1. powered by Surfing Waves

PS4 full info - hardver, os, softver, news

Discussion in 'PlayStation 4' started by DieH@rd, Feb 21, 2013.

1. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

28,459
    2,410
    113
    Za koji dan stize na PSN [premium]

voja87 likes this.
  2. grunt

grunt Celeb Freak

14,920
    2,133
    113
    Cool izgleda, ali ono community made teme za PSP pre sto godina siju vecinu ovih $$$ tema za ps4, a one free su boze pomozi i malo ih ima, mogli bi da porade na tome u nekom FW-u.

3. gruja

gruja I am God of War

6,255
    835
    113

Ok zasto onda ne kupujete svi br filmove nego ih skidate sa neta i gledate na kompu za hdr 4k filmove da ne govorim kolko gigabajta zauzimaju...

Eto mene recimo multipleyer uopste neinteresuje(mislim na online multi)
    A verujem da nisam jedini u toj kategoriji gejmera.
    Da kupum ps4 samo da bi igrao pes online ne hvala.

Video igre su bezobrazno poskupele i postale prestiz na konzolama,dovoljan primer je xboxonex.
    Zasto odma na launcu onda nema dva modela konzole jedan za hardkor gejmere sa svinjskim performansama i jedan za kazual gejmere?

Sent from my A40C using Tapatalk

4. DieH@rd

28,459
    2,410
    113
    Zato sto su Pro/X APU chipovi napravljeni na manjem proizvodnom procesu koji NIJE POSTOJAO u 2013. godini. Kada bi te APU-ove [ili bilo kakvi slicni "za hardkor gejmere sa svinjskim performansama"] napravili tada u toj godini na 28nm procesu, ti chipovi bi bili 3x veci, konzole bi trosile 500W struje, bile bi ogromne, glasne i kostale bi 800€+. Isto bi bilo sad i za par godina kada dodje vreme za PS5. Bice jedan model.

X/Pro su napravljeni sada, jer se sada mogu napraviti lako.

5. grunt

grunt Celeb Freak

14,920
    2,133
    113
    Grujo o cemu ti, kakav prestiz ??
    Vec su ti milion puta pisali da jedino ako igre kupujes day one placas vise, a i tada oko 35e te izadje nosilac ili oko 25e gost. Ej bre day one ultra popularna igra 25e. Ja ne znam kakav je to prestiz....
    A da ne pominjem za kakvu bagatelu su igre na akcijama ili kada malo ostare pa ljudi prodaju za 5-10e bilo koji naslov.

A o xbox one x, o cemu ti ponovo ? Pa obican xbox one je tu zasto bi X bio u dva modela ?

Bukvalno u ovoj generaciji su i same konzole i igre jeftine.
    Tako da to cekanje piraterije nema nikakvog smisla.

6. howler

howler Well-Known Member

2,296
    469
    83
    Cekanje piraterije je isplatlivo samo kod Nintendo platformama. :p

7. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,171
    1,001
    113
    Realno jer Nintendo i popusti nikako ne idu zajedno :D

8. DieH@rd

28,459
    2,410
    113
    Fortnite Battle Royale je jedna od prvih PS4 igara u kojoj je mouse/keyboard integracija totalno izjednacena sa gamepadom, u smislu, igraci mogu da se kad god hoce prebace sa jedne vrste kontrola na drugu. Mouse vs Gamepad igranje je totalno dozvoljeno, ali vredno spomena, PS4 keyb/mouse igraci mogu da se nakace na PC lobby-je gde ce se naravno boriti samo protiv igraca koji imaju isti tip kontrola.

9. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,525
    1,345
    113
    Ovo je kul ali jedino ako bude 0.99 :D

Sent from my MI MAX using Tapatalk

10. Undenis

Undenis A true patriot...

1,239
    720
    113
    To ima i Paragon jos od alpha verzije igre, al logicno je Epic pravi obe igre.

11. master_yoda

master_yoda EmuGlx website editors

1,649
    257
    83
  12. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,089
    386
    83
    Veceras krece beta za Monster Hunter World. Preload je omogucen jos od sinoc.

13. DieH@rd

28,459
    2,410
    113
    Posle zavrsetka poslednjeg velikog PS4 eventa u godini, evo kako izgleda trenutni spisak PS4 1st/2nd party ekskluziva za sledecu godinu:

Shadow of the Colossus Remake
    God of War
    Detroit: Become Human
    MLB The Show 18
    Dreams
    Spider-Man
    Days Gone

Concrete Genie
    Donut County
    MediEvil Remaster
    & more

VR:
    Bravo Team
    The Inpatient
    Blood & Truth
    The Persistance
    WipeOut Omega Collection VR patch
    Firewall Zero Hour
    & more

Nisam pratio marketing ove igre [a ni prethodne nastavke posto su uglavnom bili portable], ali PSX trejler za MHWorld me je prijatno iznenadio.

eufrat likes this.
  14. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,678
    1,086
    113
    Meni (kao gameru) će sledeća godina biti vrh što se ekskluziva tiče, znači Shadow of the Collossus (koji nisam nikada igrao), onda prvi God of War koji mi se baš dopao po artstyle, settingu i viđenoj gameplay mehanici, pa zatim Detroit ('cause David Cage je car), pa Spiderman (koji takođe jedva čekam, Insomniac ne mere da omane!) i konačno Days Gone koja mi je najiščekivanija igra posle TLoU2 i RDR2! Slatke muke 2018-e godine :)

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

TwiSteR, Timemaster and grunt like this.
  15. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,862
    1,237
    113
    slažem se, 2018. će da bude baš uživanje :)

16. DragonOfTheEarth

3,089
    386
    83
    Meni tesko da ce neka godina skoro da nadmasi 2017. Trebace mi do 2019. da predjem sve kvalitetne igre koje su izasle ove godine.

17. Jörmungandr

Jörmungandr ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD

2,160
    746
    113
    Nista od toga nece izaci sledece godine :)

18. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,678
    1,086
    113
    Kako da ne :)

19. DieH@rd

28,459
    2,410
    113
    Days Gone mi ostaje diskutabilan, ostalo ce izaci.

20. master_yoda

1,649
    257
    83
    Ovo.

Na osnovu onoga što je poznato do sada, za moj ukus, naredna godina neće moći da se poredi sa ovom. Što nije ni čudno, s obzirom da je ova jedna od najboljih.

21. DieH@rd

28,459
    2,410
    113
    U ovoj godini se poklopilo da je izaslo bas dosta odlicnih 3rd party naslova iz Japana [Nioh, Nier, Yakuza, Persona...]. Sledece godine vec ne ocekujem ovoliku navalu, al sony 1st party je tu for the rescue.

22. DragonOfTheEarth

3,089
    386
    83
    Odradio sam sve sto moze da se odradi u Monster Hunter beti. Jedva cekam da izadje igra, bas je ludacki zabavna. Day 1 kupovina, a verovatno ce i double dip da padne kad bude stiglo na PC. Ako neko planira da uzme igru, kompletiranjem misija u beta verziji se dobija loot za retail verziju.

23. grunt

grunt Celeb Freak

14,920
    2,133
    113
    Kontam da je cool, ali def se ceka PC verzija.

24. DragonOfTheEarth

3,089
    386
    83
    Pazi, grafika je jedini problem na PS4 verziji, na PC-u ce igra brutalno da izgleda. Bas se primete padovi u rezoluciji, ali zato je framerate prilicno dobar, igrao sam solo i u timu od 4 i nikakvih problema nije bilo ni tokom najzajebanijih tuca. Postoje 3 moda: resolution, framerate i graphics. Izmedju prva dva nisam primetio neku preteranu razliku, treci nisam probao jos uvek.

25. grunt

grunt Celeb Freak

14,920
    2,133
    113
    Grafika plus nedostatak tastature za chat, a i UI ako se potrude moze biti bolji u PC verziji zbog misa.

Svakako trenutno igram previse online igara, bez frke cu docekati pc verziju xD

26. DieH@rd

28,459
    2,410
    113
    Igra navodno podrzava tastuturu za text chat.

27. Maxa

Maxa opsa!

9,193
    2,607
    113
    drugari, potreban mi je info, kolega hoće klincu da uzme ps4, pa bih da mu pomognem da nađe najpovoljniju varijantu.
    da li cimati ištvana? (ako je potvrdan odgovor, kojim putem ga najbolje kontaktirati? može odgovor i na pm)

ili ima još valjanih alternativa? thank yous <3

28. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,862
    1,237
    113
    koliko ja znam, svi pribegavaju ištvanu, sem ako se ne kupuje polovni ps4. a kada treba da kontaktiram ištvana, uvek zovem telefonom :)

29. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,678
    1,086
    113
    Ja mu pišem na Viber i uvek mi odgovori, pre ili kasnije.

30. Maxa

Maxa opsa!

9,193
    2,607
    113
    Ako možete da mi pošaljete njegov broj na pm... Hvala :*

Sent from my D6503 using Tapatalk

31. Emp

Emp New Member

22
    0
    1
    Uzeh juce PS4 pro.
    Imam par pitanja:
    1. Moze par predloga za Couch CO-OP igre? Googlam, ali informacije iz prve ruke su mi najkorisnije.
    Predlog za borbe, trke, i bilo sta zanimljivo co-op.

2.Registrovah se kao US Oregon (tax free), sto procitah iz nekog uputstva.Ali tek sad vidim da mi je sve to uzalud jer i tako ne mogu uvezati PayPal ili karticu (sa Crna Gora regiona).
    Koji je najbolji nacin trgovati igre?Amazon?

3.Pitanje za @master_yoda .Mislim da si ti negdje pricao o RockBand Rivals.Imam je sa full opremom (gitara, bubnjevi, mikrofon) i uglavnom igram sa curom.Vidim dosta pjesama se kupuje.Mogu jedino preko PS stora da se kupe? I kako da najlakse nauciti da igram ovo cudo :) Easy mogu, Medium vec odose prsti, ili ja nesto pogresno radim :)

4.Nesto od must-have opreme za PS4? Tek poceh da citam reddit ps4pro i ps4.Bilo kakvi savjeti dobrodosli :)

32. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,678
    1,086
    113
    2. cdkeys, g2a, kinguin, amazon. Treba ti devizna platna kartica (poželjno i PayPal) i na tim sajtovima kupuješ gift cards tj dopune za PSN wallet. Imaš ih u vrednosti od 10$ 20$ i 50$.

33. ivamark

ivamark Well-Known Member

4,636
    1,060
    113
    @Emp
    Knack 2, Trackmania Turbo, Super Stardust Ultra, Puyo Puyo Tetris, Resogun i Rayman ako vec nisi igrao na nekim starijim platformama ....

Emp and zdravkelja like this.
  34. master_yoda

1,649
    257
    83
    Da, kupuješ dopune za wallet (ja uzimam sa cdkeys) pa nađeš šta hoćeš preko web storea. Kao i sa svim drugim DLCom na PlayStationu, moraš da paziš da bude iz iste regije kao i igra. Ima i besplatnih pesama Harmonix bendova kao što je ovaj pack.

Samo igraj, niko nije dobar kad krene. Što bolja kalibracija je neophodna za igranje na visokom nivou ali pretpostavljam da se sada mučiš da pogodiš pravo dugme u pravom trenutku, tu samo istrajnost pomaže. To kažem kao neko ko je na PS4 na gitari treći na svetu po ukupnom scoreu na on disc pesmama. :) Primer jednog mog simpatičnog Full Comboa:

Emp likes this.
  35. Emp

Emp New Member

22
    0
    1
    Hvala.
    Jos jedno pitanje.
    Koja je najbolja opcija da pokrenem remotely download igara na PS4?

Tipa, sad sam na posao, a hocu da pokrenem download neceg sa ps store-a na moj ps4.

36. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,678
    1,086
    113
    Uloguješ se na svoj PSN nalog na PC-u i pod download list staviš da se skida šta god hoćeš.

37. Emp

Emp New Member

22
    0
    1
    Evo bas udjoh tu i vidim samo spisak igara koje vec imam sa mogucnoscu da ih downloadujem na ps4.
    A siguran sam da ih sve vec imam snimljene.

Kako nesto novo dodati na toj listi

38. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,678
    1,086
    113
    Šta kako, pa kupiš valjda prvo igru kako bi ona dospela na tu listu :D

39. Emp

Emp New Member

22
    0
    1
    Imam ps plus i ove sto dodju uz to.
    Plus 2 demo igre.
    Al ne vidim opciju da na toj listi dodam novu

40. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,678
    1,086
    113
    Moraš ih prvo "kupiti" kako bi dospele na tu listu.

Emp likes this.
  41. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,171
    1,001
    113
    Ja za away from home koristim oficialni Playstation App na fonu i bas dobro radi. Kupim sta ocu i samo kliknem download i kad sam kuci igra je vec spremna.

Emp and TwiSteR like this.
  42. DragonOfTheEarth

3,089
    386
    83
    U petak, 22., krece Monster Hunter World open beta. Ovog puta i za ljude koji nemaju PS+. Inace je potpuno identicna kao prosla, tako da oni koji su vec probali ne moraju da se cimaju.

DieH@rd likes this.
  43. grunt

grunt Celeb Freak

14,920
    2,133
    113
    Ajd ako se setim da probam, da vidim da li mi lezi igra.
    Mogli su do sada pomenuti PC release, al izgleda je Sony podmazao malo izdavaca :)
    Dauntless ce biti odlicna free alternativa na PC-u i to nikako da izadje.

Ja ovo cekam, 12 januar open beta.

Last edited: Dec 19, 2017
  44. DragonOfTheEarth

3,089
    386
    83
    Dauntless je jako cheap verzija Monster Hunter-a, da nije dzabe niko ne bi ni pogledao igru verovatno. To kazem na osnovu beta verzija obe igre.

45. DieH@rd

28,459
    2,410
    113
    Prvi pogled na PS4 gameplay od Granblue Fantasy Re: Link, nove akcione igre koju pravi Platinum Games [spinoff veoma popularne mobile igre]

46. grunt

grunt Celeb Freak

14,920
    2,133
    113
    Jesus christ kakav su cringe fest ovi japosi bukvalno ne gledljiv video sa zvukom :/ Plus je kvalitet capture-a bas uzasan, igra deluje OK doduse.

47. grunt

grunt Celeb Freak

14,920
    2,133
    113
    Probao MHW betu, odradio prva dva hunt-a, na trecem mi isteklo vreme, a taman je bio u poslednjoj fazi :D
    Svidja mi se igra, ali definitivno se ceka PC. U performance modu niska rezolucija i niska podesavanja za grafiku su ocigledna, a FPS cak ni tu nije savrsen. Jos na to da se doda uzasna cena igre za ps4, fuck no.
    Onaj macor pomagac je pure win lol Odlicno su ga animirali, umro sam od smeha kada je izvadio mali splav na naduvavanje da ide preko reke :D

48. Ivan

Ivan Active Member

585
    246
    43
    Ti si baš počeo da furaš digital foundry pristup gamingu :D.

vetar and Oblakoder like this.
  49. grunt

grunt Celeb Freak

14,920
    2,133
    113
    @Ivan
    Jbg PC te razmazi. Kada je izbor tu uvek je bolje igrati bolju verziju zar ne ? :D Da nisu najavili PC verziju zadovoljio bi se sa PS4, ali ovako :)

50. DragonOfTheEarth

3,089
    386
    83
    Uspeo sam danas da soliram Diablosa sa Gunlance-om, Hammer-om i Light Gun Bow-om. Pokusavao sam i sa Insect Glaive-om ali je ovaj koji se dobija preslab da bi se ubio Diablos za 20 minuta, barem za mene. Video sam da su neki pro igraci uspeli ali i njima je bilo knap sto se vremena tice. Takodje, probao sam i Rathalos-a ali me smara jer precesto menja zone pa je 20 minuta bas malo i treba savrseno odraditi tucu, a mrzi me sad toliko da je vezbam. :lol:

Ali jbt, sto vise igram betu, to mi je teze da se odlucim za oruzja koja cu da koristim, na kraju cu izgleda da rotiram 5-6 razlicitih kad izadje igra.

grunt likes this.

Share This Page