1. powered by Surfing Waves

Resident Evil 2 remake [25. jan 2019] [PC/PS4/Xbone]

Discussion in 'General Next-Gen (Multiplatform)' started by DieH@rd, Jun 12, 2018.

1. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,748
    1,310
    113
    Veži komp na tv, ja tako igram. :) I džojped razume se, ovo ne bih igrao na mišu i tastaturi, ni da mi plate. ;)

2. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

22,820
    3,581
    113
    Probao sam, cisto da vidim... i uzasno je bas ne mogu da zamislim da neko igra ovo na k&m. Igram na PC-u sada ali na TV-u sa Xbox One gamepadom preko BT-a naravno.
    Osim nesto ispranijih boja nista ne smeta, posebno kad se prebaci na TV. Samo mi je vise convinient da igram na PS4. Tako da prvi prelaz cu zavrsiti na PC verziji a sve ostalo kad uzmem za Sony.

SolidSnake88 and TwiSteR like this.
  3. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

3,213
    310
    83
    da su tenk kontrole igrao bi sa x360 padom, ovako k&m bez razmišljanja

4. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,739
    1,852
    113
    Jao, da hoće da izbace switch verziju sa zakucanom kamerom.
    Pa kasnije izbace za pc i jace konzole kao dlc i ubiju se od para.

TheNick likes this.
  5. Mile88

Mile88 Well-Known Member

400
    753
    93
    Ja sam takodje igrao sa dzojstikom, sve TPS igre na PC-u igram na dzojstik. Navika sa PS-a :)

6. TheNick

22,820
    3,581
    113
    Kako bre? Default podesavanja za misa su katastrofa, nekakav lag i zanosi se onako lose ko da analogni pomeras misem. Bas nisam osetio da imam neku dodatnu preciznost. Kretanje kamere u ovoj igri je takodje vomit inducing, mnogo prirodnije na gamepadu.

7. Ivan

Ivan Well-Known Member

837
    418
    63
    A i sve je balansirano oko joypada, zato su i hteli malo da "otežaju" na mišu.

8. Roronoa Zoro

3,213
    310
    83
    nzm, od kako uglavnom kamera ne prati lika u modernim TPS igrama (x360/ps3 pa na gore) nekako se pogubim sa istom kada moram uvek da je štelujem sa desnim tumbstick-om. tako uglavnom i ovde dok se je pohvatam sa istom ako je akcija tesna dok se ja opasuljim već sam na danger ako ne i mrtav, dok sa k&m nemam tih problema. recimo od modernijih RE igara 4 i 5 igram sa padom, dok RE6 i RER i RER2 ne mogu zbog kamere

jbg sve je stvar navike, ljudi koji se više igrali na konzolama više prija pad i obratno

9. Chodex

Chodex CAPCOM Street Fighter

2,264
    532
    113
    Uživanje! Igram po malo, sada sam dole na parkingu i zatvorskih ćelija. Još se nisam opustio, previše respektujem igru i bukvalno sve radim polako, uopšte ne trčim. Slušalice mi doprinose da osetim jezivu atmosferu.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока

10. shin-boyan

5,739
    1,852
    113
    Dobro je zvuk odradjen. Sutra izlazi free dlc, ako ne gresim.

11. Roronoa Zoro

3,213
    310
    83
    u petak da. e sad da li će biti u 00.00 ili u 19h po našem vremenu u petak

12. SolidSnake88

1,748
    1,310
    113
    Završio drugi scenario sa Kler. Nekih sedam sati mi je trebalo, što će reći dva i po sata manje nego sa Leonom, iako isto nisam žurio ništa, ali sam ipak već znao okruženja i gde šta treba da se uradi. Takođe s njom nisam bio stalno na ivici s municijom kao sa Leonom, da li što je ima više (mada to nisam primetio) ili će pre biti da sam se već uigrao pa sam znao slabe tačke neprijateljima i bolje raspolagao s njom. S Leonom sam kod svakog boss-a ostajao na po par metaka bukvalno dok s Kler sam posle poslednjeg komotno mogao da sredim još jednog boss-a, toliko mi je preteklo municije. :) Jedino što mi je donekle mana i nerviralo me je, su bullet sponge zombiji, ali o tome sam već bio pisao. U svakom slučaju odličan rimejk i još jedan pravi korak ka povratku u survival horror vode za serijal. Iščekujem sa visokim očekivanjima rimejk trojke i osmicu. :)

Last edited: Feb 14, 2019
    Mile88, Chodex and TwiSteR like this.
  13. shin-boyan

5,739
    1,852
    113
    To sto zombije ne možeš tako lako ubiti je odlična stvar. Prinudjen si da ih onesposobis privremeno nožem, a ništa lepse nego kada se pola sata kasnije vratiš u sobu, a zombi i dalje puzi i pokušava da te zgrabi iako nema ruke/noge.

14. SolidSnake88

1,748
    1,310
    113
    Jeste, ali kad ga rokneš sa 7-8 metaka u glavu iz pištolja ili pola šaržera iz uzija i on više ne reaguje, da bi te posle ščepao za nogu kad prolaziš, ume da iznervira. A nekad im prvi-drugi metak rascopa glavu, bukvalno nema pravila.

15. Blue

Blue ....................

12,304
    1,030
    113
    Meni je naslađe kada im spališ svima noge kiselinom pa posle samo moraš malo da obratiš pažnju da ne prođeš baš kroz njih da ne mogu da te dohvate.

To je sa Claire bio super način da se uštedi municija jer jednom acid round tako onesposobiš sve zombije u prostoriji.

SolidSnake88 likes this.
  16. Chodex

2,264
    532
    113
    Jel su zvanično najavljene te igre ili nagađaš?

17. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,971
    1,968
    113
    Nagadja, ali nije daleko od istine

Chodex likes this.
  18. Mile88

Mile88 Well-Known Member

400
    753
    93
    Ceka se i Dino Crisis remake :)

Maxa and voja87 like this.
  19. Chodex

2,264
    532
    113
    Uhh...to bi već preorderovao ;) nadam se da Capcom razmišlja na tu temu. DC remake bi mi baš baš legao.

Mile88 likes this.
  20. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,354
    1,111
    113
    Biće sada remake trojke sigurno, a najverovatnije posle i Code Veronica. Dino Crisis nije toliko siguran,nažalost taj serijal su mnogi zaboravili a kec je u rangu i u nekim stvarima bolji od najboljih prvih Resija.

Mene samo plaši što će sada mnoge druge kompanije krenuti da prave 3rd person remakove svojih starih kultinh igara ali da to neće biti ni približno kvalitetno onome što Capcom radi. Ovi drugi će samo gledati da što jeftinije zarade pare na RE2 Remake slavi.

21. voja87

voja87 Well-Known Member

12,665
    3,165
    113
    dino crisis kec je daleko od prvih residenta, imo dvojka je mnogo bolja igra

22. Chodex

2,264
    532
    113
    Mogli bi da napravimo anketu :D Dino Crisis 4 ili DC remake ili DC2 Remake?

23. Super Simke 64

5,354
    1,111
    113
    Dino Crisis 2 je dobar, ali pre svega akciona igra nego survavior horror. Ako se dobro sećam, Dino Crisis je imao više i bolje zagonetke od Resident Evil 1-3, Code Veronica, a i dalje je bio survavior horror. Zbog zagonetki sam napisao da je u nekim delovima bio bolji od starih Resija. Plus je Dino Crisis 1 bio full 3D, godinu dana pre Code Veronice.

Kažite mi ko je igrao, jel Dino Crisis 3 stvarno toliko loš, nikada ga nisam ni probao?

24. shin-boyan

5,739
    1,852
    113
    Nije vezano za temu (ali ne znam gde da pitam), ali zasto mi je svaka tema u kojoj ista postujem stavljena u Watched?
    Jako mi ovo ide na zivce, ne mogu svaki put da idem na unwatch. A koliko vidim, nista u podesavanjima nema.

25. Super Simke 64

5,354
    1,111
    113
    Tapatalk?

I meni je tako, nisam našao opciju da to isključim.

shin-boyan likes this.
  26. shin-boyan

5,739
    1,852
    113
    Ne, koristim browser.

27. Maxa

Maxa opsa!

11,394
    4,160
    113
    što ne koristiš unread, nije kao da se postuje na milion tema dnevno ovde :)

28. Mile88

Mile88 Well-Known Member

400
    753
    93
    DC3 igrao malo i ugasio igru, po meni jedan od najlosijih nastavaka u istoriji nekog serijala.

29. voja87

voja87 Well-Known Member

12,665
    3,165
    113
    dc1 ima gomilu zagonetki u obliku sifri, sto je bezveze, ima bukvalno 10 masina u koje treba nesto da se ukucava

30. TheNick

22,820
    3,581
    113
    RE3 Nemesis remake u stilu ovog RE2 remake-a je manje vise zagarantovan i jedini logicni sledeci potez za Capcom sa Resident Evilom.
    Nekakav RE8 je vec sad spekulacija bez ikakvog osnova, a i ako ga budu pravili bice u fazonu RE2 Remake-a, tu nema dileme.

Chodex likes this.
  31. Mile88

Mile88 Well-Known Member

400
    753
    93
    Pa da, samo da nastave sa stilom kao sto je RE2 remake i bice sve kul. Za RE8 se plasim da ne izmisle opet nesto novo, pa da sjebu sve kao sto su uradili sa RE7.

32. Roronoa Zoro

3,213
    310
    83
    RE8 možda pogura ovo sa novom umbrella koja je sada godguy i nastavak na pravi kraj iz RE7

33. shin-boyan

5,739
    1,852
    113
    RE7 je odlicna igra. Hrabro je bila izdati to. Remake 2 je sa druge strane sigurica.
    Odlicna igra, ali zar ne kukamo svi kako su sve igre iste i ne donose nista novo?

Maxa, Super Simke 64 and SolidSnake88 like this.
  34. SolidSnake88

1,748
    1,310
    113
    Ni tebi se ne sviđa RE7 kao ni Nicku? :) Mislim kao što rekoh, iako skoro da nema nikakve veze sa prethodnim igrama, sama po sebi mi je super bila. Mnogo bolja od RE6 koji je više povezan sa celom pričom, ali već svi znamo zbog čega je to jedan od lošijih RE naslova.

35. Mile88

Mile88 Well-Known Member

400
    753
    93
    RE7 mi ima dobru atmosferu, ovako generalno kao igra mi se nije preterano svidela. Sama prica, kao i to sto je FP igra. Na primer, lokacija mi je kul, mislim da bi mi bila jaca da je TPS igra. Mada, verovatno kul izgleda kada se igra na PSVR :)

36. Chodex

2,264
    532
    113
    Stigao u kanalizaciju. Nisam znao da onaj glavonja ne može da se ubije. Kada sam.to ukapirao počeo sam da mu bežim. Dugo me smarao i pratio, jedva ga se otarasih. Heltova imam poprilično- 4 spreja i 2 miksa red & greeb herb. Sa municijom sam tanak. Kao što sam imao prilike da pročitam ovde, uglavnom su svi imali taj problem. S'obzirom da neću biti kući tokom vikenda, nastavljam u nedelju veče.

37. shin-boyan

5,739
    1,852
    113
    Odličan je dlc. Za ovo su opušteno mogli da traže 10-15e.

38. Chodex

2,264
    532
    113
    Reci o čemu se radi?

39. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,728
    1,381
    113
    Google is your friend.

40. shin-boyan

5,739
    1,852
    113
  41. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,971
    1,968
    113
    Jbt secam se kada mi je ortak uleteo u kucu kao furija i poceo da vice "nasao sam foru da igramo sa golom Monom Sax u Max Payne 2" :lol: I dalje necu shvatati tu naked opsesiju :lol:

42. SolidSnake88

1,748
    1,310
    113
  43. shin-boyan

5,739
    1,852
    113
  44. SolidSnake88

1,748
    1,310
    113
    E ovo je već prava stvar. ;) :D

45. grunt

grunt Celeb Freak

17,712
    3,839
    113
    Ja koji sam zesci fapper nikada nisam voleo nude modove, uvek izgledaju blah :(

Sexy outfits su skroz druga prica :D

46. TheNick

22,820
    3,581
    113
    Lepote PC gaminga. Cekam DOA6 PC verziju da unakaze next.

47. shin-boyan

5,739
    1,852
    113
    Ti si jedini covek koji je u stanju da nesto hejtuje kada je opciono.
    Ja ovako nesto nikada necu instalirati, ali je cool jer ima ljudi koji hoce. Lepota pc gejminga je u slobodi izbora.

Maxa and grunt like this.
  48. grunt

grunt Celeb Freak

17,712
    3,839
    113
    @TheNick
    Kakve veze ima ovo sa PC gaming-om ? Kao na konzolama da imaju tu opciju ljudi ne bi modovali igre ? Kako su dodatne opcije koje nude PC unakazivanje icega ? Koristi ko zeli, kome se ne svidja nece.
    Fucking PC hate....

stale likes this.
  49. voja87

voja87 Well-Known Member

12,665
    3,165
    113
    secam se moda za dead or alive, ovo izgleda odlicno napravljeno, nije samo bezveze teksturica nalepljena

50. TheNick

22,820
    3,581
    113
    Ta sloboda izbora u danasnje vreme kad imas tone streamera i YT seratora steti imidzu igre i pravi mess.

PC komuna modera je poznata po tome da sve cega se dohvati unakazi. Rockstar tacno zbog toga kasnije izbacuje igre da ih ne bi defaceovali momentalno, da moze malo da se uziva u igri i bez streamera koji igraju GTA sa Šrekom i prave glitch komediju od igre.

Nije svaka igra Gary's Mod, neke stvari ne treba dirati ali jbg kako to da objasnis PC nerdovima koji svaku igru gledaju kao sandbox program koji ce oni da "doteraju", bukvalno stetocine.

Share This Page