1. powered by Surfing Waves

Resident Evil 2 remake [25. jan 2019] [PC/PS4/Xbone]

Discussion in 'General Next-Gen (Multiplatform)' started by DieH@rd, Jun 12, 2018.

1. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

2,960
    203
    63
    heh, sreća pa demo tome i služi.

2. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,814
    937
    113
    Neko pitao šta još igrati kao pripremu za RE 2 Remake osim originala. Pa RE3, i on se dešava u Racoon Cityju a a jednim delom i u policijskoj stanici iz 2. dela.

3. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,849
    1,212
    113
    GMG daje dodatni popust za kupovinu igre, tako da je regularna verzija 44, a deluxe 51 dolar.

4. voja87

voja87 Well-Known Member

10,644
    2,021
    113
    bas me zanima kako ce ubaciti originalni sountrack u igru i kako ce se to uklopiti, samo taj soundtrack je vredan 6$....mislim nije kao da cu kupiti igru ali da kupujem uzeo bi deluxe samo zbog ost-a:)

5. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,207
    1,422
    113
    Ne svidja mi se ovakav pristup demo prikazu, ali hajde, bolje ista nego nista

grunt likes this.
  6. shin-boyan

4,849
    1,212
    113
    Ok, video sam kraj demoa i sada se nerviram.
    Kompletni media blackout od sada...

voja87 likes this.
  7. grunt

grunt Celeb Freak

15,955
    2,574
    113
    Sto bi igrao demo par nedelja pred izlazak, no ty :D

Ovo mozda bude prva igra in a looooooooooooong while sto cu igrati cim izadje pirat :D

8. shin-boyan

4,849
    1,212
    113
    Predomislio sam se, ipak cu odigrati demo (uz preskakanje cutscenes).
    Valjda cu za 30 minuta uspeti da nadjem optimalna podesavanja, pa kada igra izadje, da ne gubim vreme na to ;).

9. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,814
    937
    113
    Zašto Demo ne shvatite kao prvu epizodu serije čiju ćete celu sezonu bindžovati kada serija uskoro cela izađe?

Tim razmišljanjem demo nije spoiler, već uvod u konačno uživanje (ili razočarenje :) ) kada cela igra izađe i igranje Demo-a ništa ne kvari već obogaćuje iskustvo.

10. shin-boyan

4,849
    1,212
    113
    EvilBoris je probao demo:

Just had a look at Resi 2 deom and have recorded the playback for further review.

my initially impressions are from the demo is that it's not a game that features a huge amount of dynamic range, I think this is likely just to keep it looking stylistically similar to the other titles in the series and give it a very typical japanese horror game look.
    Shadow of the Collossus is very similar in this regards, it also has a very distinct look that is maintained in the remake.
    It's very soft due to the compressed highlights but this fits in with some of the other unusual processing that is going on.
    I didn't really witness any significant peak brightest, but if you did you out to the front of the station the lights there were noticable brightter than the interior, so it can get there

playing with the settings didin't really yield any huge variances of concern, I think it was easier to get a satisfactory result by following the instructions. The game definately raises the blacks, but I'm 100% sure this is intentional in this area. It may not be the same across the whole game.

For reference however, the lowest value for peak brightness is 300 nits and the maximum is 4000.

11. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

20,104
    2,476
    113
    Skidam ga sa NZ store-a, igrace se very soon pa javljam utiske.

...i evo utisaka.

- Demo ne krece bas od pocetka igre, vec baca odmah u police station.
    - Sve je prokleto novo, policijska stanica ima vibe kuce iz keca sada, sa gomilom novih zagonetki i prostorija, razlikuje se vise od originalnog RE2 nego RE1 od RE1 remake-a for sure.
    - Igra na PS4 Pro radi kao san, nisam primetio nikakve dropove u animaciji its all smooth as fuck.
    - Grafika je on point, nema muljavih textura sve je isto kao u onim gameplay trejlerima nista nisu slagali. Toliko dobro radi da sam poprilicno siguran da nabavljam PS4 verziju, necu se zamajavati sa PC-em za ovo, nema potrebe.
    - Meniji mi se jedino ne svidjaju, bio bi bolji trip da su vise u retro fazonu. Ovako su sicusni bas monitorski kao iz neke shitty PC igre.
    - Mehanika sa nozem je on point takodje, knee caping radi bas kao u RE2/RE3 back in the day, plus noz moze da se iskoristi za instant spas od zombija ala RE remake itemi za jednu upotrebu, samo ovde moze da se pokupi opet sto je super
    - Sacmara izuva, ovav damage model nije vidjen u igrama do sad
    - Da cete preci demo za 30 min u prvom pokusaju mozete da zaboravite opusteno. Previse je lutanja i istrazivanja vreme proleti kada ne znate kuda treba da trcite. Kapiram da je kraj demoa kada sakupis ona 3 medaljona, ja kad sam uzeo drugi vreme je isteklo. Sad na drugi nalog pa speed run pada :)

I posebno cool stvar:
    U novom traileru koji ide po isteku vremena, vide se Hunk i TOFU! They are back :D

Last edited: Jan 11, 2019 at 9:34 AM
    Oblakoder and vetar like this.
  12. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

29,557
    2,727
    113
    Demo jos nije up na Steamu?

edit - bice up veceras u 19h navodno

Last edited: Jan 11, 2019 at 12:03 PM
  13. grunt

grunt Celeb Freak

15,955
    2,574
    113
    Da li su ozbiljni za taj time limit i jos 1 try lol Tek sam sada procitao taj deo, boze pomozi kakve sve gluposto necu videti...

14. DieH@rd

29,557
    2,727
    113
    Nije 1 try, mozes ponovo da krenes da igras posle smrti, ali tajmer ce da tece [tajmer ne radi u menijima, ukljucujuci i inventory].

15. TheNick

20,104
    2,476
    113
    Ipak je krace nego sto sam mislio. 2nd run prelazak

Sent from my iPhone using Tapatalk

16. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,322
    1,075
    113
    Jedna stvar u demou za koju sam siguran da nije bila u originalu jesu zaheftane daske. Naleteo sam na jednu, odmah sam skontao da to treba na prozor da kao permanentno zatvori. Sta to znaci, da ce biti verovatno limitirane a da jednom razbijeni prozori sada sluze kao infinite ulaz za zombije. To mi malo lame ako je istina jer verovatno idu na to da nikad nemas mira ili sigurno praznu sobu/hodnik.

17. voja87

voja87 Well-Known Member

10,644
    2,021
    113
    ne mora da znaci, mozda ces samo spreciti ulazak u jednoj situaciji i to je to. bilo je u originalu sa spustanjem metalnih roletni, nije obavezno ali ako ih ne spustis zombiji ce ucu tu u jednom trenutku

18. Roronoa Zoro

2,960
    203
    63
    jednokratno rešenje, jer verovatno kada budeš se vratio recimo treći put razvaliče iste, kao u originalu kada izbije kratak spoj u B scenariju tamo gde si stavio kabal da bi spustio metalne roletne

19. shin-boyan

4,849
    1,212
    113
    Demo je ... ok. Deluje zanimljivo.
    Igra ne radi u locked 4k/60 na max, ali verovatno hoce na nizem presetu. Sa druge strane, grafika i nije nesto.
    A ni HDR nisam uspeo da ukljucim.

20. grunt

grunt Celeb Freak

15,955
    2,574
    113
    Koliki je bio DL size PC verzije ?

21. Roronoa Zoro

2,960
    203
    63
    8,2GB

radi fino, šta znam i fino izgleda, mda krv nekako izgleda lošije, mda ima brzo podešavanja i gruva do 12GB vrama

22. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,207
    1,422
    113
    U fino, ovo ide i na base ps4 na 60fpsa, bas sam uzivao i proletelo mi 30min. Srecom pa sam uspeo da otkljucam shotku, ono je stvarno fantasticno komadanje :D Dovoljno sam video, verovatno cu kupiti igru :)

TheNick and Spidey like this.
  23. DieH@rd

29,557
    2,727
    113
    Bas odlicno izgleda na Pro-u, mada developeri bas vole DOF efekat, ponekad je tako snazan da zamuti face likovima u cinematicima. Nisam jurcao, lagano sam istrazivao i stigao do biblioteke. Tu sam minut pre kraja iskljucio network connection u PS4 OS-u i ugasio aplikaiciju. Posle ponovnog boot-a mi se timer pomerio na 15min.

Kod PC verzije kazu da ako se tokom igranja u task manager-u ugasi demo, tajmer se resetuje totalno. Isprobacu.

Skidam sad, 7.2GB

24. howler

howler Well-Known Member

2,478
    597
    113
    OK presao iz prve. 20190111225615_1.jpg

Ima shotgun u demo-u? Ja sam nasao samo municiju u muskim toaletom gde prsti vruca para iz cevima...
    Prlicno groteskne stvari i na par navrata posteno me uhvatila panika. Znaci uboli su svi horror elemnti.
    Najaca stvar. Ispucao sam posteno jedan zombi, 3-4 metaka u glavi.. padne na zemlji, priblizim se i ono lezi ne mrda nista, rekoh sigurno je mrtvo ali aj jos jedan u glavi da budem siguran. Ispucao sam i oziveo pa skocio odjednom na meni. To je bila najaca stvar u celom demo-u. Nisam znao sta da ocekujem od mrtvim lesem :)
    Sa tehnicke strane.
    Budget i5 3470/8GB/RX560 na 1080p/Balanced preset - 45-55fps. Super igriva.
    Grafika je bezveze. Fali joj kolorit. Nema nikakve istaknute shadere, senke. Dali se radi o neki filter ili me vuce nostalgija ka starijim igrama neznam ali kontam da ce se ovo igrati sa SweetFx pluginom.

25. voja87

voja87 Well-Known Member

10,644
    2,021
    113
    Sta vise nema da se izlije krv po podu kada je zombi zaista mrtav:)?

26. DieH@rd

29,557
    2,727
    113
    Svaka cast dev timu na destructable zombijima. Modelovali su im unutrasnjost, i bas znaju da se raspradnu pod paljbom. Shotgun im bas skida slojeve mesa i kosti, fantasticno krvavo izgleda sve.

Nema, sad kada zombi umre Leon cesto nesto prokomentarise.

Anyhow, PC verzija mi je naravno mnogo laksa za igranje, al 1070 se muci da postigne 60fps u 3440x1440, morao sam malo da spustam detalje da bi dostao u "60 or near 60" range. Al igra izgleda bas super u ultrawide.
    1440p nije problem.

Nadam se da ce finalna verzija biti jos optimizovanija, plus tu ce biti i novi driveri.

U prizemlju imas sobu sa ormaricima i slomljenim numpadom, na kraju te sobe imas odvojenu sobicu gde mozes da otkljucas shotgun.

27. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,207
    1,422
    113
    Nisam primetio nikakve ocigledne indikatore da su stvarno mrtvi, i bogami, nekima treba tri, a nekima i vise preciznih pogodaka u glavu. Shotka preko celih prsa nije zaustavila jednog zombija

28. howler

howler Well-Known Member

2,478
    597
    113
    Pa nije bilo od tih 3-4 zombija koliko sam uspeo da ubijem :p .. Ovi novi su bullet sponge, prosto odbijaju da umru.
    Jos jedna stvar.. Trcanje na PC/Xbox kontroler a verujem i na DS4 se nalazi na Levim thumbstick klikom sto je kriminalno losa postavljenost a igra ima i 180' okretanje na B dugmetom. Srecoma pa moze se uraditi rokada sa tim kontrolama sto je znatno olaksajuca mogucnost.

29. DieH@rd

29,557
    2,727
    113
    Body shotove treba totalno izbegavati. Heck, mislim da cak i general headshots nekad nisu dovoljni [jedan zombi mi je primio 5 metaka u glavu]. Mislim da bas treba gadjati MOZAK za fastest kills. Also, jedan zombi [onaj debeli u biblioteci] mi je uspeo preziveti i shotgun blast u glavu, znaci, glava mu je bila tanki bloddy mess, al jos uvek je hodao. :D

Najslabiji deo igre su zvuci pistolja i sacmarice. Totalno su slabasni i neubedljivi.

30. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,207
    1,422
    113
    nisam znao da ima. bas sam pomislio dok sam igrao kako mi to fali. sada mi je jos draze :D

31. grunt

grunt Celeb Freak

15,955
    2,574
    113
    Presao ovo govance od "demo"-a... Jebo ih time limit taman krenes da se zabavljas i KRAJ idite kupite igru :D

24 min mi je trebalo da zavrsim.

Da bi dobio silky smooth zakucanih 60fps uradio sam sledece.
    Prvo sve na MAX, pa sam smanjo rezoluciju na 80% (obozavam kada igre imaju ovo, ja apsolutno nemogu da vidim razliku izmedju 80% i 100% 4k na 43" sa normalne gaming distance, free FPS YAY :D).
    A od podesavanja senke za jedan stepen manje i volumetric fog ili rays bese ime opcije isto za jedan stepen dole.
    To je to. Inace @shin-boyan HDR mi je iz prve proradio, ne znam sta bi moglo kod tebe da bude problem.

Igra izgleda odlicno. Nisam imao nikakvih zamerki.
    Kontrole su super. Inventar je isti kao u RE7 meni je skroz OK.
    Atmosfera je bila cool, svakako mi se igra jos :D
    Sto se sacmare tice nisam imao neki wow efekat, damage na mobovima mi deluje OK nista posebno, ali ono 8 metaka sam ispalio treba jos probe :D

32. DieH@rd

29,557
    2,727
    113
    Sredio sam performance problem u 3440x1440, now it's almost perfect 60fps. Zaboravio sam da nvidia kuburi sa DX12 [I miss Radeon sometimes]. DX11 mi radi bolje.

33. TheNick

20,104
    2,476
    113
    Grafika i nije nesto?!? Ooook vrlo realan komentar

Super Simke 64 likes this.
  34. shin-boyan

4,849
    1,212
    113
    Jbg, igrao sam Detroit i god of War tog dana.
    Ovo izgleda za dve klase niže, posebno likovi i neuverljive face.

35. DieH@rd

29,557
    2,727
    113
    Poceli su i speedrun-ovi :)

36. DieH@rd

29,557
    2,727
    113

37. Mile88

Mile88 Well-Known Member

292
    534
    93
    Odigrao demo na PC-u, sta da kazem, vecinu stvari ste vec kazali u temi. Prijatno sam iznenadjen igrom, kao sto sam ranije rekao, najjaca mi je ta fora sa baterijskom lampom, to nekako daje odlicnu atmosferu. Kul mi je to sto nema puno slicnosti sa originalom, narocito sto se tice itema i resavanja zadataka, bar koliko sam video u demo-u. Takodje su mi kul odradjeni zombiji, od ponasanja do pokreta. Kontrole takodje dobre, nisu nesto komplikovane. Sto se tice grafike, mozda nije na najvecem nivou kada su u pitanju igre nove generacije, ali po meni je grafika i najmanje bitna sto se tice ove igre. Sve u svemu, po meni igra odlicno izgleda i mislim da smo konacno dobili posle dosta godina jedan RE koji vredi igranja.

38. DieH@rd

29,557
    2,727
    113
    Fixne kamere, snimano scena po scena

39. Blue

Blue ....................

11,563
    661
    113
    Meni je demo super legao, moram da kažem i da je optimizacija odlična.

40. TheNick

20,104
    2,476
    113
    Moj rekord je 6-7 min, ali video sam jos prvog dana da su za 3-4 minuta prelazili :) Kad znas kuda treba da ides i sta je potrebno za kraj demoa vrlo je prosto.

41. Mile88

Mile88 Well-Known Member

292
    534
    93
    Ja nisam ni zavrsio do kraja demo, igrao lagano i sve isprobavao kako i sta funkcionise :)

42. Haseo

Haseo Hands off the panda!

2,280
    207
    63
    Presao demo... igra je lit af i zapravo na mojoj kanti od kompa radi jako dobro (low medium settings su easy 40-50 fps)
    Totalno drugi vibe od starog RE2 sto su i devovi rekli ali nekako ... onaj RE7 engine totalno menja pricu i unosi nesto novo.

Vise nego zabavno, jedva cekam da zapravo izadje

43. DieH@rd

29,557
    2,727
    113

44. TheNick

20,104
    2,476
    113
    Zasto nisi probao na PS4? :)

45. Ivan

Ivan Well-Known Member

665
    293
    63
    Sve mi se sviđa osim menija, stvarno mi nedostaju old school i kvalitetno odrađeni meniji, posebno za ovakvu igru.

Ovaj mininalizam baš ne ide Capcom-u, grozno mi izgleda.

Takve stvari nekako pojeftine izgled cele igre, uvek sam se ložio na menije i UI u koje je uloženo truda. Koliko god da je "clunky" za današnje vreme, samo jedan pogled na inventory u starom re 2 mi izmami osmeh.

Opasan im je ovaj engine, u RE 7 je izgledao vrhunski, iako je igra bila i za vr, ali vidi se kvalitet i lični pečat. U nekim segmentima možda najbolje što sam video.

Ovo je možda malo budget varijanta (u smislu developmenta), pa ne moze baš toliko da zasija, ali meni se sviđa kako izgleda.

Munjevito pomeranje kamere na mišu isto ne ide :D, kao neki spectator mod. Igram na PS4, ali sam probao i Master race varijantu sa odgovarajućim kontrolama :D.

TheNick and Mile88 like this.
  46. DieH@rd

29,557
    2,727
    113

47. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,184
    1,274
    113
    Kako je krenulo sa ovom igrom, još će bez problema biti kandidat za GOTY :)

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

48. zdravkelja

zdravkelja Member

8,756
    1,523
    113
    Druga Capcom igra koja izlazi ove godine puca na tu titulu :)

49. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

11,219
    2,001
    113
    Koja je prva?

50. howler

howler Well-Known Member

2,478
    597
    113