1. powered by Surfing Waves

[PS2 emulacija] PCSX2

Discussion in 'Sony PlayStation 2' started by CTOJAH, Aug 3, 2011.

1. pulzarokkit

pulzarokkit The Machine

541
    7
    18
    ne bi da vredjam nikoga ali to je klasicno pros****nje
    jeste da ti zavisi dosta od podesavanja ali ako nemas dobar hardver neces uspeti da izvuces tako nesto

2. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    401
    83
    Namestio sam PCSX2 1.0.0 da sve igre tera u 60 fps.

SVE igre za PS2 si probao? Ili samo sve evropske?

3. CTOJAH

CTOJAH волим да ми лижу шупак

4,197
    747
    113
    Namestio sam PCSX2 1.0.0 da sve igre tera u 60 fps. Koga interesuju detalji neka baci u2u.

Kao prvo : postoje igre koje su tako uradjene da rade u 50 FPS i to im je normalni frejmrejt i takodje sasvim dovoljan.
    Kao drugo : Cemu mistifikacija ? Pobogu covece, postujes u trid "[PS2 emulacija] PCSX2" pa napisi direkno sta si to namestio.
    Hvala.

4. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,700
    757
    113
    Namestio sam PCSX2 1.0.0 da sve igre tera u 60 fps. Koga interesuju detalji neka baci u2u.

Nemo' da pričaš :cool:

a pc konfiguracija™?

5. sCARfiNGer

sCARfiNGer Немој Тата Роговима

1,629
    309
    83
    Izazvao sam veliku frku bez potrebe. Ne mešajte mistifikaciju i lenjost :). Kad kažem sve igre, mislim na sve koje imam, što nije mnogo, ali ima raznih. Mašina je Pentium Dual Core na po 2.50 Ghz, 4gb RAM-a, ATI Radeon HD 4600 od 1 gb. A podešavanja grafike idu na slici. Speedhacks su podešeni na balanced, gamefixes su isključeni.

Attached Files:

6. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

3,127
    266
    83
    probaj GoW I i II i MGS3 pa javi utiske

7. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    214
    63
    Ova dva dana sam se malo igrao sa emulatorom i sve igre koje sam probao (Kingdom Hearts, Final Fantasy X...) za sada mi rade perfektno u 60fps. Za podesavanje samog emulatora, koristio sam ovaj tutorial, pa shodno mojoj konfiguraciji namjestio emulator da radi najbolje sto moze. Inace sam program je dosta konfuzan i ne bas lak za podesavanje pluginova, dosta puta bez tuta ne bih imao pojam sto da podesavam.

8. CTOJAH

4,197
    747
    113
    ...ali kad pokrenes neku PS2 exklusivu na svom PC-ju, zaboravis na sve i uzivas.
    Ja kad sam prvi put odigrao Shadow of Colosus/Tekken/Soul Calibur... ...doziveo sam elektro-katarzu :bouncing:

9. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,225
    453
    83
    Meni SoC odvratno radi na emulatoru(verovatno zato sto hocu da igram u Full hd xD), sve ostalo radi savrseno. Trenutno prelazim FFX, dosao negde do polovine.

10. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    214
    63
    Ja poceo FFX, bas mi se igra, al se mislim da l da cekam ovo HD reizdanje no bojim se ako to budem cekao, ostarat cu :D
    Jeste da jos uvijek imam PS2, dao sam ga rodjaku da malo igra (ne vrace mi ga 2 godine :lol: ), al sad sa ovim emulatorom cini mi se da igre izgledaju jos bolje.

11. vrobec

vrobec Active Member

330
    29
    28
    Dosta toga fino radi, ali nikako da namestim za klinca The Mark of Kri i Maximo vs Army of Zin.
    Kod prvog je kao neki nevidljivi zid, dok je kod drugog neka senka oko karaktera koja dosta smeta.
    Ima li resenja?

Inace koristimo setovanja DX11 hardware, pretezno u 1920x1080 (AMD 955 X4 @ 3.7GHz i GTX 660)

12. CTOJAH

4,197
    747
    113
  13. vrobec

vrobec Active Member

330
    29
    28
  14. zloba123

zloba123 New Member

2
    0
    0
    Veliki pozdrav svima na forumu

Kupujem prekosutra racunar, treba mi hitna informacija od vas.
    Da li cu moci pokretati na sledeckoj masini ps2 emulaciju? i koliko igrica otprilike?
    Racunar je:
    Procesor: Intel i5 3570K Ivy Bridge
    Maticna ploca: MSI B75MA-E33
    Ram: Kingston HyperX 1x8gb 1600mhz
    Graficka: MSI Radeon 7850 OC 1GB ddr5

Molim vasna odgovoru, zbog ps2 emulacije i uzimam racunar, a trebam da se odlucim za 2 dana.

Hvala puno.

15. gruja

gruja I am God of War

6,339
    871
    113
    Moces pokretati nintendo wii ,gamecube, playstation1 i 2, dreamcast i sve ostale retro konzole sto mislim da je savim dovoljno, koliko igara cem moci pokretati pa to zavisi od tvog mesta na hard disku, koliko ga budes natrpo igrama toliko koliko ti stane moces igrati, imas neka ogranicenja par naslova neradi neki nerade kako bi trebalo ali uglavnom je vecina igriva na emulatorima :) Pozdrav od gruje i dobrodosao na forum

16. Roronoa Zoro

3,127
    266
    83
    mašina kao stvorena z aemulacije, naravno sve će raditi 100% brzine (one igrive naravno)

17. zloba123

zloba123 New Member

2
    0
    0
    E supeeeer :)
    to mi je drago cuti, hvala na brzim odgovorima ;-)

Mene uglavnom interesuju igrice tipa:
    Resident Evil, Silent Hill i tako te horror avanture... jel mislite da ce ici glatko? Igrive su koliko sam cuo na Dolphin-u i Pcsx2-u.

Sto se tice te konfiguracije sta mislite za ove PC igre novije generacije, moci ce piciti na high detaljima?

Hvala na dobrodoslici, druzimo se od ovog trenutka :p

18. Roronoa Zoro

3,127
    266
    83
    budi bez brige, sve to što si naveo radiće savršeno i PC igre naravno (na high)

19. Blue

Blue ....................

12,042
    844
    113
    Ma leteće ti sve na toj konfiguraciji, bez brige.

20. StefanHK

StefanHK Member

62
    13
    8
    Drugari,danas probao da sredim PSX2 emulator,skinuo sa torrenta,gledao youtube klipove,podesavao,menjao biose,menjao plug-in,i recimo tekken 5 radi od 60fps pa pada na 20fps,25 recimo,znaci koci...Vidim odavno niko nije pisao ali eto mozda ce neko da mi odgovori.Inace imam laptop prosecan,i5 cpu,imam dosta rama 12gb 1600mhz,glavna graficka gt 635m sa 2 gb rama,i intel hd4000,imam obican i ssd disk kingston hyperx.Sto znaci da bi sve to trebalo da radi u full-u,Ali nece...Neka pomoc ideja?Inace imam WIN7 64-bit.

21. cakster

cakster Emulation Freak

574
    5
    18
    Daj mi clock tog tvog i5. Samo da te upozorim, PCSX2 za fino igranje traži dosta više procesorske snage nego memorije ili grafičke. Po svemu sudeći mislim da ti je slab procesor za neko ozbiljnije igranje na pcsx2. Većina igara će ti raditi ali veći deo traži recimo i5-2500k, 3570k ili 4670k na 4 Ghz OC da bi ti sve živo letelo na 100%. Za optimalno igranje bilo koji i5 preko 3 Ghz radi posao (što znači bilo koji i5 namenjen za desktop)

22. StefanHK

StefanHK Member

62
    13
    8
    Hvala druze to sam i pretpostavio,jbg,moj je i5-3317U 1.7GHZ.

23. Blue

Blue ....................

12,042
    844
    113
    2.6 Ghz je frekvencija tvog procesora.

24. StefanHK

StefanHK Member

62
    13
    8
    Da u turbo modu,u sustini konfiguracija je solidna,ali problem je sto meni emulator koci,nije igrivo,tekken 5 recimo radi na 60 fps dok igra ne krene kasnije pada na 40,30,20... i to nije to.Ako je to do jacine laptopa da se ne cimam bezveze,nego da batalim,ako ima mozda nesto sto mogu da uradim,hvala unapred na pomoci!:)

25. nesrulz

nesrulz SERT - Osnivač

383
    4
    18
    Probaću večeras ovaj emulator, Raiden 3 planiram da odigram. :)

26. CTOJAH

4,197
    747
    113
    Raiden 3, a boga mi i Raiden 4 odigraj na PC !
    Najbolje classic-vertikal-shuter ever !!!
    (Raiden 3 direkno, a Raiden 4 preko ArcadePC Loadera)

27. nesrulz

nesrulz SERT - Osnivač

383
    4
    18
    Raiden 3, a boga mi i Raiden 4 odigraj na PC !
    Najbolje classic-vertikal-shuter ever !!!
    (Raiden 3 direkno, a Raiden 4 preko ArcadePC Loadera)

Važi. :)

EDIT:

Raiden 3 super radi na PCSX2 emulatoru. Upravo sam probao. A četvorku ću (ponovo probati preko ArcadePC Loader-a da pokrenem). Probao sam pre nekog vremena, ali me je zezao oko podešavanja...

28. gruja

gruja I am God of War

6,339
    871
    113
    ...ali kad pokrenes neku PS2 exklusivu na svom PC-ju, zaboravis na sve i uzivas.
    Ja kad sam prvi put odigrao Shadow of Colosus/Tekken/Soul Calibur... ...doziveo sam elektro-katarzu :bouncing:

Nije to to kao kada ukljucis konzoluna tv i igras:D

29. Omega

Omega N64 je đubre

15,525
    2,383
    113
    Jel' PCSX2 dobio hyperthreading podrsku?

30. cakster

cakster Emulation Freak

574
    5
    18
    Možda jedino u Software mode ćeš profitirati sa Hyperthreadingom tako što ćeš povećati broj threadova. Ali Software mode je jednostavno UGLY AS HELL...

31. Omega

Omega N64 je đubre

15,525
    2,383
    113
    Znam da do nedavno HT nije imao prakticnu funkciju u emulatoru, pa kontam da se nesto promijenilo u medjuvremenu. Iako nije vezano za PS2, jel' drugacija situacija u Dolphin-u?

32. cakster

cakster Emulation Freak

574
    5
    18
    Ček da proverim. Da vidim koliko jezgara mi ždere Dolphin.[hr]
    Proverio na sajtu. Nema podršku za Hyperthreading. Inače Dolphin koristi 4 jezgra, sada sam proverio na ovaj moj FX6300, dva jezgra mi čuče idle.

33. murdoc

murdoc Member

62
    0
    6
    PCSX2 1.2.1

http://forums.pcsx2.net/Thread-Bug-fix-release-1-2-1-out

34. maremas

maremas New Member

5
    0
    1
    Igram MGS3 i već 2x mi pršnjavaju sejvovi na memorijskoj kartici. Memorijska je u slotu, kad hoću Load Game, vidim save, ali prijavi grešku pa kaže da nema memorijske kartice, posle toga više iz igre ne vidim taj sejv sve dok ponovo ne pokrenem PCSX2, ali opet isto...

35. Maxa

Maxa opsa!

10,845
    3,730
    113
    a što ne snimaš na quick save?

36. maremas

maremas New Member

5
    0
    1
    Auu nisam ni video da ima, a i nije mi palo na pamet :S

Na ePSXe sam tako čuvao dok sam igrao MGS1.

37. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,026
    2,414
    113
    Odlučio sa devojkom da odigram Fatal Frame 3 Torment a naravno jedina opcija za kvalitetan gameplay na HDTV-u je emulacija...

Pa htedoh da pitam da li je neko u toku kako da konfigurišem pcsx2...?

38. CTOJAH

4,197
    747
    113
  39. iggy11

iggy11 I'm just kidding...

1,124
    951
    113
    Danas sam nakon par godina pauze isprobao ovaj emulator, i odusevio se dokle je stigao razvoj...podesio sam ga na DS3 joystick, i peglao malo Timesplitters 1 (fantasticno radi), Gran Turismo 4 (malo je usporen ali igrivo sasvim), Red Dead revolver (dobra je brzina i zvuk ali ima los graficki prikas na ekranu i nije igrivo nazalost za sada), i na kraju sam isprobao i razlog zbog cega sam ovaj emulator i instalirao a to je igra The Gateway Black Monday (koji mi inace baguje na mojoj PS3 konzoli zbog lose PS2 emulacije na njemu) koji se u emulatoru dosta dobro ponasa , i sada cu ga napokon preci opet nakon duuuuuuugo vremena...nakon prvog nastavka red je da i njega 'obrnem' :)

Sad koja mi PS2 igra bude pravila problem na PS3 konzoli, imam dobar nacin da i te 'problematicne' odigram...radujem se buducim verzijama ovog sjajnog emulatora.

40. talicni67

talicni67 Member

429
    8
    18
    Instalirao sam pcsx2 1.4 verziju ali ne mogu da pokrenem ni jednu igru na default podešavanjima. Ništa se ne dešava kada ubacim iso fajl igre u emulator

Imam i3 ivy bridge 3220 na 3.3ghz, 8gb rama i GTX570. Verujem da je konfiguracija pristojna da potera emulator. Šta može biti uzrok tome da se emulator ponaša kao da nema iso fajla?

41. CTOJAH

4,197
    747
    113
    Nakon sto ubacis ISO treba da boot-ujes PS2.

42. ironboy

ironboy Member

68
    23
    8
    Pošto sam bio veliki fan PS1 i PS2 konzola u vreme kada su izašle, htedoh ovih dana da pokrenem neku od igara za PS2. Potražio sam na netu kako da ih pokrenem na laptopu i skinuo sam pcsx2 1.50, Crash Bandicoot i GoW 2 koga obožavam. Imam laptop koji nije ljuta mašina(i5 4300, 8gb ram, intel 4600) pa sam gledao nekoliko tutorijala na YT kako da podesim emulator pošto nemam mnogo znanja kako da to uradim. Probao sam i nisam baš uspeo. Na Crash of the Titans pojavi se crna senka oko svih likova koju ne znam kako da uklonim. GoW 2 ide usporeno. Postoji li generalno podešavanje za emulator gde sve igre mogu pristojno da rade ili je za svaku posebno i mogu li ja uopšte sa tako slabom konfiguracijom da pokrenem ps2 igre na emulatoru?

Last edited: Jan 2, 2019
  43. Mile88

Mile88 Well-Known Member

348
    670
    93
    Pogledaj kako je podesen GSdx video plugin Renderer u emulatoru, probaj tu nesto da menjas. Konfiguracija je ok sto se emulatora tice, meni je ranije sve dobro radilo i na slabijoj konfiguraciji. Mada uvek je bilo da na emulatoru neke igre zezaju, zato poslednjih godina sve igram na PS2 konzoli.

44. Cipak

Cipak RPG Fan

1,662
    360
    83
    Posto uvek imam po 2-3 PS2 konzole i odlican CTR malo sam koristio taj emulator. Zato uzmi moje reci sa rezervom. Ali ja nisam siguran da ce vecina modernh emulatora raditi dobro na integrisanoj grafici. Osim naravno onih za prastare sisteme. Ma koliko vise emulatori zavise od snage procesora i graficka treba da je jaka.

45. ironboy

ironboy Member

68
    23
    8
    Uspeo sam da pokrenem nekoliko igara(Crash, GoW 1 i 2, Sly Cooper 1-3, Ratchet 1). Menjao sam verzije emulatora i podešavanja da bih mogao pokrenuti igre. Strpljenje se isplatilo.

Cipak likes this.
  46. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,265
    1,081
    113
    Pokrenuo ili idu u punoj brzini? Ja imam laptop Intel i5 4370, 8GB RAM-a i Intel 4000, od igara koje sam probao samo mi ICO radio u full brzini.

Ako su Full brzine, u čemu je fora sa podešavanjima?

47. R-Typer

R-Typer C64 Rulez!!!

225
    66
    28
    nemojte zaboraviti da u pcsx2 podesavanjima ukljucite multithread podrsku za cpu sa 4 jezgra. guglajte kako se to radi. ja sam vec zaboravio...

sve igre su mi radile full speed jos na prastarom core2duo e6400@3.2ghz cak i shadow of the colossus u 720x576p. graficka mi je bila radeon 7850-ka.

Last edited: Jan 9, 2019
  48. zdravkelja

zdravkelja Member

9,453
    2,003
    113
    Valjda nije pokretanje PCSX2 neki monumentalan uspeh danas. Dobar procesor i solidna graficka tera sve bez problema, ja sam GoW 1 i 2 presao tako jos pre 10 godina.

49. ironboy

ironboy Member

68
    23
    8
    Ovo sve verovatno može da se uradi na samo jednoj verziji amulatora, ali pošto nemam iskustva, podešavanja sam postavljao gledajući tutorijale na YT sa verzijama emlulatora koji su korišćeni. Nadam se da sam pomogao koliko toliko.

Sly Cooper 1 i 2 emulator 1.4.0
    Crash Bandicoot svi delovi sem Twinsanity emulator 1.5.0-dev-2830
    GoW 1 i 2 emulator 0.9.8
    Onimusha 1 i 2 emulator 1.5.0-dev-1934
    Onimusha 3 i Dawn of Dreams emulator 1.5.0-dev-2867
    Ratchet 1 emulator 1.5.0-dev-2234

jovcov likes this.
  50. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,495
    1,742
    113