PS4 full info - hardver, os, softver, news

Discussion in 'PlayStation 4' started by DieH@rd, Feb 21, 2013.

1. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,033
    1,105
    113
    Ds3 je najvece djubre ikada. Odavno namerno koristim third party ps3 kontrolere jer su jednostavno bolji. Slazem se da je xbox one pad bolji od ds4 ali neznatno, bas su nijanse.

Sent from my BL5000 using Tapatalk

2. gruja

gruja I am God of War

5,590
    659
    113
    360 kontroler je zakon

Sent from my A40C using Tapatalk

3. zdravkelja

zdravkelja Member

7,876
    1,057
    113
    DS3 oblik je meni i dalje omiljeni, jbg :D Da ima DS4 triggere i zategnutije stickove, zauvek bi ga koristio.

Omega and Ivan like this.
  4. howler

howler Well-Known Member

2,141
    376
    83
    Neznam kako nekome moze DS3 biti bolji od DS4.
    DS4 ima vece drshke, DS3 sa tim dimenzijama i dizajnom od 1994 moze da odgovara tamo nekom 12-godisnjakom
    L2/R2 triggeri na DS4 su ekstra uradjeni. Pruzina ne shkripi kao kod DS3.
    Thumbstick nije ispaknut kao kod DS3... Na Bloodoborne se cedilo takav znoj po dlanima :) nit jednom mi nije smetalo kao klizaju mi se ruke.. Sa druge strane na DS3 thumbstick se zamasti, zbogom kontrole.

Inace da Xbox 360/Xbox One kontroleri, da, nema bolje od toga....mozda N64 :lol:

5. Ivan

Ivan Active Member

475
    155
    43
    DS3 je legendaran dizajn, to mora posebno da se gleda.

Meni se kod njega najviše sviđalo to što može da se drži na različite načine, a da se svi tasteri udobno koriste.

DS4 mi je gori u tom smislu, jer je "ergonomski bolji", ali samim tim mora da se drži vrlo striktno.

6. disturbed

disturbed Well-Known Member

1,886
    559
    113
    Za moje ruke Xbox One je najbolii kontroler do sada :D

7. Omega

Omega N64 je đubre

13,680
    1,585
    113
    Ono što meni najviše smeta na DS4 su analogni stick-ovi, L1/R1, te Share/Options dugmići, i to što se oslanja na L2/R2 kada ga spustiš na sto (doduše nije deal-breaker). Sam oblik mi je ok, ali džabe kada mi stick-ovi sve kvare.

8. voja87

voja87 Well-Known Member

8,648
    1,286
    113
    za mene xbox 360 dzojped...xbone nema dzombu za baterije i ima bolji d pad ali ima imo dosta sitne analogne palice i losije trigere i bumpere
    ds3 je imao jako lose trigere, secam se da sam imao one plasticne navlake plus sam dodavao opruge da bi otpor bio veci

Last edited: Jan 12, 2018 at 8:30 PM
    gruja likes this.
  9. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,033
    1,105
    113
    Yup najveci problem one kontrolera su minijaturne palice

10. gruja

gruja I am God of War

5,590
    659
    113
    U tasteri su premali.

11. Revan

Revan Active Member

230
    123
    43
  12. grunt

grunt Celeb Freak

14,122
    1,800
    113
    Ah ja sam obozavao tu verziju, moj je imao crveni start doduse, morao si u MK-u da stiskas po dva tastera zajedno za neke napade, sve mi bilo cudno kada sam video one 6 button verzije xD

SolidSnake88, Maxa and Revan like this.
  13. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,033
    1,105
    113
    Mnogo je kvalitetniji 3 button. 6 samo kad mora.

Omega and ivamark like this.
  14. zdravkelja

zdravkelja Member

7,876
    1,057
    113
    Pa jbg, meni prosto jeste, mada je to i do navike. I DS4 mi je skroz ok, svakako cu ga uvek izabrati pre bilo kog Xbox gamepada. Cime ne zelim da kazem da su i oni losi, gamepad je gamepad, svaki u sustini funkcionise isto, te varijacije u obliku meni ne smetaju, ostalo je sve slicno. Jedino sto onaj za x360 ne bi pipao za odredjene zanrove, d-pad je katastrofa.

15. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,130
    720
    113
    Pošto su ti sa 6 dugmića uglavnom išli uz falš Segu tj. Famiclone, nekako sam kao klinac zazirao od njih jer sam ih vezivao za to. Ja sam takođe imao 3-button kontrolere i bez problema sve igrao sa njima, plus što su mi izgledali lepše i kvalitetnije još tada.

ivamark and grunt like this.
  16. grunt

grunt Celeb Freak

14,122
    1,800
    113
    Dissidia NT odlicna, dostojan naslednik PSP igara, sudeci po beti full ce imati bas dosta sadrzaja, a borbe su i dalje epic cluster fuck kao i ranije samo sa napucanijom grafikom :)

Open beta je do 22 januara pa overite igru, oko 15gb je download. Ja kontam da cu uzeti igru za koji mesec.

17. gruja

gruja I am God of War

5,590
    659
    113
    I dan danas imam dva orginalna sa 3 butona samo sa crvenim starrtom i rade i dalje odlicno kao i mega drive dva.
    Start u mk je uvek bio blok,trebalo mi je bas puno vremena kada sam sa umk3 sa mega drive presao na ps1 kontroler i mk trilogy da se naviknem na blok dugme na sholder butonu.
    Verovatno jer nisam nikada igrao mk na snesu...

18. Ivan

Ivan Active Member

475
    155
    43
    Za mk je snes kontroler bio zakon, mada ga je malo ljudi ovde tako igralo. Ja sam bio najveći fan mk na snesu.

19. Cyrix

Cyrix wireless

328
    8
    18
    Ja sam "proigrao" na malom Sega kontroleru odnosno six button. To mi je najbolji i najnormalniji raspored. Kasnije sam presao na N64 a i na pc-u sam imao popularnu seriju Genius Max Fire G-07, G-08 i sad imam G-09D. Patim od kada su svi prihvatili four button... Za druge igre tu i tamo ali za MK mi je bas problem. Jednostavno mi je prirodan raspored bio za six button. Danas su i komande izmenjane u MK kao npr aperkat umesto sa udarcem rukom je izveden kao kombinacija sa udarcem nogom i td. Za Dreamcast sam nabavio Mad Catz kontroler sa šest tastera. Za ostale konzole se nisam trudio previse. :puke:

20. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

1,974
    846
    113
    Tacno, prvenstveno jer je imao 4 dugmica umesto 3. Nema zabune: low punch, low kick, high punch, high kick. Nista ti drugo ne treba :D Iskreno ni ne secam se kada sam iznajmljivao segu, kako je funkcionisalo sa 1 dugmicem manje sto se tice ova 4 poteza?

21. grunt

grunt Celeb Freak

14,122
    1,800
    113
    Pokusao sam da vratim topic on track, ali bezuspesno :D

Sto se MK-a tice weak punch je A, strong A+B, B je block, C weak kick, B+C strong kick. Ako se dobro secam. Mada to je bilo pre 2 decenije lol stoga nisam bas 100% siguran ;)

22. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

3,747
    757
    113
    Primer odlično osmisljenih kontrola. Sa druge strane, u sf2 si na start menjao da li će a/b/c biti punches ili kicks.

23. Ivan

Ivan Active Member

475
    155
    43
    Blok na start dugme je najgora ideja ikada za mk :D.

Na snesu elegantno na L ili R, držiš dok radiš bilo šta drugo.

24. grunt

grunt Celeb Freak

14,122
    1,800
    113
    @Ivan
    Start je bio trcanje na MD-u, B je bio block. Barem na tom 3 button.

shin-boyan likes this.
  25. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

27,227
    1,997
    113
  26. master_yoda

master_yoda EmuGlx website editors

1,587
    223
    63
    Mega Man Legacy Collection 1 & 2 na PS4, dobar način da se igraju classic Mega Man igre ili ne? @ivamark

27. Ivan

Ivan Active Member

475
    155
    43
    MK2 nema trčanja, na to sam mislio

gruja likes this.
  28. ivamark

ivamark Well-Known Member

4,196
    806
    113
    Jep, skroz su legit. Mislim da nema blize originalima sto se tice emulacije. Svakako preporuka. MMC2 je mogla da imas jos koju igru I to je jedina ozbiljna zamerka.

29. master_yoda

1,587
    223
    63
    Zvuči dobro. Obe kolekcije su na akciji trenutno, samo nisam siguran da li će mi se dopasti. Igrao sam nekog Mega Mana na (običnom) Game Boyu i neki PSP spin off, pa nemam nostalgije prema glavnom serijalu...

30. ivamark

4,196
    806
    113
    Ako nisi igrao preporucujem redosled 2,3,5, pa ako ti se svide te igre onda cepaj proizvoljno posle.
    Preskoci keca za pocetak mada ti je to onaj sa psp original.

31. master_yoda

1,587
    223
    63
    Valjda najviše smisla ima ići po redu? :D Prvi je čini mi se najteži, pa zato?

gruja likes this.
  32. gruja

gruja I am God of War

5,590
    659
    113
    Najtezi je ali je drugi najbolji(bar meni).

33. ivamark

4,196
    806
    113
    Ma nije kec tezak nego je onako najprimitivniji, pa dosta ljudi proba pa odustane. Mada sada kada ne moras da predjes iz jednog sedenja mozes da krenes I sa kecom. Nemam pojma koliko kosta digitalno ali preporicujem da kec uzmes fizicku kopiju ako si vec pocetnik ima lepa kartica sa spiskom bossova za sve igre sa njihovim slabostma.

34. master_yoda

1,587
    223
    63
    8 funti za obe kolekcije digitalno, samo bez te kartice jbg. :D

35. ivamark

4,196
    806
    113
    za te pare uzimaj nema sta da pricamo. Ja sam placao 19.99$ po komadu. :D

36. master_yoda

1,587
    223
    63
    Kupio i skinuo. :) Sutra krećem da igram i streamovaću verovatno ako nekog zanima.

ivamark likes this.
  37. ivamark

4,196
    806
    113
    okaci, bas me zanima kako sr snalazi neko totalno nov sa MM igrama. :)

38. master_yoda

1,587
    223
    63
    Verovatno prilično loše ali videćemo. :D

39. ivamark

4,196
    806
    113
    jbg to je deo sarma mm igara svakom greskom ucis nesto novo u nivou. Ako budes uporan na kraju bukvalno memorises ceo nivo. :)

40. master_yoda

1,587
    223
    63
    Kul, samo da ne bude previše frustrirajuće ali svakako me zanima. Mislio sam sad da probam ali bolje kad budem odmorniji ako svakako mora da se ponavlja više puta. :)

<_<

41. ivamark

4,196
    806
    113
    Cisto pretrivanje. Presao sam par puta original MM na NESu znaci iz jednog sedenja nije igra uopste teska ako izuzmemo yellow devil-a koji je stvarno tezak, jednom sam ga presao legit cisto da dokazem sebi da mogu od tada uvek koristim glitch. :) Ali mozes da miksujes slobodno igre, prica je iovako nepostojeca.

42. master_yoda

1,587
    223
    63
    Haha morao sam da pogledam šta je to. :D

43. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,033
    1,105
    113
    Potpisujem, ako sam sa desetak godina na zutac padovima uspevao da predjem svaki koji mi je pao pod sake, plakanje znaci da dolazi od checkpoint gamera.

ivamark likes this.
  44. ivamark

4,196
    806
    113
  45. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,195
    827
    113
    Nikada u životu nisam igrao Monster Hunter igre, ali bih ovo tako posedovao, damn! :D[​IMG][​IMG][​IMG]

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

gruja likes this.
  46. gruja

gruja I am God of War

5,590
    659
    113
    Ovaj stil bas pokazuje da je proizvod japanski.
    Sto mi se i svidja.

47. voja87

voja87 Well-Known Member

8,648
    1,286
    113
    konzola izgleda kul, dzojped mi se ne svidja uopste

48. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,033
    1,105