1. powered by Surfing Waves

Shadow of the Colossus [6 Feb 2018]

Discussion in 'PlayStation 4' started by vetar, Jun 15, 2017.

1. vetar

vetar Well-Known Member

5,154
    730
    113
    Ovaj remake defintivno zaslužuje svoju temu

The unexpected reveal of Shadow of the Colossus during PlayStation’s E3 2017 Media Showcase was a rare moment of true surprise and delight.
    Developed by Bluepoint Games and JAPAN Studio, Shadow of the Colossus looks to be lovingly rebuilt for PS4, making one of the most artistic, emotional, and celebrated games ever made available for a new audience.
    The fact that Shadow of the Colossus remains so entrenched in the modern gaming discourse is a lasting monument to the game’s singular vision. If this reintroduction can introduce that wonder to a new generation of gamers, it’s a win for the medium as a whole.
    https://blog.us.playstation.com/2017/06/12/shadow-of-the-colossus-announced-for-ps4/

Shadow of the Colossus Confirmed as a Remake, Not a Remaster
    http://www.dualshockers.com/shadow-of-the-colossus-confirmed-as-remake-not-a-remaster/

Jedva čekam da izađe ova igra a nadam se da će kasnije i ICO dobiti remake.

Last edited: Jun 15, 2017
    TwiSteR likes this.
  2. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

27,927
    2,227
    113
    Bas mi je drago sto Bluepoint radi na igri.

3. voja87

voja87 Well-Known Member

9,146
    1,511
    113
    cim sam video bluepoint znao sam da je neki remaster, najbolji su u tome

4. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,127
    909
    113
    Remake posle remastera. Sta znam, bio bih zadovoljan i doradjenom ps3 verzijom.
    Bolje da su napravili neki geto nastavak.

Omega and gruja like this.
  5. DieH@rd

27,927
    2,227
    113

gruja likes this.
  6. gruja

gruja I am God of War

5,988
    748
    113
    Sada kada pogledam ovaj video klip ustvari shvatam koliko je ps2 tehnicki o graficki bio odlicna konzola,ovo na ps2 i danas izgleda odlicno,sad sto je framerate rdjav jbg ps2 je ipak pruzio maximum za takav hardwer,super sto su iradili rimejk ali iskteno meni shadow of colosos nezanimljiva igra koju je team ico napravio,meni licno bolji ico i nadam se da ce njega da odrade.

Послато са Lenovo K50-T5 уз помоћ Тапатока

7. WolfDC

WolfDC Well-Known Member

1,617
    74
    48
    Ne vidim poentu mada će se uzimati.

8. vetar

vetar Well-Known Member

5,154
    730
    113
  9. vetar

vetar Well-Known Member

5,154
    730
    113
  10. DieH@rd

27,927
    2,227
    113
    Jos jedna novost sa PGW-a, Pro korisnici ce pored 4K30 moda imati i opciju da upale 1080p60 mod. :D

11. grunt

grunt Celeb Freak

14,515
    1,948
    113
    Ohoho great news, to ce biti ludilo sa 15-20fps na 60fps koji preporod :D

12. vetar

vetar Well-Known Member

5,154
    730
    113
  13. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,166
    997
    113
    To. Bukvalno posle 4og kolosusa nisam mogao da se nateram da igram vise od tolko loseg fps-a, mada iskreno sama prica mi bila teski smor pa sam lako zaobiso igru al mozda joj dam drugu sansu sa svim ovim apdejtovima.

14. grunt

grunt Celeb Freak

14,515
    1,948
    113
    U sotc ima prica ? :D
    Its all about gameplay, stoga ce ovaj fps boost biti a god send.

15. DieH@rd

27,927
    2,227
    113
    Ima postavku price, koja mi je IMO veoma fino legla. Zbog te price mi je i bilo zanimljivo da vijam kolose da bi video sta ce se desiti sa curom i wanderom.

16. shin-boyan

4,127
    909
    113
    Ako cemo pravo, ni gameplay bas nije nesto.
    Sreca pa je atmosfera dobra, inace tesko da bi me igra zainteresovala.

mnneurope likes this.
  17. Blue

Blue ....................

11,066
    506
    113
    Meni gameplay bio odličan i nisam imao problema da max uživam u igri na PS2.

18. howler

howler Well-Known Member

2,235
    434
    83
    Argo!!! Argoooooo!!!....
    Kad sam se prvi put sredo sa SoC na PS2, skupljao sam vilicu sa poda.
    Ovaj remake je samo dokaz da je u pitanju bio preambiciozni projekt ispred vremena sa tadasnjim tehnoloskim mogucnosti koji PS2 mogao izvuciti.

Jel ima informacije da su menjali gameplay u necemu ili se radi samo o obican graphic overhaul?
    Stvar je da ljudi koji su igrali igru vec znaju kako se prilazi do svakog kolosa a to je i bio poenta cele igre. Nadam se nisu ludi da prodaju ovo 59$ ipak je remaster necega sto smo daaaavno igrali i ima 0% novog sadrzaja.

19. gruja

gruja I am God of War

5,988
    748
    113
    Ico i soc nemaju nikakve gempleje mada za takve igre gemplej nije od prwterane vaznosti ali svet tj atnosfera i muzika su kidali.
    E da i meni nije nikako smetalo sto je na ps2 soc nekada isao u bednih 14fps u nekim momentima pri kraju igre...Ustvari nisam ni siguran dal je to i blizu kraja igre jer sam stigao do kolosusa koji je kao neki lav i rusi stubove tu sam bio zakucao a ico sam presao 3 puta.Dva puta u cugu kada sam prvi put kupio pa2 dobio sam ico,dmc kec i nfs hot pursuit2.

Sent from my A40C using Tapatalk

20. DieH@rd

27,927
    2,227
    113
    Nisu dodali nista novo osim "samo" grafike i opcionog novog kontrolnog sistema. A ko nece da kupi po punoj ceni, sta reci, nek ceka popust.

21. vetar

vetar Well-Known Member

5,154
    730
    113
  22. master_yoda

master_yoda EmuGlx website editors

1,634
    250
    83
    Original sam prešao dva puta na PS2 kada je izašao i bio mi je fantastičan. PS3 remaster još nije došao na red... Ali brat ga je igrao i pošto ga ima u listi trofeja, danas je dobio notifikaciju na PS4 koja nudi besplatne SOTC avatare. :)

A ovaj remake nema punu cenu. Košta $40, stiže u februaru.

23. DieH@rd

27,927
    2,227
    113
    Jedva cekam da malo nabudzim staminu pa da krenem da se pentram ponovo po zamku. :D

24. zdravkelja

zdravkelja Member

8,105
    1,192
    113
    Bukvalno nova igra jbt, savrseno izgleda.

25. fluffy

fluffy Active Member

696
    180
    43
    nesto su uradili sa kontroloma idd

Wander mnogo manje baulja kada skrece, deluje ostrije, brze i preciznije

poznato mesto za fail jump 2:40....Wander vise ne skace ko kamen vec nekako "glideuje" do mesta gde treba da se uhvati
    i sledeci skok deluje slicno....kao da su povecali toleranciju greske za mehaniku pozicioniranja & jumpa
    em nije skocio sa ivice, em je to uradio sa zadrskom u trcanju....ili je lika koji igra usralo da odradi smooth

game related $#&^@# ffffffffffs izgleda da cu po treci put dati pare za SOTC
    neverovatno, i pored izi piraterije na ps2/ps3 nasao sam dovoljno razloga da kupim sotc x2....i evo ih opet lagano me tope za 40$:)

26. Blue

Blue ....................

11,066
    506
    113
    Totalno kretenski ako ne dodaju barem nešto novog sadržaja, reda radi.

Recimo jednog novog kolosa ili neke skrivene stvari po mapi kao omaž onim likovima koji su godina tražili takve stvari u igri.

27. DieH@rd

27,927
    2,227
    113
    Rekli su od samog starta da nece nista dodavati, nema novih kolosa. Ne zele da promene viziju igre koju je Ueda napravio [a dodatni kolose i raznorazne ranije testove [coop] je sam Ueda opisao].

Sto se tice malih omaza razbacanih po mapi, to je vec nepoznanica.

28. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,388
    828
    113
    Ja nikada nisam voleo dodavanje novog sadržaja u remasterima. Ako su već zapeli, može grafićki upgrade (mada je meni to totalno ne bitno) i sitne ispravke gameplay loših rešenja u originalu, ali ti dodatni sadržaji su mi samo kvarenje originalnog doživljaja i vizije kakvu je originalni autor, ili sam autor i originala i remastera u to vreme imao. Najčešće su ti dodaci mnogo slabiji od originalnog sadržaja i sve mi najčešće ostavlja utisak Star Wars Special Edition filmova.

gruja likes this.
  29. zdravkelja

zdravkelja Member

8,105
    1,192
    113
    Mogli su dodati jednog ili dva, ima gomila scraped colossa na ps2 disku.

30. DieH@rd

27,927
    2,227
    113
    ^ scrapped su jer nisu odgovarali da budu ubaceni. Evo sta je Ueda rekao Eurgameru povodom ovog remastera:

"In this game there are 16 enemies and there's a story about 16 enemies," he told me, "so to change this history... I don't think about changing this history. It's finished with 16 enemies. It's OK."

31. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

3,820
    754
    113
    Igra ce da kosta 50-60e kao novi naslovi ili je cena za remastere?

32. DieH@rd

27,927
    2,227
    113
  33. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

3,820
    754
    113
    To je onda ok.Mislio sam da su je zacenili 60e kao full novu igru.Remasteri ocigledno imaju dobru prodaju sa cenom oko 30 i ne treba tu ocekivati neke promene.Posto sam Soc u ps2 eri igrao pirat kao i svi ovde, mislim da cu ovaj put kupiti legalno :)

34. shin-boyan

4,127
    909
    113
    Svidja mi se ovaj novi pristup sa nesto nizim cenama. Day 1.

35. DieH@rd

27,927
    2,227
    113
    Sony je OK u zadnje vreme sto se tice cena remastera. TLOUR je kostao vise jer je izasao godinu dana posle premijere na PS3 [to bi vise nazvao da je bio port a ne remaster], al ostalo je bilo OK. Nathan Drake Collection je bio $50 za 3 igre, a Ratchet&Clank je slobodno mogao biti jos skupji. Dobro su podrzali i DriveClub dodatke, Gravity Rush kec je bio dobro uradjen, Quantic Dream igre su obe bile po $20, ne secam se posto je bio God of War 3, a evo sad i SotC sa full novom grafikom.

Jos da docekamo Resistance/Killzone/Motostorm. :)

36. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

3,820
    754
    113
    Za R&C nisam ni znao da je remaster.Po meni je to bila nova igra.Bas bih voleo Motorstorm 3in1 za ps4.Mada bi mogli da ubace i onaj za psp\ps2,super nastavak.

voja87 likes this.
  37. DieH@rd

27,927
    2,227
    113
    Remaster je u smislu da su ponovili mnoge najprepoznatljivije nivoe i oruzija, ali sve su izmiksovali da ima formu reboot-a [radi potreba holivudskog CGI filma].

38. voja87

voja87 Well-Known Member

9,146
    1,511
    113
    jel su uopste u planu neki od tih remastera, mislim kz, resistance i motorstorm?

39. DieH@rd

27,927
    2,227
    113
    Javno nista nije poznato. Verovatno ih nece ni biti.

40. vetar

vetar Well-Known Member

5,154
    730
    113
    Mislim da ne neki ljudi ovde mešaju remaster i remake, čisto da ne bude zabune ovo je remake ne remaster, to se i odmah vidi baš je ogromna razlika.
    Inače nadam se će odraditi istu stvar i za ICO.

41. DieH@rd

27,927
    2,227
    113
    Remake znaci da je dosta toga promenjeno, ali da je poenta ostala ista [kao REmake gde ima izmena price/gameplay-a], a remaster znaci male ili velike razlike u renderingu.

Ovo nije remake. Ovo je veoma ambiciozni remaster.

42. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

3,820
    754
    113
    U nekom trenutku cemo ih verovatno dobiti,potraznja za remasterima je dobra a to su sve bile velike igre u svoje vreme.Samo je pitanje kada,mozda na ps5.

43. vetar

vetar Well-Known Member

5,154
    730
    113
    Shadow of the Colossus Confirmed as a Remake, Not a Remaster
    http://www.dualshockers.com/shadow-of-the-colossus-confirmed-as-remake-not-a-remaster/

Speaking to Famitsu, Sony Worldwide Studios President Shuhei Yoshida clarified that Shadow of the Colossus on PS4 is not a remaster but a remake. Further, while the content of the game will remain entirely the same, all of the assets are being remade.

Očigledno je da je sve pravljeno od nule, što nikako nije slučaj sa očiglednim remasterima za PS4 kao što su TLoU i Uncharted Trilogy.

Last edited: Nov 1, 2017
  44. Maxa

Maxa opsa!

8,900
    2,411
    113
    Ako se rade novi asseti, a u ovom slučaju je očigledno da se rade, onda je remake.

Sent from my D6503 using Tapatalk

45. voja87

voja87 Well-Known Member

9,146
    1,511
    113
    slazem se, cak i ako je animacija ista, dizajn nivoa isti. ako je grafika skroz nova to bi pre nazvao rimejkom nego rimasterom

46. Ratanook

Ratanook Active Member

344
    92
    28
    Meni se čini da i muzika malo drugačije zvuči. Možda su i nju ponovo nasnimili.

47. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,382
    1,259
    113
    Sto se atmosfere tice, deluje mi kao demake. Nadam se da gresim.

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Omega likes this.
  48. voja87

voja87 Well-Known Member

9,146
    1,511
    113
    halo anniversary se meni bas zbog toga nije svideo, promenili su sve i potpuno unistili atmosferu originala

gruja likes this.
  49. dsst

dsst fdggg

3,502
    688
    113
    i ja sam veoma skeptican. video sam neku sliku sa poredjenjem glavnog lika i izgleda da su znacajno promenili model lica, vise nije onaj anime pretty boy. to samo po sebi nije big deal (iako za mene kinda jeste), ali pokazuje da se ne odnose prema izvornom materijalu sa kolicinom postovanja koju ocekujem.
    sto se mene tice dzabe su se cimali, dao bih pare i samo da su opet izbacili ico i sotc remastere. sta ima da diraju savrsene igre osim da im poboljsaju fps.

50. gruja

gruja I am God of War

5,988
    748
    113
    Ali su zato remake fable keca brutalno odradili.

Sent from my A40C using Tapatalk

Share This Page