend u Wipeout HD. :D

Timemaster likes this.
  13. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,709
    1,740
    113
    kad se samo setim koliko sam ljuštio super meat boy od dana kada je izašao... vrhunska igra i uživao sam u preciznosti i trial and error sistemu :)

14. master_yoda

1,804
    332
    83
    Bas sam pomislio kako nema sanse da si i ti propustio da igras ovo do sada. :D Mnogo dobra igra. Jel si presao i sve Dark World nivoe?

Prvog dana sam iz par pokusaja napravio dobro vreme na jednom nivou, otvorio leaderboards i:

Sada sam u top 100 verovatno. :D

15. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,709
    1,740
    113
    Sad sam se podsetio Dark World nivoa i tačno vidim gde sam zapeo, nisam dalje od polovine Rapture-a dalje igrao. Da li sam pogubio nerve ili mi je nestalo strpljenja, nemam pojma ni sam :D Ali da je fantastičan platformer, jeste majku mu

16. master_yoda

1,804
    332
    83
    Ali sto postoje trofeji za prelazak svakog Light i Dark worlda bez da te ubiju. :D Da neka dvojica vec nisu osvojila Platinum rekao bih da je to nemoguce. Ovako OK nije nemoguce ali podrazumeva se da si vec igrao igru ranije barem 500 sati. :D

17. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,472
    1,730
    113
    Matora igra trazi 3.52, rage

18. master_yoda

1,804
    332
    83
  19. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,709
    1,740
    113
    Jaoj bre, pa kaaaaako! video sam tog lika za otkljucavanje i shvatio sam da je gotovo nemoguce xD congratz

20. master_yoda

1,804
    332
    83
    Mislim da mi je trebalo manje od dva sata grinda za sva tri nivoa. Treci sam najbrze presao, prvi i drugi su me bas namucili.

Timemaster likes this.
  21. malex595

malex595 Member

45
    12
    8
    Upravo odigrao FIFA 15. Pre toga sam imao FIFA Footbal (izašla paralelano sa fifa 12 ako se dobro secam). Prosto da ne poveruješ koliko su se malo trudili oko ovog serijala, za 3 igre nisu menjali skoro ništa, ni loading time nije popravljen, dodate možda dve nove animacije tokom te 3 igre...još sam se iznenadio kada sam pročitao da je zapravo FIFA 15 samo updated roster i ništa više. Tokom predhodnih igara se kao nešto i menjalo....navodno....a sada su i odustali od serijala. Ostaje žal.

22. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    To pise na kutiji, i 13 i 14 i 15 su samo novi dresovi dok je sve drugo isto. I sto bi se trudili oko konzole za koju je bilo jasno da ce imati slabu prodaju day one. Nisam ocekivao da ce sony tako brzo da je batali ali za third partije je bilo jasno.

23. malex595

malex595 Member

45
    12
    8
    Šteta...a PSV je imala jednu od najboljih launch postava igara...

24. WolfDC

WolfDC Well-Known Member

1,635
    79
    48

Ako ste ljubitelj Persona 4 muzike i likova plus volite ritam simulatore nemojte zaobici ovaj mali dragulj:

25. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,611
    1,269
    113
    Danas se pojavio remaster, presho sam sve zivo od LucasArts ali ovo mi nekako izmaklo.

26. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,472
    1,730
    113
    xeodrifter, pretty cool za tako malenu igru

27. WickedlNl

2,611
    1,269
    113
    Persona 4 Golden...znaci gore od droge, svaki slobodan trenutak palim vitu da odigram jos samo malo i na kraju prodje 3 sata. Igra nema kraja i svaki cas se otvara sve vise i vise stvari cak i nakon 20 sati.

grunt, Timemaster and Ratanook like this.
  28. master_yoda

1,804
    332
    83
    Oko 70 sati treba za prelazak sa najboljim krajem, meni je igra trajala tri nedelje tako da se slazem da je tesko ne zeleti da je igras kad krenes. :)

WickedlNl likes this.
  29. WickedlNl

2,611
    1,269
    113
    Znam da je golden updated version al P4 je izaso jos 2008e! Trebalo mi je malo vremena da se uvucem u pricu, al sada stvarno nema stajanja do kraja. Sto se tice Fjuzovanja persona, mislim da sam skonto basic ideju mada vidim da ljudi imaju razne recepte po netu.

30. WickedlNl

2,611
    1,269
    113
    Pitanje za Personu 4. Dosao sm do jednog bosa sa kojim se mucim da ga predjem. Znam da mogu da izadjem iz "zamka" i sl put kad se vratim da se automatski vracam na boss battle a ne svih 10 spratova iz pocetka. Citam po netu da cak mozes i skroz da izadjes iz TV world-a i kad se vratis nista se ne resetuje ali zanima me, dali mogu da odem u neki drugi zamak, da se malo vise level apujem pa onda se vratim automatski na zadnji nivo u proslom zamku ili ce onda da se resetuje sve i moram iz pocetka do 10-og sprata ponovo? Thx.

31. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,613
    1,232
    113
    Krenuo sam malo da igram Ultratron i igra je totalno zanimljiva i zarazna.

32. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,472
    1,730
    113
    Ja igram severed, brutalna igra

Sent from Huawei Ascend Mate 7

vrobec likes this.
  33. vrobec

vrobec Active Member

330
    29
    28
    Krenuo sam i ja. Odigrao nekih sat i po. Odlicna igra stvorena za Vitu, mada vidim da izlazi i za Wii U.

34. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,472
    1,730
    113
    Srecno im bilo sa rezistivnik touchscreenom :D

Sent from Huawei Ascend Mate 7

35. WickedlNl

2,611
    1,269
    113
    Uvatio se ovog Paper Please, tako zen i zarazna igra.

36. Mrmotinjo

Mrmotinjo Mrmot

73
    11
    8
    Relativno skoro sam nabavio Vitu, za sada sam kompletno presao Touch My Katamari zato sto sam zadrt fan, poceo World of Final Fantasy zato sto FF Pokemoni :D takodje sam probao gomiletinu drugih igara i nasvirao MGS 1 i 2 koje cu samo tako da obrnem sledece :D
    Luda konzola nacisto, to i 3ds su mi beskrajna zabava!

Ratanook and grunt like this.
  37. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,709
    1,740
    113
    Voleo bih da sam delio tvoj entuzijazam pre nekoliko godina, najmanje sam se na te dve konzole igrao, a najnahajpovaniji sam bio za iste. Oh well :D

Koder likes this.
  38. Omega

Omega N64 je đubre

15,508
    2,370
    113
    Ja svoju Aqua Blue Vitu naručio iz Japana da bih igrao PS1 igre. Na kraju koristio manje od 20h i prodao.

39. Blue

Blue ....................

12,030
    838
    113
    Svakako da neko ko je tek sad uzeo konzolu može lepo da se izigra.

40. zdravkelja

zdravkelja Member

9,431
    1,984
    113
    Ja je koristim samo kada putujem negde, i dalje mi je mnogo prakticnije nego da nosim Switch. I svaki put mislim kako cu da igram razne igre na njoj, da predjem neke nove stvari, a na kraju se uvek sve svede na Lumines :lol: Zapocnem nesto drugo, odigram pola sata, ali mi se ne da, pa se opet vratim na Lumines. Jedino je problem sto predugo traju partije.

41. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,328
    1,502
    113
    Uh, ja sam se bas navikao na Switch.
    Bas brzo prodje let...

Koder likes this.
  42. Omega

Omega N64 je đubre

15,508
    2,370
    113
    Meni je Switch postao glavna/jedina portable konzola, ali Joycon-i su strašan krš. Jedva sam zavrsio Guacamelee 2. Šteta što se zadugo neće pojaviti neki kontroler ili konzola sa d-padom kao na Viti.

43. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,328
    1,502
    113
    Ja do sada nisam imao problema, ali uglavnom sam igrao igre gde se to ne primeti.
    Da li je neko sa foruma uzeo Hori joycon ili nesto na slican fazon?

44. Mrmotinjo

Mrmotinjo Mrmot

73
    11
    8
    Uh Lumines, kad god ga neko pomene ja odem da igram :D
    Doduse vise mi se svidja oldschool PSP Lumines sa overpowerovanim powerupom, ali ovaj za Vitu je fensi i moderan (imam ga i na Steamu, milina)

45. vrobec

vrobec Active Member

330
    29
    28
    Lumines za Vitu vise ne postoji u PS Storeu? Gledam sa Vite i sa PC-a, nigde u UK prodavnici. :(

46. zdravkelja

zdravkelja Member

9,431
    1,984
    113
    Hmm, stvarno nema. Steta, odlican timewaster. Bio je na plusu pre par godina, zato i imam, kao i sve ostale igre za Vitu :D Jbg, cekaj hack za poslednji FW.

47. vrobec

vrobec Active Member

330
    29
    28
    Imamo PS Plus od januara 2014. Kada je bila Lumines u sastavu PS Plus free igara? :) Doduse imam demo na download listi, ali sad cu pogledati mogu li kupiti.

PS: Imao sam fizicku verziju igre, ali sam je prodao za nekih 10 EUR u nadi da cu uzeti na nekom snizenju... ali naravno nisam. :(

48. zdravkelja

zdravkelja Member

9,431
    1,984
    113
    Mart 2013. Inace, vidim da i dalje ima na US storeu.

49. vrobec

vrobec Active Member

330
    29
    28
    Ali samo demo, ne vidim mogucnost da se kupi igra.

50. Omega

Omega N64 je đubre

15,508
    2,370
    113
    Dobar je Lumines na Viti ali OG na PSP-u je i dalje najbolji. Ovaj novi remaster je krš.

Share This Page