1. powered by Surfing Waves

SEGA Mega Drive / Genesis Mini (19. sept. 2019)

Discussion in '16-bit konzole' started by Omega, Mar 30, 2019.

1. Goro Manjina

Goro Manjina Well-Known Member

1,449
    890
    113
    Pogledaj DF video, detaljno su dali neke primere gde je zvuk lošiji, ne misli se na dilej iz one miki maus igre.

2. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,785
    1,375
    113
    Jeste ali to je trazenje dlake u jajetu,99% no nerd kupaca ovo nikada ne bi provalilo bez te DF analize.Uzimam definitivno da podrzim Segu.

TheNick likes this.
  3. Goro Manjina

1,449
    890
    113
    Ali nisu rekli da ne valja, već da je ovo najbolja mini konzola do sad.(štagod to značilo)
    I sami su naglasili da je to oko zvuka sitničarenje.
    Segu uredno podržavam kupovinom Jakuza igara a možda i ovo uzmem nekada ako naleti jeftino, trenutno nemam kako da keširam jbg.

4. grunt

grunt Celeb Freak

17,466
    3,646
    113
    Kasno je sada podrzavati Segu imho :D

Ove mini konzole jedino vrede kad mogu skroz da se provale, kakav je hardver unutra da li je jaci od PSX mini ili je on jos uvek najbrzi ?

5. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,785
    1,375
    113
    Ne zna se,neki custom hw su koristili.

6. grunt

grunt Celeb Freak

17,466
    3,646
    113
    Iako mi je Sega bila omiljena konzola kada sam odrastao, pregledao sada ovu listu igara, iskreno bukvalno mi se nista ne igra ponovo, platforme me vise nimalo ne zanimaju. A to je bila srz konzole :D

Ali bi voleo kao sto sam pisao vec da moze prazna plastika da se kupi za sve ove mini konzole za policu :)

7. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,646
    1,852
    113
    Nije ovo dobilo pravi m2 tretman, to je svima jasno ali bez toga kurcu nebi valjalo.

Sent from my Pocophone F1 using Tapatalk

Goro Manjina and Omega like this.
  8. Omega

Omega N64 je đubre

15,655
    2,490
    113
    Slab je i obskuran hardver, dokumentacija o SoC-u praktično nepostojeća, zna se samo da je baziran na nekom AllWinner dizajnu. PS Classic bi trebao da je dosta jači.
    SNES Mini također nije bio sjajan ali je barem imao jako nizak input lag. MD Mini ima i sa tim problema pored lag-a sa zvukom, slabije 'boje' zvuka i onog čudnog scaling-a.

EDIT: evo upravo testirao Rockman Mega World rom na PSC-u preko Retroarch-a i lag sa zvukom je prilično manji nego što je prikazano u DF Retro videu. I to sa bežičnim kontrolerom.

Last edited: Sep 15, 2019
    Goro Manjina likes this.
  9. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

22,169
    3,318
    113
    Mimo toga i njima je omiljena mini konzola so far, rece lik vise puta u videu.

10. Goro Manjina

1,449
    890
    113
    Napisao sam gore to, smiri dečačke strasti

11. TheNick

22,169
    3,318
    113
    SAMO SEEEEGAAAA!

12. ivamark

ivamark Well-Known Member

5,592
    1,906
    113
    kad vec imaju ove plasticne dodatke, mogli su i ovo da ubace u ponudu. :lol:

13. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,310
    524
    113
    Hurdur, najbolji je original :p

Iako imam real deal, ovo je super stvar za one koji ne mogu da nabave oriđiđi konzolu i igre. Jedino što imerziju kvari znanje da je unutar plastike šta ono - malina? Nešto drugo? Emulator svejedno.

BTW- za Boogermana ne treba 6b. Ima samo tri komande - skok, slinci, gasovi.

14. TheNick

22,169
    3,318
    113
    Custom hw je, nije bas max cheapo resenje kao Sony. Emulacija jeste ali done very right by M2.

Boogera nema, nije to bila popularna igra jbg, samo lokalno

15. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,646
    1,852
    113
    custom cheap ass je. ps je jaci mnogo.

Omega likes this.
  16. Goro Manjina

1,449
    890
    113
    Tako trpaj ga jer pljuje Bugermena

Omega likes this.
  17. TheNick

22,169
    3,318
    113
    Ne, nije. PSX je mogao da bude resen bolje, ovo je u odnosu na to ovo je top.

18. Goro Manjina

1,449
    890
    113
    Dzamping Fleš poliva ostavi PSX CLASSIC

19. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,646
    1,852
    113
    Kakve to veze ima sa hardverom?

Sent from my POCO F1 using Tapatalk

20. TheNick

22,169
    3,318
    113
    Ima jer je mini MD2 custom hw prikladniji od onog koji je u mini PSX-u, to sto je konzola jaca pa je zahtevala jaci chip ok, ali izabrali su najjeftiniju varijantu i off the shelf djubre. Kod SEGE je custom hw plus o emulaciji da na pricamo, sta je ono Sony ubacio neki cheap ass open source emu, dok za SEGU emulaciju radi jebeni M2, eksperti emu zanata. Diskusija je stvarno suvisna o tome koliko je mini PSX otaljan a ovo odradjeno POSTENO, ne kazem savrseno, ali za ove pare vise nego dovoljan trud i kvalitet.

Also this

nikola22 likes this.
  21. Omega

Omega N64 je đubre

15,655
    2,490
    113
    Hardver u PS Classic-u je odličan što su razni hack-ovi i pokazali, problem je (bio) u softveru.

Mnogo slabiji NES Classic dobro 'gura' PS1 igre. Iz te perspektive je Sony u konzolu ubacio 'over the top' skuplji SoC.

I opet nisu pogodili zvuk, scaling i lag.

22. TheNick

22,169
    3,318
    113
    Znas zasto? Zato sto nije moguce. Still vecina to nece ni primetiti. A primetice OGAVNU nefiltirarnu PSX grafiku.

Ako hoces perfekciju u hw emulaciji tu je onaj Analogni SG Mega Drive, ali on kosta oko 200e jbg

23. Goro Manjina

1,449
    890
    113
    Prvi ćeš smarati za lag i nuditi ovde konzolu pod izgovorom da ti skuplja prašinu i nemaš vremena.
    Slično si uradio i sa mini nes za to bi morao da odležiš malo mardelj

24. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,646
    1,852
    113
    Nik se nahajpovo i sad lozi masu. Mozda ima procenat u gejmsu.

25. Goro Manjina

1,449
    890
    113
    Nema nego ovako se uvek zaleće, posle se tiho iskrade.

Maxa likes this.
  26. TheNick

22,169
    3,318
    113
    Vi ko da ne slusate sta apsolutno svi pricaju, MD2 classic sakuplja odlicne kritike u ovim prerelease reviewima sto samo znaci da ce da se proda jebeno dobro i da zapravo valja.

27. Omega

Omega N64 je đubre

15,655
    2,490
    113
    Doslovno se i slušaju i gledaju analize, evidentno je da emulacija nije na visokom nivou, moglo je to bolje čak i na ovom shitty hardveru. Btw, koliko god se tebi dopadao inferiorniji model, konzola se zove "Mega Drive / Genesis (1) Mini", ne MD2 classic.

28. voja87

voja87 Well-Known Member

12,446
    3,040
    113
    upravo u df analizi su rekli da su mane cepidlacenje, vrlo verovatno ih ne bi primetio van direktnog poredjenja

TheNick likes this.
  29. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,646
    1,852
    113
    All winer socove nece ni kinezi da guraju u android boxove od soma dinara, to naravno ne znaci da ne moze da gura md ali znaci da nije ni prici ps miniju.

30. Omega

Omega N64 je đubre

15,655
    2,490
    113
    S ovim krš hardverom sigurno po konzoli uzimaju više para nego Nintendo na SNES Mini-ju.

31. TheNick

22,169
    3,318
    113
    Mozda ali niko kao Sony sa onim raspadom od open source emulatora i cheapo plocom.

Mozete da cepidlacite do sutra, ali MegaDrive mini je najbolja mini konzola so far. Steta samo sto ce biti uspesna i super prodavana pa joj cena nece pasti u bescenje posle 2 mesca kao PSX classic.

gruja likes this.
  32. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,646
    1,852
    113
    Kao sto su nes i snes bili sranje pa su zato dzabe

33. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,785
    1,375
    113
    Nes i Snes su super,N je vestacki stvorio nestasicu pa su isli i preko 100e ali sada je cena realnih 60.MD mini je 80 i taman je skuplji koliko je bolji :)

TheNick likes this.
  34. Goro Manjina

1,449
    890
    113
    Nije bilo nikakve veštačke nestašice. NES je planuo to niko nije mogao da zna. SEGA je upozorila sada da se kupuje md na vreme jer ih neće biti baš neograničeno.
    Što se tiče SNES-a koliko znam bilo ga je svuda u startu dovoljno. Posle je pala dopuna.

35. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,646
    1,852
    113
    Bice to opet za 50e, snes sam (pre)platio sa 70, previse je to za minije.

gruja likes this.
  36. Omega

Omega N64 je đubre

15,655
    2,490
    113
    Zapravo taj emulator u aktuelnoj verziji nije nimalo loš, problem je što se Sony odlučio za prastaru verziju istog. A najgora cheapo ploča je upravo u MD Miniju, čak i za Nintendo standarde (4x slabiji CPU u odnosu na PSC, 4x manje RAM memorije, 32x manje flash memorije).

Da za NES, nov SNES Mini se odavno ne može kupiti po toj cijeni.

37. Goro Manjina

1,449
    890
    113
    zna li se razlog, mislim zašto?

38. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,646
    1,852
    113
    Bol u kurcu kontam, samo skocili na bandwagon

39. Omega

Omega N64 je đubre

15,655
    2,490
    113
    Yup, pored silne low-level dokumentacije koju posjeduju oni se odlučili za besplatnu, matoru verziju open-source emulatora. Važno je da je tržište pokazalo da takvi pothvati ne prolaze dobro.

Blue, Costanza, TheNick and 1 other person like this.
  40. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,785
    1,375
    113
    Zaboravili su da se ljudi ustvari igraju na tim konzolama.

Goro Manjina likes this.
  41. Goro Manjina

1,449
    890
    113
    Mene svi ismevaju kad igram psx classic, jbg prikačen mi pa me izaziva uvek. Trenutno najviše rokam dzamping fleš

Mile88 and nikola22 like this.
  42. Omega

Omega N64 je đubre

15,655
    2,490
    113
    Kad im CEO priča ovakve stvari za očekivati je da će krajnji rezultat biti katastrofalan (plus da se ne zaboravi lol):
    "I was at a Gran Turismo event recently where they had PS1, PS2, PS3 and PS4 games, and the PS1 and the PS2 games, they looked ancient, like why would anybody play this?"

Matt and TheNick like this.
  43. Goro Manjina

1,449
    890
    113
    Zanimljivo je da mu ps3 igre i dalje izgledaju dobro. Znači postoji neki rezon, granica preko koje je spreman da predje.

44. Omega

Omega N64 je đubre

15,655
    2,490
    113
    Naravno da mu PS3 igre izgledaju dobro jer još uvijek donose pare preko onog PS Now đubreta.
    Zamisli da Nintendov CEO u intervjuu kaže "ma kakav Super Mario World, staro je to i odvratno izgleda, poručujem fanovima i budućim kupcima da igraju Mario Odyssey". :lol:

nikola22 and Goro Manjina like this.
  45. voja87

voja87 Well-Known Member

12,446
    3,040
    113
    nije rekao nista toliko nenormalno, vecini i izgledaju ancient, nama izgledaju interesantno ostali nece te igre ni pipnuti.

46. Goro Manjina

1,449
    890
    113
    Meni je ta izjava bila regularna izjava, samo me iznenadilo kad sam pročitao najavu da Soni sprema nešto po pitanju mini konzola, kao bilo mi je kontradiktorno, zaključio sam da firma neće da se bahće sa starijim igrama na taj način.

47. Omega

Omega N64 je đubre

15,655
    2,490
    113
    Da je uključio filter za BS rekao bi nešto u fazonu "te 'ancient' igre i franšize su stub PlayStation brenda, danas možda izgledaju zastarjelo ali svakako ćemo razmotriti koji je najbolji način da ih dovedemo u HD generaciju i približimo mlađoj publici".

48. gruja

gruja I am God of War

6,423
    928
    113
    Jbt o čemu vi razglabate...
    Ovo je gore nego sony vs microsoft rat u vreme 360 i ps3 ere...

Послато са Moto C помоћу Тапатока

49. TheNick

22,169
    3,318
    113
    Pa to su uradili vec imas GT Sport, GT7 soon. Dzabe sto bi fanovi zeleli neki GT4 HD Remaster to se nikad nece desiti.

Mogao je GT1 ili GT2 da se nadje na PSX mini bolje bi se prodao ali jbg ancient games.

50. voja87

voja87 Well-Known Member

12,446
    3,040
    113
    jedino da prave nastavke i pune rimejkove starih igara, mladjim igracima ce ps1 (verovatno i ps2) igre izgledati beveze i da rade u 4k

Share This Page