1. powered by Surfing Waves

Resident Evil 2 remake [25. jan 2019] [PC/PS4/Xbone]

Discussion in 'General Next-Gen (Multiplatform)' started by DieH@rd, Jun 12, 2018.

1. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,420
    2,240
    113
    Jesam igrao sam skoro PS4 verziju, 60fps-a socnih, grafika manje mracna od PS360 verzije meni je ono top. Moguce da ste se opekli sa nekom shitty PC verzijom?

2. voja87

voja87 Well-Known Member

9,770
    1,713
    113
    isto igrao skoro na kompu, naravno sve na max. igrao dve kamponje i batalio, gomila gluposti i gomila ali gomila qte-ova, lik ne moze obican stepenik da predje kao u svim normanim igrama nego mora dzionovski da zabljesti PRESS A ko da si retard. sve je to bezveze jer se vidi iz aviona da je u igru ulozeno stvarno dosta truda i para, hteli su da zadovolje sve igrace sa razlicitim kapanjama a nista od toga nije ispalo bas kako treba

3. TheNick

19,420
    2,240
    113
    Ne znam, meni je Leon kampanja skroz cool. Chris onako, pocinje smor ali kasnije ima bas epic momenata. Jake kampanja interesantna isto. Ada kampanju mislim da jedino nisam imao snage da dovrsim, a bilo mi je neverovatno koliko novih setpieceova tu ima, a ocekivao sam backtrack neki i reciklazu. RE6 bas puca od sadrzaja, mogli su 2-3 igre da naprave.

gruja likes this.
  4. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

28,615
    2,452
    113
    2 high quality bitrate [4K] playthrough-a od Maximilian Dodd-a, prvi je exploration a drugi je combat showcase

5. vetar

vetar Well-Known Member

5,551
    872
    113
    Postavljeno još u subotu..

6. voja87

voja87 Well-Known Member

9,770
    1,713
    113
    pogledao nekoliko puta taj deo i ne zelim da gledam vise nista, nijedan buduci trejler. igra izlazi za pola god, barem kod ove igre hocu nesto da mi ostane iznenadjenje

vetar likes this.
  7. vetar

vetar Well-Known Member

5,551
    872
    113
    Na stranu to što je Remake. :)

8. voja87

voja87 Well-Known Member

9,770
    1,713
    113

Mile88 likes this.
  9. Mile88

Mile88 Well-Known Member

213
    480
    63
    Bilo bi strava videti i Claire, ipak je ovaj prvi scenario za nju :)

10. gruja

gruja I am God of War

6,305
    842
    113
    Mene ovaj remake dvojke potseca na silent hill shatered memories.

11. Mile88

Mile88 Well-Known Member

213
    480
    63
    Dobro je sto su ubacili tu kao neku sunjalicu sa malo sporijim gamingom i jezivijom atmosferom, bar koliko se vidi iz tih preview-a. Vecina poslednjih delova RE vise vuku na pucacine nego na pravi horor survival zanr.

12. gruja

gruja I am God of War

6,305
    842
    113
    Pa i ovo je malo sporija cetvorka,nema tu nista of sunjanja i zagonetki koliko ja vidim...
    Samo ambijentalno me potseca na sh ,gemplej je i dalje kurton kao i kamera...

13. Mile88

Mile88 Well-Known Member

213
    480
    63
    Strava mi je to sto je mracno i sto se dosta koristi baterijska lampa, to vec vuce na bolju horor igru, nadam se da je tako neka atmosfera i dalje u igri. Sa ovom modernom tehnologijom i ne mogu bolje da urade gameplay i kameru, tako izgleda mora.

14. Blue

Blue ....................

11,343
    597
    113
    Meni je forsiranje baterijske lampe uvek dobra stvar za atmosferu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

darkado and Mile88 like this.
  15. vetar

vetar Well-Known Member

5,551
    872
    113
  16. voja87

voja87 Well-Known Member

9,770
    1,713
    113
    nostalgia wins:)

Mile88 likes this.
  17. TheNick

19,420
    2,240
    113
    Ma jok sta vam je, Cyberpunk najbolja igra E3 sajma :lol:

18. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,566
    870
    113
    I jeste, ali ovo nije daleko.

19. DieH@rd

28,615
    2,452
    113
    Opusti se. Cyberpunk nije bio u razmatranju jer oficijelne "best of e3" nagrade se dodeljuju samo igrama koje su novinari mogli da igraju.

shin-boyan, eufrat and Maxa like this.
  20. TheNick

19,420
    2,240
    113
    Ja sam video par sajtova gde su legit izabrali Cyberpunk za igru E3-a ove godine :D Blind hype PC cucks.

21. Super Simke 64

4,566
    870
    113
    Says blind hate PC cuck

22. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

10,748
    1,852
    113
    Buuuuurn!!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

23. TheNick

19,420
    2,240
    113
    Hejter mozda Simke, ali cuck nikada. Nemoj da postujem ovde tvoja FB cuckovanja ;)

Resident Evil 2 Remake znaci...

darkado likes this.
  24. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,408
    1,076
    113
    Posto RE2 nisam igrao od kada je igra izasla, resio sam da obrnem igru pre nego sto remake izadje.
    Verzija ima milion i ne postoji definitive version.

Prvo sam probao SourceNext pc verziju - postoji patch za prevod, moguce je prekidati animacije otvaranja vrata i postoje dobri modovi (kao recimo prikazivanje inventara na glavnom ekranu). Medjutim, igra bas lose izgleda, a i nisam hteo da rizikujem probleme sa snimanjem pozicije.

Na kraju sam odlucio da igram u Dolphinu. Postoje HD teksture za UI i pozadine, quick save dobro dodje, a i pomocu TAB tastera je moguce ubrzati izvrsavanje i tako dobiti geto varijantu prekidanja animacija.

Obrnuo sam Claire A, sada igram Leon B. Mislim da ostala dva scenarija necu igrati.
    Igra je prilicno dobra (mada losija od prvog dela), grafika podnosljiva, kontrole nezgodne dok se ne naviknes, VA od solidnog do ocajnog, a muzika je fenomenalna. Fino je ostarila igra.

25. voja87

voja87 Well-Known Member

9,770
    1,713
    113
    isto mi je bila najbolja gc verzija, sve na jednom disku, najlepsi likovi tj najcistiji, najdetaljnije pozadine. dc izgleda mozda malo ostrije ali ima pikselizovane teksture...nisam probao pc verziju, te stare igre izgledaju bezveze u hd-u
    btw steta sto su verovatno skroz batalili staru muziku, meni jedan od najboljih soundtrackova za igru ikada

26. Super Simke 64

4,566
    870
    113
    Nikada ne bih prekidao animacije otvaranja vrata, iščekivanje prilokom otvaranja šta će se desiti u sledećoj sobi/zgradi/dvorištu kada uđem u njih me najviše plašilo kada sam prvi put igrao ovu igru.

Claire A/Leon B je canonski prelazak igre. Zanimljivo, tek skoro sam to saznao, ja sam uvek igrao obrnuto, zapravo tek prilikom zadnjeg prelaska pre 5-6 godina sam odigrao Claire CD, ja i moji drugari u Pirotu nismo ni znali da postoji još jedan disk osim Leon kampanje kada smo ovo pržili pre 100 godina milion puta.

Svaki put kada uključim ovu igru (a skoro svake godine igram malo početak) ne da ne mislim da je igra ostarila, nego da je bolja od većine igara koje su se posle nje pojavile.

27. Mile88

Mile88 Well-Known Member

213
    480
    63
    Mislim da sam RE2 presao najvise puta od bilo koje druge igre. To mi je inace i jedna od najboljih igara ikada. Prvi put sam prelazio sa Leon-om, verovatno zato sto je na original igri Leon disk 1, a Claire disk 2. Mada pravi scenario je Claire A/Leon B, sto ce se kasnije u RE6 i utvrditi po Sherry-evoj prici.

28. shin-boyan

4,408
    1,076
    113
    Vecina ljudi misli da je CA/LB canon (pre svega zbog onoga sto se desavalo u nastavcima), ali sam direktor igre je rekao da su sva 4 scenarija zajedno canon.

29. Super Simke 64

4,566
    870
    113
    Da ali valjda CA/LB jedino nije u sukobu sa pričom u kasnijim nastavcima.

30. voja87

voja87 Well-Known Member

9,770
    1,713
    113
    najvise puta sam presao re3, ne znam tacno broj ali sigurno 20+, mozda mi je on cak i drazi od re2 tako da mi je skroz bezveze kada vidim po tim nekim opisima i retrospektivama kako im je re3 losa igra

31. Mile88

Mile88 Well-Known Member

213
    480
    63
    Jeste, verovatno su i napravili tako da se prelazi na nekoliko nacina da bude zanimljivije i drugacije. Da je samo jedan scenario, tada bi verovatno bilo da drugi disk mozes da pokrenes tek posle zavrsenog prvog. Mada, u sva ostala scenarija ima nesto sto fali u samoj prici i kao da nije kompletna, sem scenarija Claire A/Leon B.

32. Mile88

Mile88 Well-Known Member

213
    480
    63
    Da, to je bas bezveze i ne vidim razlog zasto bi to nekome bila losa igra, ako je RE fan. Ja sam posle RE2 najvise puta presao upravo RE3. Secam se kad je izasla trojka, bila je mega popularna i mislim da bi i sada po broju glasova RE3 bio na prvom mestu sto se tice tog serijala. Meni su najbolji delovi RE2, RE1 i RECV, a RE2 mi je najbolji, jednostavno mi je maestralno odradjeno sve, a i sama prica je odlicna.

Last edited: Jul 20, 2018
  33. vetar

vetar Well-Known Member

5,551
    872
    113
    Nisam nešto viđao da ljudi govore da je RE3 loša igra, ali sam često viđao da govore da su im RE1 i RE2 bolji a ne da je RE3 loša igra. Mislim da je neko generalno mišljenje da su od tih stari RE igara najbolji RE2 (bez ikakve dileme), RE1 pa tek onda RE3.
    Nakon što je izašao RE3 ja sam bio malo razočaran, cela ta mehanika sa Nemesis-om mi uopšte nije legla tako ga tada nisam ni prešao,
    prešao sam ga tek pre par godina i ako je dobra igra, RE1, RE2 i RECV su mi bolje igre.

Mile88 likes this.
  34. TwiSteR

TwiSteR Well-Known Member

584
    290
    63
    I ja planiram da opet odigram RE2, pre nego što izađe Remake. Igru sam prešao samo jedanput (kad se pojavila) na kompu. RE2 mi je ostao u sećanju i po jump scare-u koji me je (pored onog sa duhom u Until Dawn-u) do dana današnjeg najviše prepao, barem kad su igre u pitanju. Momenat kad kroz staklo izleće Licker u interrogation room-u. Ovaj put ću igrati GC verziju na Wii-u i CRT-u.

Sent from Honor 9

Mile88 likes this.
  35. shin-boyan

4,408
    1,076
    113
    RE3 je dosta arkadniji od ranijih igara.
    Zato mi je oduvek bilo malo smesno sto ljudi RE4 zameraju sto je pucacina, a ne horor.
    Meni su sve te stare igre dobre. Zero je najlosiji, a Veronica mi sigurno bolja od RE3, dok izmedju te i RE2 ne mogu da se opredelim.

36. Mile88

Mile88 Well-Known Member

213
    480
    63
    Najvise sam vidjao na raznim forumina da govore, cak i po glasovima da je RE4 najbolji u serijalu. Jeste dobra igra, Leon mi je i omiljeni lik u serijalu, ali po mom misljenju ne moze nikako da bude najbolji deo, uzimajuci u obzir pricu i sve ostalo u igri.

37. voja87

voja87 Well-Known Member

9,770
    1,713
    113
    odlican mi je bio re3 i kad je izasao, a od nemesisa sam se bas plasio...cak sta vise malo mi je bilo bezveze sto prave jos re igara posto je re3 imao perfektan kraj za serijal
    re4 je odlican ali to vise nije bio re

Mile88 likes this.
  38. Mile88

Mile88 Well-Known Member

213
    480
    63
    Upravo to, u RE3 sam se bas tripovao kad god bi se pojavio Nemesis, i konstantno lupanje vratima u policijskoj stanici, imao sam osecaj kao da mi je stalno iza ledja :)

39. TheNick

19,420
    2,240
    113
    Zar nije RE2 na Dreamcastu bio kao GC verzija samo bez nekih Nintendo gluposti? Cant remember.

40. shin-boyan

4,408
    1,076
    113
    Fun fact - samo N64 verzija nudi savremene kontrole.
    Sto se razlicitih verzija tice:

voja87 likes this.
  41. DieH@rd

28,615
    2,452
    113

42. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,099
    882
    113
  43. voja87

voja87 Well-Known Member

9,770
    1,713
    113

44. IsaoOkava

IsaoOkava Active Member

492
    44
    28
    @shin-boyan

Jedna dopuna na video: Dreamcast verzija za evropsko tržište je na CD-u, a ne GD-u za razliku od japanskog izdanja. Za američko nisam siguran tako da je i to verovatno razlog što igra koristi kompresovane video datoteke poput PSX i PC verzije.

Last edited: Jul 25, 2018
    shin-boyan likes this.
  45. voja87

voja87 Well-Known Member

9,770
    1,713
    113
    malo detaljniji video

shin-boyan likes this.
  46. DieH@rd

28,615