1. powered by Surfing Waves

PS4 full info - hardver, os, softver, news

Discussion in 'PlayStation 4' started by DieH@rd, Feb 21, 2013.

1. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

11,360
    2,035
    113
    Svi u industriji imaju sposobne, jako talentovane ljude, pa ponovo vecina njih izbacuje krs.

Nista bez lidera i vizionara u ovoj industriji. Bez nekoga ko ce da ih navodi i drzi stvari na jednom mestu.

Dobar deo ljudi koji je radio na MGS5 je ostao sa Konamijem. I sta su izbacili?

MGS3 Pachinko
    MGSurvive

Cak je i Kojima pisao o tome kako su ga izdali njegovi ljudi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Last edited: Feb 1, 2019
    Maxa likes this.
  2. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,288
    1,312
    113
    Ne znam baš, pre bih rekao da će lav koji predvodi ovce dati bolji rezultat od ovce koja predvodi lavove.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

3. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,985
    1,261
    113
    Po ovoj vasoj prici bi trebalo kada krenu credits da stoji samo jedno ime. Nije to tako.
    Naravno da je osoba na celu bitna, ali sam siguran da bi sve igre posle MGS3 bile bolje da su i neki drugi ljudi dobili odresene ruke.

4. Wahad

11,360
    2,035
    113
    Igram sada MGS3 na primer na Xboxu, i razmišljam kako je igra totalno ispred svog vremena tada bila. Režija, scene, dijalozi, fore, neprijatelji, atmosfera...

Znači sve je neverovatno ukomponovano. Te stvari stavljaju igru tu gde jeste.

Sada, oduzmi sve to šta sam naveo gore, tu režiju, te scene, te dijaloge, te kojima-san fore inspirisane zapadnom kulturom i japanom, dizajn neprijatelja i njihovo ponašanje i naravno atmosferu. Zadrži samo UŽASNU GAMEPLAY MEHANIKU koja je ono, FUCK ME užas dno dna i šta ti ostaje

3/10 igra....

5. Wahad

11,360
    2,035
    113
    Ne razumeš šta hoću da kažem. Ako imaš nesposobnog project leada, nema veze koliko imaš sa strane dobre programere, uvek će biti problema, užasnih realizacija taskova i sve ostalo. Ma koliko god talentovani ljudi bili.

MGS igre čine MGS onakvim kakvim jeste ne zbog užasnog gameplaya, nego zbog svega ostalog, a to sve ostalo je Kojima jbg... i ljudi koji ga slepo prate i realizuju svaku njegovu viziju.

Jbg ako nije tako, ako kažete da je MGS MGS zbog gameplaya, onda ne znam više šta da kažem....

6. voja87

voja87 Well-Known Member

10,853
    2,133
    113
    nije kojima sve ostalo, mora da bude lidera a isto tako mora da bude vrhunski tim pored njega, lider bez tima nece uraditi nista. oduzmi od mgs-a 3 sav shinkava dizajn, aaa grafiku i animaciju za to vreme 8za koju nije zasluzan kojima), harry gregson williams muziku i sta dobijas

shin-boyan likes this.
  7. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

20,240
    2,546
    113
    Najveca tuga je FOX endzin koji je ostao zarobljen

stale likes this.
  8. shin-boyan

4,985
    1,261
    113
    Programeri su sada manje bitni nego ikada. Kreativni ljudi su mnogo bitniji.
    A koliko je covek sposoban lead, videli smo na primeru MGS5.

9. Blue

Blue ....................

11,619
    672
    113
    Pa valjda project lead nije neko ko ima status boga u okviru firme?

Zar nema iznad sebe ko zna koliko ljudi kojima je isto bitan kvalitet igre? Zar nije neko trebao odmah da reaguje za finansije?

Ovo deluje kao da se igra godinama pravila 100% bezbrižno bez vođenja računa o bilo čemu i onda daj za mesec dana budži šta može da se izbaci igra.

Da su u startu postavljene granice verovatno bi se više para potrošilo na bitnije stvari a ne da se dosta bitnih stvari ostavi za kraj a budži open world filler...

Čudno je sve što je dovelo do toga da MGSV bude najbolji poluproizvod ikada.

10. shin-boyan

4,985
    1,261
    113
    Pa Kojima nije bio daleko od tog statusa.
    Naravno da su krivi i jedni i drugi, mada bi po prici po forumima mogao da zakljucis da je Konami 100% kriv.

11. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,671
    750
    113

To sto opisujes bi trebao da radi producent.
    Da kreativni ljudi rade kreativne stvari, ali da se ne izgube sa idejama.

Ali problem je kad si VIP reziser/team lead koji je iznad producenta, a nerealan.

12. Wahad

11,360
    2,035
    113
    Ok lik napravi/osmisli cetiri pet vanserijskih igara, jednu zasere koja se inace radila u very hostile okruzenju, i ajde, nesposoban je.

Ok

Maxa likes this.
  13. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,671
    750
    113
    Imam osecaj da gledate samo jednu stranu.

Kao da Konami nije hteo veliki hit i da profitira?

Da li znate kakve je mozda imao tantrume i uslove kad su hteli da oteraju jednog od najtalentovanijih ljudi u industriji? (ili bar kako ga dozivljava publika)

14. shin-boyan

4,985
    1,261
    113
    Jednu? Videćemo koliko je sposoban kada izadje nova igra.
    Ja se i dalje nadam da će konačno isporuciti nešto uporedivo sa mgs1/3.

15. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,359
    1,113
    113
    Zaboravljate da je pod vodjstvom Kojime, MGS5 je ispao onakav kakav jeste. Ne dovrsenost je zbog njegovog perfekcionizma koji kosta pare pa je uleteo Konami ali na kraju dana, uz Kojimu ovo je bila najgora singleplayer prica, skoro nepostojna, sve se svodilo na nekim kasetama na kashichicu dato. Skull face totalno ne razradjen lik, Skulls genericki neprijatelji bez ikakvog objashnjenja. Ocu reci, Kojima ima talenta ali nije sam kreator. Ocigledno je da ostatak tima radi veci deo posla kao i sto je glavni pisac mgs 1,2,3 napustio/nestao nakon MGS3 i prica odjednom ode u tri lepe.

Kojima je vizionar ali nikakav story teller, to neko drugi tamo radi. Da je umeo, napravio bi on odavno svoj film ili mini seriju. Ovo pricam kao fan svih njegovih igara. Zato sto sam svestan posle toliko intervjua i behind the scenes, on dobija sve pohvale a pravi gruntovi u stvari zavrsavaju posao. Kojima, ne ume da programira, ne ume da crta, ne ume da kompozira muziku. Ali je dostigao takav status da ljudi misle da sve on radi. Konami su odgovorni sto je MGS5 izbacen ne dovrsen ali ne i za najgoru pricu i likove u serijalu. Svi skacu na Konami a zaboravljaju da ga je konami podrzavao za sve ostale MGS. Odjednom rekli aj zajebi vise ovoliko trosenje para, treba odrzimo biznis i svi #fuckkonami.

Tako da se ne slazem da Kojima treba da ima ikakve veze sa rimejkovima. Igre vec postoje, prica je tu, uglovi cutscenes godinama provereni, samo treba da odrade fresh coat of paint u novom enginu. I nek unajme lika sto je radio na Pachinko jer je lik/tim savrseno preneli stari MGS u realnije modernije graficko okruzenje. Bukvalno nemam ni jednu zamerku, svaki model izgleda 10 puta bolje od svoje originalne igre.

howler and voja87 like this.
  16. Wahad

11,360
    2,035
    113
    Čekaj, kontradiktoran si.

Da li je Kojima kriv što je MGSV ispao takav kakav jeste ili Konami? U prvom pasusu je Kojima, u drugom Konami? Mislim isto je na K ali ono, odluči se.

Koliko sam ja upoznat, MGSV je rushovan, nedovršeno izbačen, Kojima je dao otkaz zbog toga što ga nisu pustili da dovrši igru, naravno, više vremena znači trošenje više para, ali ono... Moderni kapitalizam i kako funkcionišu publisheri je generalni problem modernog gaminga. Krivica MGSV je čista Konamijeva kao i odlazak Kojime iz tog studija.

Ako izbace remake/remaster sa ovakvom mehanikom napucavanja, igra će se samouništiti. Možda je to bilo kul pre nego što je TPS popularizovan. Ali da MGS3 i PW bude ovakav kao što je sada u HD remasterima... nope...

Problem je što ako promene gameplay, moraće da promene i koncept misija i okruženja, a da bi se sve to uradilo, treba im tim ljudi kao oni iza RE2make.

Bacite pogled na Bodycount priču. Šta znači kada ti ode glavni čovek usred projekta i kada te jebe publisher.

Bodycount je inače spiritualni nastsavak Black igre... Verovali ili ne.

@shin-boyan
    Well uspeh te igre ce pasti na to sta fanovi i press ocekuje. Najbolje za Kojimu je da su se svi pomirili da ce to biti glorifikovani walking simulator sa par instanca napucavanja ili sunjanja, ala RDR2... sa mnogo vise cutscenes doduse :lol:

17. zdravkelja

zdravkelja Member

8,832
    1,575
    113
    To nije isti Konami koji ja je podrzavao u pravljenju prethodnih igara. Kojima verovatno nije bezgresan, ali je menadzment ocigledno odlucio da napravi zaokret, jer da je Kojima problem, ocigledno ne bi prestali da se bave ostalim igrama. Ovo su njihovi planovi za narednu godinu

Jedna jedina igra za konzole (verovatno dve ako najave i PES, a hoce)

Konami vise nije gaming kompanija kakvu pamtimo i to je jedini problem. Videli su gde im je veci profit i to je to.

18. Wahad

11,360
    2,035
    113
    Sta Zdravkelja rece.

Oni su uradili pull the plug i pivot na nesto drugo u toku MGSV developmenta. Zbog toga je ispao kako je ispao

Oduvek su znali koliko su ogromni MGS projekti, pa izbacili su jebote 4 dela, i onda odjednom Kojima kriv za raspad petice.

Okej

19. shin-boyan

4,985
    1,261
    113
    Ne brinem ja oko toga, siguran sam da ce recenzije opet biti odlicne (potkupice kao i za MGS5 ako bude potrebno) i da ce prodaja biti dobra.
    Ali se nadam da ce konacno izbaciti igru kojom cu ja biti zadovoljan.
    Mada, davno je proslo vreme kada sam iscekivao da Kojima izbaci igru...sada upalim, odigram, popljujem.

20. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,285
    1,456
    113
    SAMO kojiminu igru ?

shin-boyan likes this.
  21. Wahad

11,360
    2,035
    113
    Sreća vaša što @DieH@rd verovatno radi, samo ću vam to reći.... :D

22. dsst

dsst fdggg

3,880
    994
    113
    Maxa likes this.
  23. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

29,721
    2,769
    113

U koji thread da prebacim ovu raspravu? :D

Maxa and Teoreticar like this.
  24. shin-boyan

4,985
    1,261
    113
  25. Revan

Revan Well-Known Member

812
    437
    63
  26. dsst

dsst fdggg

3,880
    994
    113
    komentare koji hvale kojimu prebaci u kojima thread, a one koji ga pljuju u trash :)

Blue, eufrat, Maxa and 4 others like this.
  27. Wahad

11,360
    2,035
    113
    Potpuno se slažem :D

28. dsst

dsst fdggg

3,880
    994
    113
    e sad sta raditi s nickovim komentarom da mg survive nije losa igra ne znam :lol:

29. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,285
    1,456
    113
    Banovati ga?

30. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,444
    997
    113
    Da je PC ekskluziva onda bi mu bila najveće smeće ikada. ;)

Blue and Jörmungandr like this.
  31. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,288
    1,312
    113
    A kako drugačije? :D

32. Wahad

11,360
    2,035
    113
    Sada cu mu dati warn.

EDIT, well izgleda da je bacio neki protection spell na profil.

33. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,288
    1,312
    113
    Jujuju koja je ovo tuga, u šta su se pretvorili. Plaky ;/

SolidSnake88 likes this.
  34. WickedlNl

2,359
    1,113
    113
    Konami je kriv sto nemamo Chapter 3 i sto smo dobili ponavljanje misija. Kojima je kriv jer je njegovo chedo Peace Walker nasta najvise lici MGS 5, u stvari njegova lenja vizija naspram MGS4. On je odavno pricao kako je PW pravi mgs5 ali to je moglo da prodje za portable konzolu. Zamisli da smo imali na Viti cutscene od 30 minuta. Na kraju smo dobili PW HD a ne MGS5. To je njegova vizija i prazna prica. Jedno je imati prazan open world zbog navodne zurbe a drugo je imati 5 cutscene gde ni jedan lik nije dovrsen. Ako se dobro secam, development MGS5 je bio negde oko 3-4 godine. Izvini al ne treba ti 10 godina da napises dobru pricu tako da Konami sa tim nije nista imao sem navedenog. Kojima je serator kao Steve Jobs. Vizionar koji ne ume nista sam da uradi ali ume da naredi i dobije sve pohvale.

Ponovo, ovo pricam kao veliki fan njegovih igara i imam kolekciju istih. Cenim rad ali na kraju dana MGS 5 je ispa sranje zbog Kojime, makar i imali chapter 3. Za remake, ne treba nam on, vecina tima su i dalje u Konamiu. To je cela poenta, mislim da bi sasvim kvalitetno odradili remake bez njega.

shin-boyan likes this.
  35. voja87

voja87 Well-Known Member

10,853
    2,133
    113
    meni je ocigledno da su animacije trebalo tek da budu napravljene, u kojima bi naravno bila razvijena prica i likovi. takav je bio ground zeroes i takav je trebalo da bude i tpp. dijalog je jos i snimljen, sigurno im nije bio plan od starta da sve to ugraju na kasete

jednostavno potrosili su previse vremena i para na endzin i svet i onda kad je trebalo sve to popuniti, napraviti animacije itd slavina je zatvorena i dobili smo to sto smo dobili, budzet je toliko otisao u pm da su izbacili ground zeroes kao posebnu igru, prakticno demo koji se placa

36. Omega

Omega N64 je đubre

15,065
    2,096
    113
    Ispade da Kojima sutra umre povukao bi komplet industriju sa sobom u grob, ne bi imali šta da igramo. Sony otkazuje PS5 zbog prerane smrti mladog genija. Završiš sa igrom ili je obrišeš sa hdd-a i to je to, ideš dalje bez neke velike filozofije šta se dešavalo u toku developmenta.

37. Wahad

11,360
    2,035
    113
    Vrlo moguce. Ne znam kako ne vidite to :rolleyes:

WickedlNl likes this.
  38. fluffy

fluffy Well-Known Member

810
    257
    63
    bas ste zaboravili Metal Gear Rising Revengance
    na stranu sam gameplay, sve ostalo je bas u "Kojima" maniru....detaljan divan dodatak MG serijalu
    kojima/MGS kultisti + talentovan tim...pa to moze biti vise Kojima od samog Kojime

znam da nije lepo ali:) moze i bez Gospodina MG univerzum da postoji

atm dozivljavam ga kao neku divu gaming industrije, meni je sve to zabavno i simpa
    gospodin ima dobar ukus, exp, skill, brain...ocekujem i dalje da ce svaka igra sa njegovim potpisom postati instant klasik (zbog kvaliteta)

a mozda konami prica nije zavrsena
    vidite da ga puca mladost ludost, sav je veseo...se malo izdrogira experimentise da vidi sveta
    posle dodje kuci lepo mudriji i bolji nego ikad...svi se pomire...zavrse MGS5 lepo...pa polako onda

Maxa likes this.
  39. TheNick

20,240
    2,546
    113
    ahahaha kakav cirkus bre pravite ovde :)

Ja sam igrao MG Survive malo i igra ima veoma dobar dubok sistem, plus MGSV endzin i gameplay koji su i dalje bolji od mnogo cega, jedan EA ili Ubisoft ono i dalje ne umeju da naprave. Problem je sa Survive-om sto ja ne volim survival igre i brzo me je smorilo, ali cak par ljudi koje znam a da ni nisu MGS fanovi (Giga included) su PRESLI jebenu igru, i to mi govori da tu ima nekog kvaliteta. Prevelik hejt je pao na tu igru samo zbog Konamija i situacije sa Kojimom.

40. WickedlNl

2,359
    1,113
    113
    @fluffy

Hvala ti sto si nas podsetio :D MGS Rising je tako dobra igra, over the top, japanski metal soundtrack, iskreno pre bih da dobijemo MGR2 nego MGS6.

41. DieH@rd

29,721
    2,769
    113
    Sad sam odigrao malo bilijara u Dreams-u :D

fluffy and Wahad like this.
  42. DieH@rd

29,721
    2,769
    113
    fluffy, voja87 and shin-boyan like this.
  43. TheNick

20,240
    2,546
    113
    U kakvoj gluvoj sobi treba da zivis da ti smetaju cooleri sa konzole? Uz bilo kakvo kvazi ozbiljno ozvucenje ne znam kako cujete?

44. voja87

voja87 Well-Known Member

10,853
    2,133
    113
    usisivac mozes da cujes pored bilo kakvog ozvucenja

fluffy, Oblakoder, Omega and 2 others like this.
  45. Blue

Blue ....................

11,619
    672
    113
    Na cd keys ima trenutno UK PSN kodova po pristojnim cenama kome treba.
    Kod od 50 funti je 45 funti, godišnja pretplata na plus je 42 funte.
    I ovi manji kodovi su simbolično jeftiniji od iznosa koji se dobija.

46. Ragnarok

Ragnarok EmuGlx Veteran

328
    6
    18
    Ako Sony ikad odluci da portuje PS4 Slim na 7nm, mozda necemo dobiti skroz fanless konzolu ali ce definitivno biti vrlo, vrlo tiha. Mozda cak i shin-boyana konacno zadovolji. :D

stale likes this.

Share This Page