1. powered by Surfing Waves

Resident Evil 6 [PS3/X360/PC]

Discussion in 'General Last-Gen (Multiplatform)' started by Panzer, Jan 20, 2012.

1. voja87

voja87 Well-Known Member

10,644
    2,021
    113
    Da, pošto je poenta RE serijala da bude realan...

bio je realan do petice kada je kris krenuo da udara stenu xd, ako oduzmemo pricu igre su postovale neku fiziku

2. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

11,219
    2,001
    113
    Sestica je pravljena vise za coop experience i do jaja je kada se igra tako. Nisam igrao sam tako da ne mogu da sudik o tom nacinu igranja, ali u dvoje je sigurno fun i zajebancija.

3. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

11,219
    2,001
    113
    Sestica je pravljena vise za coop experience i do jaja je kada se igra tako. Nisam igrao sam tako da ne mogu da sudik o tom nacinu igranja, ali u dvoje je sigurno fun i zajebancija.

4. Blue

Blue ....................

11,563
    661
    113
    Al dobro, kapiram da su proizvodjacima ciljna grupa bili klinci i nove generacije zato je RE za nas starije propao.

RE je za stare fanove propao odavno tako da ne vidim poentu u tome da neko kome se ne sviđaju 4 i 5 deo uopšte instalira šesticu, mislim šta bi neko ko ne voli poslednje delove u serijalu uopšte očekivao da će dobiti.

Meni je serijal postao drag tek od 4. dela tako da nemam taj pritisak neispunjenih očekivanja i mogu da uživam u odličnom co-op iskustvu
    koje kvari samo činjenica da se u co-opu koristi svega 60-70% površine ekrana.

5. Blue

Blue ....................

11,563
    661
    113
    Al dobro, kapiram da su proizvodjacima ciljna grupa bili klinci i nove generacije zato je RE za nas starije propao.

RE je za stare fanove propao odavno tako da ne vidim poentu u tome da neko kome se ne sviđaju 4 i 5 deo uopšte instalira šesticu, mislim šta bi neko ko ne voli poslednje delove u serijalu uopšte očekivao da će dobiti.

Meni je serijal postao drag tek od 4. dela tako da nemam taj pritisak neispunjenih očekivanja i mogu da uživam u odličnom co-op iskustvu
    koje kvari samo činjenica da se u co-opu koristi svega 60-70% površine ekrana.

6. Chodex

Chodex Well-Known Member

1,236
    190
    63
    Cetvorka je bruka! 2005, game cube, bale na mojim ustima i revoluuucijaaaa. A sad me izvinite, moram da poslusam Toda i da odem na trening :)

7. Chodex

Chodex Well-Known Member

1,236
    190
    63
    Cetvorka je bruka! 2005, game cube, bale na mojim ustima i revoluuucijaaaa. A sad me izvinite, moram da poslusam Toda i da odem na trening :)

8. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

20,104
    2,476
    113
    Igrao sam sve RE igre od '96 pa na ovamo kao i mnogi drugi fanovi ovde pa su mi RE5 i RE6 bili super zabavni, stim sto je petica bila dosta utegnutija i bolje optimizovana... sestica jeste kvalitetna ali neshvacena. Standardni RE fazon ne moze da postoji u danasnjem vremenu, to je bilo tad i to je to.

9. TheNick

20,104
    2,476
    113
    Igrao sam sve RE igre od '96 pa na ovamo kao i mnogi drugi fanovi ovde pa su mi RE5 i RE6 bili super zabavni, stim sto je petica bila dosta utegnutija i bolje optimizovana... sestica jeste kvalitetna ali neshvacena. Standardni RE fazon ne moze da postoji u danasnjem vremenu, to je bilo tad i to je to.

10. voja87

voja87 Well-Known Member

10,644
    2,021
    113
    i dalje mislim da bi resident bio super u nekom fazonu tipa the last of us, istrazivanje, tenzija, malo municije. sadasnji resident je postao skroz gears klon, akcija jos tu anime neke gluposti gde likovi prave svkakve akrobacije i td... gomiletina qte-ova. ne kazem i meni su re5 i 6 savsim ok ali ipak i dalje ocekujem nesto drugacije od tog serijala, ako hocu da igram gow igracu gow

11. voja87

voja87 Well-Known Member

10,644
    2,021
    113
    i dalje mislim da bi resident bio super u nekom fazonu tipa the last of us, istrazivanje, tenzija, malo municije. sadasnji resident je postao skroz gears klon, akcija jos tu anime neke gluposti gde likovi prave svkakve akrobacije i td... gomiletina qte-ova. ne kazem i meni su re5 i 6 savsim ok ali ipak i dalje ocekujem nesto drugacije od tog serijala, ako hocu da igram gow igracu gow

12. TheNick

20,104
    2,476
    113
    Ja sam tek sada uhvatio da dovrsavam RE6 posto sam ga posle par predjenih scenarija batalio davno... Preduga igra, ali vidim da su u medjuvremenu izasli patchevi koji omogucavaju podesavanja drugacija za kameru, uspeo sam da napravim skoro RE4 kameru sa mnogo vecim field of view-om, sad je prihvatljivije igrati. Ostao mi je jos Ada chapter... Pa onda napokon prelazim na Relevations nastavke.

13. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,307
    1,014
    113
    Igras x360 ili PC verziju?I ja batalio davno i bas nesto razmisljam da nastavim ovih dana na novom TVu.

14. TheNick

20,104
    2,476
    113
    Na x360 jer sam tu igrao cim se pojavila pa batalio, nema sile da bi igrao sad sve ispocetka na PC-u. Ako resis da igras opet OBAVEZNO poskidaj sve nove patcheve/title updates da ti se otkljucaju dodatne opcije za kamera settings kao i mogucnost nastavljanja po stage-ovima chaptera, sto je itekako falilo. I da sa najnovijim patchem dobijas i Ada scenario odmah cak iako ti nisu predjeni svi ostali.

15. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,849
    1,212
    113
    Posto igru nisam igrao od kada je izasla, resio sam da uzmem na popustu pc verziju i odigram kao pripremu za Remake 2.
    Au, koje djubre od igre. Vidim da sam u temi igri dao 7, sada bih joj dao 5.

Prvo sam se 30 minuta patio da uopste pokrenem igru. Od problema sa nedostatkom zvuka, preko nemogucnosti da se igra u full screenu...na kraju sam nekako uspeo da podesim u borderless window rezimu.
    Igra je bas-bas gadna, iako je teram na max u 4k. Neki efekti izgledaju dobro, ali teksture i posebno animacije...tuga.

Sama igra krece jako prepotentno, sa spiskom ljudi koji su pravili igru i ... onda full closeup zenskog dupeta. Kasnije je situacija jos smesnija - svaki zenski lik izgleda kao prostitutka a o golim bossovima i posebno o Adi, nema smisla pricati. Japanci :D.
    Krenuo sam Leonovu kampanju (posto sam je zapamtio kao najbolju) i sada se stvarno plasim da ce Remake 2 biti na ovaj fazon.
    Ima dobrih delova, nije da nema, ali bas su retki. Ostalo je besmisleno napucavanje, QTEs i kako-japanci-zamisljaju-uncharted gameplay.

Ne znam da li cu uspeti nekako da odigram igru do kraja.

16. voja87

voja87 Well-Known Member

10,644
    2,021
    113
    uf necu ni da trazim moje stare postove u ovoj temi, pisao sam skoro mozda u sta igrate na pc-u temi... ranije sam isto milsio da je igra ok, sada milsim da je sranje, sto je steta posto je u igru ocigledno ulozena ogromna kolicina truda

17. vetar

vetar Well-Known Member

5,879
    930
    113
    Prešao sam je pre par meseci na PS4 (i RE5 pre nje),
    mislim da je generalno OK igra (bar Leonova kampanja) ali je svakako među najlošijim RE igrama.

Mile88 likes this.
  18. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

2,960
    203
    63
    sa RE6 su hteli mnogo toga, ali odradili malo. texture jesu jadne, ali šta znam meni je igra bila zabavna, mda meni se više sviđa merc mod

19. Mile88

Mile88 Well-Known Member

292
    534
    93
    Meni je takodje Leon-ova kampanja najbolja u RE6. Jeste jedan od najlosijih ako se pogleda celokupna igra. Tu bi jos dodao kao jedna od llosijih u serijalu i RE Outbreak 2.

20. shin-boyan

4,849
    1,212
    113
    Eh da, zaboravio sam da pomenem kriminalan FOV (mada vidim da postoje modovi) i odvratan UI.
    Trenutno sam na polovini Leonove kampanje.

21. TheNick

20,104
    2,476
    113
    Svega ovoga ne bi bilo, da si odlucio da igras sjajni PS4 port koji radi u 60fps i doduse nema 4k mod, ali izgleda odlicno u full HD-u.

22. voja87

voja87 Well-Known Member

10,644
    2,021
    113
    nista nije bolji ps4 port od pc verzije, teksture su iste i td, nista nije doradjeno

23. TheNick

20,104
    2,476
    113
    Rekao bi da je bolje optimizovan i da radi bez svih tih problema seemless. Ja recimo igrajuci na TV-u sa uobicajene razdaljine uopste nisam primetio te grozomorne texture o kojima se prica, to je monitor thing ocigledno - a posebno ako se forsira 4k.

24. shin-boyan

4,849
    1,212
    113
    Nije monitor, oled tv.

25. voja87

voja87 Well-Known Member

10,644
    2,021
    113
    igrao sam isto na 1080p tv-u i primeti se, nisu sad ocajne ali igra je ocigledno pravljena za 720p. generalno milsim da igra izgleda sasvim solidno i danas

26. shin-boyan

4,849
    1,212
    113
    Ja sam nekako zapamtio da igra ima mnogo bolju grafiku nego RE4/5, ali to bas nije slucaj.
    Ima stvari koje izgledaju dobro, pre svega neki efekti.

27. grunt

grunt Celeb Freak

15,955
    2,574
    113
    @TheNick sa klasicnim PC hejtom lol

TheNick and Ace like this.
  28. TheNick

20,104
    2,476
    113
    Onda imas frku sa shitty texturama jer furas last-gen igru u 4k pa se vise vidi. Ako PC verzija navodno ima iste texture i filtering kao PS4 ne bi video nikakve shitty texture na 1080p, makar ja nisam. I bio je 55 inchi TV izvinjavam se ako igras na dijagonali od 100 ili vecoj.
    @grunt Nisam ja sa PC hejtom vec shin-boyan vidis koliko neosnovanog PC hejta je bacio, you sucker.

vetar likes this.
  29. voja87

voja87 Well-Known Member

10,644
    2,021
    113

30. TheNick

20,104
    2,476
    113
    Pa eto DF kaze da ima razlike u AA izmedju PC verzije i PS4/XBOX ONE, mada sumnjam da je to razlika koja bode oci u 4k na OLED-u. Meni u 1080p na PS4 igra nije izgledala "bas-bas gadno" naprotiv vrlo je ok bilo... i da, izgleda da bi isto bilo i sa PC verzijom, AKO IZUZMEMO muku oko pokretanja.

31. grunt

grunt Celeb Freak

15,955
    2,574
    113
    Igra OK izgleda to joj je svakako najmanji problem. Ja sam prestao da igram kada me je vec stoti put igra bukvalno forsirala da pobijem sve zombije kako bi nastavio dalje,a oni samo iskacu ko ludi ukocio mi se prst od pucanja gore nego CoD da sam igrao :/

32. TheNick

20,104
    2,476
    113
    Ni ja ga nisam SKROZ zavrsio, presao sam neke kampanje na x360 back in the day, pa posle na PS4... sve tri, i onda Ada kampanju batalio jednostavno nije mi se igralo vise.

33. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,814
    937
    113
    Samo sam malo probao Resident Evil 5 i 6. Da li se to samo meni čini da je Resident Evil 5 grafički mnogo lepši od 6?

34. voja87

voja87 Well-Known Member

10,644
    2,021
    113
    mozda ti se vise svidja dizajn i lokacija ali graficki re6 gura vise stvari sto je i normalno, novija igra

35. shin-boyan

4,849
    1,212
    113
    Re5 izgleda jednostavno. Kada su okruženja u sličnom stilu, re6 izgleda bolje.
    Problem su okruženja sa dosta detalja, tada igra izgleda bas gadno.

36. vetar

vetar Well-Known Member

5,879
    930
    113
    Meni je PS4 verzija na 1080p TV-u izgledala sasvim pristojno.

Share This Page