1. powered by Surfing Waves

Resident Evil 7 [PC, PS4, Xbone] [24 Jan 2017]

Discussion in 'General Next-Gen (Multiplatform)' started by DieH@rd, Jun 14, 2016.

1. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,267
    969
    113
    Ti bese imas rx480 4gb model?Uzeo sam ga i ja nedavno a razmisljao sam i o 8gb ali rekoh sebi ma zasto da dajem 50e vise kad je za 1080p dosta i 4 :)

2. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113
    yep, nisam uopste ocekivao od igre da trosi toliko memorije kad ovako nije uopste zahtevna, ja cak igram na 1600x900 i opet je kocilo
    btw u ovoj igri su bas bitni headshotovi a ja nemam blage sa nisanjenjem. za ona cudovista treba 3 metka u glavu ili 10+ u telo. u pocetku sam mislio da su isli old school samo cuvanje pozicije na sekretarici ali hvala bogu ima auto save-a tako da mogu neke situacije da ponovim inace ne bi imao uopste municije

3. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

11,144
    1,981
    113
    Bas mi je napeto ovo, nije horror ali je napeto

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. Rygar

Rygar Active Member

183
    65
    28
    Igra nije zahtevna kao sto sam mislio, radi ekstra na max podesavanjima na mom ubogom Athlonu X3 sa 4gb rama i gtx1060. Jedino sto igra puca kad sidjemo u podrum i izadjemo iz vode, ali citam to je problem kod svih starijih AMD procesora. Sve jedno uzimam novi procesor a do tada mozda mi neko pozajmi ps4 verziju :)

5. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,301
    1,061
    113
    Napetost i jeza i jesu karakteristike horora, ne samo blood & gore ;) Dizajn monstruma nebi nista znacio da nema uvrnutih zvukova i konstantnog osecaja da te nesto juri iza. Ako ti je sad napeto cek da vidis od druge polovine pa tamo pred kraj :D

Last edited: Feb 2, 2017
    TwiSteR likes this.
  6. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113
    zaglavio se sinoc, lutam i nigde kljucevi ali nigde. pogledam na kraju youtube i ladno ima zagonetka u onoj kao mrtvacnici, redosled otvaranja vrata, nisam imao pojma xd, mislio sam da mi mozda treba pajser ili tako nesto

7. Wahad

11,144
    1,981
    113
    Da bolje napišem. Nije mi cim zbog atmosfere i zvukova i likova, već to što znam da će me one hit killovati ako mi priđe :)(početak). Znači napeto na foru Dark Souls serijala ili Nioh, bez imalo horora i spooky elemenata, makar za sada, makar meni. I malo me nervira što se forsira taj VR trenutak, sve je dizajnirano kao da će ga svi igrati samo VR-om. Podseća me na to kada, okej i dalje to rade, režiseri forsiraju 3D, ono da ti nabiju na nos jer je eto to sada kul. Isti fazon ovo.

Da kažem igra nije loša, ovoliko koliko sam odigrao :) samo mi nema taj horror element koji sam očekivao. Kada sam gledoa utiske i čitao kako se ljudi cimaju i kaok neko ne može da igra, bio mi je trip da igram sam u novom stanu sa ugašenim svetlom i sluškama, a ovako, meh :D. E i da, ovo mi je neverovatno za igrati bez surround ozvučenja ili sluški. Pozicioniranje zvuka i sve ostalo je toliko bitno za čuti da ne mogu zamisliti da neko ovo igra na TV-u samo ili nekim stereo udaljenim zvučnicima. Ponovo, that VR thingy :)

8. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,134
    404
    83
    @Wahad: Pa i jesu pravili igru za VR, logicno je da ce se fokusirati na to.

9. Wahad

11,144
    1,981
    113
    Pa uzevši u obzir da je ima za jednu od tri VR platforme, ne znam kako su se fokusirali samo na to, malo je retardirano da zbog jedne platforme ceo developing bude fokusiran na to iskustvo samo.

Da su je stvarno pravili samo za VR, onda je trebala odmah da izađe i za PC i na Vive i Oculus.

Ne znam, možda ja grešim ali fora mi je da VR igra i samo igra bude dobra sama po sebi, bez da se na silu forsiraju neki određeni elementi kako bi naglasili neki feature. Slično kao kod 3D filmova, suptilni a dobar 3D je 100x bolji od onog isiljenog.

Ne kažem da ovo ne valja u VR-u ili šta god, ali lako je biti najbolji u VR-u kada je to jedina igra tog tipa, budžeta i kvaliteta na platformi.

10. stale

stale bowel disruptor

3,589
    864
    113
    Ovo igrati u VR jedino ako hoćeš srcka da te strefi :D Sinoć sam gledao neki playthrough na yt i nije mi bilo ni malo sve jedno :)

11. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,134
    404
    83
    Izaci ce na VR verzija za PC, ali tek za godinu dana, posto je Sony kupio ekskluzivni ugovor.

12. WickedlNl

2,301
    1,061
    113
    Danas obrnuo igru po drugi put za speedrun. Tacno 2:30:13 i pokupio jos 5 trofeja. Ni jedan steroid iskoriscen, item box samo 3 puta otvoren, manje od 3 first aid korisceno, ispod 4 sata i happy birthday kaseta ispod 5 min. Mogo sam mnogo vise skratim al me mrzelo svaki put manual load ako nesto zabrljam pa sam par puta samo cepo retry. Sutra krecem treci put prelazim da pokupim natenane preostale trofeje i onda za cetvrti put samo jos Madhouse prelazak i 33 ancient coins.

Last edited: Feb 2, 2017
  13. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113
    presao igru, nekih 8h i to nisam zurio. meni je igra bila super, prvi deo mi je bio bolji, znaci kuca i okolina, posle nesto losije ali opet ok. nije bilo preetrano nekih prepada i nije bilo nekih paranomralnih gluposto kao u demou. stari resident samo iz prvog lica, inventar, cuvanje pozicija, zvuci, tacno su uzeli zvuke za lupam okretanje strana, pritiskanje dugmica i td direkt iz prethodnih igara. uvek sam bio za super detaljnje 2d pozadine i 3d likove ali ne bi imao nista protiv da naprave re2 remake isto ovako iz prvog lica u istom endzinu, igra izgleda odlicno

....kad sam cuo use this tokom borbe sa poslednjim bossem ocekivao sam da mi je neko dobacio bazuku xd, jbg bio je samo pistolj. tu je i helikopter, svi su ok sve je super, malo sam se najezio koliko me kraj podsetio na stare delove, jos da su stavili neku vedriju muziku tokom kredita i kraj bi bio kompletan

14. WickedlNl

2,301
    1,061
    113
    Ja upravo zavrsio igru po treci put i pokupio sve unlockables (sem infinite ammo). Fali mi jos 2 trofeja iz Madhouse playthrough da pokupim Platinum al cu ipak sada malo iskuliram igru da nebi skroz poludeo :)

DLC trenutno me ne zanima nazalost jer je uglavno extra modes a to sam uvek preskakao.

Toliko ljudi mrtvih u toj kuci (22 ako se ne varam), mogli su da izbace svaki put po 5 video kaseta i da vidis kako su ubijeni itd bilo bi interesantno da se tako dopuni prica jer ove 4 kasete koje vec imamo su odlican story gameplay. Ovi survival modovi su realno mogli biti ubaceni u full igru kao game ending content al ajd.

Maxa likes this.
  15. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113

SolidSnake88 and WickedlNl like this.
  16. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    214
    63
    Pocdo i ja da igram, vrhunska atmosfera. Jedino sto mi sve na fullu izgleda ko da je vodenim bojicama bojano nesto kao gruntu i ne znam kako to da sredim? :/

17. No_LiMiT

No_LiMiT Deus Vult

1,433
    148
    63
    Dje si ti druže sto god nidje te nema, vidim znači nijesi napustio gaming barem :D

18. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    214
    63
    A nisam se povukao iz gejminga :D tu sam u sjeni :D al nemam bas puno vremena za igre, kad stignem ugrabim ono sto mi se bas igra ;)

19. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,367
    952
    113
    Završio igru juče. Trebalo mi je nekih desetak sati na normal težini, nisam žurio, i trudio sam se da osetim atmosferu što je više moguće. Nije mi igra bila toliko strašna kao što pojedini ističu, izuzev početne napetosti dok se malo bolje ne upoznaš sa mehanikom i dok si bez oružja, kao i nekoliko standardnih i na pojedinim mestima vrlo očekivanih jumpscare-ova (i dalje su mi prva tri RE jezivija, valjda zato što sam i dosta mlađi bio kad sam ih igrao). Pozdravljam povratak survival horror korenima, dizajn nivoa i atmosfera su dobri, s tim što nema neke raznovrsnosti ni u okruženju, ni u neprijateljima što su već mnogi drugi takođe zamerili. Što se tiče priče.
    Ona ionako nikada nije bila neki mnogo bitan element u RE igrama. Solidno je koncipirana, i kapiram da je ovo samo početak novog storyline-a koji će tek da se razrađuje u nastavcima. Nedostaju pravi zombiji koji su zaštitni znak RE-a, ali njih ionako nema u poslednjih nekoliko igara, barem ne kao dominantnih neprijatelja. Sve vreme sam znao i očekivao da će baba u kolicima na kraju da bude zajeban igrač (s tim što je poslednji boss dosta lakši čak i od onih s početka), a kad su rekli kako Evelin brzo stari bilo mi je jasno da je to ona. Izabrao sam Miu da spasim, i dobio dobar završetak. Neobično mi je bilo što je ovo prvi RE u kojem ne vidimo nijednom lice lika kojeg vodimo, i što faktički ništa o njemu ne znamo. Na kraju sam takođe očekivao da će neko od onih specijalaca pod maskama da bude neki stari lik iz prethodnih igara, Kris ili Džil, i kad onaj skine masku i kaže Redfild, ja ukapirah da je to Kris, međutim posle pročitam da nije on, nego neki novi lik izgleda, iako dosta podseća. I naravno opet neizbežna Umbrella da nas podseti koju igru zapravo igramo. :)
    Sve u svemu dobra igra, kombinacija starog duha sa novim načinom izvođenja, mada po mom mišljenju mogli su oni tu još svašta nešto da ubace i doteraju, ali kapiram da je ovo samo bio "probni balon" kako bi videli kako će igrači da reaguju na sve ove promene, i pošto su reakcije više nego pozitivne, očekujem da će uslediti još kvalitetnih nastavaka. :)

P.S. Tokom cele igre sam se pitao zašto u 2017. godini ljudi i dalje koriste VHS kasete, kamere i video rekordere, kao i one diktafone na kojima se snima pozicija. ;)

Last edited: Feb 10, 2017
    vetar and voja87 like this.
  20. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113
    bezveze sto je vecina neprijatelja molded, bilo bi mnogo interesantnije da je tu jos nekih polu mutiranih ljudi, pasa ili tako nesto
    cekaj ako ono nije chris na kraju ko je onda?
    poslenji boss je prilicno bezveze jer ustvario i nema borbe, samo je dovoljno pogoditi ga onim pistoljem nekoliko puta i to je to

21. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Igrao sam nekih 2 sata do onog dela
    u drugoJ kutJi ... tJ. ono kada me navata matori, nakon vechere
    E sad, igra Je tu pochela ooopasno da secka, dakle svakih desetak sekundi se slika zamrzne, nekada i na po par sekundi.
    SmanJio sam teksture na medium i snizio senke, ali i dalJe se to deshava, samo shto sada redJe, i ne zamrzne na par sekundi, ali Je frame drop osetan.

KoJe opciJe bih trebao da chachkam? KoJe su one koJe naJvishe zlostavlJaJu grafichku?

Thanks

Also, James Sunderland did it first :lol:

22. SolidSnake88

1,367
    952
    113
    Nemam pojma, ja sam isto bio siguran da je Kris, a onda pročitah i na Wikipediji, i na drugim mestima da to nije Kris, jer zašto bi Kris radio za Umbrella Corps ili kako se već zovu ovi na kraju. Drugo, kažu da iako liči ipak drugačije izgleda od Krisa, a i da nije slučajno što se nije predstavio punim imenom nego rekao samo Redfild. Kao možda je to neki doppelganger ili šta već, to ćemo tek da vidimo pretpostavljam.
    A što se tiče poslednjeg boss-a, da baš je bezveze, mnogo više me je namučio Džek sa motorkom i Margaret sa svojim insektima, nego Evelin na kraju koja ne radi praktično ništa.
    Ima po mom mišljenju još nekih rupa u priči, na primer kako se niko nije zapitao šta se zapravo desilo sa Bejkerima, nego kao nema ih, mrtvi su i to je to. Drugo otkud sve one sprave i oprema u njihovom podrumu, mrtvačnica i sve ostalo, to je neko morao da napravi i organizuje, a teško da su oni to mogli sami u roku od tri godine od kako ih je Evelin zaposela, a da niko ne primeti. Onda kako Zoi zna da napravi serum i kako se to sve što je potrebno za njega nalazi kod njih u kući. I otkud da i ona nije podivljala kao ostali članovi porodice. Čitajući još malo po netu, ne znam da li mi je to u igri promaklo u nekim fajlovima, videh da je navodno Lukas zapravo angažovan od strane nekakvih agenata (valjda iz ove korporacije koja je stvorila Evelin) da špijunira i daje podatke o dešavanjima u svojoj porodici, a zauzvrat su ga delimično izlečili, tako da Evelin nema potpunu kontrolu nad njim. Zato je on na kraju nestao, tj. pobegao, i jedino s njim nema nikakve borbe, što navodi na to da će se verovatno pojaviti ponovo u narednoj igri. Jer on je izgleda jedini bio "zao" i pre nego što ih je Evelin uzela pod svoje.

Last edited: Feb 10, 2017
  23. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,112
    1,249
    113
    Danas je izašao update koji sređuje performanse kod krš procesora.

Послато са Nexus 6P

24. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Ali.... i5-4670k niJe krsh ... ili Jeste? :\

disturbed likes this.
  25. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,112
    1,249
    113
    Probaj update pa se uveri :D

Послато са Nexus 6P

Nyarlathotep likes this.
  26. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113
    teksture na medium, framerate probaj 60 ili variable i obavezno iskljuci shadow cash

Nyarlathotep likes this.
  27. WickedlNl

2,301
    1,061
    113
    Pre bih rekao da ce Lucas da se pojavi u trecem DLCu. E sad prica ima dosta rupa ali kontam da je to namerno da bi prosirili pricu u narednim delovima. Na prime po meni Ethan je skroz ladnokrvan i uospte ne zvuci kao decko neke devojke koja je nestala. Sve mi se vise cini da je ili znao cime se Mia bavi ili rade za istu korporaciju. Previshe je vesht i ne postavlja previse pitanja kada mu neko da zadatak.Vishe je u fazonu "lets get to the bottom of this". Kao i na kraju igre kada REDFIELD sleti, kaze "what took you guys so long". Znao je da neko dolazi, a zasto bi iko ocekivao SWAT pomoc u sred nedodjije oko jedne porodice od 5 clanova. Mislim da je Mia bila na "zadatku" i on je to znao. E sad sto se tice Chris-a, ne znam ni ja. U end credits se potpisuje kao Chris Redfield a i navodno japanski voice over je isit lik koji je davao glas Chrisu u proslim naslovima. Realno mozda je samo njegov redesign posto su svi kukali kako pere zube steroidima a mozda je i neki imposter. Umbrella je odavno bankrotirala, jos u drugom delu ako se secam. Sada je logo plav a ne crven, mozda su promenili politiku.

Ja sam danas poceo da prelazim igru po cetvrti put ali sada na Madhouse da uzmem poslednja 2 trofeja. Dosao sam do Old House sa bakutom i mogu reci da je dosad najteza bila Mia na samom pocetku. Poginuo sam barem 10 puta na samom pocetku jer realno samo imas taj pistolj i sve vreme bezis u krug i pokusavas da je strefis u glavu dok se ona tetura. Kao sam gameplay dobar je balans. Neprijatelji su mnogo jachi ali ne i mnogobrojniji. Cak bih rekao da ih ima manje nego na Normal definitivno. Na primer u Boiler Roomu ima uvek 3 Molded a na Madhouse samo jedan molded sprinter koji te iz dva udarca ubije ali i on sam je veoma krhk. Bilo je par checkpointa gde sam zaginuo pa sam morao sve ponovo da pelazim mada nije tolko strasno. Ko je radio speedrun znace da dosta ovih mozete da izbegnete trcanjem pored njih u pravom trenutku. Pred bas bitne momente se pojavi po neki autosave. Na NORMAL si mogao Jack-a da "ubijes" dok tumara kroz kucu da te ne smara vise ako mu se direkt suprostavis. Na madhouse se samo srushi na mozda 2 minuta i krece ponovo da te trazi. Takodje se mnogo vise puta pojavljuje i na drugim mestima u kuci.

Definitivno koristim sve sto sam otkljucao u ranijim prelascima da sebi kolko tolko olaksam mada naravno da ima ludaka na YT koji su presli ceo Madhouse samo sa nozhem :D Circular Saw je najveci spas. Ultimativni blok koji odbija bilo kakvo ostecenje je dobar ali za sporije neprijatelje. Ove cetvoronozhne stalkere ipak moras da puknes u glavu jer na Madhouse tolko se brzo krecu i skacu po plafonu da nemas mnogo vremena da se odbranis kad je vec previse blizu. To je to za sada, trenutno jedino ne prizheljkujem ponovo fajt sa Margarite jer je po meni to najtezi boss zbog totalno nepredvidivog shablona napada, pogotovu na Madhouse...

SolidSnake88 likes this.
  28. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

2,947
    202
    63
    daš vakcinu devojci (Mia), bad end, Zoe = good ending

29. SolidSnake88

1,367
    952
    113
    Valjda je obratno. Miji kad daš serum ona na kraju bude s tobom u helikopteru, a ako daš Zoi, onda Mia umre kad ostane da zadrži Evelin na brodu dok Itan ide da napravi serum u rudniku i Itan na kraju bude sam u helikopteru. Tako sam bar pročitao za taj drugi ending.

30. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113
    tako je, pogledao na youtubetu...a i milsim ko bi normalan izabrao neku levakinju pored svoje zene, nisam se ni malo dvoumio kad sam birao

grunt and SolidSnake88 like this.
  31. Roronoa Zoro

2,947
    202
    63
    nzm, ja kada sam gledao bilo je tako i posle sam video i drugi bez gameplaya, samo kraj

32. WickedlNl

2,301
    1,061
    113
    Onda si pomesao ko je Mia a ko je Zoe :) Mia ima dugacku kosu a Zoe kratku.

ja sam spasio prvo Zoe :D Smucila mi se Mia sto samo kuka i htela vise puta da me ubije. Al ako izaberes Zoe onda ne moras da se boris sa Miom na brodu. Sve u svemu sta god da izaberes, Zoe umire, nema joj spasa

33. Roronoa Zoro

2,947
    202
    63
    kada sam ja gledao na yt:

ispred dela sa brodom, daš serum Miji = na kraju si sam u heliju. daš serum Zoe = na kraju je i Mija sa tobom u heliju. Zoe umire u oba slučaja

nisam očekivao narodnjak tako brzo onda ne bi gledao, sad mi se i ne igra toliko

34. WickedlNl

2,301
    1,061
    113
    Definitivno si pomesao. Bas je obratno. Zasto si uopste gledao prelazak igre na YT ako planiras da igras :D Igrati prvi put ne znajuci sta te ceka je 10 puta veci dozivljaj. Sva iznenadjenja si sebi uskratio.

Nego konacno ubih Margarite na Madhouse. Pokusao sam 4 puta sa raznim taktikama, svaki puta fail. Jednostavno ima previse energije. Lepo useo Circular Saw i samo je jurio po mapi i zavrsio posao. Ko planira da prelazi Madhouse difficulty, otkljucajte prvo circular saw da vam olaksa zivot.

35. WickedlNl

2,301
    1,061
    113
    Osvojio Platinum. Vidimo se ponovo kad izadje free DLC Not A Hero \m/

16508553_10154592335713393_6206735854775396924_n.jpg

grunt likes this.
  36. grunt

grunt Celeb Freak

15,752
    2,452
    113
    @WickedlNl
    Svaka ti cast ti kad krenes nesto da igras bas IGRAS :D Ja jedva skupim snage da nesto jednom obrnem, ne znam kako uspevas da se ovako posvetis nekom naslovu :D

WickedlNl and voja87 like this.
  37. WickedlNl

2,301
    1,061
    113
    Ne znam ni ja :D Nisam neko ko skuplja platine, pre mesec dana sam osvojio svoj prvi za FF15. A RE je dovoljno kratka igra da je bilo moguce a i ne nesto ne moguci trofeji. Cim sam je presao prvi put odmah sam se navukao da predjem ponovo posto sam znao da ima dosta unlockables.

Prvo sam mislio da necu ni da pokusam Madhouse difficulty pa reko ajd i to jer sam znao da mi samo 3 trofeja fale. Prvih par pokusaja su bili cist fail i reko ma zajebi. Al me nesto kopkalo i na kraju zavrsio i to. Na primer W3 mi je bio zesca navlakusa, presao sam svaki sidequest itd al nije bilo sanse da krecem New Game+ itd jer su to mnogo duge igre.

Zato se sada spremam za ME Andromeda. Predjem zbog price koja ce nadam se biti odlicna kao i u proslim delovima ali nikako nisam u stanju da takve igre obrcem po 2 puta, eventualno za par godina ako mi je bas dosadno al vise volim jednokratno iskustvo.

grunt likes this.
  38. Wahad

11,144
    1,981
    113
    ME1 igram peti put, ME2 3.5x i ME3 ni jednom do kraja :(

Andromedu cu nadam se makar 3x

39. WickedlNl

2,301
    1,061
    113
    Interesantan noclip eksperiment:

40. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,960
    2,403
    113
    Ja sam ovo batalio, vraticu se da dovrsim nekad, bas me nije drzala igra

Roronoa Zoro likes this.
  41. SolidSnake88

1,367
    952
    113
    Meni danima svira u glavi. Isprva mi se nije nešto posebno dopala, ali zapravo pesma je vrlo jeziva, morbidna, a opet prijatna za slušanje na neki način. :) Prva pesma iz nekog RE-a koja mi je baš ušla u glavu.

42. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113
    ima re dosta odlicne muzike, npr numere iz re2 i 3 kredita poslusam i danas
    ps: stavio sam metal verziju nesto iznad, mozda ti se svidi:)

43. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,960
    2,403
    113
    Ovo je totalno Silent Hill pesma :)

SolidSnake88 likes this.
  44. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    S obzirom da Je pochetak igre u fazonu SH2, mozhe i pesma biti. :p

voja87 and SolidSnake88 like this.
  45. SolidSnake88

1,367
    952
    113
    Pa da. Realno i ovo je RE koji najviše podseća na SH. :)

46. Haseo

Haseo Hands off the panda!

2,275
    203
    63
    Ko se ne naježi na melodiju policijske stanice iz RE2 ili save room chill muzike, džabe mu sve tbh

Maxa, vetar, Super Simke 64 and 2 others like this.
  47. WickedlNl

2,301
    1,061
    113
    Na koji silent hill exactly? Nemoj samo molim te kazes P.T. :D

Last edited: Feb 21, 2017
  48. SolidSnake88

1,367
    952
    113
    Pa najviše na otkazani Silent Hills. Ali generalno čitava atmosfera i setting su dosta bliži SH-u od svih prethodnih RE-a. Nema zombija, nema previše pucnjave, brze akcije, nema Umbrella korporacije (osim ono na kraju), nema urbanih lokacija i tajnih laboratorija, vojnih kompleksa i sličnog, svi likovi su "čudni" i uvrnuti na način kakav je više karakterističan za SH igre. Ne kažem da nema i starog RE šmeka. Ima, i to mnogo više nego u RE 5 i 6. Ali ovo je deo gde su se po mom mišljenju ta dva serijala najviše približila.

49. WickedlNl

2,301
    1,061
    113
    Ne znam, Silent Hill je uvek imao monstrume i grad kao iz nocne more dok je RE uvek bio realniji i neprijatelji su uglavnom mutacije ljudskog bica ili neke zivotinje. BTW re7 je zapoceo rad kao fps skoro godinu dana pre nego sto je izasao PT demo. A sto se tice PT-a...ne mogu da ga smislim vise kolko ljudi ga dizu u nebesa samno zato sto je Kojimin projekat. Da je cela igra bila zasnovana na istom sistemu, propali bi po 5i put ali eto Kojima dobio otkaz, Del Toro filmski guru i recepat za hype koji nema logike :)

50. Blue

Blue ....................

11,486
    639
    113
    SH jeste uvek bio i suočavanje sa ličnim noćnim morama pa je sve malo nadrealnije u odnosu na RE.

Share This Page