1. powered by Surfing Waves

Resident Evil 2 remake [25. jan 2019] [PC/PS4/Xbone]

Discussion in 'General Next-Gen (Multiplatform)' started by DieH@rd, Jun 12, 2018.

1. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,675
    1,225
    113
    Ja znam da sam kao klinac bio iznenađen kad sam prvi put otkrio da se drugi scenario razlikuje od prvog, a naročito kad se pojavio Mr. X, pošto sam B scenario igrao tek nakon prelaženja RE3, pa sam bio šokiran da i u dvojci zapravo ima lik sličan Nemesis-u. Inače sam pre toga mislio da je igranje sa Kler ili Leonom stvar samo kozmetičke prirode uz drugačija oružja. Ali neverovatni su mi ovi tzv. gejming novinari, da su toliki retardi, da ako već nisu igrali originalni RE2 nisu makar malo istražili ili pogledali neki playthrough da se malo informišu.

grunt likes this.
  2. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

3,144
    268
    83
    pda, ali ako se već zna da ima dva scenarija i da kao taj drugi zaokružuje priču i daje pravi kraj taj koji kupi igru odigraće. no o5 nije da nema ljudi koji će odigrati jednom i preći na nešto drugo

3. voja87

voja87 Well-Known Member

12,393
    3,006
    113
    nisam ni tad bio kezualac (al sam bio klinac) pa opet nisam znao za mr x-a, tek nekoliko godina kasnije sam shvatio da se pojavljuje posle u drugom scenariju kad se ucita save iz prvog. mislim da se cak ni u vodicu iz gamera nije pominjao

Goro Manjina likes this.
  4. Roronoa Zoro

3,144
    268
    83
    drugo je to bilo kada nije bilo drugog diska i ja kada sam igrao prvi put RE2, igrao sam samo LeonA, ali oduševljenje je bilo veće kada sam video sa postoji još jedan

5. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,295
    1,086
    113
    Svi su igrali pirata pa imali samo jedan disk

6. voja87

voja87 Well-Known Member

12,393
    3,006
    113
    imao sam oba diska samo sto nisam isao zaredom scenario A pa B...te igre su mi bile super teske tada, dosta sam se zaglavljivao tako da ih nisam presao 100x. tek posle re3 sam znao donekle sta radim

SolidSnake88 likes this.
  7. grunt

grunt Celeb Freak

17,431
    3,613
    113
    Reko kad sam presao DMC, aj da obrnem i ovo. I sta znam, pocetno odusevljenje mi je brzo splasnulo, jakoooo me nervira to ozivljavanje zombija, a tek ta glupa gromada mr X, jesus, samo bezveze produzava igranje posto moram konstantno da gubim vreme trceci u krug ko debil, nista ne doprinosi gameplay-u ni atmosferi, zasto su ga ubacili u osnovni scenarijo nije mi jasno... Nisu dovoljni bili ozivljavajuci zombiji (neki su mi se vec 4-5 puta oziveli lol), nego ima i gomila lickera i kerova, a municije bas i nema toliko. Ako ovako nastavi da me nervira igra ne znam da li cu smoci snage da je doteram kraju.

voja87 likes this.
  8. Roronoa Zoro

3,144
    268
    83
    mrx je tu da razgraniči ozbiljne igrače od onih koji otaljavaju :p

Chodex likes this.
  9. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

22,083
    3,282
    113
    Tu je uvek mod scena da te spasi Grunty, da igras sa golom Claire (ako moze i kita da joj se doda top) i da izbacis Mr.X-a skroz pa da imas iskustvo slicnije original igri u prvom scenariju (vidi iznad).

Goro Manjina likes this.
  10. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,295
    1,086
    113
    Nick zeza a potajno se nada da će Claire moderi dodati kitu. :D

jovcov likes this.
  11. YOTH

YOTH Well-Known Member

770
    583
    93
    Najzhenstvenija kita youtube scene od sada i u Resident Evil 2!!!

TheNick, WickedlNl and voja87 like this.
  12. Maxa

Maxa opsa!

11,106
    3,908
    113
    dosadila mu sue lightning :D

EDIT: jbg, zakasnih :D

13. grunt

grunt Celeb Freak

17,431
    3,613
    113
    Zavrsih Leon-a danas. Da nema ozivljavajucih zombija i Mr. X-a bila bi super igra, ovako mi je OK. Sad cu da obrnem jos i sa Claire i to ce mi biti dosta.
    Svakako mi je RE7 mnoooogo bolje legao i vise mi se svideo.

RE Engine je stvarno odlican, grafika izuva. Capcom je ubo pravu stvar. Mada i njihov prethodni engine je bio super, MT Framework bese.

14. SolidSnake88

1,675
    1,225
    113
    Mr. X mi ne smeta. Doduše ume da bude izrazito stresan i naporan na momente. Ali bullet sponge neuništivi zombiji me jesu prilično iritirali. Druga zamerka je što nije veća razlika u sadržaju između scenarija, plus postoji dosta rupa i nelogičnosti, a interakcije između dva glavna lika su skoro nepostojeće.

voja87 and Mile88 like this.
  15. Blue

Blue ....................

12,155
    922
    113
    Meni je razlika u sadržaju sasvim dovoljna mada se slažem za interakciju da je ima premalo.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

16. Mile88

Mile88 Well-Known Member

389
    740
    93
    Meni je igra ok legla, s obzirom da mi od novijih RE igara retko koja drzi dugo paznju, ali ova jeste. Iskljucivo zbog odlicne atmosfere, sto mi je i najjace uradjeno u ovom remake-u. Slozio bi se za to da igra ima dosta nelogicnosti i nekih promena koje me bas nisu preterano odusevile. Sve u svemu igra mi je dobra, ali nije medju one kojima cu se ponovo vracati kao sto je to slucaj sa RE2 original. S obzirom da mi je RE2 original jedna od najboljih igara, moram priznati da mi je RE1 remake mnogo bolje uradjen od ovog remake-a.

voja87 and Goro Manjina like this.
  17. TheNick

22,083
    3,282
    113
    Nije realistican model, ne vidi se tucked in kitica u ovim tesnim pantalonama.

18. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,670
    1,322
    113
    Jebes Ada naked mode, dajte Sue Lightning naked.

19. grunt

grunt Celeb Freak

17,431
    3,613
    113
    Na polovini sam Claire B run-a, nekako mi se vise svidja ova verzija, malo mi se cini tezom i stime zanimljivijom, Mr. X ovaj put vec zna da predstavlja problem, sto je bolje od cistog smaranja u A run-u :D Ima manje save spot-ova i teze je do njih doci.
    Ima sasvim dovoljno promena da ne deluje da igras ponovo istu stvar.

Prvo sam greskom krenuo sa Claire A run, reko ovo je sve 100% identicno samo skin glavnog lika drugaciji i bio sam spreman da pljujem igru ponovo, ali sam uvideo gresku da sam pogresnu stvar pokrenuo posle 1h :D

20. voja87

voja87 Well-Known Member

12,393
    3,006
    113
    Zar ti nije bila mana igre bas ta tezina i smaranje sa mr x-om?

21. grunt

grunt Celeb Freak

17,431
    3,613
    113
    Mana mi je bila sto mi Mr. X sa Leonom nije predstavljao nista do smaraca. Tj nije bio nikakav problem, ovde u B run-u nekako ima manje dobre municije (vecina je za trash revolver i podjednako jadni uzi) pa vise zombija ostavljam zivim, nekako je skuceniji prostor (barem u policijskoj stanici, manje imas otvorenih puteva kada se pojavi), pa je bezanje malo teze kad se ta dva elementa saberu, par puta je uspeo da me stigne sto se kod Leon-a nije desilo :D
    A i kao sto rekoh ima manje save spotova, pa kada imas sansu da izgubis npr 20 min igranja onda te ipak briga da li ces zaleci, u A scenariju sam mogao da snimim svakih 2-3 min lol Tako da je smrt samo mala nelagodnost bila.

voja87 likes this.
  22. Roronoa Zoro

3,144
    268
    83
    revolver je dobar, a Uzi uništava boss-eve

23. grunt

grunt Celeb Freak

17,431
    3,613
    113
    Po cemu je revolver dobar ? 6 metaka, sa ekstremno sporim reload-om posto prvo vadi caure, pa onda puni sve jedan po jedan metak lol
    Bukvalno svi drugi pistolji su bolji :D

A uzi je veoma neprecizan, a za vecinu boss-eva treba da nisanis u neki weakpoint.

Zato je onaj mini grenade launcher <3 Samo steta sto ne mozes fire rounds sam da pravis ili sam ja propustio kombinaciju baruta nekako :D

24. SolidSnake88

1,675
    1,225
    113
    Nisi propustio, samo acid rounds mogu da se prave kombinacijom baruta.

25. WickedlNl

2,670
    1,322
    113
  26. Roronoa Zoro

3,144
    268
    83
    samo sa unlimited knife može S+, sa ostalim jok

27. WickedlNl

2,670
    1,322
    113
    Aww...ok onda se obrne po drugi put A i B scenario ali sa unlimitedima. Nista, moracu da se zadovoljim sa S rank.

28. grunt

grunt Celeb Freak

17,431
    3,613
    113
    Konacno seo i zavrsio B scenario sa Claire. Iskreno B mi se vise svideo od A scenarija. Dosta od mene sa ovom igrom it was a fun ride, sada se ceka RE3 :D

29. TheNick

22,083
    3,282
    113
    Meni je RE2 Remake bas old school igra fazon prosto te tera da je prelazis mnogo puta.

Chodex likes this.
  30. Chodex

Chodex CAPCOM Street Fighter

1,934
    392
    83
    Nakon što sam utvrdio da su mi svi podaci (čitaj Sekiro SDT) obrisani, rekoh da probam opet Re2 Remake. Ovoh puta keybord/mouse. Ljudi, koliko samo bolje igram. Ja sam oduševljen. Sve headshotovi, velika ušteda municije. Evo izlazim iz police station, nisu me ni gricnuli. I sada sebi postavljam pitanje: Šta igrati sa gamepadom? Kada sam kupovao komp vodio sam se logikom k/m za FPS igre a gamepad za TPS. Međutim, sada zaključujem da bukvalno sve šuterske igre treba da igram sa k/m, jer prosto sam mnogo efikasniji a samim tim je igrivost na većem nivou. Gamepad ću koristiti za Cemu (pripremam se za Zedlu BOTW) i za tako neke igre gde nišanjenje nije od presudnog značaja.

31. Revan

Revan Well-Known Member

1,729
    950
    113
    Vrlo prosto i zdravorazumski:
    Mis u igrama gde ima nisanjenja, gamepad u onim gde nema.

Chodex likes this.
  32. Blue

Blue ....................

12,155
    922
    113
    Gamepad i u igrama gde nisanjenje nije puno bitno sto se mene tice.

TheNick likes this.
  33. voja87

voja87 Well-Known Member

12,393
    3,006
    113
    slazem se, sa dzojpedom se u svakom slucaju dosta lekse krece i uvek cu igrati na njemu ako nisanjenje nije toliko bitno

TheNick likes this.
  34. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,550
    1,656
    113
    Šta znam, u ovoj igri to dođe skoro kao varanje.
    Nije ni predvidjeno da se igra kao cod.

TwiSteR and TheNick like this.
  35. zdravkelja

zdravkelja Member

9,606
    2,113
    113
    Meni je gamepad nekako logican jer je gameplay balansiran oko toga. Isto tako sam igrao i Dead Space. I ovo kazem kao neko ko se gadio da igra bilo koji shooter bez tastature i misa.

36. Chodex

1,934
    392
    83
    Kao neko ko je prešao Re2 Remake sa oba lika na gamepadu kompetentan sam da konstatujem da igranjem u drugom mandatu na k/m je neuporedivo lakše za nekih 25-30 %. Žao mi je što je tako jet uvek mi je gamepad bio no1. Ali za igre poput Sekiro, DMC, Spiderman i slično uvek ću mu se rado vraćati. Kada budem igrao The Last of Us 2 kupicu tastaturu i miš za PS4

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока

37. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,550
    1,656
    113
    Očigledno ne razumeš šta hoćemo da kažemo. Igra iz tog žanra ni ne bi trebalo da bude laka.

38. eufrat

eufrat вештац за сиротиљу

3,981
    1,832
    113
    Codex verziju i pred monitorom, normalno.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

TheNick likes this.
  39. TheNick

22,083
    3,282
    113
    KAKO DRUGACIJE? Jos ako moze da se moduje nesto, milina!

eufrat and Goro Manjina like this.
  40. Chodex

1,934
    392
    83
    Naravno. 0% support for devolopers

Jörmungandr likes this.
  41. Chodex

1,934
    392
    83
    Igram cetvrti scenario, odnosno Leon second run. Rekao bih da je ovaj scenario najteži. Municije na kasicicu a Mister X više smara. I dalje sam u neverici koliko su dobro uradili ovaj remake. Definitivno moj favorit za goty.

42. voja87

voja87 Well-Known Member

12,393
    3,006
    113
    citam temu i sve se slazem sa gruntom

grunt likes this.
  43. Revan

Revan Well-Known Member

1,729
    950
    113
  44. voja87

voja87 Well-Known Member

12,393
    3,006
    113
    re outbreak 3

45. Chodex

1,934
    392
    83
    Vaš odgovor je?[​IMG]

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока

46. TwiSteR

TwiSteR Well-Known Member

884
    580
    93
  47. YOTH

YOTH Well-Known Member

770
    583
    93
  48. Chodex

1,934
    392
    83
    Kakav sam gospodin.

49. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,563
    3,714
    113

50. TwiSteR

TwiSteR Well-Known Member

884
    580
    93
    Bezveze, ne sviđa mi se uopšte. Izgleda da ne odustaju od Umbrella Corps i Operation Raccoon City fazona.

Share This Page