1. powered by Surfing Waves

Resident Evil 2 remake [25. jan 2019] [PC/PS4/Xbone]

Discussion in 'General Next-Gen (Multiplatform)' started by DieH@rd, Jun 12, 2018.

1. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,714
    1,258
    113
    Krenuo i ja pre par dana da igram sa Leonom prvi scenario. Došao sam do kanalizacije trenutno. Sviđa mi se sve do sada, jedino me nervira što su zombiji bullet sponge. Po 7-8 metaka u glavu, padne, overim ga još jednom, i on posle opet ustane ili me ćapi za nogu. U originalu si bar bio miran kad iskrvare, ovde toga nema. Doduše nekad se desi i da im posle dva metka prsne glava, kao neki critical hit, ali nema pravila. Ni sačmarica ih ne rokne iz prve uvek, a i likeri su teži za srediti, i za njih bar 4-5 metaka iz puške treba. Zbog toga sam stalno na ivici sa municijom, s čime u originalu nisam kuburio koliko se sećam, iako ovde ima onog baruta za miksovanje, ali čini mi se da globalno municije ima manje, a da su neprijatelji izdržljiviji. Trudim se da što više koristim nož koji ovde može dobro da posluži za razliku od svih PS1 RE igara gde je bio neupotrebljiv, i da izbegavam one koje je moguće zaobići i opet sam knap sa municijom. Kod prvog susreta sa Birkinom mislio sam da sam gotov jer sam ostao bez ijednog metka i srećom nađem u ćošku jednu kutijicu, i bukvalno jedan metak ga je sredio, toliko mu je ostalo health-a. :D I da, ovo me iznenadilo
    što te ovde i u prvom scenariju ganja Mr. X. Kad sam ga video posle gašenja zapaljenog helikoptera bilo je samo e jebiga, ni u prvom prelasku neću imati mira. I bogami na ivici nerava sam bio kad god ga čujem kako tutnji negde u blizini. Samo mi je smešno što su mu šeširić stavili, nije mu to trebalo. :D

grunt, Mile88 and Chodex like this.
  2. voja87

voja87 Well-Known Member

12,553
    3,114
    113
    Re2 original ima malo municije samo ako ubijas sve na sta naidjes (sto sam naravno radio kao klinac), ako fino sve zabidjes imaces prakticno 100 metkova za pistolj posle pola sata igranja

3. SolidSnake88

1,714
    1,258
    113
    Ovde ne mogu baš toliko da zaobilazim jer ima mnogo onih mračnih i uskih hodnika koje je poželjno očistiti. Pogotovo zbog stvari koje sam naveo u spojleru. Ali generalno zombiji u originalu su bili lakši za srediti i definitivno je municije bilo više, jer je svaka kutijica bila po 15 metaka, a ovde kako ti zapadne, 3, 5, 8, 11, mislim da retko kad preko 10 metaka bude u kutijici.

Chodex likes this.
  4. Maxa

Maxa opsa!

11,290
    4,057
    113

SolidSnake88 likes this.
  5. howler

howler Well-Known Member

2,786
    783
    113
    Zao mi je sto ste imali vanilla graphic experience :p
    Reshade poboljshava visual experience X 100!
    Ovakvih stvari obicno ne koristim ali RE engine prosto zahteva dodatni kontrast/koloritet, cak i DigitalFoundry u svom PC analysis objasnjava kako je crna boja broken u HDR i SDR mode-om.

Pravi graphic overhaul koji igri daje sasvim novi lik.

U attachment imate super dobra podesavanja. Probajte ih. Smatram da nema potrebe od nikakve modifikacije, igra izgleda predobro sa tim postavkama.

Attached Files:

voja87 likes this.
  6. Revan

Revan Well-Known Member

1,899
    1,073
    113
    Ako su ovo prvo tvoji vanilla screenshotovi, definitivno nisi dobro podesio brightness i ono ostalo prilikom prvog pokretanja igre. :)
    Kod mene igra vise lici na ove reshade shotove, osim naravno pojacanih boja.

shin-boyan and TwiSteR like this.
  7. howler

howler Well-Known Member

2,786
    783
    113
    Neznam ostavio Brightness po default u svim opcijama i color space: sRGB.
    Meni ReShade popravlja dozivljaj, volim kada igre izgledaju koloritno kao Horizon, Witcher3, Uncharted...

Evo bar jedan article u kom se raspravlja o tome.
    https://www.thenerdmag.com/how-to-fix-resident-evil-2-washed-out-colors-problem-on-pc/

https://gearnuke.com/resident-evil-2-retail-version-issues-hdr-comparison/
    https://steamcommunity.com/app/961440/discussions/0/1743357605571799009/

8. YOTH

YOTH Well-Known Member

781
    599
    93
    Ја сам на трећој Биркиновој форми,али ми је на последњем сејву црвен хелт,имам 4 метка за сачму и три за матилду XD.Успео сам да га напуним до краја али не могу да га завршим.Контам да је изводљиво са муницијом која је у просторији али је зајебан кад попизди.Не знам да ли да учитам претходни сејв и пробам да сачувам више муниције јер једина просторија са зеленом биљком има 2 ликера и 2 зомбија у себи + 1 хербико зомби на степеницама,

9. SolidSnake88

1,714
    1,258
    113
    Sad možda glupo pitanje, ali gde se kopiraju ova podešavanja, u config fajl ili gde?

10. howler

howler Well-Known Member

2,786
    783
    113
    • Odaberes igru.exe za koji ce generirati .ini fajl sa svim Reshade injector postavkama > DX10+> Finish
    • .txt fajl kopiras u folderom gde se nalazi .exe
    • Pokrenes igru. > Home button > Gore na prozorcem imas za odabrati preset (.txt fajl)
    • To je to

SolidSnake88 and grunt like this.
  11. TwiSteR

TwiSteR Well-Known Member

908
    600
    93
    Da, ni meni igra ni približno ne izgledala ovako wahed out kao što je na ovim vanilla shot-ovima. Na njima kao da je neki fog filter.

Završio sam Leon A scenario, trebalo mi je 9h (na Standard). Igrao sam polako, pregledao svaki ćošak. Krenuo sam Claire B scenario, odigrao oko 1h.

:D

zdravkelja and Mile88 like this.
  12. Mile88

Mile88 Well-Known Member

392
    748
    93
    Trenutno sam zavrsio Leon A, Claire B, sledece krecem sa druga dva scenaria. Poceo sa Leon A radi tradicije :) Sa Leon-om mi je trebalo oko 8h, a sa Claire malo duze, bez ikakve jurnjave. Igra je odlicna, kul mi
    je to sto ima dosta drugacijih stvari nego u originalu, a nekako mi je najjaca stvar to sa mracnim prostorijama i koriscenje baterijske lampe. Protivnici su dosta tezi nego u originalu, sto daje jos bolji osecaj igri, mada kroz celu igru sam kuburio sa municijom. Odlicno uradjeni svi BOW protivnici. Likeri su bas zajebani, bosovi takodje odlicno uradjeni. Iznenadilo me je to sto na kraju ima mnogo vise fajta sa finalnim bosovima nego u originalu.

SolidSnake88 and TwiSteR like this.
  13. Maxa

Maxa opsa!

11,290
    4,057
    113
    videh u SK da i kuzmica kuka kako su mu isprane boje... might be a thing.

14. voja87

voja87 Well-Known Member

12,553
    3,114
    113
    Df analiza je to isto pominjala, valjda igra automatski menja kontrast i boje u zavisnosti od prostorije ili tako nesto

15. grunt

grunt Celeb Freak

17,600
    3,740
    113
    Tako je i kod mene u HDR, neke prostorije super kontrast, negde sve isprano :D Malo trip, ali naviknes se.

16. howler

howler Well-Known Member

2,786
    783
    113
    Epa jbg nekome je dobro, nekome ne... mislim jasno se vidi na ovim slikama u pokretu :p

17. YOTH

YOTH Well-Known Member

781
    599
    93
    Prvi run gotov

Mile88 likes this.
  18. Mile88

Mile88 Well-Known Member

392
    748
    93
    Kod mene je tako kao sa leve strane u videu, kontao sam da mi je kontrast takav zbog toga sto mi PC ne podrzava da teram sve na high. Ne znam kako izgleda na konzolama.

19. zdravkelja

zdravkelja Member

9,748
    2,219
    113

20. grunt

grunt Celeb Freak

17,600
    3,740
    113
  21. zdravkelja

zdravkelja Member

9,748
    2,219
    113
    Znaci wtf, procesljao sam prethodne 3 strane za svaki slucaj i opet sam promasio.

22. Revan

Revan Well-Known Member

1,899
    1,073
    113
  23. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,333
    1,107
    113
    Ova muzika tako ne ide uz ove scene. Ovo je pravi dobri Resident Evil a ne shit Resident Evil filmovi od 2. dela.

24. zdravkelja

zdravkelja Member

9,748
    2,219
    113
    Poenta je da bude smesno

TheNick, Spidey and TwiSteR like this.
  25. SolidSnake88

1,714
    1,258
    113
    Završih Leonov scenario. Devet i po sati sam igrao, doduše nisam žurio, a na par zagonetki sam potrošio malo više vremena jer sam igrao kasno u noć pa koncentracija nije bila na nivou. :D Da, i po kanalizaciji sam se malo gubio jer em što je mračno (doduše bolje je sa ovim ReShade-om što je howler preporučio), em je uprkos mapi konfuzno gde ćeš izaći kad se popneš s jednog nivoa na drugi i obratno pošto ima gomila onih merdevina, stepenica itd. A možda je u pitanju bila samo moja dekoncentracija takođe. :) Igra je teža nego original (na standard modu sam igrao), neprijatelji su jači i opasniji, mnogo je veća frka za municiju, herbe i sprejeve (kojih mislim da sam našao svega 5 komada u celoj igri), ali ako se malo pazi i racionalno raspolaže i provali za kojeg neprijatelja je koje oružje najbolje i gde mu je slaba tačka, neće biti većih problema. Ali uvek će sve biti na ivici, baš pravi survival. :) Inače sam sve apgrejde i oružja pokupio, jedino poslednji hip pouch mi je promakao, a kad sam shvatio gde je, već je bilo kasno da se vratim, a mrzelo me da učitavam raniji sejv samo zbog toga. Poslednja dva boss-a su umereno izazovni, ali nisam imao većih problema da ih sredim.

Krenuo sam odmah i sa Kler, odigrao sam do prvog sejva. Krivo mi što sam shvatio da ni Leon, a ni ona nemaju one početne deonice po ulicama Rakun sitija kao u originalu i da faktički oboje počinju odmah ispred policijske stanice, što je šteta jer bih baš voleo da vidim malo rimejkovanog grada. To ćemo po svoj prilici dobiti u rimejku RE3. :)

vetar, Chodex, TwiSteR and 2 others like this.
  26. Chodex

Chodex CAPCOM Street Fighter

2,127
    468
    83
    Pošto vidim da je vićina istakla da je teža igra, naročito u pogledu resursa (municije, herbova...) jel postoji mogućnost izbegavanja zombija i koliko je efikasan nož?

27. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,662
    1,775
    113
    Noz je prilicno efikasan. Igra jeste teza, dok ne skontas kako sve funkcionise.
    U krajnjoj liniji, nema ink ribbona, tako da mozes da snimas na svakom koraku. Ako se bas zaglavis, uvek ti ostaje assisted mode.

Meni je bas zao sto nema vise scena koje se desavaju u gradu, a i interakcija izmedju Claire i Leona je bas lose odradjena.
    Jedva cekam REmake 3.

Chodex and SolidSnake88 like this.
  28. SolidSnake88

1,714
    1,258
    113
    Nož je znatno efikasniji u odnosu na original, i može mnogo da pomogne ali je potrošan, ne možeš ga beskonačno koristiti, ali zato ih nalaziš više tokom igre. A ako ti zapne, igra ti sama nudi da smanjiš težinu na assisted mode gde su neprijatelji slabiji, imaš auto-aim i energija ti se sama regeneriše pomalo.

29. Chodex

2,127
    468
    83
    Ne bih bio ponosan na sebe kada bih koristio assisted mode ;;) Tako da tu opciju odmah eliminišem. Planiram da odmah krenem na hard. Želim neizvesnost, paniku...konstantnu napetost.

30. SolidSnake88

1,714
    1,258
    113
    E onda si ga najebao, em što je sve teže i svih resursa ima još manje, na najtežem nivou su vratili ink ribbon-e tako da nema ni neograničenog snimanja, a nema ni auto save opcije.

Chodex likes this.
  31. Chodex

2,127
    468
    83
    THIS! :bounce2:

32. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

3,168
    293
    83
    onaj deo grada što vidimo pre stanice u RE2 originalu, malo vidimo dok Claire stigne do obdaništa (igralište, catwalk i bus)

33. Revan

Revan Well-Known Member

1,899
    1,073
    113
    Pogledaj ovaj odlican video, ima jako dobrih fora a i za izbegavanje zombija:

34. Chodex

2,127
    468
    83
    Uh rado....ali nisam pogledao nijedan trailer, nijedan gameplay, apsolutno ništa..Video na par sekundi da je beyond shoulders kao RE4 i to je sve. Hoću da se prepustim igri potpuno. ;)

disturbed likes this.
  35. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,924
    1,925
    113
    To si mogao imati u fullu sa prethodnim kompom

36. shin-boyan

5,662
    1,775
    113
    Samo snimaj pametno i neće biti problema.

Chodex likes this.
  37. Chodex

2,127
    468
    83
    Ma deee brale... Rise of the Tomb Raider je igriv samo na LOW podešavanja. Igra iz 2016. RE2 Remake nebi ni pokrenuo

38. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

22,458
    3,426
    113
    Jel moguce da ne razumes foru MR. X i X gon give it to ya od DMX-a zasto idu zajedno?

TwiSteR likes this.
  39. Maxa

Maxa opsa!

11,290
    4,057
    113
  40. voja87

voja87 Well-Known Member

12,553
    3,114
    113
    hmhm da citiram "Why do we give these insufferable twats the time of day?"

41. Maxa

Maxa opsa!

11,290
    4,057
    113
    #learntocode :D

42. YOTH

YOTH Well-Known Member

781
    599
    93
    Gotova i Claire

Chodex, Mile88 and TwiSteR like this.
  43. Chodex

2,127
    468
    83
    Ja sinoc krenuo sa Leonom. Vidim u komentarima da su pojedinci nezadovoljni grafikom ali meni je ovo prelepo. Atmosfera u igri je vrhunska. Bukvalno sam se ukennjavao sve vreme. Oni mračni hodnici policijske stanice, zvuk koji fenomenalno prati stanje na ekranu....oduševljen sam igrom. Bar ovih sat vremena što sam igrao.

44. TheNick

22,458
    3,426
    113
    Ja sam na neka 3 sata sa Leonom igram bas polako, no rushing.

45. Chodex

2,127
    468
    83
    Kako bih te opeglao na multipleyer :D

46. shin-boyan

5,662
    1,775
    113
    Prešao Hunka danas, Tofu je ipak pretežak za mene. Inače, jako je smešno sto su stavili neki trash metal da pici u pozadini dok igraš sa Tofuom.

Chodex likes this.
  47. Chodex

2,127
    468
    83
    Našao sačmaricu! :D Još je nisam upotrebio ali lakše se diše. Ispao sam poprilično iz forme, ništa nisam igrao skoro 3 godine. Ovaj serijal se definitivno vraća na velika vrata.

48. TheNick

22,458
    3,426
    113
    LOL na sta bi to licilo?

RE2 malo pauziram ali igrace se, zapravo cekam PS4 verziju da uzmem, gadno mi je da igram na PC-u.

49. Ivan

Ivan Well-Known Member

833
    411
    63
    Jel ti nešto smeta kod pc verzije ili samo ono "jednostavno mi se igra na konzoli"? Nije da nisam doživeo i to drugo :D

50. Mile88

Mile88 Well-Known Member

392
    748
    93
    Ja sam je presao na PC-u, ali sigurno znam da bi mi jaci osecaj bio da igram na konzoli preko TV-a :)

Share This Page