1. powered by Surfing Waves

Resident Evil 7 [PC, PS4, Xbone] [24 Jan 2017]

Discussion in 'General Next-Gen (Multiplatform)' started by DieH@rd, Jun 14, 2016.

1. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

29,023
    2,564
    113
    Ne budi Gruja, igraj u VR-u! :D

2. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Kod mene obrnuto, ne zhelim da neko nadje moje telo u polu-raspadnutom stanju sa PSVR na glavi. Kapiram da bih razvio aritmiju kada bih igrao RE7 sa VR.
    Igrao sam demo u mraku s 5.1 ozvuchenjem, i ono ... nije mi bilo ni najmanje svejedno. Igra odlichno radi ono shto je Amnesia radila: stvara konstantan osetjaj straha i uzhasa. Kapiram da je jedan od razloga FOV, osetjam se kao da licem otvaram vrata, sve je nekako "pred ochima", ne vidish mnogo oko sebe... ma, totalno igra za mazohiste.

WickedlNl likes this.
  3. DieH@rd

29,023
    2,564
    113
    Audio je jos ludji u VR-u, jer kada se slusalice ubodu u PSVR jack tek tada igra pali "object based" audio rendering za full imerziju. :lol:

4. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,207
    1,014
    113
    Ne ne ne taj poslednji chapter nisam uopste ocekivao. Igram sa slusalicama i nije mi sve jedno. Fuck this shit :) obrnucu sigurno jos jednom igru na Easy da pokupim collectabled al Madhouse ne pada mi na pamet!

5. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Ti bash zhelish da umresh mlad i lep :p

6. DieH@rd

29,023
    2,564
    113
    Daj bre, sta se pravis fin gospodin covek. It's a game. Be a man. :D

Ako volis horor, treba onda isprobati odlicnu viziju horora i na novoj gaming platformi.

7. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Nije do finotje, vishe je do toga da ne zhelim da chistim fekalije s poda :p
    Also, it's not a game, it's still real to me goddamit!

Probao bih definitivno, ali ne verujem da bih igrao na taj nachin.

8. voja87

voja87 Well-Known Member

10,150
    1,844
    113
    probao bi...na kratko posto tako volim horor filmove, verovatno bi posle spavao sa upaljenim svetlom

9. zdravkelja

zdravkelja Member

8,587
    1,436
    113
    Ja sam i ovako drhtao na P.T., cak i kada sam znao sta ce da se desi. Horor u VR-u, verovatno bih umro.

WickedlNl likes this.
  10. DieH@rd

29,023
    2,564
    113
    Resident.Evil.7.Biohazard-CPY 20.47 GB

11. grunt

grunt Celeb Freak

15,398
    2,305
    113
    Uh ovo je bilo ekstra brzo. 30 eur saved. Al me nervira sto za PC jos nisu konkretno rekli kada stize HDR god dammit.

12. howler

howler Well-Known Member

2,390
    528
    113
    Uh... neznas dali je ovo dobro ili lose...
    Da nije Denuvo, mozda nikada ne bismo dobili Nino Kuni 2 i Ace Combat 7...
    Mislim kome odgovara razvaljena platforma na kojoj caruje piraterija day 1 od izlaska svog produkta. :p

13. grunt

grunt Celeb Freak

15,398
    2,305
    113
    NK2 i AC7 su najavljeni da ce koristiti Denuvo ? Imas izvor za to ?

Posto cisto sumnjam da je to slucaj kakve veze ima Denuvo sa te dve igre.

One izlaze jer se japanske igre prodaju OK na Steamu a ne zbog Denuvo zastite.

14. DieH@rd

29,023
    2,564
    113
    This.

15. howler

howler Well-Known Member

2,390
    528
    113
    Pomenuo sam Denuvo iz prostog razloga sto zadnjih 2-3 godina PC gaming se oporavio od konzolaske dominacije koja pocela preovladavati od neznam 1999? pa na dalje...
    Denuvo je samo dao izdavacima odredeni sigurnoscu da ce njihov produkt na PC platformi ostati konkurentan sa konzolaske verzije odredjeni period.
    Necu da se srusi ta renesansa nezavisno od toga koliki udel ima Steam i digitalna distribucija igara...
    Mislim meni ne smeta CPY pare koji cu dati za softver na PS4 tokom 2017te bolje cu ih dati za GTX1060 ali bojim se da tako razmislja i ostao svet :p
    (Izvinjavam se na skretanje teme)

Resident Evil 7 Rules... Odoh da trazim neka povoljna grafa... Dosta je bilo sa HD4400 :lol:

16. grunt

grunt Celeb Freak

15,398
    2,305
    113
    Procenat igara zasticenih denuvoom je toliko mizeran da sam siguran da to apsolutno nema veze sa prodajom igara, nego jednostavno Steam je postao toliko rasiren plus za cenu konzole mozes da sastavis skroz OK gaming komp, e te stvari uticu na trenutnu situaciju a ne denuvo.

17. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,120
    398
    83
    Tales of Berseria je prvi JRPG koji ima Denuvo, a izasao je pre 2-3 dana. Tako da ne znam o cemu pricas.

18. howler

howler Well-Known Member

2,390
    528
    113
    Jbg nisu stigli na vreme za Dark Soul 3 ali zato God Eater Resurrection, God Eater 2: Rage Burst i Tales of Berseria imaju Denuvo a posto je Bandai Namco publisher za Ace Combat 7 i Nino Kuni... well nema sumnje da ga nece biti.

19. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,691
    2,305
    113
  20. WickedlNl

2,207
    1,014
    113
    Zavrshih i ja danas. Ukratko odlican RE kao i sama igra. Ubacili su dovoljno nodova da podsete da je ovo ipak Resident Evil. Sto se vise blizis kraju to se vise prisecas prethodnih naslova. Creep faktor je A+. Igrati sa kvalitetnim slusalicama i zvuci i krici koji dolaze iz svakog pravca dok pokusavam da se snadjem u lavirintu od hodnika je neopisiv osecaj. Pogotovu
    Shipwrecked nivo
    ... sat ipo konstantne jeze.

Malo preko 11 sati mi trebalo jer sam se stvarno trudio da se zavucem u svaki cosak ali nazalost falio mi jedan jedini file da ih pokupim sve. Mislim da cu ipak da se bacim na Platinum trofej tako da cu preci verovatno jos 3 puta. Sto se tice kraja:

Kao prvo doziveo sam nikad vecu moshu jer sam mislio da je kraj igre kada Ethan i riba zapale chamcem. Bio sam zbunjen, reko mozda jos malo treba da hodam pa ce se zavrsi kad ono prodje jos 3 sata :D Zbunjenost plus taj jebani Shipwrecked nivo je bas bio napet zbog iznenadne promene lika. Taman se naviko na svoj inventory kad ono krecem ponovo skroz go. Dobar pejsing, siguran sam da vecina nije to ocekivala posto realno 8-9 sati gameplay-a je sasvim ok za RE igru. Dobar cameo Chris Redfilda i zavrsetak nivoa kao u RE1 i 2 kada iz helikoptera kazu da uzmes oruzhje za poslednji udarac. I naravno sve prisutni Umbrela Corps \m/

Iskreno se nadam da ce da nastave ovim putem ali nek izadje novi deo mozda tek za 2 do cak 3 godine. Taman izmedju dobijemo RE2 Remake. Prebrzo izbacuju ova dva DLC-a. Mogli su malo da to rashire ali ako ce nesto drugo mimo toga da kasnije puste, why not. Za kraj nebo i zemlja naspram one identity crisi katastrofe RE6.

21. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

2,907
    192
    63
    DLC je cancer i to što izbacuju brzo je samo dobra stvar

"Dobar cameo Chris Redfilda", koji izlazi iz Umbrella helija ili je dobar twist ili nije Chris (a i ne lični ni najmanje na njega). da ne pominjemo da se taj isti Chris Redfilda nonstop bori protiv Umbrella-e i njenih varijacija. sad ili nas capcom trolluje kao sa krajem i izborom koga spasiti ili ono nije Chris

22. WickedlNl

2,207
    1,014
    113
    Bas zato sto izbacuju tolko brzo, nedelju dana nakon izlaska igre, imam osecaj ko da su nas pokrali sadrzaja koji je ocigledno mogao da bude u finalnoj igri. Inace ne znam dal sam pre ikada video da ceo youtube uspe da spoiluje pola igre zbog clickbait naslova i moronskih thumbnaila bosova ili neceg bitnog. Izbegavao sam kolko sam mogao ali YouTube mi je bukvalno TV, subscribeovan sam na razne kanale pa i gaming i neke spoilere jednostavno nije bilo moguce zaobici.

23. Roronoa Zoro

2,907
    192
    63
    ono i jeste, sem ako nemju u planu da izbace nešto za tipa par meseci

24. WickedlNl

2,207
    1,014
    113
    BTW trenutni speedrun rekord je 1:36:00 :D

25. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,742
    1,429
    113
    koji win od igre, komp debelo ispod min speca osim graficke i radi kao zmaj. rock solid sve na very high 60fps sa medium senkama, sa high senkama ide od 30-50. jednom dobar pc port, ko bi rekao. mada capcom ima solidan track record.

Phenom II 960T @ 3.6GHZ
    5GB DDR2
    Radeon 270x 2GB

26. TwiSteR

TwiSteR Well-Known Member

604
    306
    63
    Šta mislite kako bi RE7 radio na lapu (i5-4200U up to 2.6GHz, 8GB DDR3, Radeon 8870M 2GB GDDR5, SSD)? Ne igram se na kompu, pa nemam pojma kako bi na njemu radile novije igre. Igru svakako planiram da nabavim (kad malo pojeftiniti) na disku za PS4, a do tada bih je odigrao na PC-u, ako je isti sposoban da je potera.

Sent from Nexus 5X

Last edited: Jan 30, 2017
  27. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

10,920
    1,912
    113
    Skini i probaj, nije kao da ćeš platiti nešto, na žalost :D

28. TwiSteR

TwiSteR Well-Known Member

604
    306
    63
    Platiću je (kad cena padne na 20-ak £) u verziji za PS4. :yes:

Sent from Nexus 5X

29. Roronoa Zoro

2,907
    192
    63
    pazi kada meni radi na E3200/4gb DDR2/R7260 na med@1080p sa malo štucanja tebi će da leti

TwiSteR likes this.
  30. WickedlNl

2,207
    1,014
    113
    El nasho neko deo za treci picture puzzle ispred prikolice kada izadjete iz kuce? Mora malo se udje u zhbunje ali opet ista fora da se ubaci beki deo i da senkom otvori novu prostoriju. Ocekivao sam da cu kad tad naleteti al sad se setih da ni jednom mi igra nije trazila taj deo a i na netu ne mogu da nadjem sta ustvari taj deo otkljucava.

31. TheNick

19,691
    2,305
    113
    Snimljeno na mom kompu, sa pocetka igre, mild spoilers ako niste igrali igru uopste

32. voja87

voja87 Well-Known Member

10,150
    1,844
    113
    ja sam se vec tu na pocetku usrao xd, bice smanjivanja tona kasnije u igri samo tako
    btw kao odlican port meni sinoc igra toliko usporila da sam morao da je iskljucim, naravno bez sejviranja. kada su me uhvatili pa odmah posle tog "rucka". videcu danas sta se desava ali ne bi voleo da mi se ovo desi posle igranja od npr sat vremena

33. No_LiMiT

No_LiMiT Deus Vult

1,423
    145
    63
    Ne volim horor igre ali nagledah se streamova i predobro mi izgleda, ali k neće prije bozica padat cijena kako treba a do tad ce me proc želja :(

34. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    214
    63
    Uh kako me obradovalo kad sam procitao da je izasla crackovana verzija :D nadam se da cu stici skorije da probam, a s obzirom na duzinu ne bi trebalo da bude problem :)

35. grunt

grunt Celeb Freak

15,398
    2,305
    113
    OK ne mogu da namestim glupi HDR u PC verziji konstantno mi je grayed out opcija :/
    Prvo sam prebacio na 4:2:2 pixel mod i limited RGB, pa prebacio na TV-u na limited RGB, probao na TV-u Graphics mod i posle Game mod (u game na ps4 imam HDR). Probao u 1440p u kojoj planiram da igram i probao cisto fore u 4k i opet siva opcija :(

Jedino sto mogu da menjam je color spektar srgb ili bt709 malo je zbunjujuce sto imam u igri to da biram i na samom TV-u gde drzim na Adobe RGB, ako u igri stavim na sRGB da li i TV treba na to da prebacim ?

Inace igra sve na max u 1440p ide 50-60fps na rx470, very nice. I izgleda stvarno super.

Inace ono sto sam primetio je da 4:2:2 izgleda super na 4K ekranu, secam se na 1080p TV-u je razlika bila bas uocljiva ovde ja apsolutno ne mogu da primetim razliku, jednostavno ima previse piskela da bi mogao da skontas sa neke normalne razdaljine.

@DieH@rd
    Mozes na gafu da pitas da li je neko sa x800d uspeo da dobije HDR u RE7 i kako :D

Last edited: Jan 31, 2017
  36. voja87

voja87 Well-Known Member

10,150
    1,844
    113
    vidi posle kako ti radi kada te uhvate, mozda sat, dva u igri. meni je u tom delu bas poceo zestok stutter bez obzira sta iskljucio. shadow cash off, shadow quality high, medium i td, igra je jos instalirana na ssd

37. grunt

grunt Celeb Freak

15,398
    2,305
    113
    @voja87
    OK reportovacu kako radi tada, ali prvo da nateram HDR nekako da proradi bez njega necu da igram :D

38. WickedlNl

2,207
    1,014
    113
    Ako si se nagledo strimova skroz so spoilovao sebi horor iskustvo. Taj prvi gameplay je jeza. Nakon toga je laganica.

39. No_LiMiT

No_LiMiT Deus Vult

1,423
    145
    63
    Znam nego sam slomio ruku pa ne mogu većinu stvari da radim a ovo gledanje mi je closest stvar sad

Last edited: Jan 31, 2017
  40. DieH@rd

29,023
    2,564
    113
    Navodno mnogima radi OK, ali ima primera kada je slika u HDR modu previse tamna a bez HDR-a je previse svetla.

41. Omega

Omega N64 je đubre

14,730
    1,987
    113
    Na XD8005 u HDR modu treba staviti dynamic contrast na medium da bi prikaz bio intenzivniji.

42. grunt

grunt Celeb Freak

15,398
    2,305
    113
    @Omega
    Tebi radi na kompu ?

@DieH@rd
    Bas pc verzija im radi ? Hmm ne kontam sta moze biti problem :/

43. voja87

voja87 Well-Known Member

10,150
    1,844
    113
    stavio texture quality na medium i nemam vise problema sa kocenjem. igra dosta jede vram, na medium trosi 3.5gb a razlike izmedju medium i very high i nema barem ja ne primecujem, izgledaju mutnjikavo kako god

44. grunt

grunt Celeb Freak

15,398
    2,305
    113
    OK probao sam bukvalno sve sto mi je palo na pamet and still no HDR.
    Prebacio sam komp na 12bit boje umesto 10bit. Prebacio sve na auto u video opcijama na TV-u kao sto drzim na soniju i corak. U medjuvremenu stavio najnovije AMD drajvere. Mozda je neki bag u igri ili ovoj narodnoj verziji nemam pojma, smorih se :D

Najjaci mi je jedan debil na youtube kao gledajte kako je prelep HDR u ovoj igri na x800d i lik ode i ukljuci forced HDR iz opcija TV-a a to bukvalno samo digne brightness kontrast itd... LOL

45. Omega

Omega N64 je đubre

14,730
    1,987
    113
    @grunt - sa 12-bitnim bojama možeš samo dobiti više banding-a, nema nikakve prednosti.
    Na GTX1060 sve radi uredno, ekran automatski prepozna HDR mod kad je sve pod video options postavljeno na "auto", i to sa septembarskim driverima. Samo treba dinamički kontrast ručno postaviti na "medium" kao što rekoh.
    Čak i kada je Windows postavljen na RGB/Full/8-bit, igra valjda automatski prebaci sve u YCbCr420/Limited/10-bit/HDR (i ne može se birati color space jer je HDR po standardu vezan za BT.2020/10-bit).

Inače izgleda RE7 fantastično, možda i prva igra u kojoj zapravo ima neke koristi od kromatske aberacije.

46. grunt

grunt Celeb Freak

15,398
    2,305
    113
    @Omega
    U pitanju je ovo cpy izadnje right ili si kupio legit igru ?

47. TheNick

19,691
    2,305
    113
    Mozes vala igrat ovo sa jednom rukom!!!

48. WickedlNl

2,207
    1,014
    113
    Trazio neke speedrun klipove i niotkuda mi izadje srpski jutuber i njihov gameplay vid. Malo mi je previse dude-bro komentarisanje ali umro sam od smeha kolko se lik plasi igre :D

49. Omega

Omega N64 je đubre

14,730
    1,987
    113
    CPY. Nisam toliki fan serijala da kupim na početku ali i to planiram uraditi kasnije da ih 'nagradim' zbog dobrog porta.

50. No_LiMiT

No_LiMiT Deus Vult

1,423
    145
    63
    Mogao bih sa dzojstikom :D
    Ali zamara jer moram drugu ruku čudno da držim pored ove u gipsu a njoj ne kontrolišem nista izmedju zgloba ručnog i ramena pa je shit osjecaj :)

Share This Page