1. powered by Surfing Waves

Shenmue III (PS4, PC) (19. novembar) + Shenmue I & II Enhanced Port (PC, PS4, XB1)

Discussion in 'General Next-Gen (Multiplatform)' started by Efendija, Jun 16, 2015.

1. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

21,607
    3,028
    113
    Mislim da ovi jednostavno nemaju para, i da onda nemaju mnogo izbora. Da je Sony ljudski stao iza ovoga ne bi ni bilo PC verzije, al oni su im dali samo stage na E3-u i malu podrsku u reklami. O SEGI da ne pricam koliki su cigani ispali sto nisu podrzali a uredno su izbacili HD kolekciju kad je Shenmue ponovo postao talked about.

2. Blue

Blue ....................

12,042
    844
    113
    Jesu zajebali backere kojima su obećali Steam verziju, tu nema dileme.

Ali mislim da su uradili racionalnu i najbolju stvar za samu igru kada im se ukazala prilika.
    Realno nemaju love a sama prodaja za ovakvu igru je pod velikim znakom pitanja a samim tim i kasnija podrška.

Da sam neki mega fan verovatno bih gledao da igra koja se toliko čeka bude što bolja, ne bih razmišljao o platformi.

TheNick likes this.
  3. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,225
    453
    83
    Msm, to stoji, neko je seo i izracunao koliko ce moci da prodaju igru kad izadje, posto je maltene svako koga interesuje ucestvovao u kickstarteru. Problem je sto kad ovako zajebes ljude, ne znam ko ce ti kupiti potencijalni nastavak. A i ako su pare problem, a ocigledno jesu posto ne daju refunde, sta ce da rade kad skontaju da moraju da daju refunde ljudima iz EU?

4. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,715
    1,745
    113
  5. TheNick

21,607
    3,028
    113
    Nisu zajebali velik broj fanova, samo drekavce sto slazem se moze biti opasno za publicitet i nastavak serijala. Ali opstace i uprkos njima verujem.

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. Rygar

Rygar Active Member

203
    80
    28
    Upravo tako, sve je pocelo kao zajebancija u Unreal-u napravili onu scenu sa skakutanjem po kamenjima i fanovi sirom sveta se napalili. Mislim da tim i ne poseduje neke zavidne vestine sto se vidi da su vremenom kako je prica postajala ozbiljnija angazovali nove ljude i podizali kvalitet. Nije ni to sad bogzna kakav tim ali ipak imaju Suzukija

Epic i te kako ima veze sa engine-om jer svaka igra koja se napravi u Unreal engine-u i zaradi preko 3.000$ mora da odvoji 5% od svake prodate kopije za Epic, sto je ogromna lova. Game developer nije ni malo lak posao i ljudi jednostavno zele da dobro naplate mukotrpan rad. Epic uzima svoj procenat, Deep Silver uzima svoj deo, Sony svoj deo, i tako njih desetine, i na kraju svi kad uzmu nesto, developerima najmanje ostane. Zato kakav god dil su sklopili zabole me igra stize i za PC i za PS4, pa i da je za Dreamcast izasla ja bi bio srecan a kamoli ovo.
    Uostalom registracija na Epic store traje minut i besplatna je, neznam cemu sva ta frka. Do pre par godina ti isti "fanovi" nisu ni sanjali da ce Shenmue III biti ikada napravljen.

Neznam da postoji ta osoba na planeti koja je fan Shenmue a zbog nekakvog inata bi preskocila nastavak - realno. Mozda ona varijanta podrzimo developere iako je ima na torentu , ali totalni ignor igre - tesko.

TheNick likes this.
  7. TheNick

21,607
    3,028
    113
    Veruj mi, ovi ljudi sto prave cirkus sad po komentarima i Redditima uopste nisu Shenmue fanovi, vec samo koriste situaciju za jos jednu antikampanju protiv Epic Store-a, jer su retardi.

Sve je blowed out of proportion takodje, kapiram da se broj tih backera sto zele refund krece u par desetina, stotina max, od 70.000. Po meni trebalo bi im i vratiti pare i mrsh u tri lepe gadovi, cekajte onda god dana kad izadje na Steamu pa onda neka akcija popust kad budu bili za sto manje da uzmete idealno dzabe ako moze cisto da se ima u libary-u. Gadarija klasicna.

8. voja87

voja87 Well-Known Member

12,059
    2,778
    113
    ne znam koliko shenmue uopste ima sada fanova, igrao sam obe igre kad su izasle i bio odusevljen, bile su mi jedne od omiljenih igara...tada, pre skoro 20 god. sada mi serijal nije bitan a ovaj nastavak mi izgleda bezveze, dok je original izgledao fenomenalno za svoje vreme ovo izgleda kao sklepani budzet naslov

9. Goro Manjina

Goro Manjina Well-Known Member

1,035
    569
    113
    Jebiga, koliko para toliko muzike

10. TheNick

21,607
    3,028
    113
    Still za fanove se i radi, nastavak price, igra u istom duhu, sto po ovim novim gameplay videima i izgleda da jeste. Ne ocekujem ne znam kakav kvalitet ali ocekujem da se nadoveze lepo na prva dva dela po vajbu i prici.

11. voja87

voja87 Well-Known Member

12,059
    2,778
    113
    ponavljam se...upravo zbog toga su trebali da idu na dc grafiku a ne da pokusavaju sa aktuelnom grafikom. bilo bi jeftinije a i bolje bi se uklapalo uz prva dva dela

12. Goro Manjina

1,035
    569
    113
    Meni lično to nebi smetalo, ali verujem da bi mnogi bili tek onda razočarani

13. Blue

Blue ....................

12,042
    844
    113
    To bi rezultovalo time da 0 novih ljudi proba igru a i stari fanovi bi bili razočarani.

14. voja87

voja87 Well-Known Member

12,059
    2,778
    113
    ako ljudi mogu da svare grafiku iz npr ff12 remastera mogli bi i nesto slicno za shenmue 3, dobili bi kul retro look i stvarno sumnjam da bi vecina starih fanova bile time razocarana...u ovome sto sad imamo svaki lik izgleda lose, posebno sporedni koji su komedija kako izgledaju, gledam onu babu iz novog snimka i razmisljam da li je baba ili nakostreseni majmun

15. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,700
    757
    113
    ^ Разлика је у томе што нема проблема гурати стару графику у старој игри. Реално се од већине "ремастера" не очекује много, неко побољшање на кашичицу, све преко је бонус. Е сад, правиш наставак игре са графиком која је ефективно 20 година стара (рачунам и кец наравно)... никако не бих рекао да је добра замисао.

16. TheNick

21,607
    3,028
    113
    E sad da je SEGA u prici bila verujem da bi bas tako uradili, asseti iz makar Xbox verzije dvojke sigurno postoje. Ali jbg moralo je sve iz pocetka... meni ovo i deluje kao pokusaj pravljena Dreamcast 2 grafike u Unrealu onako na slepo. Mada moram da priznam izgledaju neke scene bas kako treba u ovom novom gameplayu.

17. Efendija

4,700
    757
    113
    Не слажем се. Да је Сега правила ово, тек онда нема шансе да би то покушали. Били би блесави да се тако брукају.

18. TheNick

21,607
    3,028
    113
    Retro je igra, nema kako drugacije da se uradi. Jedino da su dali YAKUZA endzin ;)

19. Goro Manjina

1,035
    569
    113
    Pa bio bi ovaj novi jakuza endzin kontam opralo bi

20. Efendija

4,700
    757
    113
    Увек има како другачије да се уради. Сам си себи одговорио.

21. Maxa

Maxa opsa!

10,840
    3,727
    113
    na osnovu ovog zaključka, ne mogu da poverujem da više pratiš scenu od mene "fanboja" :lol:

al evo da kažem i zašto...
    Nisi pratio scenu, epic store konstantno pravi shady dealove sa devovima, jer igre poput metro-a skine sa steama. Ok da su sklopili deal u startu za (timed ili kakvu god) ekskluzivu, al trula je ta fora da igra napusti određenu platformu. Šta recimo kupio si preorderovao si neku online igru na steamu, ona u međuvremenu postane epic "ekskluziva", steam skine igru sa store-a, ali ti daje mogućnost da igraš i dalje, ali pitanje je dokle će biti supporta i da li ćeš imati mogućnost migracije na Epic store. Možeš samo da budeš arogantni fuck, i da kažeš da ovakav scenario nije loša priča.

Druga stvar, da epic nije svestan serijala koji uživa popriličnu (ili bar dovoljno glasnu) fanbazu, trebalo bi odma da se samospale od sramote. Mislim, nekako mi je logičnije da se njihov sales department razume u igračku istoriju, nego da imaju neke crnce koji špijuniraju ko sve koristi njihov "tech", pa ako ubodu da je dobra igra... :D

pričam o epic STORE-u. Čitav Epic games ima veze sa mnogo svačim.

22. TheNick

21,607
    3,028
    113
    :lol: well, zato si outsider... trust me, ne zelis da znas koliko se razumeju u igracku istoriju po gaming kompanijama. Samo cifre vide i nista drugo.

Jasno mi je da Epic koristi dirty tricks da oslabe Steam i ojacaju svoj store, ali ovo za Shenmue III veze nema sa tim big dealovima, vec je onako usput jer im je bilo lako i logicno. Jednostavno su ih aprochovali tj. njihovog izdavaca i dali ponudicu koju nisu mogli da odbiju - bolje uslove za zaradu od prodaje, i to je to.

Also Epic je digao i gomilu indi sranja da im budu ekskluzive cisto eto da bude vise stvari kod njih i jer im je cheap. Od velikih naslova digli su im svega par stvari so far.

Shenmue III nikada nije stavljen na Steam za preodrer koliko znam, coming soon stranica je tu i dalje za velike Shenmue fanove kojima nije problem da sacekaju malo da kupe igru na sto vecem popustu na akciji jednog dana, so no harm done.
    https://store.steampowered.com/app/878670/Shenmue_III/

Shenmue fanova ima ali nisu ni blizu toliko glasni kao butthurt Steam fanovi. Bukvalno njih nekolicina vodi celu ovu kampanju protiv Epica koja se sada svalila i na Shenmue bez potrebe, pa je uletela i gomila Steam crusadera da jede govna o igri iako ih sama igra uopste i ne zanima. Pravi Shenmue fanovi po FB grupama i Twitteru su pissed off totalno zbog cele situacije jer im par idiota kojima uopste nije stalo do ove igre ugrozava buducnost serijala.

A ako je nekome STVARNO toliko stalo do magicnog Steam community-a i bas zeli da ima Shenmue III tamo pa onda dragi Steam fanovi (lol) kupite nekada novu igru po punoj ceni, i trazite od ljubljenog Valve-a kog inace boli kurac za vas, da ponudi konkurentne uslove drugim izdavacima pa ih nece zli Epic tako lako "otimati".

23. TheNick

21,607
    3,028
    113
    Eo jos malo i da zavrsimo sa ovom glupavom pricom. Direkt sa divnih totalno ne toksicnih STEAM discussionsa

YSnet never promised Steam version to its backers
    https://steamcommunity.com/app/878670/discussions/0/1640913421088996089/

Nasli su u arhivi kickstartera da STEAM verzija nije obecana na pocetku vec samo "PC"

also... ovaj thread

Sign here if you were a Kickstarter Backer or Slacker Backer. Please, do not post unless you are a backer.
    https://steamcommunity.com/app/878670/discussions/0/1640913421088636652/

Cak iako poverujemo da svi govore istinu i da niko nije bandwagon trolcina, pa ovde ima 4 strane samo, nekih dvadesetak ljudi sam izbrojao. Podsecam oko 70.000 backera je bilo. Klasicne vristaline.

24. Chaos212

Chaos212 Old one

635
    63
    28
    50evra za igru koja izgleda kao da je izasla pre 12ish godina je previse, trebali su da ostanu negde pri ceni kao sto je bio pledge ako misle da imaju bilo kakvu prodaju. I dolazi sa 2 godine kasnjenja, valjda... ako opet ne odloze.

TwiSteR likes this.
  25. TheNick

21,607
    3,028
    113
    Ma ko je hteo igru vec je platio Kickstarter, sumnjam da ce prodaja na PS4 biti znacajna, na PC-u bukvalno niko nece kupiti dok se ne pojavi na Steam akciji godinu i kusur kasnije.

Da bi stavili stvari u perspektivu, ukupan broj prodatih Shenmue I i II na Dreamcastu ukljucujuci i Shenmue II sa Xbox-a je zbirno jedva oko 2 miliona.
    Za Shenmue I & II HD kompilaciju nikada nisu objavljene cifre ali predpostavlja se da je nekih 100.000 primeraka od kojih je vecina na PS4. SEGA je izjavila (bez otkrivanja cifara) da je zadovoljna prodajom.

Shenmue III ako ne racunamo Kikstarter kopije ako se proda i u tih 100.000 iskreno bice cudo, ALI deal sa EPIC-om i mozda povoljniji deal sa Sony-em za neki nastavak nisu out of the picture SAMO DA NIKO NE MINIRA REVIEWS.

26. Goro Manjina

1,035
    569
    113
    Pa dobro ne može da se proda igra u više primeraka nego što se drimkastova prodalo

27. TheNick

21,607
    3,028
    113
    9.13 million Dreamcast units were sold worldwide.

JA KAZEM PIRATERIJA JE TO! Vecina posebno u US je piratovala EU verziju Shenmue II za Dreamcast jer je tamo nije bilo a hteli su nastavak. ALSO piraterija za DC je bila dirt cheap i jednostavna, bez mod chipova, samo boot disc, rezanje igara na obicne CD-ove u early 2000s takodje dzabaka. Ako PC moze da ima "ali ali piraterijaaaaaa" argument kad imaju niske cifre prodavanosti igre na sistemu - why not use it here? Ja kazem jos 2 miliona piratovanih Shenmue igara min :krezubismajli:

28. Goro Manjina

1,035
    569
    113
    Jeste al ne možeš da očekuješ da je svako tad igrao Shenmue, većina je u USA igrala sportove kontam

29. voja87

voja87 Well-Known Member

12,059
    2,778
    113
    ne znam sad tacno ali pricalo se da je shenmue imao toliki budzet da je svaki vlasnik dc-a trebalo da kupi 3 komada da bi se igra isplatila

Goro Manjina likes this.
  30. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,265
    1,081
    113
    Hahaha, sad Nick ne pljuje pirate kada je u pitanju DC, već mu to služi da pravda Shenmue :)

31. TheNick

21,607
    3,028
    113
    To je bio sarkazam argument, higher IQ required.

32. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,352
    1,517
    113
  33. TheNick

21,607
    3,028
    113
  34. TheNick

21,607
    3,028
    113
    kuka i motika :D

35. Ace

Ace 1.000.000

2,986
    690
    113
  36. TheNick

21,607
    3,028
    113
    Prelep video i iskustvo. Pratim lika jos iz vremena dok je bilo izvesno da Shenmue III nikada necemo videti. Jos samo da vidim i njegove utiske kad predje igru next year i krug je zatvoren.

In other news sa toxic PC scene, jos otrova se proliva

Tim Sweeney says it’s Valve’s fault that backers won’t get Shenmue 3 Steam keys
    https://www.pcgamesn.com/shenmue-3/...62VLqCUFxXRVun_houIiS3VkzayaO9mTCYMtONL4ke0E4

37. TheNick

21,607
    3,028
    113
    Take your refunds and kindly FUCK OFF!!!! Fake ass Steam Shenmue "fans"

66198507_10157310865709605_1748161984232161280_n.jpg

Bravo za Epic

38. shin-boyan

5,352
    1,517
    113
    Fin potez, ali ni ovim nece svi biti zadovoljni.
    Kickstarter nije preorder, a posle ovoga deluje kao da polako postaje nacin za pozajmljivanje novca bez kamate.

39. TheNick

21,607
    3,028
    113
    Kickstarter je cisto sranje od platforme koja bukvalno NISTA DOBRO nije donela u gaming so far, mislim da je to svima bilo jasno jos 2015. al jbg daj sta das je bilo...

U lepsim vestima tnx to Epic i Deep Silver svi reach goals za Shen III su zvanicno reached, tako da dobijamo apsolutno sve!

Also, Shenmue IV ako ga bude bilo nece biti kickstarter igra for sure. Ne znam samo cime ce izmeriti uspeh trojke, kada prodavanost nece moci da se uzme u obzir. Plasim se da ce biti metascore koji ce Steamer shitteri da bombuju namerno... Treba ih podaviti bukvalno.

40. shin-boyan

5,352
    1,517
    113
    Nista dobro? FTL, Shovel Knight, Divinity, Superhot...sve su ovo odlicne igre.
    Originalno je Kickstarter sluzio da se zaobidju publisheri i omoguci developerima da prave igre koje zele da prave.
    Ovo sada je nesto totalno drugacije. A i ovaj Epic govnar sa razlogom ide ljudima na zivce "When future games go Epic-exclusive".

Shenmue 3 svakako nece biti dobro ocenjen. Igra je po mnogo cemu prevazidjena, ali to nama koji zelimo da je odigramo i nije preterano bitno. Sto te metacritic toliko svrbi?

41. TheNick

21,607
    3,028
    113
    Zato sto ce od njega zavisiti dalja buducnost serijala. Shen III nece zavrsiti pricu. Zamisli tak scenario da posle toliko god imamo nastavak price samo da se opet ne zavrsi do kraja :lol:

Also slazem se da je Kickstarter imao par sitnih indi hitova i to je lepo, uzivao sam u tim igrama - vise sam mislio nista stvarno veliko nije uspelo tamo.

42. shin-boyan

5,352
    1,517
    113
    Sta znam, ja nisam ocekivao ni da cemo dobiti treci deo.
    Ko ce sada razmisljati o cetvrtom :) ?

Tek sam sada video da ce ljudi koji su dali pare za fizicku verziju pc igre dobiti disk sa EGS instalacijom. Neverovatno.

Last edited: Jul 3, 2019
  43. Ace

Ace 1.000.000

2,986
    690
    113
    Koralikov update cele stvari

TheNick likes this.
  44. TheNick

21,607
    3,028
    113
    Jos jedan ortak objasnio

45. TheNick

21,607
    3,028
    113
    Sve bolje i bolje izgleda ovo yo, Ren i Shenhua zvuce super

Btw. odakle Smigol opet? Zar ga nije Hazuki resio na brodu jos? (offscreen) lol

46. TheNick

21,607
    3,028
    113
    DEMO STIZE DO KRAJA SEPTEMBRA! (samo za backere - posteno)

Hello Everyone,

Today we would like to make an announcement concerning the Kickstarter and Slacker Backer trial version of Shenmue III.
    The trial version is scheduled for release during the second half of September. The elements and features to be included have almost all been pinned down, and we are now working to finalize a delivery date with our partners. Once a date has been confirmed, another announcement will be made here in the updates.

Trial Version Content

The trial version will feature a stand-alone act with objective that takes place in the first area of Shenmue III, Bailu Village. The game will be playable for an estimated 1 hours, and will be replayable after the objective has been cleared. There are lots of activities to experience and we hope you go back for more until the trial expires.

*The trial version will also come with a PDF play guide.
    **Saves will not transfer over to the final version.

Share This Page