1. powered by Surfing Waves

Retro flash kertridži

Discussion in '16-bit konzole' started by Omega, Sep 19, 2012.

1. Omega

Omega N64 je đubre

14,859
    2,024
    113
    Mislim da bi trebali imati topic o retro flash cart-ovima u slučaju da se neko odluči na kupovinu istih.

Ja sam danas narucio Everdrive MD (samo PCB) sa: http://shop.retrogate.com/
    Naravno, napravicu par fotografija i mini recenziju kada stigne.

Ovo je trenutno najbolji i najpouzdaniji brend za retro cart-ove, i konstantno se update-uje. Nisu jeftini, ali poenta je igrati igre na originalnom hardveru, a na ovaj nacin ne morate trositi na desetine, ili cak stotine Eura na neke esoterične naslove na ebay-u.
    Kompatibilnost je uglavnom 99%-tna za sve platforme.

Izgleda da primaju i kartice (ne samo PayPal) i salju u Srbiju i Hrvatsku.

2. ivamark

ivamark Well-Known Member

4,971
    1,290
    113
    Super stvar ali kod nas bi verovatno pala carina na ovo. :( U svakom slucaju napisi obavezno utiske.Voleo bih jedan flash card da uzmem......snes doduse.

3. Blue

Blue ....................

11,489
    639
    113
    Nisu toliko overpriced koliko sam ocekivao.

4. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,130
    1,389
    113
    bogami, dobra je ovo stvar. samo još da stvorim neki novac i eto porudžbine :)

5. Ace

Ace 1.000.000

2,802
    562
    113
    Ovaj Everdrive je dobra stvar indeed, sudeći po ovom review-u ne radi samo mali broj igara

http://www.youtube.com/watch?v=91HEz8n_Hp8

6. Omega

Omega N64 je đubre

14,859
    2,024
    113
    U slucaju EV MD, sa novim verzijama firmwarea i OS-a kompatibilnost 99.9%-tna. Tj. ne radi samo Virtua Racing zbog dodatnog koprocesora u samom kertridzu. Bonus mogucnost je igranje Master System igara direktno na Mega Drive-u.

S obzirom koliko kostaju djubrad od Tototek i Neo Myth cart-ova, ovo je moze se reci jeftino. Jedino SD2SNES ima ludu cijenu, ali ipak ima podrsku i za igre sa specijalnim koprocesorima.

Mislim da trenutno rade na GB/GBC cart-u.

Ko je zainteresovan za NES cart, ima na drugom mjestu, ali ne neisplativo:
    http://www.retrousb.com/index.php?cPath=24

7. Blue

Blue ....................

11,489
    639
    113
    Za GB/GBC cart bih već morao da se otvorim.

8. Snake-Eyes

Snake-Eyes Charlie Mike

2,507
    41
    48
    U slucaju EV MD, sa novim verzijama firmwarea i OS-a kompatibilnost 99.9%-tna. Tj. ne radi samo Virtua Racing zbog dodatnog koprocesora u samom kertridzu. Bonus mogucnost je igranje Master System igara direktno na Mega Drive-u.

S obzirom koliko kostaju djubrad od Tototek i Neo Myth cart-ova, ovo je moze se reci jeftino. Jedino SD2SNES ima ludu cijenu, ali ipak ima podrsku i za igre sa specijalnim koprocesorima.

Mislim da trenutno rade na GB/GBC cart-u.

Ko je zainteresovan za NES cart, ima na drugom mjestu, ali ne neisplativo:
    http://www.retrousb.com/index.php?cPath=24

Za NES napravis svoj project za 10 evra i resis sebi pitanje oko igranja ali lepse izgleda kad ga neko upakuje ovako.

9. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    397
    83
    Za NES napravis svoj project za 10 evra i resis sebi pitanje oko igranja ali lepse izgleda kad ga neko upakuje ovako.

Ne mozes napraviti dev cart za 10 evra, tj mozes ali za jednu specificnu vrstu kertridza (kombinacije romova, rama i mappera).

Da bi napravio dev cartove za sve popularnije vrste kertridza potrosio bi vise para nego sto kosta power pak.

10. Snake-Eyes

Snake-Eyes Charlie Mike

2,507
    41
    48
    Objasnio sam taj problem na drugom threadu, za 10 evra dobijes dev kertridz i listu igara. Pre bih tako sebi napravio 2 dev nego kupio power pack:) Power pack ne pasuje na klonovima;)

11. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    397
    83
    Radi na klonovima ako imas 72-60 pinski adapter. Znam lika sa nesdev foruma koji fura ppack na ruskom Dandy-ju.
    Sa devcartom ne samo da zavisis od vrste mappera, memory scrollinga i drugih faktora (ram, baterija, i tada nema sanse da te izadje 10 evra) vec i od kvaliteta izrade. Devcart je nesto sto ces milion puta vaditi vracati
    Lako moze da se radpadne ako nisi odlicno sklopio komponente. Znas i sam koliko zica tu ima kad kombinujes romove. A da ne pricamo o ttome da moras skidati cipove da bi ih reprogramirao svaki put kada menjas igru. I moras imati programator.

12. Snake-Eyes

Snake-Eyes Charlie Mike

2,507
    41
    48
    Na famicomu pasuje, na twinu provereno ne radi. Lepo ga je imati:)

13. Dendy Somari Comrade

Dendy Somari Comrade Active Member

772
    219
    43
    Nedavno sam nabavio Superufo Pro 8 za SNES. Za sada sam vrlo zadovoljan mada ga nisam puno koristio, jer mi PAL SNES nije modovan za 60HZ, a NTSC SNES nema strujni adapter. Sve igre koje sam probao su radile savrseno, osim naslova koji koriste specijalne cipove, oni naravno ne rade. Jedina zamerka je sto je snimanje pozicija u igrama malo komplikovanije nego sto bi trebalo da bude.

14. Omega

Omega N64 je đubre

14,859
    2,024
    113
    Ko hoce malo jeftinije da prodje, moze naruciti i ove kertridze:
    http://ramfactory.com/

Nije bas elegantno kao Everdrive, ali je za ove pare super.

15. Omega

Omega N64 je đubre

14,859
    2,024
    113
  16. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    397
    83
  17. Omega

Omega N64 je đubre

14,859
    2,024
    113
  18. ivamark

4,971
    1,290
    113
    kacio sam ja davno na forumu ali nije zgoreg ponoviti.
    Inace snes2sd su osposobil da pusta sve igre sa specijalnim cipovima sem neke 4 opskurne japanske ekskluzive.

19. Omega

Omega N64 je đubre

14,859
    2,024
    113
    Sa ovim popustom SD2SNES je dobra investicija kome je SNES omiljena konzola, mada 60Hz/region mod nije tako jednostavan za uraditi kao na MD-u.

20. ivamark

4,971
    1,290
    113
    Ima po ebayu super famicoma za 20ak dolara bez opreme, jesu pozuteli ali bar snes nije tesko otvoriti i odraditi retrobrite.
    Ili ko moze da se isprsi i ima nekog u US super nt je utlimativni snes.

Share This Page