1. powered by Surfing Waves

Resident Evil 2 remake [25. jan 2019] [PC/PS4/Xbone]

Discussion in 'General Next-Gen (Multiplatform)' started by DieH@rd, Jun 12, 2018.

1. vetar

vetar Well-Known Member

5,838
    928
    113
    Igra izgleda mnogo dobro.

TwiSteR likes this.
  2. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

29,406
    2,684
    113
    Gen8 je mnogo bolji od PS1.

3. DieH@rd

29,406
    2,684
    113

Last edited: Aug 22, 2018
  4. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113
    nope nope suzdrzacu se od gledanja

5. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,130
    1,389
    113
    brutalno izgleda. posto nisam nijedan RE igrao, ovo cu bas da odigram :D

6. TwiSteR

TwiSteR Well-Known Member

616
    315
    63

nikola22, Mile88, howler and 4 others like this.
  7. DieH@rd

29,406
    2,684
    113
    REmake je odlican nacin da vidis bas oldschool RE gameplay, a ovo ce biti fina modernizacija i drukciji take na stari content. Te dve igre overi ako hoces da se upoznas sa franshizom.

8. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,709
    1,184
    113
    Ja moram da odigram RE1.5 kao pripremu za ovo. Igrao neko?

9. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,130
    1,389
    113

Znam znam :D

Probao sam da se upoznam sa igrom onim REmakeom, ali dzaba, popizdeo sam posle 2 minuta sa kontrolama :lol: TPS mi vise lezi od tenka :D

10. Maxa

Maxa opsa!

9,768
    2,916
    113
    malo mi je sranje što ne postoji nikakva mehanika izbegavanja (ili counterovanja) osim prestani da pucaš na vreme i beži.

11. vetar

vetar Well-Known Member

5,838
    928
    113
    Nadam se da ne misliš na QTE, upravo sam završio RE6 (Leon i Jake kampanje), i nije loša igra (posebno Leon kampanja) ali jebo ih QTE. :)

12. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113
    mogli su da stave dugme za dodge, kakav crni qte

13. Mile88

Mile88 Well-Known Member

275
    522
    93
    Ja sam igrao, ideja je dobra, a igra realno nije nesto, bar meni. Mnogo bagova i nedostataka ima.

shin-boyan likes this.
  14. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113

15. Maxa

Maxa opsa!

9,768
    2,916
    113
    što reče voja, kakav qte :D
    dodge/roll/counter dugme

ne znam što su prikazivali ovako clunky borbu sa birkinom...

16. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113
    nesto ovde nije u redu, leon izgleda kao da je izasao iz vode ffs, mozda radi na 2080ti ali nema ovde nikakvog ray tracinga

17. DieH@rd

29,406
    2,684
    113
    Moglo se primetiti odmah u RTX prezentaciji da će developeri sada odjednom početi da bacaju shiny materijale na sve sto stignu.

Ima, ali ono, ne utice puno na nista. Sva ta shiny voda na Leon-u prima pravilne refleksije koje nisu faked...

Vidim da neke scene izgledaju dosta mracnije.

18. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113
    onda sem tog nerealnog presijavanja na leonu nema nista, nema novih refleksija ili drugacijih senki nigde u okolini, ono sto izgleda bolje je samo bolji preset vec postojeceg efekta

19. DieH@rd

29,406
    2,684
    113
    Yeah, takav shiny element je možda već deo "PC verzije" [High on PC, medium on Consoles], a RTX dodaje "pravilne refleksije".

Da na primer postoji blago/jako reflektivni zid [ili metalic surface] preko kog Leon može videti da mu zombi lagano prilazi sa leđa, to bi već bio pozitivni gameplay element.

20. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,756
    921
    113
    Preznojio se Leon od straha. I mi bi smo da smo u njegovoj situaciji. Ja se tako presijavam svaki dan ovog leta kada se busom vraćam sa posla.

21. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113
    prosao mu znoj kroz pancir

DieH@rd likes this.
  22. DieH@rd

29,406
    2,684
    113
    Kisa pada napolje van policijske stanice. :)

23. DieH@rd

29,406
    2,684
    113

Mile88 likes this.
  24. vetar

vetar Well-Known Member

5,838
    928
    113
  25. DieH@rd

29,406
    2,684
    113
    Ehh... remake je, ali menjaju dosta toga pa mogu da opisu igru kako hoce.

26. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

2,947
    202
    63
    da, samo što fanovi neće novu igru već remake RE2 kao što su odradili keca

27. DieH@rd

29,406
    2,684
    113
    Javnost je za sada veoma zadovoljna sa onim sto su videli, a devteam je od pocetka marketinga bio jasan da je ovo reimagining.

28. Roronoa Zoro

2,947
    202
    63
    sve je to ok i ja sam veoma zadovoljan sa onim što sam video da je uzimam day1

ali isto tako verujem da je većiona očekivala tretman kao nekada RE1 i da se malo razočarala pogotovo delom da capcom hoće da pravi skoro pa novu igru

29. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,367
    952
    113
    Pa i u rimejku keca su dodali i izmenili neke stvari. Meni se kao fanu to i sviđa da malo neke stvari izmene i unaprede, a ne samo da bude osavremenjena grafika i kontrole. Mada suština ostaje ista.

30. vetar

vetar Well-Known Member

5,838
    928
    113
    Mislim da baš retko ko ima neki negativan komentar/mišljenje na sve ovo što je do sad prikazano/viđeno,
    generalno sve oko ove igre je za sada sve mnogo pozitivnije nego što su ljudi očekivali da će biti kada je igra najavljena.

Kad se radio RE1 remake, radio se remake igre koja je stara jednu generaciju,
    u slučaju RE2 igre radi se remake igre stare 3 generacije, tako da je očekivano da će biti više promena.

31. Roronoa Zoro

2,947
    202
    63
    mene plaše te novine i capcom što hoće da vidi igru iz drugog ugla. valjda neće da upropaste

32. vetar

vetar Well-Known Member

5,838
    928
    113
    Izgleda kao da gledaju igru iz istog ugla samo unapređenu i prilagođenu trenutnoj generaciji, sigurno ne mogu danas da izbace igru koja ima fiksnu kameru i tenk kontrole,
    deluje da je atmosfera tu, a sam gameplay i napucavanje su u svakom slučaju bolji i zanimjiviji.
    Dovoljno smo videli i znamo o igri da možemo reći da će biti odlična igra, ne bi me iznanadilo da ovo postane najprodavanija RE igra.

33. DieH@rd

29,406
    2,684
    113
    Najbitnije, i dalje je survival horor. Resursi ce biti ograniceni, akcija ce biti nepozeljna, zagonetki ce biti svuda...

Mile88 likes this.
  34. Mile88

Mile88 Well-Known Member

275
    522
    93
    Po meni je i bolje da nesto promene kada prave remake igre, nije fazon da bude sve identicno kao kod originala.

SolidSnake88 likes this.
  35. DieH@rd

29,406
    2,684
    113
    Da je ovo najavljeno da ce biti samo "ambiciozni remaster" kao SotC od BluePoint-a, onda bi mi smetale promene [cak i promera kamere]. Al ovde je jasno da im je cilj da ispostuju original al da naprave nesto novo, nesto divlje.

36. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113
    BOBO!

37. vetar

vetar Well-Known Member

5,838
    928
    113
    Samo što je činjenica da je SotC isto remake a ne ambiciozni remaster,
    SotC je grafički praktično sve pravljeno od nule, što nikako nije slučaj sa igrama koje jesu remasteri poput TLoU i Uncharted Trilogy (isto BluePoint).

38. DieH@rd

29,406
    2,684
    113
    TLOU i Uncharted su maltene "portovi", sa malo ulozenog truda da se uglancaju poneke stvari.

39. howler

howler Well-Known Member

2,457
    575
    113
    RE2 Remake je cini mi se trebao biti sporedno izdanje Capcom-a tipa Outbreak/Revelations/Operation Racoon City, ali sa vremenom prerarastao u vrlo ambiciozan projekt
    Ako ubode gameplay u ovome, ne bi me cudilo da obrade i RE3 ili izbace RE8 sa slicnim settingom.

Imace FPS RE koji je isto tako dobro prosao kod publike i RE2 over the shoulder tps sa old school gameplay-om

U sustini RE i pored svih padova i propusta, predstavlja jedna od najboljih i najzdravih franshiza u gaming industriji. Svaka cast Capcom

Super Simke 64 and Mile88 like this.
  40. vetar

vetar Well-Known Member

5,838
    928
    113
    Iskreno voleo bi da ova igra bude veoma uspešna i da im onda ova igra praktično bude rebot serijala.

Remaster je kada se uzme originalna igra (cod i aseti igre) i igra se unapredi (recimo viša rezolucija, bolje osvetljenje, AA, bolji/viši frame rate..).
    Remake je kada se sve pravi od nule, odnosno ništa nije iskorišćeno iz originala.

Remake igre su generalno vrlo retke (RE1 Remake za GC i SotC su najpoznatiji primeri remake igara trenutno), dok recimo svaka last gen igra koja je portovana ove generacije je tehnički remaster (Skyrim, TLoU, Uncharted, Call of Duty: Modern Warfare Remastered, Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 Remix, Resident Evil 0/1..).

voja87 likes this.
  41. Mile88

Mile88 Well-Known Member

275
    522
    93
    Tako i ja mislim, kada bi uradili RE8 sa slicnim setting-om kao RE2 remake, to bi bio pun pogodak.

42. Oblakoder

Oblakoder Active Member

952
    144
    43
    Call of Duty: Modern Warfare Remastered je mogao lagano da ima status i remakea.

43. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113
    to je dobar remaster ne remake, grafika je unapredjena, nista tu nije radjeno od nule kao za npr re remake

44. DieH@rd

29,406
    2,684
    113
    Ne to je port igre, koja radi na mnogo sposobnijem hardveru pa su rezolucija/framerate/AA i slicni efekti samo slag na torti.

Remaster je kada svesno pravis nove modele/texture i sl, dramaticno menjajuci vizuelni izgled ali ne i core gameplay.

Remake je kada svesno menjas i gameplay/pricu.

45. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113
    i ako je igri povecana samo rezolucija opet je remaster, sve ps2 igre portovane na ps3 su zvane remasterima ne portovima

46. DieH@rd

29,406
    2,684
    113
    Zvane su tako zbog marketinga, na sta se ne treba previse primati. Ljudi radije kupe igru ako na njoj pise "remaster" i na pozadini kutije gomila hvalospeva o "remastered in high definition" "enhanced visuals" i sl. Ako pustis Quake 2 sad na modernom PC-u, jel i to remastered zbog bolje rezolucije i framerate-a? :D

Npr, GoW2 na PS3 je port od PS2 igre, a ne remaster. I port moze imati blago doradjene elemente, tipa higher-res HUD ili poneki in-game element.

I TLOU Remastered je port, originalna igra je prebacena na PS4, i umesto bazicnih modela i efekata, ubacili su svuda HQ modele iz cinematic-a i pojacali LOD i druge "slajdere" na veci nivo. Iskoristili su sta su imali od ranije. Da je igra izasla istovremeno na PS3 i PS4 tokom 2014. godine, PS4 verzija ne bi nosila ime remastered. Al marketing je marketing.

47. vetar

vetar Well-Known Member

5,838
    928
    113
    Grešiš, sama igra automatski ne izgleda i radi bolje na novom/jačem hardveru, već je unapređuju da bi imala bolju grafiku i bolje radila,
    i to je onda tehnički remaster u odnosu na originalnu igru. Isto važi i za filmove i muziku, to su remastered izdanja originala a ne portovi.

Remake je kada nešto praviš od nule, remake ne mora da uključuje promenjen gameplay i priču,
    može da ima i istu priču i gameplay ali ako je igra pravljena od nule onda je to remake.

Konkretan primer, TloU za PS4 je očigledno remaster (veća rezolucija i neka druga grafička unapređenja, veći frame rate, neke nove opcije..),
    port bi bio kada PS3 verzija igre bez ikakvih unapređenja izašla za PS4, dok bi remake bi bio kada bi igru napravili od nule u novom engine-u.

Takođe činjenica je da je TLoU za PS4 remaster, kao što je činjenica da je SotC za PS4 remake:

Shadow of the Colossus Confirmed as a Remake, Not a Remaster
    http://www.dualshockers.com/shadow-of-the-colossus-confirmed-as-remake-not-a-remaster/
    Speaking to Famitsu, Sony Worldwide Studios President Shuhei Yoshida clarified that Shadow of the Colossus on PS4 is not a remaster but a remake. Further, while the content of the game will remain entirely the same, all of the assets are being remade.

Shadow of the Colossus is one of the best remakes of all time
    http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2018-shadow-of-the-colossus-tech-analysis
    "Whether we're talking about the original Uncharted trilogy, Gravity Rush, Metal Gear Solid 2 and its sequel - or indeed the PS3 remaster of Shadow of the Colossus itself - Bluepoint has delivered tremendous remasters of beloved classics, but with the release of Shadow of the Colossus for PlayStation 4, we're looking at something new, something even more ambitious - a full on ground-up remake of the original game".

https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2014-the-last-of-us-face-off
    The fact that this release is indeed a pure remaster as opposed to something more akin to a remake tailored more towards the strengths of the PS4 hardware is likely to cause controversy.

Last edited: Sep 28, 2018
  48. Oblakoder

Oblakoder Active Member

952
    144
    43
    A sta je ovo sto Nintendo krsti sa Deluxe :D

49. vetar

vetar Well-Known Member

5,838
    928
    113
    Tehnički i to je remaster, (1080p rezolucija u odnosu na 720p) iako Nintendo uglavnom povećava samo rezoluciju i doda po neku novu stvar.

Oblakoder likes this.
  50. DieH@rd

29,406
    2,684
    113

Mile88 and voja87 like this.

Share This Page