1. powered by Surfing Waves

SEGA Mega Drive / Genesis Mini (19. sept. 2019)

Discussion in '16-bit konzole' started by Omega, Mar 30, 2019.

1. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

21,908
    3,194
    113
    Meni je najinteresantniji detalj u vezi ovog mini MD2 sto lik u videu kaze da ne moze da provali odakle su chipovi? Nisu bas most basic off the shelf stuff koristili? Whats SEGA doin? Uz not so plain hw i likove iz M2 koji itekako dobro znaju da urade retro konverzije i da doteraju emulaciju... kako nisu stvari jos bolje? Mislim nije da nesto fali ovome, odlicno su upeglani meniji i igre izgledaju super, ali onaj lag i slight razlika u zvuku (manja nego na dosadanjim MD2 AT games konzolama), ne kapiram kako nisu mogli to da srede?

2. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,734
    1,303
    113
    Zvuk kasni 11 frejmova u Mickey Mouse igrama. Weird.
    Mozda se ovo sto je primeceno od manjih problema moze srediti do pustanja u masovnu prodaju.Ipak Ima jos mesec dana a ovo sto su dobili YTberi su test primerci.

Last edited: Aug 16, 2019
  3. ivamark

ivamark Well-Known Member

5,530
    1,828
    113
    mislim da je vec kasno za to.

Goro Manjina likes this.
  4. Omega

Omega N64 je đubre

15,595
    2,417
    113
    I ja mislim da nema ništa od novijeg softvera (osim ako nisu ostavili mogućnost update-a preko usb-a), ali slažem se da je finalni proizvod mogao (i trebao) biti bolji.

5. TheNick

21,908
    3,194
    113

SolidSnake88 and nikola22 like this.
  6. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,734
    1,303
    113
  7. Omega

Omega N64 je đubre

15,595
    2,417
    113
  8. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,734
    1,303
    113
    Necu moj MD mini ni hakovati.Ionako je blast16+pi3+md case+8bitdo m30 fantastican kombo za sms\md2\gg\32x\cd

9. Omega

Omega N64 je đubre

15,595
    2,417
    113
    Još bolje - nek' stoji u kutiji do 2029. :D

nikola22 likes this.
  10. ivamark

5,530
    1,828
    113
    Nije bas za ovu temu post ali jbg jedino je ovo zivo. Bzv mi da otvaram novu za ovo.
    Zna li neko gde mogu naci rom za mega drive verziju FX unit yuki?
    Deluje fantasticno za homebrew igru bas bih probao.

Goro Manjina likes this.
  11. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,179
    2,518
    113
    Imacu hands on sa ovim na Gamescomu. Pa ako nekoga zanima, recite mi na sta da obratim paznju i sta da ih pitam

Sent from my iPhone using Tapatalk

TheNick likes this.
  12. Omega

Omega N64 je đubre

15,595
    2,417
    113
    Možda ne bi bilo loše pitati da li su ostavili mogućnost updatea softvera/emulatora putem usb-a pošto su u preview-ima primijećeni manji problemi sa scaling-om i audio lag.

Goro Manjina likes this.
  13. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,734
    1,303
    113
    Pitaj da li one Sega cd/32x plasticne dodatke planiraju da izdaju van Japana?

14. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

630
    199
    43
    Castlevania, Sonic, Mickey, Streets of Rage, Golden Axe,... te sam doktorirao i više ih ne bi igrao.

Drago mi je što vidim prije svega Comix Zone pa nakon njega i Vectorman, Contra Hardcorps,... Te još nisam usavršio. Kao ni Gunstar Heroes, Shinobi III, Earthworm Jim...

Šteta što kolekcija ne sadrži Lion King. Kao klincu igra mi je bila teška. Nikada nisam mogao da je pređem. Zato bi joj se sada rado vratio. Naravno fale i Jungle Book i Aladdin ali one su u već pomenutoj grupi igara naučenih napamet.

15. Goro Manjina

Goro Manjina Well-Known Member

1,305
    750
    113
    Meni je Pitfall bio nož u srce.

16. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

630
    199
    43
    Što se tiče igara koje bih zamjenio ili izbacio sa liste prvi trn u oku je Altered Beast. Ne vidim zašto bi u XXI vijeku i dalje igrali osiromašene portove matorih igara, starijih i od nas samih. Čak i u slučaju da je port sasvim pristojan, da nije "loš port". Lično mislim da je Altered Beast arcade kud i kamo ljepše i privlačnije iskustvo od onog sa Mega Drive-a, koje ostavlja kiseo ukus u ustima. Uostalom pogledajte poređenje i sami zaključite:

Rado bih igrao arkadnu verziju koja baš ima taj neki retro oldschool šmek i osjećaj. Dok MD izdanje ne mogu da igram. Djeluje ružnjikavo, nema te neke ključne efekte. Ima parallax scrolling dodouše, ali nije to to. Znam da su ljudi dosta pljuvali igru, ali opet da ponovim što se mene tiče napravio bih strogu podjelu na matori original i matori port matorog originala koji je stvarno loše ostario.

Slična priča važi i za Virtua Fighter 2.

Poređenje Virtua Fighter 2 MD i Saturn verzije.

Pa onda poređenje Saturn i Arcade verzija koja izgleda još bolje.

Nedavno je za Nintendo Switch krenula da izlazi Sega Ages serija. Po meni je to pun pogodak Nintenda. Igre koje dolaze u okviru Sega Ages programa ne samo da su puki portovi arkade prilagođeni savremenom Switch hardveru nego se igre još i uljepšavaju, da ne kažem remasterizuju. Zašto bi se onda dođavola patio sa odvratnim Virtua Racing-om za Seginu mini konzolu kada imamo prelijepo Switch iskustvo. Uopšte nisam neki veliki Nintendo fan. Samo pišem realno. PlayStation 2 je takođe imao svoju Sega Ages seriju. Neke naslove su toliko dobro odradili da se čovjek zapita da li je ovo vaskrsnula dobra stara Sega?

Ako je istina da su se na Mini NES konzolici hakovanjem opušteno mogle igrati čak i Neo Geo igre ne vidim zašto ne bi mogli da uguraju nekako arkadna izdanja nekih igara, Altered Beasta naprimer koji nema poligona ili nekih drugih zahjetvnih efekata. Da postoji mogućost da se pored porta proba i original. Ako već nema šanse, ne postoji mogućnost, ili prosto neće da kvare koncept mini konzolice ne vidim čemu onda ti naslovi. OK. Izabrali ste 40+2 komada. Dajte načinite dobar izbor. Mega Drive je jedna od najboljih konzola ikada. Imala je daleko više odličnih naslova od tih četrdesetak. Izaberite pametno najbolje naslove. Zar nije mogao da se ubaci jedan Lion King, Aladdin ili Pitfall mjesto tih zezancija. Svako ko želi Sega Arcade iskustvo svakako ima na raspolaganju odličnu Sega Ages seriju.

Nekako mi se čini da je Sega to otaljala samo da bi sa što manje truda, što brže, bolje, i lakše otaljali posao. Zamislite đaka koji treba da pripremi herbar. Ima oko toga solidno posla. Treba otići u prirodu, pronaći biljke, prepoznati ih, ubrati, zalijepiti, osušiti, naučiti latinske nazive itd. itd. Međutim mjesto da to uradi kako treba nevaljali đak će uzeti herbar svog tate star 20-30 godina. Iako i sam zna da je herbar govno milion puta mu je tako lakše umjesto da zasuče rukave i odradi posao kako treba. Tako i Sega. Umjesto da podmažu tamo gdje treba i obezbjede samo najbolje oni će čuvajući leđa plasirati jeftine arkadne portove samo zato što su to SEGINI jeftini matori portovi.

Last edited: Aug 21, 2019
  17. Goro Manjina

1,305
    750
    113
    Nije tema ali bila je mega drajv kompilacija za ps3, koja je imala i arkadne verzije nekih naslova. Tipa Altered Beast, Shinobi, Space Harrier... Tako da nije im strano da to stave negde.
    Sega Ages za Switch je super akcija stalno pratim šta sledeće izbacuju i koji su kvaliteti portova iako ni nemam Switch

18. TwiSteR

TwiSteR Well-Known Member

848
    547
    93
    Mislim da bi pre crkli nego što bi izostavili Altered Beast iz neke MD kolekcije. Svugde trpaju tu igru, i u Mini, Radicu, obavezno je na spisku kineskih 1xx in 1 kertridža, deo je i Sega Forever kolekcije za iOS i Android.

Goro Manjina likes this.
  19. Goro Manjina

1,305
    750
    113
    Ja volim Altered Beast. Imao sam tiger konzolu, plus obožavao sam Arkadu. MD verziju logično nisam nikad ni video, mada jedna od prvih MD igara koje sam igrao je Space Harrier što je takodje bio lanč naslov ako se ne varam. Ali draga igra iako je bejzik baš.

20. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,734
    1,303
    113
    Morala je i Sega da odradi svoju 16bit mini konzolu.Kultni status same konzole i mnogo kvalitetnih naslova pa je to sasvim normalno.Zelim im odlicnu prodaju ali i da se posle md minija posvete i drugim stvarima.Toliko veliki legacy imaju a sada je ovo retro ludilo na vrhu pa zasto da ne iskoriste.Poceli su sa Shenmue nastavkom,panzer dragoon remake,Sega ages,Sor4,monkey ball.Neka portuju
    sto vise malo poznatih a dobrih Saturn igara sa jap trzista,sms i gg u nekom obliku takodje,more arkadnih hitova....

TheNick and Goro Manjina like this.
  21. Wahad

12,179
    2,518
    113
    Do jaja su igre na konzoli. Igrao sam samo par. Nece biti mogucnosti bilo kakvog apdejta. Kako dodje tako ostaje. Kasnjenje zvuka je identicno sa launch konzole i Castle of Illusion igre. Dakle taj bug je prekopiran navodno

nikola22 and TheNick like this.
  22. TheNick

21,908
    3,194
    113
    Altered Beast je jbg asocijacija na early days Mega Drive mnogima, pa kad vec idu sa manje popularnim MD1 dizajnom - logicno je da su ga ubacili.

Zuti Bar likes this.
  23. Omega

Omega N64 je đubre

15,595
    2,417
    113
    Ako su 'reproducirali' taj bug, onda kontam da ostatak igara nema ona poznata 'M2 touch' poboljšanja (što je već donekle i potvrđeno za par igara) pa će onda potencijalni hack biti dosta lakši.

nikola22 and Goro Manjina like this.
  24. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

630
    199
    43

Evo i od mene par crtica vezano klip tog lika:

- Eternal Champions je bolja igra od tog njegovog mutant fudbala

- sve što je rekao za Virtua Fighter 2 i Space Harrier 2 je istina. Samo što isto važi i za Virtua Racing. Ljudi su osamdesetih i devedesetih bili oduševljeni tim igrama. Ali na arkadnim aparatima. Tek u 2019. godini ne vidim nikakav smisao forsiranja prastarih kućnih portova, bez da se uradi iole pristojan fejs lifting

- Zamjeniti Spinball za Sonic 3 & Knuckles bila bi dobitna kombinacija. Ljudi iz SEGA-e nekad kao da nemaju pojma šta rade.

- Rocket Knight Adventures i Aladdina bi obavezno uključio u kolekciju. Ali Alex Kidd ne bi bio top5 prijedlog za izmjenu. Možda ne bi ni bio uopšte.

- Herzog Zwei nikada kod nas nije bio popularan. Ne sjećam se ni da sam ga negdje vidio. Za mene bi naprimer Lion King, Ristar ili Pitfall bile mnogo bolje opcije, sasvim u duhu vremena kada smo svi išli u Segateke

Last edited: Aug 28, 2019
  25. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,585
    1,793
    113
    nemos mutante izbaciti, super je igra a eternal champions je dosadnjikav, jos sa 3 button padom, nikako.

26. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

630
    199
    43

Ehhh... samo kada bi SEGA malo više držala do fanova a manje do glupih korporokrativnih pravila gdje bi im bio kraj. Zamisli da igre nisu puki copy/paste već i da se malo dotjeruju. Znam da je 99% ljudi zadovoljno i sa ovim kako sada stvari stoje. Nema mnogo "entuzijasta" poput mene.

27. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

630
    199
    43
    Ja o vuku, vuk na vrata. O ovome ljudi ja vama pričam.

Last edited: Aug 29, 2019
  28. Goro Manjina

1,305
    750
    113
    Svaku igru sa ove kompilacije (snes/md/gb lion king i md/gbc/gb aladdin) poseduje dizni 100% jbg.

29. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

630
    199
    43
  30. grunt

grunt Celeb Freak

17,301
    3,492
    113
  31. Omega

Omega N64 je đubre

15,595
    2,417
    113
    Jako loš 3rd party proizvod.

32. TheNick

21,908
    3,194
    113
    @Zuti Bar Evo imas ovde poredjenje tih AT Games pokusaja i ove nove OFFICIAL SEGA mini konzole, super video od AVGN ortaka

Zuti Bar and Goro Manjina like this.
  33. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,734
    1,303
    113
    Izbegavati sve te prethodne AT konzole,ne zna se koja je gora.Losa emulacija,zvuk,lag,kontroleri,dodavali su neke kineske igre samo da bi povecali broj.Samo ovaj novi MegaDrive mini vredi kupovine,em je official Sega konacno.

34. Revan

Revan Well-Known Member

1,652
    889
    113
    Ne zaboravi Analogue Mega Sg.

35. ivamark

5,530
    1,828
    113
    Totalno druga kategorija. Doduse imas ceo Genesis/MD romset kada uradis jailbrake ali opet.
    190$+50$ postarina+carina + pdv. Istresanje iz gaca.

36. Revan

Revan Well-Known Member

1,652
    889
    113
    Ma sta je to, ljudi kupuju OLED televizore...cak i u Serbiji.

37. ivamark

5,530
    1,828
    113
    Ma da ali oled crnu ne mozes da nadjes tako lako.
    A MD igre mozes da igras i na tosteru. :lol:

Ko ima original MD sada i kinezi prave dobre OSSC za tipa 120$ i moze da se izbegne carinjenje. Uz kombinaciju everdrive 60$ i rgb kabl 20$ najbolja varijanta. Imas sve MD,GG I SMS igre na jednom mestu a slika je priblizna mega sg. Plus mozes da dodajes jos konzola.

Last edited: Sep 14, 2019
  38. TheNick

21,908
    3,194
    113

IGN kaze najbolja mini konzola do sada, bolje od Nintenda... idemo!

tk0pe, gruja, nikola22 and 1 other person like this.
  39. gruja

gruja I am God of War

6,373
    888
    113
    Eto sega iako ne postoji kao hardverska firma na polju konzola i dalje je bolja od nintenda bas mi je drago za megadrive da su i njega uradili kao mini konzolu.

Послато са Moto C помоћу Тапатока

40. Goro Manjina

1,305
    750
    113
    Kad je IGN pišao po Days Gone nije valjao sad je ovo validno.
    Već su bili napolju komentari na mini konzolu, otprilike se zna šta da očekujemo. Ne znam šta može biti parametar koja mini konzola je bolja lupetanje i tvoje i njihovo.
    Kome su draže md igre bice mu ofc bolji mega drajv potpuno besmislena priča.

gruja likes this.
  41. TheNick

21,908
    3,194
    113
    PA RECIMO da posle evo vec nekoliko mini retro konzola mozemo da izvucemo neki zakljucak sta jedna mini konzola treba da predstavlja, sta se ocekuje da ima. Jer imali smo primere dobrih i losih. Po toj nekoj logici mini MD2 jeste najbolji, nije otaljan kao mini PSX, SEGA se posvetila ovome posteno M2 angazovan, meniji oni top, bonus sranja... a za razliku od Nintenda nisu se stekarili za igre, imas duplo vise stvari pazljivo izabranih. A i sam dizajn konzole prevazilazi cak i Nintendo sa onim switchevima koji rade, slotovima za card i ekspanzije bas cute.

SAD mozemo da pravimo debatu oko toga da li su SNES igre bolje ili nekome znace vise JEBIGA evo i lik sa zlog IGN-a kaze da mu je SNES omiljena konzola bila u 90s ali da mu je MINI MD2 bolja mini konzola danas.

42. Goro Manjina

1,305
    750
    113
  43. TheNick

21,908
    3,194
    113
    Imao sam Mini NES, SNES i PSX sam igrao kod tebe, a MD2 cu vala imati day1

44. Omega

Omega N64 je đubre

15,595
    2,417
    113
    To što je 'najbolja' mini konzola ne znači previše, moglo je i bolje.

45. TheNick

21,908
    3,194
    113
    Slazem se al za sada nije bilo bolje

46. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,734
    1,303
    113
    Za 70-80e sa dva kontrolera tesko da moze bolje.42 igre,identican izgled,dobra emulacija,kvaliteta izdrada.Da su sve uradili perfektno onda bi cena bila 150-200 pa bi cena bila problem.

TheNick likes this.
  47. Goro Manjina

1,305
    750
    113
  48. Omega

Omega N64 je đubre

15,595
    2,417
    113
    Ugh, mislim da ću ipak otkazati pre-order, ovi problemi sa zvukom baš kvare utisak.

49. Goro Manjina

1,305
    750
    113
    Pojma nemam o md emulaciji detaljnije, ali eto ovo mi je baš novina da je kao zajebana toliko priča sa zvukom kad ni M2 nije uspeo to da reši u svim igrama

50. Wahad

12,179
    2,518
    113
    Pricao sa ljudima iz sege, tako je bilo na md1 kada je igra izasla. Sve je netaknuto

Share This Page