1. powered by Surfing Waves

[PS2 emulacija] PCSX2

Discussion in 'Sony PlayStation 2' started by CTOJAH, Aug 3, 2011.

1. CTOJAH

CTOJAH волим да ми лижу шупак

4,197
    747
    113
    Trenutno (a verovatno i za sva vremena) jedini emulator za PS2 je PCSX2.
    PCSX2 je koncipiran za rad sa plug-inovima svaki sa svojim opcijama, sto malo otezava koriscenje ali znatno unapredjuje samu emulaciju.
    Najnovija verzija je 0.9.8 ; a vec od 0.9.6 emulator je sasvim upotrebljiv. Prema oficijalnoj strani radi preko 65% igara od svih testiranih i oko dodatnih 20~25% sa izvesnim glitchevima, sto je sasvim solidna brojka. Neoficijalno radi mnogo vise igara (uz dodatna tvikovanja emulatora).
    Home page emulatora :
    http://pcsx2.net/
    Na samoj strani imate compatibility list, guide-ovi, linkovi ka YouTube snimcima "PCSX2 u akciji", forum (koji moze mnogo pomoci u vezi konkretne igre i namestanje emulatora za istu) i naravno "download" sekcija.
    Mozete skinuti full(offline) installer(preporucujem!), web installer ili arhivu. Ful instaler je najbolje skinuti zato sto instalira sve sto je potrebno (ukljucujuci plug-inove) OSIM biose.
    Ovde cu navesti sta treba da imate od bios fajlova, da bi mogli pokrenuti USA, EU ili JAP verziju konzole (Google je vas prijatelj - lako cete naci biose) :

PS2 Bios 30004R V6 Pal.bin
    PS2 Bios 30004R V6 Pal.mec
    PS2 Bios 30004R V6 Pal.nvm
    scph10000.bin
    scph10000.mec
    scph10000.nvm
    scph39001.bin
    scph39001.mec
    scph39001.nvm

Ovo sve treba da stoji u bios folderu.
    Kad prvi put ukljucite emulator navedete puteve ka biosima i plug-inovima i zabava moze da pocne.
    Postoje dva nacina da se "ucita" igra u emulator :
    1. Ubaci se "iso" u lazni(virtuelni) drajv koji je prethodno namesten u emulatoru(plug-inu) kao toboze PS2 drajv.
    2. Ucita se direktno "iso" u emulator (prethodno se odabere adekvatni plug-in za iso)
    Koristite drugi nacin! - znatno ubrzava "ucitavanje" a samim tim i igru.

-----------------------------!NAPOMENA!-----------------------------
    Sve navedeno vazi za 0.9.7 verziju !
    Nadam se da nisu nista znacajno promenili u 0.9.8 osim sto je pojednostavljen GUI, sto ide u prilog krajnjem korisniku.

http://www.youtube.com/watch?v=Ym6AoHFJiLU

http://www.youtube.com/watch?v=PlTNLlkL5lU

2. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    214
    63
    Koristan thread za sve koji zele da se bave ps2 emulacijom, a ima ih!

3. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,146
    3,477
    113
    Vazno je napomenuti par stvari:

- officijelno podrzan je dualcore, ali quadcore korisnici ce videti poboljsanja
    - emulator obozava cpu power. Sto veci megaherci, to bolje. Also, intel has better results [SSE4]
    - dualcore 3.2ghz procesori mogu vecinu compatible igara da poteraju bez problema, ali neke igre ce traziti mnogo jace [npr MGS3, GT4].
    - dx11 renderer moze doneti neka poboljsanja, ali vecina igara radi ok i sa dx9 modom.

4. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

3,127
    266
    83
    jedino što sam uspeo da odigram bez većih problema je RE Code Veronica X

5. ultranova

ultranova Killer Instinct

1,066
    14
    38
    Oki, skinut ću par igara i probati još jednom emuliratu igru na ovom emulatoru (po ko zna koji put). Igra mi se baš neki survival-horror pa ću i ja probati Veronicu X.[hr]
    Btw, odakle da skidam igre za PS2?

6. Stanisinjo

6,156
    214
    63
    Jeste da imam ps2, ali volim da prckam oko emulatora pa me zanima da li je moja konfiguracija lap topa ok za ovo:
    i5 M430 2.27 GHz
    6 GB RAM-a
    NVidia GT 320 1GB
    Win 7 64bit

7. CTOJAH

4,197
    747
    113
    @Stanisinjo
    :thumbup:
    ...sasvim pristojna...

8. ktulu

ktulu kwatz!

446
    0
    0
    Btw, odakle da skidam igre za PS2?

snesorama.us
    bitgamer.su
    ps3iso.com

9. Stanisinjo

6,156
    214
    63
    Hvala Stojane, bas me zanima da ga probam, kao i Dophin za NGC i Wii.
    Inace za ROM-ove koristim http://nitroroms.com/ odlican sajt, direktni linkovi.

10. ultranova

1,066
    14
    38
    Hvala Stojane, bas me zanima da ga probam, kao i Dophin za NGC i Wii.
    Inace za ROM-ove koristim http://nitroroms.com/ odlican sajt, direktni linkovi.

Ja sam pokusao par igara na Dolphinu koje rade sasvim dobro, Tales Of Symphonia za Wii, Tales of Symphonia za GC, Resident Evil 0, WiiWare igre, Eternal Darkness. Sve su bile igrive. Mislim nije meni PC nista posebno vjerovatno bi sve radilo na 100% speed da mi je bolji racunar.

11. ultranova

1,066
    14
    38
    Eh evo skinuo sam Veronicu X i PCSX2, eh, kako sada podesit ovaj PCSX? Jel ima kakav "dobar" config koji radi u vecini igara (nesto kao za ePSXe)? Ili da pratim official guide?

12. DieH@rd

31,146
    3,477
    113
    Isprobaj prvo kako radi po defaulty, pa onda kreni da bodes po podesavanjima.

13. ultranova

1,066
    14
    38
    Oki evo uspio sam ući u igru, FPS je 60 stalno bio, bar sto sam prohodao kroz par soba. Ne mogu sad testirati dalje, ali budem javio kasnije, izgleda da će RE ići dobro.

14. ultranova

1,066
    14
    38
    Evo igrao sam 2 sata, dobro ide, većinu vremena se FPS vrti oko 60 :D

15. DieH@rd

31,146
    3,477
    113
    Kada bi koristio PAL verziju, onda bi "100% emulacije" bilo uradjeno i sa 50frejmova. NTSC igre koriste 60hz mod, evropske 50. To obavezno iskoristi ako budes igrao SOTC.

16. ultranova

1,066
    14
    38
    U da, znam, vidiš toga se nikada ne bih sjetio, hvala.

17. ultranova

1,066
    14
    38
    Evo probao sam ICO i Shadow Hearts, obe rade full speed. ICO koji ja imam ima opciju da se bira PAL i NTSC i PAL izgleda veoma sporo na 50FPS dok na 60 radi super. A Shadow Hearts je takođe PAL i radi na 50FPS ali ide normalno.

18. Roronoa Zoro

3,127
    266
    83
    izala je beta 0.9.9, masivna ubrzanja. potpuno igriv MGS3. samo emu sada koristi i GPU do maximuma tako da je poželjna malo jača kartica

emu sa sve biosom:

Code:
    http://www.megaupload.com/?d=09GLCAPY

19. DieH@rd

31,146
    3,477
    113
    Bio je MGS3 igriv i ranije, samo sto je trazio dosta jak CPU. Isprobacu ovo.

20. ultranova

1,066
    14
    38
    Kul, probat ću i ja ovo, ovo je neki unofficial release?[hr]
    Ne mogu pokrenuti ovaj emulator piše: The procedure entry point _invalit_parameter_noinfo_noreturn could not be located in the dynamic link library MSVCR100.dll.

21. figi

figi New Member

153
    1
    0
    sad sam pustio kof mia preko pcsx2 0.9.8 verziju i ishla je vrlo sporo iam dosta plaginove i biose
    intel core 2 quad q8300 @ 2.5 ghz 4gb ram
    ati hd 5700

izgleda imam slab procesor...

22. DieH@rd

31,146
    3,477
    113
    sa 2.5ghz mozes isprobati neke manje zahtevnije igre.

inace ovaj zoro-ov emulator sto je okacio radi ok kod mene. Javicu danas par impresija od par igara sto sam probao.

23. Roronoa Zoro

3,127
    266
    83
    @figi

pa poguraj ga malo, verujem da ladno može da ide do 3.5GHz-a

24. disturbed

disturbed Well-Known Member

2,022
    693
    113
    sad sam pustio kof mia preko pcsx2 0.9.8 verziju i ishla je vrlo sporo iam dosta plaginove i biose
    intel core 2 quad q8300 @ 2.5 ghz 4gb ram
    ati hd 5700

izgleda imam slab procesor...

Cisto sumnjam da je do procesora. Ja imam Q6600 pa ga dignem na 3.0Ghz i ide mi sve fino.

25. figi

figi New Member

153
    1
    0
    @figi

pa poguraj ga malo, verujem da ladno može da ide do 3.5GHz-a

ne razumem se ja sa overcloaking, ne volim te stvari

26. Roronoa Zoro

3,127
    266
    83
    onda ništa od emulatora, jer ti za njega treba 3+GHZ

27. DieH@rd

31,146
    3,477
    113
    Gran Turizmo 4 nikako da nateram da radi dobro, uvek imam slowdown-ove. Ako neko ima predlog za config nek javi.

Skinuo sam MGS3 Subsistence [PAL verzija, al na zalost nema podrske za widescreen!]. Igra radi malo bolje nego ranije, al jebe me nedostatak analognih kontrola na mom gamepadu. Mrzi me da igram a da nemam full controll set.

Sve u svemu, malo poboljsanje u odnosu na 0.9.8 verziju emulatora. Treba sacekati official 0.99 rls, mozda bude josh bolje.

28. ultranova

1,066
    14
    38
    Ja FFX nikako ne mogu natjerati da radi fino, mislim igrivo je ali opet su velika usporavanja tu, jos ću pokušati sa PAL verzijom...A ovaj 0.9.9 nema šanse da pokrenem taj error mi izbaciva, pokušao sam i Visual C++ i NetFramework update i stavit taj .dll u system folder, ništa...

29. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,700
    757
    113
    Ako ti je win 64 bita, potrebno je imati istovremeno instalirane i x86 i x64 Visual C++ Redistributable verzije.

30. ultranova

1,066
    14
    38
    Ako ti je win 64 bita, potrebno je imati istovremeno instalirane i x86 i x64 Visual C++ Redistributable verzije.

Upravu si bio, sad kada sam i x86 instalirao radi. Hvala.

31. CTOJAH

4,197
    747
    113
    Jedno n00b pitanje :) Da li je mozda izasla neka verzija tog emulatora da podrzava NBA Street v3? Ja sam pre godinu-dve probavao da pokrenem tu igru ali mi nije uspelo...

title NBA Street 3 serial SLUS 21126 region U console PS2 status Playable version 0.9.8

32. DieH@rd

31,146
    3,477
    113
    Playable po njima znaci da se moze stici do endcredits screena, makar i sa 2 fps. :) [al valjda ta igra moze u full frames]

33. CTOJAH

4,197
    747
    113
    Sa' cu da je skinem (ako je nadjem) - nesto me zaintrigiralo da je probam (u vreme kad su izlazili NBA Stritovi, PCSX2 je bio jos u povoju, a ja nisam imao PS2, GameCube nit' XBOX, pa sam tako propustio ovaj serijal).
    Kad se daunlouduje, probam pa javljam rezultate...
    P.S. Ako imate "zvera" od mashine, moze da probate GC verziju (mislim da ima i Super Marija kao igraca) u Delfinu.

34. CTOJAH

4,197
    747
    113
    Rezultati :
    igra : NBA Street v3 [NTSC-U] [SLUS-21126]
    emulator : PCSX2 0.9.7 (r3113)
    mashina : i7 930; ATI 5870
    sistem : Win 7 64bit
    Igra radi na ~45 FPS - igriva je, al' moze i bolje (nisam uopshte tvikovao emulator)
    P.S. Trebalo bi da radi bolje/brze na 0.9.8 (najnovija oficijalna verzija).

35. ultranova

1,066
    14
    38
    Evo napokon sam naštimao FF-X, ide super, većinu vremena u dungeonima/gradu/borbi je FPS 60 a jedino kad su cut-scenes i kad ima puno ljudi onda opada. Igram već jedno 10ak sati, odličan je. A ovaj RE: Code Vernoca X je čini mi se jedan od dužih Resident Evila, ako ne i najduži. Znam da se svaki mogao preči za 2-3h a ovaj je pravo dug.

36. DieH@rd

31,146
    3,477
    113
    E ovo se cekalo! Ajd nek neko okaci link za ovaj release!!!

"Latest SVN build (4866) of PCSX2 has had its main core rewritten to take advantage of more than 2 cores...10-45% speedups in games with CPU's of 3 cores or more!"

edit - http://www.emucr.com/2011/08/pcsx2-svn-r4866.html

37. Shodan

Shodan timebomb tickin away

673
    5
    18
    Hm... rezultati preliminarnog testiranja: MK Armageddon radi full speed, GoW za nijansu igriviji nego ranije, Rumble Roses i SMT Digital Devil Saga - stanje nepromenjeno (neigrivo). Q6600 3 GHz / 275 GTX.

38. ultranova

1,066
    14
    38
    Šta mislite da napravimo topic jedan kao što ima i za Dolphin, lista provjernih igara, conifg i kako rade?

39. DieH@rd

31,146
    3,477
    113
    MGS3 radi malo bolje sa ovom novom verzijom. Nisam imao vremeba bash da testiram vishe. Skinucu danas PAL SOTC.

40. CTOJAH

4,197
    747
    113
    Hm... rezultati preliminarnog testiranja: MK Armageddon radi full speed, GoW za nijansu igriviji nego ranije, Rumble Roses i SMT Digital Devil Saga - stanje nepromenjeno (neigrivo). Q6600 3 GHz / 275 GTX.

Istini za volju :
    Rumble Roses [NTSC-U] [SLUS-20970]
    PCSX2 0.9.7 (r3113)
    Radi savrseno! (konstantan FPS 60)

41. Roronoa Zoro

3,127
    266
    83
    ^
    dobro ipak tvoja mašina je aždaja u odnosu na ostale

42. DieH@rd

31,146
    3,477
    113
    SOTC radi super, osim ako ne stojis odma ispred dvorca i okrenes kameru ka njemu. :D

43. DieH@rd

31,146
    3,477
    113
    God of War 2, 1080p, 4x internal res, NTSC, radi ko zmaj! Jedino sto malo bluruje onaj stari bug, al ajd.

44. gruja

gruja I am God of War

6,338
    871
    113
    Kako radi pal verzija dual layer?

45. DieH@rd

31,146
    3,477
    113
    Nemam poima i ne zelim da znam. [mrzi me da skidam sa neta]

46. ultranova

1,066
    14
    38
    A kako radi God of War 1 je li neko probavao možda?

47. DieH@rd

31,146
    3,477
    113
    GoW1 je radio OK i ranije.

48. ultranova

1,066
    14
    38
    GoW1 je radio OK i ranije.

Aha, pitam inače reko da ne skidam bezveze....

49. DieH@rd

31,146
    3,477
    113
    Presao sam na x64 win7, i nisam primetio nikakav napredak u emulaciji [GT4 mi i dalje krene da umire cim se na ekranu nadje bilo koliko AI protivnika]. Jel postoji mozda x64 executable verzija pcsx2 emulatora?

50. Roronoa Zoro

3,127
    266
    83
    Presao sam na x64 win7, i nisam primetio nikakav napredak u emulaciji [GT4 mi i dalje krene da umire cim se na ekranu nadje bilo koliko AI protivnika]. Jel postoji mozda x64 executable verzija pcsx2 emulatora?

ne

Share This Page