1. powered by Surfing Waves

PS VITA TV [99$ smartTV uredjaj sa Vita hardverom inside] [Vita/PSP/PS1/PSmobile/PS4 remote play]

Discussion in 'Sony PlayStation Vita' started by DieH@rd, Sep 9, 2013.

1. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    401
    83
    Ja sam razmisljao o tome da bidujem. Konzola je zanimljiva. Svojevremeno je bilo par komada na najlonu ali bez igara.

2. Omega

Omega N64 je đubre

15,508
    2,370
    113

3. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Nova reklama:
    http://www.youtube.com/watch?v=z8zXGWXe3Fc

4. zdravkelja

zdravkelja Member

9,431
    1,984
    113
    Izgleda da se ne isplati import ovog cuda. Konzola je region locked, ne mozes da se ulogujes ako nemas japanski account. Ja npr. imam, ali nemam skoro nista na njemu tako da ne vredi mnogo za sad.

5. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,122
    3,456
    113
    Steta sto su ogranicili account usage, ali i dalje uredjaj ostaje dobar. Broj importera je ionako relativno mali.

6. gruja

gruja I am God of War

6,338
    870
    113
    Koji shit koristi kartice kao redovna vita :(

7. DieH@rd

31,122
    3,456
    113
    VitaTV je Vita. Samo nema ekran i bateriju i dugmad. Sve je isto.

8. Koder

Koder Horizontalni serklaž

2,932
    99
    48
    Suluda recenzija. Pa kako može da kao negativne stavke navodi lošu kompatibilnost (koja se od početka znala i koja će biti poboljšana kroz softverski update) i to što je zaključano za Japan. Sve poznate činjenice, trenutno je samo za Japansko tržište.

9. DieH@rd

31,122
    3,456
    113
    Da, lista podrzanih igara je bila znana od prvog dana kada je najavljena VitaTV.

10. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,856
    927
    113
    To što je mana unapred najavljena ne umanjuje postojanje te mane. Da su makar upakovali Dualshock 4 kao zamenu za prednji touchscreen i možda digli cenu za jedno 20 dolara...

11. Koder

Koder Horizontalni serklaž

2,932
    99
    48
    http://wololo.net/2013/11/21/pictures-emulators-running-on-the-vita-tv-make-the-device-exciting-again/

Sada već bez premišljanja moja sledeća kupovina ako ikad dođe do našeg tržišta, a trebalo bi. :)

12. zdravkelja

zdravkelja Member

9,431
    1,984
    113
    Kul stvarcica, mada ja sve to na laptopu radim. Najvise voleo da sve to radi na Viti, ali da i dalje mogu PSN da koristim. Inace je Vita sa tim ultimate portable emulator masina.

13. IgorX

IgorX Member

91
    0
    6
    Recenzija uopste nije suluda,ako ne mogu da igram igre koje su na eng jeziku zbog cega bih onda uzimao ovaj uredaj .... Ako se dobro secam on je pokusao da pokrene igre koje su izasle u usa ili eu,a i ako se igre i budu patchovale u jap sumnjam da ce druge regije biti podrzane istim.

14. DieH@rd

31,122
    3,456
    113
    Pod broj jedan sacekaj da se oficijelno pojavi VitaTV na zapadu. Ja neocekujem da ce se to desiti pre leta.

15. DieH@rd

31,122
    3,456
    113
    Izasao je PSP Homebrew support za VitaTV.
    https://twitter.com/frwololo/status/415031603320983552/photo/1

16. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Posto je ovaj uredjaj prsao jos gore od vite (tesko za poverovati da je tako nesto mogude al eto...) pocela je masovna raspodaja zaliha. Do sad sam vidjao samo u radnjama rasprodaju a evo i na netu za one koje zanima- za50 eur na amazon spain:
    http://www.amazon.es/dp/B00O57WVOM?tag=dealabs02-21
    Tesko da ce cena ici ispod 40-50 eur a ocekujem da ce uskoro prestati i da snabdevaju radnje ovim failom pa koga zanima nek uzme. Mada mali disclaimer- sony nije nikad izbacio ni jedan patch koji bi igre koje koriste touch back i ostale viti svojstvene gimmicke ucinio igrivim na vita tv-u tako i od ono malo exluzivnih naslova za vity, katalog za vita tv ispada jos manji.

Steta, da su se potrudili moglo je nesto da bude od ovog uredjaja, ovako nemam pojma sto su ga uopste i izbacili na trziste jer im se broj hw failova samo uvecava.

17. DieH@rd

31,122
    3,456
    113
  18. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Pogledaj cenu na amazon.es, kod njih je i dalje rrp 100eur, kao i u ostatku evrope ocigledno izuzimajuci uk. A sto se 60fps remote play tice, bolje bi bilo da su patchovali makar jednu jedinu igru da bi proradila na vita tv jer ovako dobar deo omo malo exluziva sto ih ima ta tugaljiva konzola ne radi. Sve kapiram ali da nisu mogli da se nakane da dorade uncharted il gravity rush? Tako da coim ih zabole za igre na toj konzoli i cim ni jedan jedini patch nisu izbacili jasno je da ih bas briga za vita tv i da pokusavaju da ga zavaljaju. Mada bez youtube aplikacije, bez nade da ce biti patcheva i sa vitom za koju je sony odavno obustavio razvoj igara i ovih 50 eur dodju bacanje para.

19. Vampir

Vampir Well-Known Member

1,353
    94
    48
    Hteo da kupim jedan za PS1 igre ali kad sam video da ima samo HDMI izlaz odustao sam jer sam planirao da ga prikacim na SD TV.

20. Omega

Omega N64 je đubre

15,508
    2,370
    113
    Kad spadne na 40-tak Eura uzeću jedan i sačekati pošten cfw.

21. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Mene smara to sto ono malo bede od igara sto je izaslo za nesrecnu vitu ne podrzava :(

22. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    329
    83
    Mislim da su i hakeri batalili Vitu.

23. DieH@rd

31,122
    3,456
    113
    Nisu batalili, vec je hacking postao previse komplikovan za hackerske grupe koje su uglavnom sacinjene od jednog do samo par clanova. To je sada posao za velike i dobro organizovane timove.

PSP je hackovan jer konzola ne koristi security sertifikate, PS3 je bio permanentno hackovan zbog glupe greske Sony-a, X360 jer je MS sklopio konzolu bez planiranja. Raniji hackovi su bili mnogo laksi, i moglo se doci do centralnih delova sistema cime se omogucavao permanentni hack. Sada toga nema... Ne ocekujem da ce Xbone/PS4 biti slomljeni uopste.

Vita hackovi postoje, ali ne postoji entuzijazam community-a da se napravi nesto sto je permanent. Plus, piraterija nije omogucena.

24. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Realno, i da neko hakuje vitu koga to zaima i gde su tu pare? I da naprave neku karticu kao za 3ds ko bi to kupio za konzolu od koje je i sopsteni proizvodjac digao ruke? Postenije bi bilo da sony sam otvori konzolu kroz fw sad kad je krenuo ne da ubija samo igre (tearaway ili grawity rush nastavke ili uopste bilo sta iz sopstvene proizvodnje) vec i aplikacija (mape i youtube). Al realno, mnogo sonyja zabole za blesane koji su uzeli vitu.

25. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,328
    1,502
    113
    Ja bih kupio. Idealna emu masina.

26. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Samo kad bi je jos otvorili :(

27. Omega

Omega N64 je đubre

15,508
    2,370
    113
    Stigao mi PSTV danas, mnogo cool stvarčica. Nedostatak je što sa donje strane nema nikakvih gumica što bi moglo praviti problem sa nekim tvrđim kablovima i/ili kada se svi kablovi sa stražnje strane uključe. Kvaliteta izrade odlična, wifi bolji nego na Viti, zagrijavanje minimalno, radi i sa PSP strujnim adapterima od 1500mA. Izgleda da podržava i HDMI-CEC, ali to i 1080i rezoluciju nisam stigao isprobati. Ironija je da je jedina PS konzola koja podržava i DS3 i DS4. Subjektivno je malo više "snappy" od same Vite u običnim stvarima.

Mislio sam da će slika biti ružna ali nije, malo je "soft" ali detalji se ne gube pa tako npr. Velocity 2X izgleda odlično. Pretpostavljam da bi na HD Ready plazmi izgledalo mnogo bolje. Iako sam dobio poruku za pojedine PSP i PSone naslove da nisu kompatibilni, radili su bez problema, samo kao što rekoh treba cimati support da omoguće izbor "sharp" filtera. Ostaje problem što par najboljih igara nisu updateovane, ali šta je tu je. Međutim mnogo mi se sviđa, i jedva čekam da nekada hackuju ovu platformu pa da prodam Xbox i ostale Android uređaje koje koristim za retro gaming. Preporuka svakome ko nema PSP ili Vitu.

28. grunt

grunt Celeb Freak

17,085
    3,328
    113
    Koliko te izasla konzolica ? Ona koristi iste mem kartice kao vita right ? Dolazi hdmi kabel uz nju ? Radi PSN redovno na njoj ? Tj mogu se igrati igre sa PSN+-a sto su dolazile za vitu ?

Razmisljao sam se da uzmem vitu, a vidim da vecina naslova sto me zanima rade na ovom PSTV-u.

EDIT

Aha stize HDMI kabel uz nju sad videh xD

Inace gledam cene u USA su ~85 eur za PSTV + DS3 + 8Gb kartica + USB kabel + 1 igra (dl verzija). Bas za dzabe paket.

29. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Odlicna dzidza za koriscenje psn plus igara ali pazljivo pogledaj spisak nepodrzanih naslova. Preko pola igara koje imam za vitu nisu podrzane ukljucujuci i glavne exluzive.

30. Omega

Omega N64 je đubre

15,508
    2,370
    113
    @Grunt - cca 52€ na amazon.es (Kraken mi je skrenuo pažnju da kod njih gledam), PSN radi normalno samo što je dl lista malo siromašnija. Ima nešto više od 1GB interne memorije za "prvu pomoć" dok ne nađem preko oglasa nešto povoljno.
    U EU nisam ni vidio te DS3 bundleove btw.

31. DieH@rd

31,122
    3,456
    113
    PS3 odavno oficijelno podrzava i DS3 i DS4. U jednom od firmware-a su dodali i bezicni support za DS4.

32. Omega

Omega N64 je đubre

15,508
    2,370
    113
    E to nisam znao, znači PS4 ispada najgori iako nema neke tehničke prepreke za to.

33. DieH@rd

31,122
    3,456
    113
    Sta, oces da koristis DS3 na PS4? :D Pored DS4, ergonomski losi DS3 nema sta da trazi vise u gamingu.
    A tehnicke prepreke postoje jer DS3 nema svu dugmad koju DS4 ima. Npr u Ground Zeroes-u igraci sa DS3 ne bi mogli da udju u meni igre [resume game, video settings, audio settins, reset mission, exit mission, itd] jer se to pali preko desne strane touchpada [a skip cinematic je na levoj strani touchpada]. Touchpad na DS4 ima 2 jasne click zone [desna i leva, vide se i microswitchevi za njih kada se otvori gamepad].

34. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,709
    1,740
    113
    meni je i dalje ds3 komforniji od ds4

35. DieH@rd

31,122
    3,456
    113
    Urgh, DS3 mi je bas postao totalno prevazidjen sto se ergonomije tice kada je DS4 izasao. Ni u snu ne bih zeleo da se vratim na taj gamepad za bilo sta.

Uostalom, ko zeli da igra remote play preko PS Vite, DS4 je ionako highly reccomended za to.

36. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Nisam koristio duze ds4 ali po onome sto sam probao ds3 mi deluje ergonomski bolji. Opet to je individualno, zavisi od velicine sake. Ono gde ds3 brilira je baterija o kojoj ds4 moze da sanja.

37. grunt

grunt Celeb Freak

17,085
    3,328
    113
    @omega
    Aha eh ko zna da li salju ti za srbiju, plus sansa za carinu xD Plus ds3 + mem kartica, well ne izadje me nista jeftinije od same vite xD
    Kada bi kod nas u srbiji nasao neki bundle sto sam pomenuo za max ~90e uzeo bi, ovako, ce sacekati jos :)

38. dsst

dsst fdggg

3,913
    1,023
    113
    ja bih DS3 verovatno koristio da imam PS4 kao dodatan kontroler (kad bi postojao support naravno). to sto nema touchpad nije nista bitno, kontrole bi se mogle prilagoditi. (bas taj ground zeroes koji si pomenuo postoji i na PS3 i radi bez problema). jeste mozda je DS4 udobniji, ali je i skuplji, plus dosta ljudi koji imaju PS4 imaju i trojku.

39. Omega

Omega N64 je đubre

15,508
    2,370
    113
    I ja preferiram DS3, a za neki neobavezan lokalni multi suludo je kupovati dodatni DS4 kada nema nikakvog razloga da DS3 ne radi isti posao. Ne može niko reći da je DS4 obavezan za FIFU ili PES npr. Prave iste gluposti kao Nintendo sa svojim kontrolerima.

40. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Ne salju, salju samo u eu. U prevodu ako imas nekog u hrvatskoj i sloveniji eto resenja.

41. Solesoslav

Solesoslav Member

540
    13
    18
    Jel bi mogla da se organizuje neka zajednicka kupovina sa amazon.es? I ja sam poprilicno zainteresovan.

42. Omega

Omega N64 je đubre

15,508
    2,370
    113
    Lik je pokrenuo Uncharted: GA na PSTV-u bez ikakvih problema, ali još nije javno objavio kako:
    http://www.youtube.com/watch?v=7g8XSopnPbo

43. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Paa danas kupovina playstation tv-a ali pre nego sto krenem sa kratkim utiscima prvo da pokrijem kako je obarana cena u CH makar.

Da li tv kosta ovoliko:

Nope, ne kosta toliko, probao sony al niko nije hteo

A ovoliko?

Nope, i dalje preskupo

Da li je ovo dovoljno nisko?

Nije losa cena al moze i bolje

Da li je ok ako ubace i igru za dz po izboru?

Ovo vec deluje cool ali nesto fali

Taman, elem bundle sa dzojpedom, igrom po izborom i vita tv za 50 chf-eur je vec sasvim lepo

E sad kad se ima u vidu koliko sam platio ps tv i sta sam dobio uz njega opis dobija drugaciji obrt :) Ali najveci problem je sto je ovo mrtva masina- sony ch se otresa svih kolicina i rasprodaje ih bud zasto i nece ih dalje snabdevati, makar ovde. VEoma bitna informacija za utiskekoji slede

NA prvom mestu po otvaranju kutije sam bio prijatno iznenadjen koliko je mala masina:

Yep, bukvalno malo veca od kreditne kartice

A tacno kao pola kutije za vita igre

U kutiji dolaze:
    PS TV uredjaj
    HDMI kabl
    Ispravljac i kabl za struju
    Vaucer za tri igre

Sama konzola ima 1gb interne memorije sto je ok za pocetno koriscenje. Na svu srecu imam 16gb karticu viska koju sam odmah ubacio po paljenju uredjaja.

Nakon pocetnog setovanja accounta otrebno je odraditi update fw-a i nakon toga moze da se koristi konzola. Prvo sto sam isprobao je youtube aplikacija koja prvo nije htela da radi jer je trazila update. Kad sam odradio update ispostavilo se da ta aplikacija nije ni podrzana na ps tv-u, niti ce biti jer je sony nece updateovati vise. Onda sam poceo da probam igre i usledio je dodatni sok- mgs 2 i 3 ne rade na vita tv-u jer nisu podrzani. Moronizam dostojan danasnjeg sonyja jer ova igra je izvorno radila na ps2 a sada ne radi na ps tv-u. Naravno, ne rade ni tearaway niti uncharted a ni jos sijaset naslova koje sam probao.

Wow, sad sam se vec bio zapitao jel sam uopste dobro uradio sto sam uzeo konzolu ali onda sam vec poceo da pokrecem b ligu igara i one su zacudo radile odreda- u prevodu, sve sto su prosti portovi oko kojih se sony nije trudio da ih ucini prijemcivijim za vitu, rto i dalje radi na ps tv. A to nije tako losa kolicina igara.

Sama rezolucija je ok, igre izgledaju slicno igrama za ps3 sto je vec solidno, Ali ceo uredjaj odaje veoma tuzan utisak zapustenog softvera oko kojeg se sony uopste nije trudio, Mnogo bih voleo da sam prisustvovao tim sastancima gde su planirali razvoj jer imam utisak da se sve svelo na- ej, ajde da izbacimo ekran iz vite i da naplatimo to sto nema tv out kroz nasu tm strategiju - double dip. Jer vita se tako lose prodaje da ce to sigurno da bude hit!

Yep, ubedjen sam da su tako razmisljali jer sam uredjaj nema smisla na mnogo nivoa. Prvo, rezolucija je 720p il 1080i. Dakle nisu zeleli cak ni menije da updateuju na 1080p sto bi dalo daleeeko bolji utisak. Ovako bukvalno deluje kao da sam dodao tv out na vitu i povezao sa tv-om. Lame do bola.

A onda sledi jos veci moronizam- ps tv podrzava ps4 dzojped. I to je sjajno jer dzojped ima touch display koji bi mogao bez problema da emulira vitin ekran osetljiv na dodir. WRONG! To nije bilo logicno dev timu iz sonyja tako da i sa ps4 dzojpedom skrolovanje kroz ikonice deluje trapavo jer kurzor mora da se pritisne sijaset puta. I pride isto ne rade igre bas zbog odsustva tog touch displaya. I dalje se pitam da li su se ludo napijali umesto da su malko u sonyju razmislili sta izbacuju na trziste.

I sad dolazimo do dela - zasto bundleuju dzojped i daju igru uz ps tv i pride to sve za 50 eur/chf. Jer je sony tim toliko zeznuo ovaj uredjaj da je postigao nezamislivo- veci je flop od vite. A to nije lako postici. i Sad ko god da kupi ovaj uredjaj mora da bude svestan da sony nece potrositi vise ni sekund na njega. VEc sada nema vise cak ni liste podrzanih igara za ps tv koja je bila na us psn na linku koji vise ne radi:
    https://support.us.playstation.com/app/answers/detail/a_id/5376/~/games-compatible-with-playstation-tv

Jednostavno je sony predupredio da ga stalno samraju kad ce da se dodaju novi naslovi pa umesto da napisu NIKADA, lepo su uklonili taj neprijatni podsetnik na uredjaj koji bi najradije zaboravili.

I za kraj finalni utisak- ne cudi me sto je uredjaj flop, cudi me ko ga je smislio i ulozio pare u ovako nesretno nedovrsen proizvod. Ono sto pravi dodatno los utsak je da je ovo nov proizvod koji samo pokazuje ono sto odavno mislim- da je sony imao samo ludu srecu sa xbox one i razvojom ps4 a da nikako nije rec o nekoj mudrosti i vestini. Jer mudri ne prave uredjaje kao ps tv i ocekuju da ce neko da plati za njih 129 chf i pride da kupi ps3/ps4 dzojped i jos pride memory stick. Za 50 chf sa dzojpedom i igrom je vec bolja kupovina. Inace, ne zaboravimo da je bas danas polugodisnjica ps tva u eu jer je uredjaj poceo sa prodajom u eu 15 novembra 2014. Dakle sest meseci kasnije sony ostavlja jos jednu grupu svojih najvernijih musterija da vise jer su bili glupi i dali pare za sony proizvod na launchu. Ja sam lekciju naucio pa sam zato lepo i kupio uredjaj malko kasnije i voila, usteda i po. Jeftinija lekcija za morpheus za one impulsivnije.

Nisam siguran kolika ce mi biti upotrebna vrednost bas zbog podugog spiska igara koje imam a koje nisu podrzane ali ako se ikada razvali uredjaj bice to najbolje sto postoji za emulaciju.

Btw shitpile se povecava- ne mogu nikako da se prebace save od igara sa vite na ps tv bez psn plus vec mora da se prebacuje ista kartica. Razlog je jer vita tv iako ima 1gb interne memorije ona ne moze da radi paralelno sa externom karticom. Koji su magovi ovi iz sonyja, ja im se stvarno divim do imbecilnosti.

A kad smo kod xbox one, iznenadilo me je sto je ms krenuo u agresivno snizavanje cena ne samo konzola vec i igara. Kao npr:

Maxa likes this.
  44. ivamark

ivamark Well-Known Member

5,453
    1,750
    113
    ja definitivno necu vise gledati tvoje spoilere Kraken. :lol:

dsst likes this.
  45. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Kad sam video bundle pomislih- pa ovi ce da bundleuju i ps4 samo da se ratosiljaju tog uredjaja :lol:

46. dsst

dsst fdggg

3,913
    1,023
    113
    yup, po mom misljenju najveci je greh to sto ne podrzava PS4 touchpad. pretpostavio sam da ce to resiti update-om, ali slaba vajda, digli su ruke. inace nije da me uredjaj interesuje, ali ne bih imao nista protiv ovog deala, damn. pa makar i bila samo indie masina (posto normalne igre ocigledno ne podrzava)

47. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Samo mgs da podrzava pa bi se isplatilo, ovako je tuga sta ucinise od necega sto je moglo da bude mnogo dobra konzola. Inace, ima i funkciju koju nisam probao- remote play na drugi tv ali je meni bespotrebna jer to se resava sa duplim hdmi izlazom na av pojacalu i onda se ima 1080p izlaz a ne da se zeza sa 720p downscaleovanjem.

48. Omega

Omega N64 je đubre

15,508
    2,370
    113
    Ček, jesi u tom paketu dobio i voucher za dodatne tri indie igre? Ja jesam. Za 50CHF sa Minecraftom je dobar deal, a već sam stavljao yt link kako lik na PSTV pokreće sve "blacklistovane" Vita igre.

49. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Yep, olioli, worms i jos jedna, ne secam se koja. Btw nije nikakav oficial pack, samo su ubacili sve sto su mogli da bi se otresli svega sto im ne treba- ko vise kupuje igre za vitu, kome treba ps3 dzojped a o ps tv da ne pricamo. Mada za te pare je stvarno ok.

Videh taj snimak ali koliko sam citao radi samo na 3.36 fwu i pitanje je kad ce i dali ce zaziveti. So far not so good.

50. Omega

Omega N64 je đubre

15,508
    2,370
    113
    Za pare koje smo uzeli može se uvijek ponovo prodati, mada mi je baš simpatična konzola iako je kolosalni fail. :)

Share This Page