1. powered by Surfing Waves

Secanje na Xbox classic

Discussion in 'Microsoft Xbox' started by TheNick, May 18, 2013.

1. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

11,219
    2,001
    113
    Iznenadio bi se Vojo.

Meni MGS nema "dobru" priču već clusterfuckovanu, neko je voli neko ne. Sam Fisher kao lik je do jaja, svako ko odigra prva dva dela, pa i Double Agent skonta to, a Michael Ironside mu daje poseban šmek. O animacijama neću da govorim jer ako se upoređuju po delovima pa i godinama kada su izašli, meni je MGS mnogo iza SCa koji ide ka realizmu a ne anime-japanese stilu i trčanja sa pokrivljenim glavnim karakterom kao da ima 60god... (ok ne računam MGS 4 :lol: )

2. voja87

voja87 Well-Known Member

10,644
    2,021
    113
    cekaj mgs2 recimo ne ide na realizam, verovatno najrealnija igra do tada, igra izasla 2001 i na slabijoj konzoli od xbox-a...sto se tice produkcije nema sta splinter cell da trazi pored mgs serijala, milsim sad gledam intro za spolinter cell ono izgleda lose za ps1

gruja likes this.
  3. Chodex

Chodex Well-Known Member

1,236
    190
    63
    Uživao sam uz prva 3 SC. Autentični Michel Ironside kao Sam. Nije bio kopija, niti odgovor na MGS. Imala je igra svoj fazon.

Послато са GT-I9105P уз помоћ Тапатока

Maxa likes this.
  4. Maxa

Maxa opsa!

9,881
    3,012
    113
    ovo, in a nutshell.

obe igre su dobre na svoj način, lično mi više odgovara MGS, ali i sc ima svoju čar.

Chodex likes this.
  5. gruja

gruja I am God of War

6,313
    854
    113
    Puno kvalitetniji mi je recimo cak i mgs kec za ps1 od splintera keca za xbox1.
    Mada su ta dva serijala sano prosecne igre i nista specijalno,stim da mgs ima pricu i produkciju jedno 3 svetlosne godine u odnosu na spliner....

Послато са ALCATEL ONE TOUCH 7047D уз помоћ Тапатока

6. Maxa

Maxa opsa!

9,881
    3,012
    113
    Mgs i sc >> god of war

7. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,388
    969
    113
    Now feel the rage of Kratos! :p :D

8. gruja

gruja I am God of War

6,313
    854
    113
    U tvojim beogradskim snovima svakako da.

Послато са ALCATEL ONE TOUCH 7047D уз помоћ Тапатока

9. Maxa

Maxa opsa!

9,881
    3,012
    113
    Moji beogradski snovi >> tvoji ruralni snovi

10. Loncha

Loncha Member

39
    23
    8
    SC je blizi Thief serijalu (vidno polje, zvuk, osvetljenje) nego MGS1 i 2 (vidno polje, veoma retko zvuk). Takodje, MGS ima gomilu vise akcionih scena, dok originalni SC ima 1-2 situacije mozda, dok je nastavke moguce zavrsiti samo sunjanjem (2-4, ukljucujuci Double Agent na 360, PS3, PC kao i posebnu verziju na Xbox, GC, PS2, koja je po meni superiornija verzija).

Skoro sam dobio Big Boss rank na European Extreme u MGS2 i ovo su sve akcione scene koje su obavezne:

1. Olga
    2. Vojnici u tankeru
    3. Fortune
    4. Fatman
    5. Harrier
    6. Vamp
    7. Vamp, snajper sekcija
    8. Tengus
    9. 25 MG Ray-ova
    10. Solidus

11. IsaoOkava

IsaoOkava Active Member

497
    45
    28
    Danas sam nabavio jedan poluispravan Xbox (problem sa optičkim uređajem) i prvi utisci su više nego pozitivni kad su igre u pitanju i prilično negativni kad je kontroler u pitanju.

Dizajn konzole, kao i kontrolera, nije nešto, ali ono što predstavlja veliki problem jeste ergonomija istog. Prilično nepodoban za ugodno igranje bilo čega. Možda se mnogi neće saglasiti sa ovom izjavom, ali ovo je moj prvi utisak.

Par reči i o pozitivnim stranama. Prvo, glavni meni je jednostavan, funkcionalan, dopadljiv i što je najvažnije brz.

Zbog gore pomenutog problema sa optičkim uređajem isprobao sam samo jedan demo disk na kom se, između ostalog, nalaze Halo, JSRF, DoA 3, Rocky, MotoGP URT, Splinter Cell itd.

Prvo sam uključio DoA 3 i mogu reći da me je grafika oduvala. Isti osećaj sam imao jako davno kad sam prvi put video uživo Soul Calibur na Dreamcast-u. Iznenadila me oštrina prikaza (koristim činč priključak) i brzina animacije.

Probao sam i ostale igre (par multiplatform) ali ni jedna nije ostavila ni približno tako snažan utisak kao DoA. Bez obzira na prethodno rečeno izdvojio bih još JSRF i Toe Jam & Earl 3 kao grafički jako lepe igre (posebno JSRF), dok sam Halo i Splinter Cell igrao na računaru i ne mogu baš da ih svrstam u najlepše igre na sistemu, mada, deluje mi da se u Splinter Cell-u manje poznaju krzave ivice nego u PC verziji.

Toliko za sada od mene. Pozdrav i ugodno veče svima.

12. voja87

voja87 Well-Known Member

10,644
    2,021
    113
    posle kratkog vremena s krontoler mi postaje neudoban, ne znam zbog cega, to je jedini kontroler za koji to mogu da kazem. duke je mozda ogroman ali mi se generalno vise dopada

13. grunt

grunt Celeb Freak

15,955
    2,574
    113
    Ja ne kontam zasto ljudi kude Duke, kontroler je preudoban. Jedino ako bas imas neke decije sake(ja nemam neke velike da se razumemo) ti malecni S moze biti bolji.

14. howler

howler Well-Known Member

2,478
    597
    113
    Hehe Xbox Classic. Bas sam se danas pozanimavao sa tom konzolom.
    Duke kontroleri su veliki i nelagodni za igrati. Pogotovo taj elipsovidni dizajn YXAB dugmeta i njihova postavljenost. Jedini kontroler na koji mogu omasiti dugme koje trebam stisnuti.
    Hardver same konzole shije PS2 duz i popreko. Sve sto je multiplatform iz tog generaciskog ciklusa sa iskljucak na par igara kao SH2, MGS2 se treba igrati na Xbox.
    Dizajn same konzole je preterano dobar.
    Nabavio kineski component kabel koji mi daje odredjeni static interference, ali jbg. 3$ kinesi VS 30$ OEM Microsoft kabel. Mozda mi se posreci nekadpa nadjem neki third party
    Isto tako, ubacio 250GB IDE HDD putem CD-ROM/HDD swap metodom, klonirao sam orginalni disk i evo blizim se brojke od 30 snimljenih igara. A imam jos 140GB free. Sad idu na red Emulatori i Tier 2 Multiplatform igara.
    A da, Sve igre rade na 480p.( par naslova i na 720p sto native, sto patchovane) Na par starijih naslova sam patchovao default.xbe fajl kako bi omogucio Widescreen 16:9 ratio i komotno mogu reci da je Xbox igriv i izgleda sasvim pristojno na dansanjim LCD TV dispejima. Nesto sto ne mogu reci za PS2/Gamecube.

Ace and grunt like this.
  15. voja87

voja87 Well-Known Member

10,644
    2,021
    113
    sh2 i mgs2 nisu bolji na xbox-u, barem ne u svemu...a ni sam xbox nije bolji od ps2 hardvera u svemu

16. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,948
    1,534
    113
    Pa i rekao je da nisu

Sent from my MI MAX using Tapatalk

17. voja87

voja87 Well-Known Member

10,644
    2,021
    113
    Heh da, brzao sa citanjem

18. grunt

grunt Celeb Freak

15,955
    2,574
    113
    Imao sam to zadovoljstvo da imam PS2 i Xbox paralelno i to relativno brzo po izlasku obe i Xbox sije PS2 hardverski opusteno i to veoma primetno. A kada se hakuju tek razlika postaje ogromna. Xbox bio bukvalno jednu generaciju ispred, apsolutno neverovatno koliko je XBMC bio ispred svog vremena.
    PS2 je imao vise igara posto je ipak nastavak veoma popularne konzole, ali je zato sve ostalo bilo na strani Xbox-a.
    Samo kvalitet slike na TV-u je bio nebo i zemlja, 480p je delovalo crystal clear.

Zato sam se i smorio kada je x360 bio donekle razocaravajuc, ali je barem M$ popravio situaciju sa igrama.

I onda na kraju dolazi ovo govno od Xbox One. Jedina konzola u zadnje 3 generacije da nije usla u moju kucu. Sve ostale ukljucujuci i portable od 2000 pa na ovamo sam imao.

Ace likes this.
  19. howler

howler Well-Known Member

2,478
    597
    113
    Jbg, vratice se M$ za sledecu generaciju. :)

Postirao sam i ranije ali eto mozda ga netko nije gledao. pingacu samo @Ace zbog diskusije iz jedne druge teme :p
    Predobar podcast od 1h:30min za ceo Xbox istorijat od ustima samih celnika

20. voja87

voja87 Well-Known Member

10,644
    2,021
    113
    poceo sam malo da razmiljam i da cenim vise ps2 hardver posle svih df klipova, ps2 moze sasvim ok da se nosi sa xbox-om u nekim stvarima. ps2 je mogao da gura dosta poligona i dobru fiziku (najjaci procesor te generacije je imao ps2), df je vec pominjao efekte kao sto su dim, magla i td. dobri primeri su ratchet i jak serijali. ratchet npr je imao detaljan svet, dosta fizike (svi oni zupcainici i td) i sve to u 60fps-a. da, igra nije imala te teksture i shader efekte ali po pitanju ostalih stvari imo ne zaostaje uopste za xbox igrama, sve to na skoro 2god starijem hardveru

jos jedan fin primer, gt4, isto 60fps igra

21. grunt

grunt Celeb Freak

15,955
    2,574
    113
    @voja87
    Veruj mi PS2 je bukvalno delovao pola generacije iza kada se direkt poredi sa Xboxom.

Project Gotham Racing 2 izgleda bolje nego rane PS3 igre.

480p sa fantasticnim AA sa modelima kola koja su citavu generaciju ispred PS2, a tek grad ono je BOLESNO koliko su gradske mape detaljne za to vreme i jos su bile fantasticno osencene, pogledaj ovu mutnu smejuriju od grada u Gran Turismu lol
    Jeste 60fps over 30fps. Ali blurry low res bez AA, sa mapama ko da su iz PSX ere.

A da ne pominjem RalliSport Challenge 2 po meni najzabavniju rally igru ikada napravljenu. Sa grafikom KOJA ME JE NA PATOS BACILA kada sam video.

I to DING DING u 60fps.

Jednostavno Xbox je bio klasa za sebe. A ono sto se nevidi na ovim youtube klipovima koliko je OSTRIJA i PRECIZNIJA SLIKA uzivo na CRT TV-u bila. Imao sam Full RGB kablove za obe konzole i Xbox je davao toliko bolju sliku da je mi je posle jednog vremena posedovanja Xbox-a bilo muka igrati na PS2 :D

Ovo su samo racing igre. Ima jos gomila primera. Ali mi se spava.

TLDR

Original Xbox WAS A FUCKING BEAST.

22. voja87

voja87 Well-Known Member

10,644
    2,021
    113
    yep, imao je cistiju sliku, bolje senke i td ali po pitanju poligona i nekih drugih efekata nije uopste silovao ps2 koji je dosta starija konzola. zato sam i stavio snimak gt4, gura se tu dosta poligona, verovatno i vise kola nego u pgr2, 60fps i bolje refleksije na kolima. evo na emulatoru, nesto visa rezolucija i dobijes nesto sto bi izgledalo dobro i za xbox

da bi se videla ta razlika u rezoluciji i bolji aa treba imati veci tv, na 21" trinitronu razlika je dosta manja. uzeo sam xbox 2004 ili 05 i jos tada su mi neke igre izgledalo skroz meh kao taj RalliSport:p,
    na manjem tv-u WRC mi je izgledao bolje. a druge strane doa, orta i tako neke igre su izgledale odlicno i tada 2005

ps: tu je gc koje je bio zestoko underrated po pitanju grafike. ne milsim ni da je xbox imao ista sto izgleda bolje od Star Wars Rogue Leader-a

Last edited: Jan 7, 2019

Share This Page