1. powered by Surfing Waves

[PS2 emulacija] PCSX2

Discussion in 'Sony PlayStation 2' started by CTOJAH, Aug 3, 2011.

1. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

30,372
    3,042
    113
    Bah, na kraju ipak ispadne da je intelov SSE4 ono sto najvishe pomaze emulaciji [i megaherci naravno]. Al cudi me, na YT sam video lika koji igra GT4 na istom procesoru kao i ja, a nije imao nikakvih problema. Probacu da iskopam taj snimak.

edit - intelov sandy bridge laptop sa 2ghz procesorom [2.9 turbo mode] bolje emulira GT4 nego PhenomIIx4 3.5ghz. Le sigh.

2. eagle007

eagle007 New Member

2
    0
    0
    jel radi twisted metal?

3. CTOJAH

CTOJAH волим да ми лижу шупак

4,197
    747
    113
    jel radi twisted metal?

Twisted Metal - Head On SCUS 97621 U ---Playable
    Vazi za verziju emulatora 0.9.8 !

4. nebojsa986

nebojsa986 ...

1,944
    339
    83
    Probao sam malopre MGS3, i posle raznoraznih podesavanja jedino sto uopste utice na fps su sirovi GHz procesora, kad sam ga drzao underclocked na 2.5 stalno je imao padove i do 30fps kad sam digao na 3.3 radi skoro stalno na 60fps. Ono sto me zanima koliko mogu MGS3 da uzmem kao bench za ostale igre, da li ce mi i one raditi ako mogu da igram MGS3 ?

5. DieH@rd

30,372
    3,042
    113
    MGS3 je jedna od zahtevnijih. Isprobaj par drugih igara pa javi. Pored megaherca dosta uticu i CPU instrukcije [SSE4 kod intela].

6. nebojsa986

nebojsa986 ...

1,944
    339
    83
    Ne znam zasto ali mi mgs3 izgleda dosta losije od mgs2 (pc verzija), da li je do rezolucije ili do toga sto je cela sema boja zelenkasta pa se sve nekako stapa, ne znam tacno ali ne mogu u emulatoru da nabodem nijedno podesavanje koje pravi ikakvu razliku.

7. DieH@rd

30,372
    3,042
    113
    Ako oces vecu ostrinu, povecaj internu rezoluciju emulacije na 2x / 3x / 4x pa vidi sta ti najvishe odgovara.

8. nebojsa986

nebojsa986 ...

1,944
    339
    83
    Gde se to podesava, ja sam nasao samo podesavanje velicine prozora pod stavkom GS Window.

9. DieH@rd

30,372
    3,042
    113
    Config > Video > Plugin Settings

10. disturbed

disturbed Well-Known Member

2,015
    676
    113
    Kakvo je stanje sa novom verzijom PCSX2 sa podrskom za multithreading? Imam Core2Quad Q6600 pa bih pokusao obrnuti par naslova ali ne znam ima li nekog veceg improvementa. Ako je neko pokusao neka javi da se ne cimam dzaba. :)

11. DieH@rd

30,372
    3,042
    113
    Zavisi od igre do igre. Nekima odgovara podrska za 4core, nekima ne. Uglavnom, primeti se poboljsanje.

12. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

3,093
    252
    83
    zna neko optimalna podešavanja za MGS 3 da ne spada fps ispod 40, E3200@3.6GHz, 67701GB DDR5,GB DDR2

13. DieH@rd

30,372
    3,042
    113
    Za pocetak, koristi PAL verziju jer ona trazi 50hz za 100% emulaciju. Also, pocetne zone su zahtevnije od kasnijih.

14. milutinndv

milutinndv Member

143
    7
    18
    Moja mashina je x4 260 na 3,25 ati 6950 2gb i 4gb ram 800mhz. Do sada nisam pokusavao da igram ista preko pcsx2. Je si ovo dovoljno za igranje ? Znam da je emulacija prezahtevna stvar,pa pitam :)

15. Roronoa Zoro

3,093
    252
    83
    sasvim dovoljno, jer kada meni recimo GoW radi 60fps-a, opis mašine par postova iznad. ali MGS3 nikako da proradi kako valja (izgleda da traži posebnu reviziju emulatora), neka neko našiše na kojij je igrao, a da je radila bar 75% vremena u 60fps

16. milutinndv

milutinndv Member

143
    7
    18
    Mene zanimaju survival horror i one plkatforme-arcade koje ima samo na PS2,a koje su vrh . Metal Gear Solid nisam nikada probao u zivotu a i ne planiram.Kao i Assassins Creed i F.E.A.R. igre . Zanimaju me takve igre, kao sto su bili Crash,Spyro,Hugo. :) Gde skupljam zlatnike ili dijamante i tako to.Old school kao nekad,kada smo klinci bili . :)

17. CTOJAH

4,197
    747
    113
    Mene zanimaju survival horror i one plkatforme-arcade koje ima samo na PS2,a koje su vrh . Metal Gear Solid nisam nikada probao u zivotu a i ne planiram.Kao i Assassins Creed i F.E.A.R. igre . Zanimaju me takve igre, kao sto su bili Crash,Spyro,Hugo. :) Gde skupljam zlatnike ili dijamante i tako to.Old school kao nekad,kada smo klinci bili . :)

Sa tom konfiguracijom koju si naveo tesko da ces igrati platforme/arkade - tebi je potreban bar dvaput slabiji kompjuter !
    Malo se zezamo jeli ? Praznici su, nek bude veselo :bouncing:

18. milutinndv

milutinndv Member

143
    7
    18
    Good. Kada sam probao pcsx2 dok je jos bio u zacetku pre 6-7 godina, na ATi9600 125mb i Anthlon 2000+ i 768ram nije radio 2 frejma u sekundi.Reko sada je to dovoljno.

Pa to nek bude veselo. Danas je Katolicki Bozis, pa tako, Srecan Bozis ako slavis. :) Ako ne slavis ako srecni novogodisnji i bozicni praznici :)

19. Elvir79

Elvir79 The fun starts here

2,551
    386
    83

Ne bi bilo lose da posetis http://www.gamespot.com gde mozes da kroz opise isfiltriras one zanrove i igre koje te zanimaju,procitas i da ih nakon toga poskidas. Nemoj puno da se vodis ocenama koje su opisivaci dali jer moze igra imati i ocenu 65 ili 70 a da ti se u praksi itekako dopadne.

20. milutinndv

milutinndv Member

143
    7
    18
    Gledao sam ranije kada sam tražio survival horror za psp, ali nisam se nešto posebno snašao. To sam ocene znam.Driv3r imao 61/100,Postal2 je imao ocenu 52/100, Stalin Subway 50/100, You are Empty 54/100 za pc pa su mi se ipak dopali. Ova druga dva jer se dešavaju baš u Sovjetskom Savezu, a nisu one igre na steroidima kao na primer Singularity za Pc.

21. Cipak

Cipak RPG Fan

1,628
    347
    83
    Nisam koristio ovaj emulator ranije posto imam PS2. Veceras sam poceo da igram jednu prastaru igru Jade Cocoon 2 i moj vremesni soni poce povremeno da zamrzava sliku. Posto me mrzi da svakih pola sata resetujem konzolu. Resio sam da instalitam PCSX2 0.9.7 (r3878). Igra sadi kao podmazana kontrole na jojpedu savrsene samo me muci blago pomeranje slike gore-dole. Ako je neko zna kako da otklonim to bio bih mu zahvalan da to znanje podeli samnom.
    Neznam da li je bitno ali koristim Windows 7 Ultimate.

22. nojvil27

nojvil27 Member

106
    2
    18
    samo me muci blago pomeranje slike gore-dole

Samo pritisni F5 na tastaturi, a takodje skini i novi PCSX2

23. Cipak

Cipak RPG Fan

1,628
    347
    83
    F5 je zavrsio posao hvala puno.
    Posto mi igra radi savrseno na ovoj verziji emulatora necu se zezati sa novom verzijom dok mi ne zatreba za neku drugu igru.

24. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    492
    83
    MIND JEDNAKO POPUŠEN :O

25. CTOJAH

4,197
    747
    113
    ^
    Buljim u sliku vec neko vreme... ...ne mogu da povezem ovo sa emulatorom za PS2... ...sorry, probably it's me :puzzled:

26. rale

rale the first to witness

1,989
    173
    63
    @waltz o.0

O.0!!

JA SAM PRENERAZEN OVOM INFORMACIJOM

27. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

20,795
    2,737
    113
    Ja sam actually znao za ovo, od launcha PS2 je poznato kao easter egg forica... primetio sam da kad ne ubacim memorisku karticu da je manje tih towera ili ih uopste nema, ne secam se

28. grunt

grunt Celeb Freak

16,631
    2,989
    113
    Interesantno, nikad nisam obratio paznju na to.

29. rale

rale the first to witness

1,989
    173
    63
    ja sam se naravno uvek mucio sa poluraspalim konzolama, sto sa licnim, sto u igraonicama - znao sam po toj zelenoj kometi i njenoj putanji da li ce se igra ucitati ili ne, kasnije i po zvuku, ali kule mi nisu zaokupile paznju za sve godine druzenja sa ps2.

30. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    214
    63
    Slazem se, nikad ne bih obratio paznju na ovo :)

31. Blue

Blue ....................

11,780
    724
    113
    Nikad obratio pažnju, ali super fora.

32. Shodan

Shodan timebomb tickin away

673
    5
    18
    Konačno je izašao PCSX2 1.0 :)

There have been tons of changes since the last release, including improvements to Jake Stine's wxWidgets GUI overhaul, cottonvibe's new multithreaded VU core and improvements on the primary plugins.

This release is a big milestone that marks the way to new features and improvements!

Here is an excerpt of the latest changes:

Windows

Core:

Video timing adjustments
    microVU fixes for Metal Gear Solid 2 and others
    General speedups
    microVU speedup
    New GIF unit that mimics the real one better
    microVU elementary function bug fixed (affecting Valkyrie Profile 2, Radiata Stories and Star Ocean 3)
    Implemented Multi-Threaded VU! A new speed hack with almost 100% compatibility with games, using a third core to run the VU1 unit separately
    CDVD fixes (Time Crisis boots now)
    Added support for progressive scan timings
    Path 3 arbitration and timing refinements
    Added Finnish, Malaysian, Korean, French, Indonesian, Italian, Japanese and Polish translations

SPU2-X:

Configurable output volume
    Fixes to reverb
    Various sound looping fixes
    Improved time stretcher
    Reverse phase audio quality improved

GSdx:

Fixed RGB mode movie recording
    Texture cache change that fixes some black screening games
    Implemented NVidia FXAA 3.10, page up key activates it
    Better multithreading
    Arc the Lad bad fog fix
    Fixed shadows in software renderer
    Implementation of GSdx "Shadeboost" project (saturation, brightness, contrast settings)
    User configurable hacks in the GUI
    Fixed flickering in many FMVs
    Implementation of GSdx "Cutie" project (various extra CRC hacks)

Lilypad:

Pad state getting stuck with savestates bug fixed

USBqemu:

Revamped it a bit

Linux:

OnePad changes:

New dialog configuration panel
    Improved support of various pad (sixaxis)/mouse/wiimote
    Added support for more controllers
    Added support for pressure-sensitive buttons

GSdx:

GSdx ported for Linux! Based on OpenGL 3.3 with some 4.x hardware independent extensions. Requires OpenGL 4.2 drivers and is still in experimental stages. Don't expect the hardware renderer to run properly, but the Software renderer should be fine.

Added support for configuration and keyboard shortcuts from PCSX2

ZZogl:

Added support for configuration and keyboard shortcuts from PCSX2
    Added a GLSL backend to replace CG. Like GSdx, it requires OpenGL 4.2 drivers. Only available with PCSX2 self-compilation.

PCSX2 GUI:

Added thread timing information to see the CPU usage in the status bar
    Fix multiple frame/box letters sizing.

In addition to these changes we found a fixed several bugs that could lead to crashes in various situations.

The PCSX2 executable has been built and tested with PGO optimizations enabled so it will be an extra 10% faster over regular SVN builds.

33. M_or_Bid

M_or_Bid serial thrilla

391
    3
    18
    Ovih dana sve cekam eboot fix za MGS HD da odigram MGS 3, pa kada sam video da verovatno nece biti nista od toga probao sam ovaj emulator. Sa PCSX2 1.0. MGS 3 radi u konstantnih 60fps-a sa 1280*1024 rezolucijom na i5 procesoru. Ja zadovoljan :)

34. howler

howler Well-Known Member

2,580
    657
    113
    Nadam se da su najzad sredili boje i senke u MGS3. Gsdx plugin radio sasvim solidno ali grafika je bila mnogu ruzna.

35. M_or_Bid

M_or_Bid serial thrilla

391
    3
    18
    Senke u dzungli su kao neke braon fleke, ali prezivecu :)

36. Omega

Omega N64 je đubre

15,274
    2,206
    113
    Ima li negdje lista performansi kako se emulator ponasa sa razlicitim procesorima?

37. cakster

cakster Emulation Freak

574
    5
    18
    Ja samo mogu reci da 1.0.0 radi dosta brze na mom E8400@3.6Ghz. Sada mi npr u GoW sa 40 fps skace na 55~60fps, a inace VU1 sada moze posebno da se thread-uje pa ko ima 3 ili vise jezgara dobija jos vece ubrzanje.

I jos nesto. Emulator sada prepoznaje igre interno i implementira automatski hackove kako bi ona radila brze i kvalitetnije.

38. Roronoa Zoro

3,093
    252
    83
    dobro meni je GoW na E3200@3.6GHz i na prošlim verzijama radio konstantnih 60fps, ali zato MGS3 ne, dok ovde sada imam 10ak fps-a više

39. pulzarokkit

pulzarokkit The Machine

541
    7
    18
    oho nisam ni video da su izbacili novo, skinuo sam malopre i isirpobao persona4 (jedino to imam na kompu image trenutno)
    radi lepo (video sam par glitcha sa senkama ali je stvarno minorno), ide lepo
    konf amd x2 3.0ghx, 8800gt, 6gb rama

MGS3 mozes da igras bez grafickih glitcheva ako stavis grafiku u software mod ali treba ti zver od masine jer ce sve raditi usporeno

40. gruja

gruja I am God of War

6,327
    865
    113
    Ja nesto nism dobro instalirao, nece da mi da uopste da konfigurisem emulator!Probao sam lepo sve i nece kada treba da kliknem next izbaci mi you need to update some directx libralies?A imam direkt x 10

41. Omega

Omega N64 je đubre

15,274
    2,206
    113
    Moras update-ovati i DX9.

42. Solesoslav

Solesoslav Member

540
    13
    18
    oho nisam ni video da su izbacili novo, skinuo sam malopre i isirpobao persona4 (jedino to imam na kompu image trenutno)
    radi lepo (video sam par glitcha sa senkama ali je stvarno minorno), ide lepo
    konf amd x2 3.0ghx, 8800gt, 6gb rama

MGS3 mozes da igras bez grafickih glitcheva ako stavis grafiku u software mod ali treba ti zver od masine jer ce sve raditi usporeno

Taj software mod bi mogao jedino na nekom Ivy Bridge i7 blizu 5GHz posto na mom Xeonu iz Core 2 Quad generacije na 4GHz radi uzasno. Nisam probao konkretno MGS3, ali znam da sam bas kad sam video multicore support probao sa software modom i bez njega da igram igre za PS2 koje sam imao izrezane za Sony da vidim koliko je napredovao emu.

43. CTOJAH

4,197
    747
    113
    @Solesoslav
    Posto pominjes rezane igre, ponovicu ovde sto sam rekao jos u prvom postu :
    - " Postoje dva nacina da se "ucita" igra u emulator :
    1. Ubaci se "iso" u lazni(virtuelni) drajv koji je prethodno namesten u emulatoru(plug-inu) kao toboze PS2 drajv.
    2. Ucita se direktno "iso" u emulator (prethodno se odabere adekvatni plug-in za iso)
    Koristite drugi nacin! - znatno ubrzava "ucitavanje" a samim tim i igru. "

Pa isprobaj pod 2 !

44. Solesoslav

Solesoslav Member

540
    13
    18
    Mislim da nisi razumeo. Ja sam u to vreme vec kupio PS2 i skinuo sam novu verziju emulatora da probam kako im radi multicore support i samo sam ubacio diskove koje igram na PS2 i namestio da emulator cita igre sa dvd drive-a.

45. CTOJAH

4,197
    747
    113
    Mislim da nisi razumeo. Ja sam u to vreme vec kupio PS2 i skinuo sam novu verziju emulatora da probam kako im radi multicore support i samo sam ubacio diskove koje igram na PS2 i namestio da emulator cita igre sa dvd drive-a.

Pa to ti i kazem covece (cuj nisam razumeo) : Brza je igra preko ISO-a nego preko pravog diska ;)

46. sCARfiNGer

sCARfiNGer Немој Тата Роговима

1,626
    307
    83
    Namestio sam PCSX2 1.0.0 da sve igre tera u 60 fps. Koga interesuju detalji neka baci u2u.

47. Roronoa Zoro

3,093
    252
    83
    PCSX2 1.0.0 daje veliki boost u odnosu na poslednju verziju, čak do 20fps-a. no probaj native x4 i custom rezoluciju

48. Visant

Visant Captain Caveman

2,477
    37
    48
    Namestio sam PCSX2 1.0.0 da sve igre tera u 60 fps. Koga interesuju detalji neka baci u2u.

Mislim da bi bilo korisnije da podelis sa svima :D

49. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    214
    63
    ^Slazem se :)

50. Blue

Blue ....................

11,780
    724
    113