1. powered by Surfing Waves

Resident Evil 2 remake [25. jan 2019] [PC/PS4/Xbone]

Discussion in 'General Next-Gen (Multiplatform)' started by DieH@rd, Jun 12, 2018.

1. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,482
    1,608
    113
    Mislim da to niko ne shvata toliko ozbiljno. A nije da ne postoji nacin da se spreci, da je to zaista potrebno.
    PC verzije su jako korisne. Postovao sam gore statistike za sva oruzja koje su dobijene data miningom pc verzije.
    RE igre su uvek bile dobro prihvacene medju speedrunnerima, a ovakve stvari su nevidjeno korisne. Sa druge strane, korisne su i za nas koji planiramo da u sva 4 scenarija dobijemo S+.

Ovo za Rockstar deluje kao licna teorija zavere. Ali ok, veruj u sta hoces.

Last edited: Feb 19, 2019
    Maxa and stale like this.
  2. grunt

grunt Celeb Freak

17,299
    3,491
    113
    Ja stvarno nemogu nekada da verujem sta izlazi iz Nickovih usta...

Jbt modovi su nesto fantasticno, za masu igara ima toliko dobrih modova u koje ljudi uloze stotine sati da ih naprave, budu pravi proizvodi ljubavi prema igri koja se moduje, a on bulazni tu da su po njemu jedini modovi golotinja i glupa zamena karaktera WUT DA FUK ??

Uvek se trudim da ignorisem njegove postove, but sometimes jesus fucking christ.

3. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

21,903
    3,193
    113
    Ja evo za sve moje godine gaming karijere nisam video jedan mod koji zapravo cini igru boljom, tu ne racunam kad naprave full novu igru od nekog postojeceg sranja. Svi oni ultra realistic GTA modovi i gluposti su mi skrnavljenja takodje. Podrzavam doduse modovanje igara tipa Skyrim koja i u svojoj osnovnoj verziji izgledaju kao polupani modovani jedva sastavljeni glitch festovi, pa onda komuna samo nastavi sa tim. Smeta mi kad neko cacka zaokruzene igre koje imaju zapravo neki polish i art direction.

Ivan likes this.
  4. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

3,138
    268
    83
    nzm šta se koji moj pa ti i potresaš toliko kada se ne igraš na PC-u.

5. shin-boyan

5,482
    1,608
    113
    Ok, evo ti jedan primer - SFV i Tekken 7 su izbaceni bez podrske za framedata.
    Ko god je igrao te igre iole ozbiljno zna koliko je to bitno. A razlozi su nevidjeno glupi - Capcom je nesposoban, Harada namerno ne zeli da ljudi imaju tu informaciju, vec da trose jako puno vremena u training modu da sami provale.
    SFV cak nije ni prepoznavao vecinu stickova, ljudi su napravili modove koji su te probleme resili.
    Capcom je naknadno resio oba problema. Nisam siguran da bi se to desilo da community nije reagovao.

Kazes - nisi video dobar mod. Recimo mod za prekidanje animacije otvaranja vrata u RE ili mod koji ti pored igre koja ide u 4x3 stavlja inventar u originalnom Resident Evil 2.
    Pa randomizer mode za REmake je medju najboljim stvarima koje su se toj igri ikada desile.
    Da li si ikada video taj mod? Da li si ikada probao da igras uz taj mod?
    Da jesi, znao bi koliko modovi mogu da produze igru i ucine da je ljudi igraju mnogo, mnogo duze nego sto bi to radili da nema modova.

Da li je moguce da toliko sebicno gledas na ovo? Ti si jedinac, zar ne :D?
    Mislim, sta mene briga na koji nacin ce neko da igra igru? RE2 sam odigrao kako su je zamislili, kada dobijem S+ igracu je iz zezanja uz modove. Sama igra nema pravu crnu, ja sam je igrao onako kako je Capcom zeleo da je odigram, ali ne vidim sto bi meni smetalo ako neko koristi sweetfx da bi ucinio da mu igra izgleda bolje.

6. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,648
    1,301
    113
    Ja poceo juce igram ovo. Ooodlicna, jedina mana sto nisu ubacili cutscene kada prvi put naletis na licker-a i sto Kendo gun shop nije na samom pocetku :D

SolidSnake88 and TheNick like this.
  7. TheNick

21,903
    3,193
    113
    A ti si bese usvojen jel da? :D

Sta sve necu procitati ovde.

Vidi ok, ti "modovi" za neku dodatnu funkcionalnost tipa da ti meri damage u WOW-u itd. jeste korisno ljudima koji od igara prave posao. Vise sam mislio na modove koji vizuelno menjaju igru bez potrebe, i druga skrnavljenja. Planiram da odigram sve sto RE2 moze da ponudi i ne, necu se baviti modovanjem igre to ostavljam PC genijalcima, ko nekoj autisticnoj deci sto uzmu igracke da mazu blatom ili polupaju pa prave nesto svoje samo njima jasno.

8. shin-boyan

5,482
    1,608
    113
    Zanimljivi ovi GTA RE2 modovi :)

Revan likes this.
  9. eufrat

eufrat вештац за сиротиљу

3,899
    1,753
    113
    Pa i nisu baš.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

10. TheNick

21,903
    3,193
    113
    Smecarska posla, evo primera

Ako ste toliki moderi frajeri pa uradite sad modele dinosaurusa umesto zombija, a ne samo reskin lika. Pih.

11. WholeBunchOfNerdyGayShit

WholeBunchOfNerdyGayShit Active Member

127
    59
    28
    Nikom na internetu nije toliko stalo do ovoga koliko njemu. Jedina stvar koja može ima smisla kao objašnjenje je da je u pitanju lična vendeta protiv PC igranja, naročito kad se uzme u obzir da ova priča traje godinama. Uzeti i najmanju negativnu stranu PCa i to naduvati u nešto mnogo veće nego što zaista jeste. Uhvatio se za najmanje korisnu funkcionalnost modova i od toga pravi famu. Od svega u vezi korisničkih promena, računa se samo ono što je Niku potrebno da pravi pc nerdarija skrnjavljenje hehe fore u društvu.

12. TheNick

21,903
    3,193
    113
    Ako su niko veliki izdavaci igara onda da, bas nikome ne smeta. Mnogi izdavaci su svesni sta znaci defacing proizvoda i skrnavljenje imidza brenda putem ilegalnih modova. Secam se komedije kada je TECMO pretio PC igracima da ako budu pravili nude modove za DOA5LR da ce to biti poslednji DOA objavljen za PC ikad :)

Rockstar je prvo tuzio par likova pa onda promenio pricu kako im ne smetaju single player modovi, ali to tek nakon sto je proslo par godina nakon dve godine zakasnele PC verije. Videli bi dal bi bili toliko single player mod friendly da je defacing igre krenuo na launchu odmah. Ima jos gomila primera, ali nema veze, neka bude da je to samo Nick PC hate thing ako ce vam tako biti lakse.

13. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,585
    1,793
    113
    Ma nije, totalno je legitiman hejt :D LOL

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

shin-boyan and grunt like this.
  14. Chodex

Chodex CAPCOM Street Fighter

1,845
    362
    83
    Završih igru sa Leonom. Sad krećem second run sa Claire. Igra opravdala očekivanja. Fantastična atmosfera, koncept, ceo fazon.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока

15. Chodex

1,845
    362
    83
    Pošetak sa Claire je dosta teži. Onaj revolver slabo radi posao, dok je prvi susret sa likerom težak jer nisam imao odgovarajuće oružje. Tek kasnije sam pokupuio grenade lancher. Policijska stanica sa Claire je baš survival. Nema municije a u main hall-u nema pisaće mašine za save. Tek kasnije kad otključaš vrata od west offica može se bržw stići do save room-a. Nakon 2 poostavljena medaljona tek sada kontrolišem situaciju.

16. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,645
    1,193
    113
    Ja sam s Claire mnogo više bežao nego s Leonom, dok sam s njim očistio maltene celu stanicu. S njom su mi pojedini hodnici do kraja vrveli sa zombijima jer sam zaboravio da zakucam one daske, a prvog likera nikad nisam ni sredio, izbegavao sam tuda da prolazim. :D Zato sam posle imao dosta više municije pri kraju igre za razliku od prelaženja sa Leonom.

17. Chodex

1,845
    362
    83
    To ti pričam! :lol: I meni je prvi ostao živ. MOrao sam da mu bežim jer sam išao kašikom na bager :shocked2: Ali sada sa acid rounds jedva čekam da ga vidim :D Upravo to što kažeš, dosta sam bežao i eksivirao borbu i ima zombija u nekin hodnicima. Ali veđ sada polako pojačavam arsenal (uzeo sub-machine gun) i lakše se diše. Tek sad au ovom scenariju sa Claire igra dostiže vrhunac, i ja se mnogo bolje krećem, imam više samopouzdanja. Dok sam sa Lionom oprezno hodao, zazirući svaki ćošak, sada letim i trčim kao kauboj :lol:

SolidSnake88 likes this.
  18. WickedlNl

2,648
    1,301
    113
    Zavrsio sa Leonom, sta reci sem da su oduvali. Dovoljno toga su promenili da se pola stvari nisam ni setio. Kad su ga najavili, bio sam zbunjen odakle ovaj Mr X, ne secam ga se iz originala. I onda procitao da se on tek pojavljuje u 2nd run-u ali kao klinac sam igrao il Leon il Claire, mislim da nikad nisam odradio 2nd run sa B scenariom. Stvarno je cim u policijskoj stanici.

Ali stojim iza toga da su trebali da zadrze cutscene za prvu pojavu Lickera, po tome mi je nekako RE2 uvek bio upamcen kao i Kendo gun shop na pocetku. Kontam sta su u rimejku pokusali da odrade al bas sam se smorio kada nije bilo gun shopa na samom pocetku jer jelte to smo svi videli zilion puta :D

Chodex, SolidSnake88 and Mile88 like this.
  19. Chodex

1,845
    362
    83
    Upravo završio second run sa Claire, i sada kompletirao igru u potpunosti! Šta reći? Fantastična igra! Oduvala me je! Kada sam završio sa Leonom bio sam oduševljen a sada sam egzaltiran. Claire scenario bolji za koplju, kako su je kreirali svaka im čast. Nadam se da će serijal ići u ovom smeru jer ovo je Ta formula, uspeli li su da naprave surivor horor kakav smo oduvek zeleli. Jedva čekam sledeća Capcomova ostvarenja.

20. Roronoa Zoro

3,138
    268
    83
    ja sam je već obrnuo 10ak puta, vežba se i juri S+

21. WickedlNl

2,648
    1,301
    113
    Za S+ samo striktno pratis neciji walk through. Tako sam i sa RE7. Bas sam da se setim svakog coska koji moze da me kosta nekoliko minuta je bespotrebno cimanje.

22. Blue

Blue ....................

12,102
    867
    113
    A samo jurenje S+ ranka nije bespotrebno cimanje? :)

Verovatno je čoveku zabavno da iznova i iznova prelazi igru i na svoj način dođe do S+.

TwiSteR likes this.
  23. WickedlNl

2,648
    1,301
    113
    Pa nije bas bespotrebno :) prelazhenjem sa S+ dobijas neograniceno municije za pistolj, rocket launcher i mini gun. Sa time prelazhenje Hardcore Moda je daleko lakse ako juris trofeje. Realno ne treba igru preci vise od 5 puta da se sve pokupi. Ako uziva kul al igranje jedno te istog scenarija 10 puta bez nekog dobitka sem da bolje naucis mapu, ima ima boljih resenja.

24. Chodex

1,845
    362
    83
    Jel igrao neko sa Hankom? Ja malo pre jednom probao, al ostadoh bez municije kod onih karakondzula u kanalizaciji.

25. shin-boyan

5,482
    1,608
    113
    Tesko je, ali moze da se predje. Cekaj da probas sa Tofuom :).

Chodex likes this.
  26. Roronoa Zoro

3,138
    268
    83
    može sa Hunkom opušteno, sa Tofuom sam stigao do 2F u pol.stanici

27. SolidSnake88

1,645
    1,193
    113
    Nemoj sve da rokaš, poenta je da izbegavaš što više neprijatelja. Ja sam dva puta probao, i drugi put stigao do onog podzemnog prolaza u dvorištu policijske stanice gde je Kler u 2nd run-u na početku, i tu me sjebaše, uvatiše me u mašinu, prvo Mr X. pa onda zombiji i jebiga. A tu je negde kraj čini mi se. Probaću možda još koji put da stignem do kraja.

Chodex likes this.
  28. Roronoa Zoro

3,138
    268
    83
    heh, izginuo si na sam kraj

29. SolidSnake88

1,645
    1,193
    113
    Znam, smor. :(

30. WickedlNl

2,648
    1,301
    113

Ja nisam ni jedan metak potrosio na njih. Samo protrcim i imam u inventory granate ili flashbang ako me uvate pa da mogu da se odbranim bez gubitka energije.

31. Chodex

1,845
    362
    83
    Skapirao sam poentu. Ali dobro, ja sam samo jednom pokušao i ne verujem da ću imati ambicija da igram dalje. Ponavljam, fantastična igra, moj favorit za GOTY i sigurno ću je još jednom odigrati do kraja godine.

shin-boyan likes this.
  32. shin-boyan

5,482
    1,608
    113
  33. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,295
    1,086
    113
    Jbt, jebeni Nick je ipak u pravu za PC modove.

Možda ipak nije, ipak sam se lepo ismejao.

34. TheNick

21,903
    3,193
    113
    Ah, PC i glitch komedija idu zajedno ko Simke i KST

Sent from my iPhone using Tapatalk

35. Revan

Revan Well-Known Member

1,652
    889
    113
  36. Mile88

Mile88 Well-Known Member

372
    708
    93
    Kada se samo setim nekad koliko si morao da se iscimas da bi skinuo Laru golu :D

Revan likes this.
  37. TheNick

21,903
    3,193
    113
    Ovo je kapiram dostupno odmah na par klikova u STEAM(ing shit) Workshopu? :D

38. Mile88

Mile88 Well-Known Member

372
    708
    93
    Ne znam za to, treba da se proba :) Secam se nekad u Trik-u je bila sifra kako skinuti Laru u TR2, secam se da je bila bas zajebana sifra.

Goro Manjina likes this.
  39. Goro Manjina

Goro Manjina Well-Known Member

1,300
    749
    113
    Mislim da lara eksplodira kad se to izvede, nešto je trebalo da se okrećeš u krug.

40. Mile88

Mile88 Well-Known Member

372
    708
    93
    Tako nekako, i sve to u ritmu neke pesme, luda sifra skroz :)

Goro Manjina likes this.
  41. TheNick

21,903
    3,193
    113
    Jbt nije postojala nikakva sifta vec patch za PC verziju, vrlo prost. Sve ostalo je fake i urbam myth kao SEXUALITY u MK3 itd.

42. Goro Manjina

Goro Manjina Well-Known Member

1,300
    749
    113
    Bila je ta trol sifra samo eksplodiraš, podsetih se na yt. i posle pečevi na NudeRaider.com

43. shin-boyan

5,482
    1,608
    113
  44. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,792
    1,800
    113
    Koliko li onda ubija uzivanje i originalno zamisljeni dozivljaj u igri ako izbacis kompletno mr x?

45. dsst

dsst fdggg

3,913
    1,023
    113
    tesko se moze prisustvo mr x-a nazvati uzivanjem :lol:

Maxa likes this.
  46. Revan

Revan Well-Known Member

1,652
    889
    113
    Zvukove njegovog hoda staviti za jutarnji alarm.

Chodex likes this.
  47. WickedlNl

2,648
    1,301
    113
    Pa zvanicno se samo u B scenariju pojavljivao u originalu. Zato ga se vecina ni ne seca nit je naviknuta da ga ima konstantno u igri. Cak sam se i ja pitao, otkud ovaj MrX nemam pojma ko je a presao igru tolko puta. I onda nadjem da u stvari samo je bio u B scenariju koji barem kao klinac nisam ni znao da postoji sem il igras Leon il Claire.

Tako ako ga izbace, vise lici na original uzhitak mada realno bez njega igra nije tolko napeta.

48. TheNick

21,903
    3,193
    113
    Kao sto rekoh u pogresnoj temi lol

Mr X je u originalu bese bio samo u scenariju B. Ovde su ga roknuli odmah jer novinari i casual igraci ga nikad ne bi videli :D

49. Roronoa Zoro

3,138
    268
    83
    koliko god da je neko "casual" igrao bi oba scenarija i video mrX

50. TheNick

21,903
    3,193
    113
    Pa nisam bas siguran jer to znaci pokrenuti igru opet nakon sto je predjes jednom ili dva puta.

Share This Page