1. powered by Surfing Waves

Resident Evil 1, 2 & 3

Discussion in 'Sony PlayStation' started by Super Simke 64, Feb 5, 2012.

1. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,265
    1,081
    113

Developer: Capcom
    Publisher: Capcom
    Director: Shinji Mikami
    Producer: Masayuki Akahori
    Artist: Isao Ohishi
    Writers: Kenichi Iwao, Yasuyuki Saga, Takahiro Arimitsu
    Composers: Makoto Tomozawa, Akari Kaida, Masami Ueda
    Platforms: PlayStation, Microsoft Windows, Sega Saturn, Nintendo DS, PlayStation Network
    Release date: 22 March 1996
    Genre: Survival horror
    Mode: single-player
    Media/distribution: optical disc, memory stick, download

http://www.youtube.com/watch?v=Cf0EpML-AWM

Director: Hideki Kamiya
    Producer: Shinji Mikami
    Artists: Isao Ohishi, Ryoji Shimogama
    Writer: Noboru Sugimura
    Composers: Masami Ueda, Shusaku Uchiyama, Shun Nishigaki
    Platforms: PlayStation, Game.com, Windows 9x, Nintendo 64, Dreamcast, Nintendo GameCube, Windows XP, PlayStation Network
    Release date: 21 January 1998
    Media/distribution: Optical disc, cartridge, download

http://www.youtube.com/watch?v=u7ybUhrMVwA

Director: Kazuhiro Aoyama
    Producer: Shinji Mikami
    Writer: Yasuhisa Kawamura
    Composers: Masami Ueda, Saori Maeda
    Platforms: PlayStation, Windows 9x, Dreamcast, Nintendo GameCube, Windows XP, PlayStation Network
    Release date: 22 September 1999
    Media/distribution: Optical disc, download

http://www.youtube.com/watch?v=zLqNaE36cGs

Inspirisan reagovanjem jednog clana na moje predstavljanje na ovom forumu i u cudu sto ovakva tema jos uvek ovde ne postoji resih da napravim ovaj thread. Ovde cete nadam se pisati o svojim impresijama iz prva 3 dela ovog i sve ukupno gledano fenomenalnog serijala koji je kao sto verovatno svi ovde znamo svoj zivot zapoceo na Playstation platformi sa ove 3 igre. Pa evo da krenem prvo ja:

Ja nazalost ni jednu od ovih igara nisam igrao na originalnom Playstation-u ali to mislim da uopste nije umanjilo utisak koji su ove igre ostavile na mene. Resident Evil 2 me je zapravo uveo u emulaciju. Sad vec davne 2002 ili 2003 godine jedan stariji drug mi je doneo emulator za Playstation ePSXe da bih mogao da igram Crash Bandocoot 1,2 & 3 (takodje fenomenalne igre i jedne od mojih omiljenih) ali i neki disk zanimljivog naziva Resident Evil 2. rekao mi je da je to fenomenalna igra i da je obavezno probam. Kada mi je kroz 10ak dana dosadio Crash (mada me cudi kako se to uopste desilo jer ga i danas rado igram, najverovatnije sam preterao :) ) rekoh "aj da probam to cudo". Probao 30ak sekundi, brzo i iskljucio "meh, kakva je ovo glupa grafika sa zalepljenim slikama umesto pozadina i glupa kamera". Kad sam se posle toga video sa drugom rekao sam mu nesto u stilu "kakvo si mi to sranje dao?!" On mi je tada odgovorio da probam jos jednom ali sam i u potpunom mraku. I probah ja, krenuh da se probijam po onom gradu prepunom zombija i "usr.h se" od straha. Nisam smeo vise sam da igram posto me nekoliko puta pojedose zombiji pa sam zvao svoju mladju sestru da bude pored mene. Kada sam nekako stigao do one policijske stanice gde je sve bilo napokon mirno, napokon sam se malo smirio ali kada se onda u jednom hodniku pojavilo ono cudoviste sa ogromnim jezikom i ubilo me i ja i sestra smo u isto vreme rekli "gasi(m) to". Jednostavno u tom trenutku sam se cudio kako nisam doziveo srcku :)

Iako zbog ovog texta mozda pretpostavite da sam kukavica, ja to nisam, a ni tada nisam bio. Jos u to vreme vec duze vremena nije mogao da me uplasi ni jedan horor film (iskreno, mnogo sam ih i pogledao pre toga) i nazalost danas me i igre vise ne plase kako treba. Jednostavno radi se o tome da je ovo bilo nesto potpuno novo za mene a i igra je je..no fenomenalna. Sledeci dan sam cim sam ustao otisao kod onog druga po prvi i treci deo. Sa sestrom iza mene da mi cuva ledja sam za dve nedelje presao sve tri igre. Grafika, iako sam u to vreme igrao objektivno mnogo lepse igre, mi se tada cinila kao najlepsa, zagonetke, iako malo cudne, fenomenalne, prica i dan danas jedna od najboljih u video igrama, uz Silent Hill, najbolja horor atmosfera, a po meni i bolja od Silenta. Jednostavno: ovo svaki pravi gamer mora odigrati, ako niste shame on you, ali nikada nije kasno!!!

2. dimitrijer

dimitrijer woy chan

1,006
    7
    38
    jedan od meni omiljenih serijala.prvo sam se isto susreo sa 2 delom i igrao je veoma kratko mozda nekih 15-ak minuta(posto nikad nisam imao sony kec vec ga igrao kod drugih ili iznajmljivao).prvi deo koji sam presao je bio survivor za psx,pa onda nemesis.keca i dvojku sam konacno presao pre par godina kad sam nabavi prvi psp,niko srecniji od mene kad sam konacno odradio update softvera da bih mogao da odigram dvojku.posle toga sam ih na psp-u presao jos nekoliko puta.probao nedavno i na telefonu,ali iako je dobra emulacia kontrole su uzas na touch screen-u tako da je bar meni nemoguce igranje(dok ne nabavim xperiu play:D).kad konacno sredim cube i dream cast pasce i remake,veronica i zero

3. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,568
    113
    Setjam se kada sam prvi put video neke starije likove kako pilaju RE2 u igraoni, odushevljen sam bio, iako je igra bila black and white :D
    Iznajmio sam igru sa konzolom nakon par dana i drzhao je kod sebe 2-3 dana dok nisam izgustirao igru maksimalno. Nakon drugog dela sam odigrao prvi, pa Nemesis.

Setjam se koliko sam bio odushevljen kad se pojavio onaj gun survivor, ortak i ja smo je momentalno iznajmili, suze smo ronili kad smo skapirali kakav skrn igramo, preshli smo je za neshto vishe od 2 sata bez da smo i jednom zaginuli. Jedno od najvetjih razocharenja u mom zhivotu.

4. DROGi

DROGi Active Member

189
    53
    28
    Jaoj! Ove igre su me uvele u survival horror. U igraonici sam prvo video RE3, a igrao sam prvo RE2. Secam se da je igra u tolikoj meri uticala na mene da sam hvatao sebe kako u hodnicima zgrada ocekujem da nesto iskoci i kako namerno trupcem nogama o pod da bi se moji koraci culi isto onako :D :D dete sta ces!
    Danasnji klinci bi morali da probaju ovo.

5. voja87

voja87 Well-Known Member

12,059
    2,778
    113
    jedan od omiljenih serijala, verovatno br 2 odmah posle metal geara, i to ova 3 dela pravi resident evil. neka secanja mmmm....pa prvi put sam uzivo video re2 za vreme bombardovanja, ortak je dobio psx od tetke iz nemacke, on nije voleo takve igre ali ja sam se se skroz upecao, kada sam uzeo psx godinu dana posle, tacnije za novu godinu 2000 to mi je bila jedna od prvih igara. brat je imao komp pentium 1 i igrali smo ja na soniju on na kompu, secam se telefonskih razgovora tipa e gde se nalazi onaj medaljon, kako bre tu prosao sam pored 6 puta..e sranje sad moram ponovo da instaliram igru i td. samo sto sam se ja mucio sa pistojlem a on je imao beskonacno municije. posle sam odigrao trojku, nju u pocetku nisam mogao sam da igram, usro sam se od nemesisa, ustvari re3 mi je verovatno i omiljeni, nakon njega re1 nacuo sam se prica pre njega on je najstrasniji nema animacije, sve je film...i tako dvojku i trojku sam odigrao na svemu, znaci psx, dc, gc, trojku presao min 25 puta...i za kraj neka muzika, ovo se tako urezalo u secanje

http://www.youtube.com/watch?v=v7JECkVzuq0

http://www.youtube.com/watch?v=LPVrizQOma4&feature=related

6. the patriot

the patriot philosopher

811
    14
    18
    Davno (bar za mene) kada sam izajmljivao playstation posto je na svaku trecu isla besplatna jedna igrica ili tako neki trip ja sam iz nekog razloga izabrao resident evil 1. Mislim da je jedna bio neki nba i need for speed 3 (to se secam zbog el nina, za koji mi je neki drug dao sifru za njega :lol:), twisted metal 2 je bio standarna stvar za iznajmljivanje :ll:

Mislim da je bila neka nova godina i roditelji su otisli na neki docek or whateverz a mene ostavili sa playstationom (oh happiness).

Negde tokom igranja te veceri sam odlucio da probam tu novu igricu i stigao do ove scene

http://www.youtube.com/watch?v=Fe6srxp1-9I

i metaforicki sam se usrao (efekat dodatno pojacan cinjenicom da sam sam u kuci + da ja nisam ni znao da je to horror igra niti da horor igre postoje), pokusao sam da pobegnem ali posto su kontrole bile kakve jesu zaginuo i ja sam za razlku od simketa saznao da sam velika kukavica i dugo dugo nisam pipnuo nijednu horor igricu :lol: Srecom kako sam oduvek imao "attention span of a gnat" druga igra koju sam stavio odvukla mi je paznju od tog sokantnog iskustva, ali nikada nisam zaboravio tu scenu :lol:

Kada sada razmislm mislim da je to prva igra kod koje sam se susreo sa item menijem (tj nisam jer ga nisam ni ukljucio ili ako jesam nisam znao sta da radim :lol:).

Jedini resident evil od ta tri koje sam preso bila je dvojka kasnije na pc-u cinimi se, ali keca pipno nisam od tada :lol:

7. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

3,127
    266
    83
    ja sam 98-me prvi put u igraonici video keca (tada nisam znao da koje je igra u pitanju) u pitanju je bila borba sa zmijom i final sa tyrantom, ali me nije zainteresaovala. tada mi je no1 bio NFS III, a malo kasnije MGS. pošto je kod mene u selu lik "držao" video klub i imao je takođe i sony i tada sam naleteo na Nemesisa, malo bacio pogled i doplao mi se, tako da je to bio moj prvi RE (koji je bio na japanskom) i pošto je Nemesis (mi ga krstili Toma) imao taj fazon da iskače na randommestima uvek cimanje. posle tog a je usledio RE2 i čuđenje da se na kraju kada se odradi finalni save pojavi Claire Scenario 2 (tada nisam znao da postoji), ali sam kasnije imao zadovoljstvo da odigram i njen deo gde sam muke patio sa drugim scenariom, jer nisam mogao da nađem upaljač. no posle toga došao je kec, ali na emulatoru (ni jedna verzija nije htela da radi na tom sony-ju), ali bio je bug i na emulatoru jer na onoj terasi nije mogao da se uzme granatni bacač, pa sam igra bez njega. onda zatim CV, CVX, 4 ............. gun survivor sam samo probao i batalio.

i volim sve delove RE-a (RE2 no1) osim tog gun survivora i cv gun survivor i outbreak (mda njima i nisam baš dao šansu jer su više coop orijentisane)i sve sam odigrao po n-puta (osim keca, jer ima remake)

8. Maxa

Maxa opsa!

10,840
    3,727
    113
    kad se setim koliko sam srao u gaće 90tih na onom delu pored bazena u kecu kad ti padaju zmije na glavu.

Goro Manjina likes this.
  9. Panzer

Panzer Travis Bickle

649
    23
    18
    Od tri pomenuta, dvojka mi je ubedljivo najbolja. Za nju me vezuju najlepse uspomene iz tog vremena. Dual shock edition sam do te mere drao, da sam odradio Leon A - Claire B i obrnuto. Nema bitnijih razlika, ali sam ja to morao da vidim. Takodje sam cepao one side misije sa Hunk-om i jurio 5 star rating. Eh.... stari dobri rezi 2......

10. sikibu1

sikibu1 Member

33
    0
    6
    Ah, Resident evil 1, jos uvek mi se desi da cujem kretanje pauka po plafonu.
    Isao sam redom, prvo sam presao 1(PS1),2(PS1) pa 3(PC).
    Najvise sam igrao RE2, dok nisam zavrsio na najtezem nivou A i B scenario za oba lika. Nakon prelaska otvorio sam survivor mod ili kako se vec zvao, ono kad vodis od tacke a do tacke b umbrela merc-a na najtezem nivou je bilo cini misebez first aid spreja ili herbs, sa jednim okvorom municije.
    Igrao sam danima, bezao iz skole, uvezbao izvodjenje do najsitnijih detalja... I onda mi je neka budala u igraoni obrisala save na kartici.
    Nikada se vise nisam vratio u igraonu. Zato sam i RE3 igrao na PC.

11. Maxa

Maxa opsa!

10,840
    3,727
    113

Goro Manjina likes this.
  12. voja87

voja87 Well-Known Member

12,059
    2,778
    113
    ovo je pretpostavljam isto neki ai upscaling? pozadine izgledaju odlicno

13. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

21,607
    3,028
    113
    Samo da Capcom, Square i ostali koji su radili igre tom tehnikom u 90s skapiraju da ta tehnologija postoji... imali bi bolje remastere.

14. Omega

Omega N64 je đubre

15,524
    2,382
    113
    Još bi bolje bilo da nisu ispali moroni koji brišu assete i source code.

15. voja87

voja87 Well-Known Member

12,059
    2,778
    113
    jbg to je bila praksa. uz ovakav upscaling i jos koji dodat efekat tipa motion blur i nove senke dobili bi super remaster bilo koje igre ovakvog tipa. parasite eve, dino crisis itd. pretpostavljam da ih to ne bi ni kostalo nesto preterano

Goro Manjina likes this.
  16. Omega

Omega N64 je đubre

15,524
    2,382
    113
    'super' praksa, pogotovo kad uzmeš u obzir da je cca 1996 HDD od 2GB koštao ispod $300 u maloprodaji.

17. voja87

voja87 Well-Known Member

12,059
    2,778
    113
    niko nije razmisljao da ce se praviti remasteri za 20god tako da niko nije ni mislio o skladistenju asseta. znam da je oddworld skladisto stvari na obicnim diskovima, stotine diskova..ko zna gde bi to zavrsilo tokom godina u nekom vecem studiju

18. TheNick

21,607
    3,028
    113
    Da su ostali pravi asseti bilo bi super, ali posto nisu ovo je jedini nacin. Ono sto je debilno samo sada je da u 2019. imamo fanove koji sami prave ove AI neuralnetwork fixed pozadine i modove sa njima, a sa druge strane imamo recimo Square Enix koji se ubi da dotera FFVIII sa novim modelima i menijima a pozadine i dalje bleje pixelizovane odvratne.

Goro Manjina and Maxa like this.
  19. Maxa

Maxa opsa!

10,840
    3,727
    113
    odradiće neko ai upscale :D

20. TheNick

21,607
    3,028
    113
    Hoce u ciganskoj verziji, a reci mi Maxo zasto ne bi jedna PS4, Xbox, Switch verzija imala doterane pozadine out of the box?

21. Maxa

Maxa opsa!

10,840
    3,727
    113
    zato što su gurbeti, to jest još gori od cigana :lol:

Share This Page