1. powered by Surfing Waves

Saveti oko kupovine PC hardvera

Discussion in 'PC Gaming and hardware/software' started by Nyarlathotep, Jul 15, 2011.

1. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,583
    703
    113
    Te sluske su 300ohm i uopste ne mora da znaci da ce mu random 50e pojacalo imati dovoljan output na sluskama da ih normalno pokrene.

2. grunt

grunt Celeb Freak

15,955
    2,574
    113
    OK zavrsio sam sa biranjem u ponedeljak narucujem :)

Slusalice ce biti Beyerdynamic DT990 Pro + DAC ce biti FX-Audio X6.

Sluske/DAC mi stizu sledece nedelje, Solo 6C nazalost nije na stanju tek posle nove godine. Javljam utiske :D

Teoreticar likes this.
  3. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,849
    1,212
    113
    Dobre su to slusalice, verujem da je i DAC skroz korektan.
    Da imas nekoga u USA mogao bi da prodjes dosta bolje za iste pare, ali kontam da to nije opcija.

grunt likes this.
  4. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,583
    703
    113
    Verujem da ce biti za klasu bolje od onog sto si pre toga izabrao.

shin-boyan and grunt like this.
  5. grunt

grunt Celeb Freak

15,955
    2,574
    113
    Well stigao i DAC danas konacno. Prvi utisci I want my 250e back, I kid, I kid, or maybe not :D

Sta znam, ja definitivno nisam audiofil niti mi prija taj HiFi zvuk izgleda :D Tj ovaj tip sluski.

Ono sto me je prijatno iznenadilo su basevi odlicni su, bass heavy pesme bas dobro zvuce. Ali glasovi i visi zvukovi su PREVISE PRECIZNI I CLEAN :D
    Znaci navikao sam na onaj mekani tj muffled zvuk predhodnih slusalica. Ovde kada je neka pesma treble heavy mozes svaki zvuk savrseno da cujes, ali su razor sharp i ne prija mi usima :/ Kontam da to malo sredim sa Equalizer APO (plus Peace GUI).

Npr kada idu gitare/bubnjevi zvuk je SAVRSEN i onda dodje vokal, a ja jelte volim clean vokale i ISEKU MI USI :D

Jos ostaje da probam filmove/igre koji ce svakako biti primarna namena, pa ako tamo budem zadovoljan onda cool :D

Same sluske imaju malo previse pritiska na moju veliku lobanju :D Razvuce se malo koriscenjem :) Plus treba se navici na onaj tripozni uvijen kabel lol

EDIT
    Neki zanrovi zvuce odlicno, npr Infected Mushroom bogme zvuci bogovski I approve :D Takodje raspali Skillrex tj dapstep zvuci odlicno Bangarang sa Deadpool 2 OST KIDA :D A bas sam mislio da ce ti zvukovi da mi iskrvare usi :D

EDIT 2

Battlefield OK zvuci tj nisam ga davno igrao sa starim sluskama pa nemogu da poredim, ali nisam primetio nikakvih problema tj odgovara mi zvuk.

Takodje sam probao i jedan film koji koristim da ljudima pokazujem HDR plus ima i odlican audio a to je novi Blade Runner 2049.
    Tu sam takodje zadovoljan sve zvuci kako treba tj bolje nego stare sluske.

Probao sam i par pesama da paralelno pustim na starim pa na ovim novim, zvuk je SRANJE na starim [​IMG] Sav je muffled i neprecizan, ali je kontrolisan tj nema ekstrema pa mi je zato ostao u pamcenju kao prijatniji.
    Tako da je napredak evidentan [​IMG]

Sve u svemu upgrade je evidentan u odnosu na 30e slusalica, e sada da li mi vredi doplate od 150e u odnosu da sam uzeo samo neke "gejmerske" sa njihovom USB zvucnom, ne znam voleo bi da imam pored mene da poredim [​IMG]

Last edited: Dec 26, 2018
  6. disturbed

disturbed Well-Known Member

1,962
    616
    113
    @grunt Koristi par mjeseci novi setup pa se onda vrati na stare sluske. Onda ces znati da li si dobro potrosio novac :)

grunt likes this.
  7. grunt

grunt Celeb Freak

15,955
    2,574
    113
    @disturbed
    Nazad nema lol Kada sam probao stare malopre posle 3-4h na novim samo je bilo WUT IZ DIS ? :D
    Plus ne znam da li se tripujem ili posle ovih par sati non stop slusanja kao da su postale glasnije posto sam u audio plejeru spustio volume na 60% umesto 100% :D I definitivno se navikavam na zvuk. Cistoca i preciznost svega te brzo razmaze i ono sto mi je ekstra BASS damn nisam ocekivao ovako fin bas :D

8. disturbed

disturbed Well-Known Member

1,962
    616
    113
    @grunt Naravno, prvi utisak je bitan ali za par mjeseci kad se skroz naviknes i nabacis stare sluske utisak obicno bude "How could I live with this crap" :) Uglavnom, ne tripujes sto se tice zvuka. Sad je na tebi da prilagodis podesavanja svojim potrebama i uzivas.

9. grunt

grunt Celeb Freak

15,955
    2,574
    113
    Idem sutra da uzmem ovaj strujni ispravljac, posto je ovaj sto dolazi uz DAC 1A i loseg kvaliteta izrade, tj jedina slaba strana ovog odlicnog best bang for the buck DAC-a :D
    Na vise mesta su ljudi preporucili barem 2A kvalitetniji ispravljac, em je za nijansu bolji zvuk em zbog sigurnosti.

https://www.elementa.rs/proizvod/45589/ispravljac-12v-2a

Inace definitivno mi se mozak/usi prilagodjavaju :D Sve vise mi se svidja zvuk.

Novi Prodigy album ODLICNO zvuci :D

10. fluffy

fluffy Well-Known Member

798
    250
    63
    idd infected mushroom (flac) sa dobrim sluskama je nova dimenzija lol
    ja cujem nove zvukove na trackovima koje slusam vekovima....cujem...osecam..ne znam..al divno je
    isto vazi i za par trackova od shpongle...oni voze neki nisko frekventni beat koji pre nikad nisam cuo

ko sto rece disturbed "how could i live with this crap"
    sledeci korak....gadno ti da slusas muziku sa youtubea:)

Last edited: Dec 27, 2018
    grunt and Teoreticar like this.
  11. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,583
    703
    113
    Kad god upgrejdujes hi-fi, uvek prvo poslusaj ono sto si slusao jako dugo.
    Ja uvek dobijem novu dimenziju i stvari koje nisam pre primecivao.

12. grunt

grunt Celeb Freak

15,955
    2,574
    113
    @fluffy
    Fala za slucajanu preporuku za Shpongle :D Odlicni su, za sada sam 2 albuma preslusao, jesu malo meksi tj vise je ambient mjuza, ali odlicna never the less :)

13. stale

stale bowel disruptor

3,621
    893
    113
    Skini i younger brother. Isto je Simon

grunt likes this.
  14. Eee, može da se eliminiše taj problem, samo zahteva da se koriste zvučnici drugačijeg dizajna od klasičnih kutija sa pasivnim skretnicama, zbog njihovih ograničenja u tom pogledu, prvenstveno zbog načina na koji reaguju sa akustikom normalne/netretirane kućne sobe.

Kad bi se odlučio na takav korak, rešio bi kućni stereo zvuk (i najvažniji, prednji par surrounda, a i druge ako želiš kad si finansijski u mogućnosti) na jako dug period, praktično zauvek. U varijanti samogradnje ima rešenja koji posramljuju mnogostruko skuplje komercijalne modele, čak i statusne simbole od 100k+ dolara.

15. jovcov

jovcov Active Member

390
    142
    43
  16. Imaš ovde dobar rivju.

http://noaudiophile.com/JBL_LSR305/

jovcov likes this.
  17. jovcov

jovcov Active Member

390
    142
    43
  18. Cipak

Cipak RPG Fan

1,593
    330
    83
    Neka preporuka za misa od 40-50e? Bezicni ili sa kablom svejedno.

19. Maxa

Maxa opsa!

9,881
    3,012
    113
    logitech m330 silent plus, lepo leži u ruci, bežičan i kao dodatni plus, nečujan :D

stale and Cipak like this.
  20. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,583
    703
    113
    Moze li da se nadje negde kod nas za manje od 20e kao u inostrastvu?

21. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,948
    1,534
    113
    Ja bih isao na g5-g500, traju zauvek i drze se odlicno pa nek su i polovni.

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Cipak and jovcov like this.
  22. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,207
    1,422
    113
    Potpisujem. San snova

Cipak and Maxa like this.
  23. Maxa

Maxa opsa!

9,881
    3,012
    113
    teško.
    čak i to mi deluje kao bargain, obzirom da na logi sajtu košta 30...

24. Blue

Blue ....................

11,563
    661
    113
    Rapoo MT750?

Bio je i za 20€ na joybuy...

Cipak likes this.
  25. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

29,557
    2,727
    113
    Posto je nedavno odlicno ocenjen G305 kod nas?
    edit - skup je kod nas, 61e u HU.

Last edited: Jan 5, 2019
    Cipak likes this.
  26. Cipak

Cipak RPG Fan

1,593
    330
    83
    Hvala na odgovorima posto u februru idem do Nemacke provericu i njihove oglase pa cu da vidim da li se isplati da tamo kupujem neki od navedenih modela ili da trazim ovde.
    Dosta mi je bitna izdrzljivost posto od kad mi je riknuo stari A4 Tech promenio sam 5 miseva i ili su brzo otisli u vecna lovista ili mi ergonomski ne odgovaraju.
    Ali prvo u neku vecu radnju kod nas da proverim predlozene modele kako mi leze u ruci pre konacne odluke.

27. DieH@rd

29,557
    2,727
    113
    Moj trenutni favorit za zamenu mog MX518 koji lagano crkava mi je G403 [veci] ili G305 [manji]. Al izdrzace moj jos ovu godinu kontam.

Cipak likes this.
  28. Cipak

Cipak RPG Fan

1,593
    330
    83
    Sad gledam nase radnje G502 10.000-12.000 dinara. A u Nemackoj ima i za 44e i to u media marktu.
    Nista kad odem tamo lepo u media markt da isprobam ove logije sto ste predlozili pa da odlucim sta cu.

29. stale

stale bowel disruptor

3,621
    893
    113
    +1 za m330. Jako fin miš plus ne budi porodicu late-night kliktanjem :)

Timemaster, Maxa and Cipak like this.
  30. grunt

grunt Celeb Freak

15,955
    2,574
    113
    Kako neko moze danas koristiti mis bez barem 2 dodatna tastera ne bih znao reci :D
    To je bukvalno ko da mi neko puca u nogu :)

Imam vec godinama A4 Bloody v7. Svaki dan 2-3 puta padne na zemlju i dan danas radi ko nov :D
    Bukvalno izdrzljiviji mis nikada nisam video. Kada jednog dana konacno rikne isti cu uzeti ponovo.

31. DieH@rd

29,557
    2,727
    113

32. grunt

grunt Celeb Freak

15,955
    2,574
    113
    @DieH@rd
    Mis stoji na naslonu za ruke na fotelji, nije bas stabilna pozicija :D Pa ako ga ne ostavim centriranog na mouse pad-u sklizne dole na patos :D Ili zapnem na kabel kada ustajem iz fotelje ma koliko pazio :D Tako da je durability VRHUNSKI :D

33. Maxa

Maxa opsa!

9,881
    3,012
    113
    brate, ne znam kako možeš iz fotelje miša s kablom... fuck dodatne tastere, samo ol ckul :D

stale likes this.
  34. grunt

grunt Celeb Freak

15,955
    2,574
    113
    Kako radis back/forward u browseru tastaturom ? Not cool :D
    A da ne pricam u igrama koliku razliku prave 2 tastera.
    Kada sam prvi put poceo da koristim mis sa tim sa strane progledao sam.
    Bukvalno ko kada sam prvi put video skrol. Ne bi se mogao vratiti na mis bez njih nema sanse.
    A kabel yea, nije frka dok koristim mis, ali kada nije u upotrebi :D

Rodilo likes this.
  35. DieH@rd

29,557
    2,727
    113
    Side tasteri za palac su zaista super, redovno ih koristim u dosta igara.

grunt likes this.
  36. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,207
    1,422
    113
    Ja kupio g600, lozio se koristicu svih 15, koristio samo 2, copy/paste

37. grunt

grunt Celeb Freak

15,955
    2,574
    113
    @Timemaster
    Uh ti sa 9 tastera sa strane su mi shit :D Tesko je stisnuti onaj koji zelis kada zelis. 2/3 tastera sa strane su potaman.

38. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,529
    962
    113
    Ja na poslu dobio g603, fenomenalan je miš. Kod kuće furam ovog gruntovog.

Sent from my Honor 8 using Tapatalk

grunt likes this.
  39. stale

stale bowel disruptor

3,621
    893
    113
    Nema nazad grunte. Samo guramo napred u novom tabu :)

40. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,583
    703
    113
    Da... zato nam treba gaming PC za browsing...

stale likes this.
  41. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,207
    1,422
    113
    Izdržao sam junačkih godinu dana bez gaming računara i sada se za par meseci vraćam korijenima, pa me zanimaju mišljenja za moju buduću 1080p 144hz konfiguraciju i naravno, uz predloge za izmene. fps whore sam, graphic ne, apsolutno me ne zanimaju dodatna podešavanja kose, svetlosti, senki i tako to.

Takođe NIŠTA ne znam kada su napajanja, hladnjaci i kuleri u pitanju, sva mišljenja znače.
    Monitor je isto upitno odabran ovde, više kao guideline, ne kao definitivni izbor ili želja.
    SSD fali, ali to je najmanji problem naći.

Limit je 140.000 rsd iliti €1200

42. Maxa

Maxa opsa!

9,881
    3,012
    113
    pa ne znam da li će ti taj 580 raditi posao za 144hz priču, verovatno hoće uz kompromis sa podešavanjima, ali iskreno, koj k uzimaš pc ako ćeš da igraš sa lošijom grafikom od konzola :p
    takođe, izbor memorije je upitan, uz ryzen se preporučuje bar 3000MHz...
    kućište mi je preskupo za onu formu, bolje uzmi neki nzxt za uštedu od par desetina evra, pa upumpaš negde drugde.
    koji ssd ide na ovo?

Timemaster likes this.
  43. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,207
    1,422
    113
  44. voja87

voja87 Well-Known Member

10,644
    2,021
    113
    polovno ne dolazi u obzir? za slicne pare bi mogao da nadjes 1070 verovatno jos u garanciji
    edit: ssd prepouka samsung 860 evo

45. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,207
    1,422
    113
    mogao bih to da podnesem ako jos uvek traje garancija

46. grunt

grunt Celeb Freak

15,955
    2,574
    113
    @Timemaster
    Za sta uzimas ovu masinu, profi igranje CS Go i LoL-a ? :D

Ne znam kako u 2019 mozes i da razmisljas o monitoru sa TN panelom bolje zabi odma 2 sila u oci i resen problem :D

144hz gaming je ili za to sto sam prvo pisao (esports igre) ili za nekoga ko ima PUNO para. 1200e je ogromna cifra za Srbiju, ali nije ni blizu dovoljna za valjani 120+ FPS gaming. Osim ako stvarno mislis da ti je OK da igre igras sa Low postavkama i na ogavnom TN panelu, ta kombinacija ce da izgleda ko da si otisao jedno 10 godina u proslost :)

Ovo je neka moja preporuka, moras jos malo kinte dodati, ali vredi. Plus naravno treba optimizovati izbor komponenti nije konacan za par stvari samo sam stavio okvirno nesto do koje cene bi isao za te komponente.

Procesor obavezno malo kloknes i za 1080p/60fps gaming ce biti dovoljan. Posle kada izadje 3rd Gen Ryzen predjes na neki 3600 i miran si ihahaj.
    Plocu do te cene mozda ova nije najbolji izbor treba malo pogledati na netu.
    Monitor ovaj deluje OK, IPS + Freesync.
    Graficka karta NIKAKO glupa Vega samo sam stavio zbog racunanja cene :D Obavezno sacekaj RTX 2060 trebalo bi da bude za cak i manje para od ove sume, a def ce biti best buy !
    Kuciste po vizuelnom izboru, ali ne preko 50e.
    Napajanje NIKAKO ovo djubre sto sam stavio, Emmi ima uzas izbor. Neki Corsair za te pare ce lepo posluziti.

U prevodu za ~1300e dobijes masinu koja ce sve da tera na Max u 1080p plus Freesync ima sve da bude smooth, igre ce izgledati kako trebaju i nece ti krvariti oci od retardiranog TN panela :D

Timemaster likes this.
  47. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,207
    1,422
    113
    Ubedili ste me, iskulirajte 144hz uslov od sada :lol: ja sam ocigledno imao iskrivljene i neinformisane predstave o tome, plus sto me je kolega CS only igrac lozio da je 144hz gamechanger :D

48. Ivan

Ivan Well-Known Member

665
    293
    63
    Treba mi brzinski savet za drugara, šta je najbolje od grafičkih što ima smisla upariti sa i5 6400? Koji je maksimum koji ima smisla za 1080p gaming?

Thanx

49. Revan

Revan Well-Known Member

714
    403
    63
  50. Blue

Blue ....................

11,563
    661
    113
    @Timemaster

Razmisli i o Aoc Q3279VF monitoru, košta kao taj LG a veći je i 1440p. Isto ima Freesync i 75Hz.

Share This Page