1. powered by Surfing Waves

PS4 full info - hardver, os, softver, news

Discussion in 'PlayStation 4' started by DieH@rd, Feb 21, 2013.

1. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

27,890
    2,209
    113
    Edit - Here it is, in all of its 399$ glory :)
    http://sketchfab.com/show/b7LzIm8JrnPw4GBDOMBNGYc39qM

Sony je najavio Playstation 4 [nema nista od Orbisa] sa hardverom koji je odavno bio najavljivan u rumorima. OS je fokusiran da bude brz i lagan za social interactions.

Hardver koji je spomenut na pressconfu:
    - 8 core X86 procesor
    - almost 2TF graficka
    - 8 GB of GDDR5 176 GB/s < !!!!!!!!!!!!!!! FUUUUUUU
    - dedicated blokovi za video encoding/decoding
    - dedicated chip koji ce upravljati background servisima. Cak i dok je konzola ugasena, downloadi igara/patcheva/updateova ce raditi.
    - gamepad sa touchpadom i LED didom, pracenje ce biti vrseno preko novog dual camera Eyetoy-a

OS features:
    - lightning fast OS i boot
    - game suspend [konzola se ugasi, kada je upalite mozete nastaviti sa igrom]
    - kada kupite igru preko PSN-a, moci cete krenuti da je igrate posle veoma malog inicijelnog downloada, a u pozadini ce se skidati ostatak.
    - integracija OS-a sa Facebook-om i Ustream-om
    - PS3 backwards compatibility = gone. Not present!
    - veliki fokus na gaikai [i streaming sa clouda, i pretvaranje PS4 u lokalni server za vitu].
    - planiraju da ponude igre sa svihj PS platformi preko gaikaia
    - sve igre sa PSN-a ce moci instantno da se isprobaju preko gaikaia
    - gameplay se kontantno snima u pozadini, moze se deliti sa prijateljima
    - gameplay moze da konstantno streamuje on the web, prijatelji mogu da spectatuju i cak mogu da preuzmu vas gameplay ako se zaglavite negde!
    - poznati igraci ce moci da shareuju svoj snimak svima
    - integracija OS-a sa mobilnim uredjajima i tabletima

Najavljene 1st party igre:
    Killzone Shadow Fall - desava se na vekti, invazija helgasta. Insane grafika.
    Infamous: Second Son
    Drive Club - veoma realisticni team based racer od Evolution Studios-a
    Knack - igra koja podseca na ratchet&clank

Najavljen 3rd party igre/demoi:
    Quantic Dream demo - facial tech koji ce omoguciti realistican prikaz emocija
    Media Molecule je predstavio inovativni demo za 3D modelling i user creation tools za kreaciju novih svetova. Looked very nice.
    Agni's Philosophy demo - running on PS4 hardware
    Watch Dogs - running on PC
    Diablo 3 - i za ps3 i ps4
    Jonathan Blow [creator of Braid] predstavio THE WITNESS, logicku openworld igru koja ce biti timed exclusive.
    Down Below - Capcomov medioeval/fantasy tech demo nove igre koje se razvija sa naslednikom MT Frameworka. Neverovatna grafika.
    Destiny - same day launch on ps3 and ps4, obe platforme ce imati exclusive content [napad na MS :D].

will update

Mark Reign, Epic: "PS4 is big leap. PS3 was great, but this is incredible"

2. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,194
    522
    113
    Iz Epica nova glasina
    PSN self publinshing!

3. DieH@rd

27,890
    2,209
    113
    Self-publishing je bio spomenut par puta u pressconfu, bas me je to bio iznenadilo.

4. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,194
    522
    113
    Niko ne spominje PS3-PS4 crossplay.

5. DieH@rd

27,890
    2,209
    113
    Bice sigurno. Watchogs, Diablo i Destiny ce biti na oba sistema, sigurno ce biti ujednjien multi.[hr]
    http://www.youtube.com/watch?v=g3_QoV6Mgiw
    http://www.youtube.com/watch?v=IuRwp6aCWRw

6. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

18,972
    2,076
    113
    Legendarni thread u najavi, mada trajace krace od onoga za PS3 for sure... jer konzola nas ceka vec krajem ove godine, prakticno za manje od 10 meseci! Ipak full info cemo dobiti tek na E3-u izgleda.

7. DieH@rd

27,890
    2,209
    113
    Gamepad je super, pogotovo sto donji deo kontrolera ima grublju nazubljenu plastiku! Ubacio sam slike u OP.

8. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,404
    140
    63
    Očekivao sam da vidim izgled konzole, ali ok sad će E3 i tamo ćemo videti sigurno. Nego šta mislite o izgledu kontrolera? Meni iskreno deluje dobro.

9. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,194
    522
    113
    @DieHard

Zaboravio si da dodaš mogućnost prepuštanja kontrola u igri nekome preko PSNa. Nije jasno da li će taj neko morati da ima tu igru i ako ne mora, kako će sprečiti game sharing.

I naravno, nešto o novom šefu PS brenda
    http://www.1up.com/features/mark-cerny-game-changer

10. DieH@rd

27,890
    2,209
    113
    Napisao sam to vec [za game sharing via stream]. Inace, raniji rumor od kotakua je spomenuo da ce game streaming ici svim prijateljima, imali oni igru ili ne. Za preuzimanje kontrola, mozda ce morati da ima kupljenu igru.

Inace:
    Combined with the Mono Headset that will be bundled with PS4, gamers will also be able to chat with friends playing online, while hearing sound effects from the controller in hand.

11. fluffy

fluffy Active Member

694
    177
    43
    kontroler je bas sexy

ps4 ce biti DRM tvrdjava:/ tako da ce sigurno sve moci za parice
    svuda ce biti "super dealova" za samo par $$....game sharing np..backward compatibility kapiram da lagano mogu da odrade preko streama (nema veze sto vec imamo kupljenu igru @ ps3..its a great deal!)
    screw DRM ionako nam sony rentira!!! ps3 od 3.60 firmware TOS-a

vidim da ce malo vise da se fokusiraju na multimedia fun servise..no tako mora jelte
    posto se ispostavilo da je vecina leakova bilo legit, bas me znaima sta ce biti od zilion leaked sony patenata koji su zujali po netu proteklih meseci
    dal mogu da prestanu sa failovima na polju interaktivnih gaming kontrolera (aka ps move)....imo samo im ta finesa fali vec decenijama

12. Ivan

Ivan Active Member

543
    219
    43
    U, novi forumi :).

PSN self publishing mi zvuci mnogo dobro, nekako sam to propustio, mogao bi neko da mi malo preprica...

13. DieH@rd

27,890
    2,209
    113
    8GB of GDDR5 je pravi game changer. To bas nisam ocekivao, jebenih 16 512MB chipova. Not cheap, but VERY awesome.

Igre koje krenu da iskoriscavaju taj ram ce izgeldati ludacki dobro. Durango vise nema nikakvu prednost u odnosu na PS4. Cak stavise, imace manje rama jer ce mu OS biti veci. Ja ne vidim zasto bi PS4 OS bio veci od 1gb [a i bilo bi steta protraciti puno gddt5 rama na OS].

14. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,194
    522
    113
    Ma za os će ostave giga DDR3 negde u zapećku. Mogu se isprse za tih dva dolara po konzoli :D

15. DieH@rd

27,890
    2,209
    113
    Obe konzole ce imati 8GB brzog rama... PC igraci bi najebali da DDR3 nije dirt cheap. :D

Ali cemo zato platiti krvlju za graficke koje imaju vise vram-a.

16. TheNick

18,972
    2,076
    113
    Gamepad deluje FINE.

17. DieH@rd

27,890
    2,209
    113
    Gamepad deluje FINE.

Nema vise start/select dugmadi. Umesto njih su stavili "Options". PS Home dugme je i dalje tu.

Inace, interesting fact. Na vrhu gamepada je USB port, ali na dnu je 3.55mm audio jack kao i neki proprietaryu slot. Tu ce verovatno kaciti accessories-e [mini keyboard ili mozda VR glassess, ko zna].

18. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,386
    828
    113
    Zasta sluzi onaj pravougaonik na sredini gamepad-a (iznad pecurki)? Jel to nesto kao touchpad na laptopovima?

19. TheNick

18,972
    2,076
    113
    ^ da, to je touchpad

Options je odlicna ideja za dugme... vrlo prakticno. Jer da bi za vreme igre usao u opcije uvek je bilo start to pause, select options, push button... ovako opcije odma iskacu sto je do jaja. Share dugme takodje deluje kao super ideja, samo da sve to radi tako seamless kao sto je delovalo na konferenciji i nece biti problema. Select je nebitno dugme jos od PS2 vuklo se tradicije radi... ali start ce nedostajati zbog pause, mada mislim da ce tu ulogu sada imati PS button koji ce pauzirati igru i izbacivati u OS za multitask, tako da je na kraju krajeva SVE OK sa novim kontrolerom ipak.

20. DieH@rd

27,890
    2,209
    113
  21. TheNick

18,972
    2,076
    113
    PS4 will actually play those bullshots in real time :D

22. fluffy

fluffy Active Member

694
    177
    43
    jebote..sto vise gledam ovaj gamepad sve mi lepsi...OCU!

ps4 dobro dosla u nase zivote

23. DieH@rd

27,890
    2,209
    113
    "A new application from SCE called 'PlayStation App' will enable iPhone, iPad, and Android- based smartphones and tablets to become second screens. Once installed on these devices, users can, for example, see maps on their second screens when playing an adventure game, purchase PS4 games while away from home and download it directly to the console at home, or remotely watch other gamers playing on their devices."

Ovo zadnje mi se najvise svidja.

24. TheNick

18,972
    2,076
    113
    Osim toga zadnjeg sve navedeno vec ima Xbox Live app za iOS (valjda postoji i za Android dunno) ali radi posao jos od proslog leta. Tako da je Sony lepo pokupio sve to od MS-a, nice.

25. Visant

Visant Captain Caveman

2,426
    12
    38
    Sony explains why the PS4 was a no-show at its own debut

http://www.polygon.com/2013/2/21/4011972/sony-explains-why-the-ps4-was-a-no-show-at-its-own-debut

I ran into Shuhei Yoshida, president of Worldwide Studios at Sony Computer Entertainment, after the show and asked him why the console wasn't shown during the presentation or after.

"We need something to show off later," he said, half kidding.

Will it be shown at E3, I asked.....

Novi gamepad mi izgleda predobro sa novim oblikom, jedino sto me upucava sto nisu stavili ni okvirnu cenu uredjaja ali kapiram cekaju x720 da to uradi prvi

26. DieH@rd

27,890
    2,209
    113
  27. Haseo

Haseo Hands off the panda!

2,276
    204
    63
    Ja vec stekam pare da gulim killzone4 na launchu :)

28. Kraken

Kraken Disco Bean

9,707
    1,832
    113
    PS4 Eye is compatible with DualShock 4 and PlayStation Move motion controller.
    Dakle ps3 move ce moci normalno da se koristi, a sto opet daje nadu da ce i ds3 moci da se koristi kao drugi dzojped, ne kupuje mi se dodatak odmah.
    Btw ne vidim cemu hate za move, meni je extra njegovo koriscenje sa puskom u kz3. Podsca me na luna parkove i veoma je precizan.

29. Omega

Omega N64 je đubre

14,129
    1,816
    113
    Najveci nedostatak Move-a je sto nije uveden zajedno sa PS3, vec naknadno zbog popularnosti WiiMote-a.

30. zdravkelja

zdravkelja Member

8,097
    1,187
    113
    Svidja mi se sve sto sam do sada video. Cak ni po pitanju multimedije nece biti iza Xboxa. 8 madafaking gigabajta gddr5. Bas me zanima odgovor Microsofta.
    Samo da ne zaseru sa cenom i ovo ce biti uspesna konzola :)

31. Kraken

Kraken Disco Bean

9,707
    1,832
    113
    Samo jedan hdmi izlaz, da je Kaz i dalje glavni bilo bi makar cetiri :D

32. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,689
    1,176
    113
    a šta ćemo sa potencijalnim ylodovima? prc! inače, gamepad mi se mnogo svidja

33. DieH@rd

27,890
    2,209
    113
    Aaaaaaaand done http://www.photontide.org/upoznajte-playstation-4/

34. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

10,371
    1,680
    113
    Day One, sa 2 gamepada. Samo da bude ovde kod nas. Pa ko hoće na test a da ima dobar 3D HDTV neka zove :D

35. Kraken

Kraken Disco Bean

9,707
    1,832
    113
    a šta ćemo sa potencijalnim ylodovima? prc! inače, gamepad mi se mnogo svidja

2 godine plus tri produzene garancije = don't care until ps5 :D

36. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,689
    1,176
    113
    ti si u civilizaciji miran, ova ovde džungla je problem :)

37. DieH@rd

27,890
    2,209
    113
    PS4 OFFLINE PLAY = CONFIRMED
    http://www.eurogamer.net/articles/2013-02-21-playstation-4-does-not-require-an-internet-connection

Jos da potvrde Region Free games i "pobedili su". :)

38. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,194
    522
    113
    "Oh yes, yes, you can go offline totally. Social is big for us, but we understand there are some people who are anti-social! So if you don't want to connect to anyone else, you can do that."

Kako proseravanje!

39. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,689
    1,176
    113
    mogu da se proseravaju koliko hoće, offline je offline :D

40. Blue

Blue ....................

11,054
    504
    113
    Tako je danas, čim nećeš da te posmatraju odmah si anti-social.

41. zdravkelja

zdravkelja Member

8,097
    1,187
    113
  42. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,689
    1,176
    113
    sada kad se setim kakav je boom bio resistance kec kad je izašao sa ps3 (a realno smešno izgleda sada), mogu misliti šta će za dve-tri godine da odrade sa igrama :D

43. zdravkelja

zdravkelja Member

8,097
    1,187
    113
    3rd party support :D

http://www.vg247.com/2013/02/21/playstation-4-boasts-over-60-third-party-partners/

Guilty Gear X3 please, FullHD spriteovi please :D

44. gruja

gruja I am God of War

5,967
    742
    113
    Ocu kratosa na ps4!

45. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,194
    522
    113
    FUCK YEA! i HELL NO! u isto vreme

Witcher 3 potvrđen za PS4 ali je takođe potvrđeno da ga neće biti na PS3 i XBOX360! Rekao bih da je i WiiU ispušio onda.

http://www.ign.com/articles/2013/02/21/the-witcher-3-wild-hunt-confirmed-for-playstation-4

P.S.

Sa Eurogamera

Eurogamer: One of the questions my readers really want an answer to is whether you're going to block the use of second-hand or 'used' games, because it's a huge concern for them.

Shuhei Yoshida Do you want us to do that?

Eurogamer: No. I think if you buy something on a disc that you have a kind of moral contract with the person you've bought it from that you retain some of that value and you can pass it on. Do you agree?

Shuhei Yoshida Yes. That's the general expectation by consumers. They purchase physical form, they want to use it everywhere, right? So that's my expectation.

Eurogamer: So if someone buys a PlayStation 4 game, you're not going to stop them reselling it?

Shuhei Yoshida Aaaah. [Asks PR adviser.] So what was our official answer to our internal question? [Consults adviser.] So, used games can play on PS4. How is that?

Da prevedem.
    Tehnički nećemo sprečavati igranje polovnih igara kupljenih na fizičkom mediju od predhodnog vlasnika ali...

46. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,374
    1,258
    113
    Jel ću jedini da bitchujem oko nedostatka ps2 kompatibilnosti? :)

47. Visant

Visant Captain Caveman

2,426
    12
    38
    Ima PS1,PS2 i PS3 kompatibilnost kroz gaikai :) Znam da nije true ali bolje to nego nista

48. cakster

cakster Emulation Freak

574
    5
    18
    Atlus – Developer of the Shin Megami Tensei fracnchise. Believed to be working on Persona 5.

Ako bude PS4 ekskluziva... necu odoleti i kupicu je istog trena.

49. Vampir

Vampir Well-Known Member

1,340
    86
    48
    Ja sam se bas pozitivno iznenadio kako se pokazao Sony. Vidi se da su naucili svoju lekciju sa greskama iz proslosti.
    Znaci nemogu da docekam dan kada cu moci kupiti PS4.

50. Kraken

Kraken Disco Bean

9,707
    1,832
    113
    To je i meni najpozitivnije. Deluje mi kao da su stvarno uzeli u obzir misljenje kupaca. Od snimanja igre, preko uloge gledaoca dok ortak igra, pa sve do tona same konferencije i po prvi put prikazivanja pravih igara bez zamornih tech demoa. Jbga, nema vise Kutaragi ludila vec striktno ponuda konzumentima sta traze :)
    Cak i ime je isforsirano od strane kupaca nakon kuknjave na vitu.

Share This Page