1. powered by Surfing Waves

Shenmue III (PS4, PC) (19. novembar) + Shenmue I & II Enhanced Port (PC, PS4, XB1)

Discussion in 'General Next-Gen (Multiplatform)' started by Efendija, Jun 16, 2015.

1. voja87

voja87 Well-Known Member

12,253
    2,918
    113
    iz nekog secanja igra je odlicna ali nema tu atmosferu keca... samo sam jednom presao igru kad je izasla pre 100god

Goro Manjina likes this.
  2. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

21,903
    3,193
    113
    Odlicna je igra, treba da odigras pre trojke svakako.

Ja sam Shenmue kec odigrao samo jednom na DC-u back in the day, i sada ponovo u PS4 kolekciji, sjajna je igra, timeless, totalno sam imao isto iskustvo.

E sad dvojku sam vec mnogo vise puta reprizirao prvo na DC-u, pa na Xboxu, pa na 360 pa preko emulatora itd. zbog toga me je mozda vise smorila i nisam ni ja smogao snage da je predjem u PS4 kolekciji jos. Igra je vrhunska samo dosta duza, i manje kompaktna kao kec, nema taj savrseni flow. Bukvalno su tri chaptera u jednoj igri zbudzeni i ima dosta draginga u drugom, ipak sjajno je iskustvo gotta play it.

Te price da je port los su nitpickingzi bukvalno, PS4 kolekcija sjajno izgleda i radi i nema nikakve bagove vise posle gomile patcheva. Tokom keca nisam imao ni jedan jedini bag ili glitch, a dvojku nisam presao tako da ne znam ali predpostavljam da je ista situacija.

Last edited: Jun 2, 2019
  3. Goro Manjina

Goro Manjina Well-Known Member

1,300
    749
    113
    Više bagova je imao kec, ali sad je kontam to sredjeno. Dvojka je tad posle izlaska kolekcije radila perfektno koliko se sećam

4. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,376
    3,616
    113
    Odlozena do novembra. Treba im vremena da bace final polish.

TheNick and Goro Manjina like this.
  5. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,648
    1,301
    113
    Taman da ih siluje pre toga novi Call Of Duty a posle Death Stranding da odradi solidan bukkake. Bice odlozeno sigurno jos jednom, nisu mogli gori mesec da izaberu ako im je stalo do prodaje.

TheNick, Omega and Goro Manjina like this.
  6. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,179
    2,518
    113
    Kako uzasna business odluka :lol:

Sent from my iPhone using Tapatalk

7. TheNick

21,903
    3,193
    113
    Tako je to kad nemas biznis vec si indi jebivetar pa nema ko da donese logicne odluke. Odlozice do proleca 2020.

Sa druge strane, Shenmue III se i ne pravi da bi se prodao. Ko je hteo igru vec je dao pare u Kickstarter i mislim da je tu vecina fanbase-a, svaka prodaja preko toga ce biti od hype-a da bi neki clueless lik pljuvao igru na YT posle kako nije Witcher. Opet i taj fanbase koji stvarno ceka igru ce igrati druge stvari u novembru... ocaj datum.

Last edited: Jun 3, 2019
  8. Goro Manjina

1,300
    749
    113
    Ali kako smeš TI od svih ovo da kažeš, grom će večeras da te udari pa da si u atomskom skloništu

zdravkelja likes this.
  9. TheNick

21,903
    3,193
    113
    Sas but true, ne postoji scenario u kom ce Shen III imati sjajnu prodaju. Bez obzira emocije koje svi gajimo ka igri.

10. Goro Manjina

1,300
    749
    113
    Naravno marketing je skup

11. TheNick

21,903
    3,193
    113
    Nema tog marketinga koji moze da ti proda nesto sto trziste ne zeli trenutno. Zbog toga je i projekat na kickstarteru, koji je do sada doneo samo gomile odusevljenja :)

12. Goro Manjina

1,300
    749
    113
    Tržište je više od svega želelo zombi igru days gone ok.

Projekat je doneo dosta oduševljenja videh i po komentarima ovde, pomera se da bi bio igriv za što više ljudi , nebi ga povlačili sa rilisom i doterivali ne fantaziraj, ne izdaju shenmue 3 ram za slike nego video igru

13. TheNick

21,903
    3,193
    113
    Odlazu jer nece da razocaraju mali ali lojalan fanbase odnosno backere! Da imaju izdavaca i da je projekat deo neke ozbiljne firme onda bi bilo drugacije.

Days Gone se odlicno prodao, Shenmue III sumnjam da ce, ali kao sto rekoh vec nije ni bitno. Bitno je da mi fanovi koji smo snagom volje ucinili da ovo uopste postoji dobijemo closure. Igracu igru kakva god da je, ali imati neke deluzije da je ovo AAA naslov koji ce da se proda dobro ili takmici sa bilo cime ove godine je laughable.

14. TheNick

21,903
    3,193
    113
    In other slightly better news

15. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,702
    757
    113

"We are happy to announce that Shenmue III for PC will be an Epic Games Store exclusive."

Stvarno se trude da oteraju potencijalne kupce. Valjda su zadovoljni kickstarter mušterijama, šta znam.

16. TheNick

21,903
    3,193
    113
    PC publika sa Steama krucijalna za Shenmue III, kako su se usudili?

17. Efendija

4,702
    757
    113
    Ти се као увек зајебаваш али активно бежање од било каквих додатних прихода није добра бизнис одлука.

18. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,645
    1,193
    113
    Ionako većina u komentarima i dalje kuka na grafiku i animacije, drugo ih ništa i ne zanima. Ne znam zašto uopšte komentarišu pošto po svemu sudeći keca i dvojku nisu ni igrali. Ovo je ipak kickstarter igra i u suštini namenjena je prvenstveno nama nostalgičarima koji smo igrali originale u svoje vreme, kada su to bile igre koje su pomerale granice u svim aspektima.

Kohntarkosz, TheNick and Goro Manjina like this.
  19. Goro Manjina

1,300
    749
    113
    Ja sam relativno skoro odigrao oba. Prvi dva puta. Remek dela, jedva čekam trojku kakva god da je, fan sam tako da ne zanima me želim šenmu 3

SolidSnake88 likes this.
  20. TheNick

21,903
    3,193
    113
    PC vrištači

21. Efendija

4,702
    757
    113
    Заправо није тачно, Kickstarter PC људи су изричито платили за Steam кључ. Таква се потврда добијала у време кампање ако се одабере комп верзија. Наравно Epic Store онда није постојао али да се после четири године напрасно промени обећано, није добро за имиџ пројекта, посебно у овако касној фази.

Доста KS купаца је непријатно изненађено. Траже рефундирање које добити неће (одговорили су им), осим ако не попизде још више и баце некакву тужбу (која је врло лако могућа). Нису сви толики носталгичари да пређу преко оваквих детаља. Све то доноси негативан публицитет, губитак поверења, мање профита. То стварно није требало да се деси игри званој Shenmue 3.

Omega, SolidSnake88 and TwiSteR like this.
  22. TheNick

21,903
    3,193
    113
    Kakva je jebena razlika osim sto najglasniji razmazeni urlachi sa Interneta imaju povredjena osecanja u vezi toga preko kog launchera ce pustiti igru? Igra izlazi na PC-u, dobice PC verziju, should be happy with that! Stvarno treba razguziti taj Steam community odvratni sa jos vise drugih PC servisa, nadam se da ce ih Epic, MS i ostali ostaviti bez posla kad tad.

I objasni mi koji su to tacno Shenemue nostalgicari na PC-u? Koji je to profil ljudi? Igrali smo Dreamcast pre 20 godina a onda presli na PC? Tesko mi je da zamislim da neko ko je voleo SEGA igre u to vreme danas nema PlayStation 4 i da bas ceka na PC-u na monitoru da nastavi pricu, u Steam libary da doda odmah pored Shenmue I & II HD remastera kupljenih na akciji da bleje tu samo, pokrenuto jednom da bi dodao modove.

Koji je uopste procenat backera koji su trazili PC verziju? Rekao bi covek po naslovima da PS4 backera ni nema nesto mnogo? Mislim da je ovo neki realni prikaz odnosa, i toga koliko su jebeno glasni Steam(ing shit) smaraci.

23. Rygar

Rygar Active Member

203
    80
    28
    Ko zna kakav se dil krije iza, ne zaboravimo da je Unreal Engine deo Epic-a, i da 5% od svake prodate kopije ide njima. Epic store je nova platforma i mora da su se ljudi otvorili kako to vec ide tako da mislim da developere vec zabole koliko ce se kopija prodati, svi su vec uzeli svoje.
    Uostalom koga u Srbiji zabole da li je Steam ili Epic store kad 99% ljudi u drzavi PC igre skida sa torrenta, tako da ni ne razmisljaju o tome :)
    Ocekujem dobru igru i naravno samo fizicka PS4 verzija dolazi u obzir.

SolidSnake88 and TheNick like this.
  24. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,225
    453
    83
    Stvarno ne bi trebao da pricas o stvarima i kojima nemas pojma.

25. zdravkelja

zdravkelja Member

9,549
    2,068
    113
    Troluje vas Nick, ne misli pola toga sto prica :D

26. Goro Manjina

1,300
    749
    113
  27. TheNick

21,903
    3,193
    113
    Boo-hoo Steam "community" ce mi nedostaje, igru ces da pustis preko iste ikonice na desktopu anyway, kakav smecarski elitizam i toxic crybaby bullshit community je taj Steam.

Izvoli prosvetli me. Vecina bekera za Shen III je na PC-u? Od 70.000 ljudi tih 400 sto pisti je bitnije zbog cega? Nije im pisalo subject to change u fine printu? Nisu birali PC WINDOWS kao platformu? Ajde posto se ti bolje razumes pojasni mi.

28. TheNick

21,903
    3,193
    113
    PC bullshit aside mozda najbolji gameplay klip do sada

29. TheNick

21,903
    3,193
    113
    One more... ima ih gomila po netu, nije ovo lose svidjaju mi se neki detalji.

Dendy Somari Comrade likes this.
  30. DragonOfTheEarth

3,225
    453
    83
    Birali su Steam kao platformu. Cak je jos uvek Steam opcija. Ne vidim sto je problem da se ljudi zale na false advertising i traze refund? Po svim evropskim zakonima imaju pravo na to.

31. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

3,138
    268
    83
    jednogodšnja eksklzivnost, nije strašno

32. TheNick

21,903
    3,193
    113
    Placipicke ce sad da se bune sto moraju da cekaju godinu dana. Zelim stvarno da vidim tog Shenmue fana koji ce cekati god dana da bi odigrao igru na Steamu jer bojkotuje EPIC. Stvarno leave it to PC retards da prave dramu gde ne treba. Ovaj KS bi uspeo i da je PS4 ekskluziva bila u pitanju, ali eto umesas i njih i eto problema.

In other news, Shenmue III nakon ovih gameplay videa napokon dobija nesto pozitivniji press

E3 2019: Shenmue 3 gameplay shows it's staying true to the series' roots
    https://www.game-debate.com/news/27...ay-shows-its-staying-true-to-the-series-roots

33. TheNick

21,903
    3,193
    113
    Last edited: Jun 13, 2019
    Goro Manjina likes this.
  34. TheNick

21,903
    3,193
    113

35. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,179
    2,518
    113
    Mislim da je cela Nickova poenta to sto sada odjednom ceo svet brani Steam a pljuje Epic Store samo zato sto su eto Epic. Nema veze sto je za devove bolje npr zbog procenata koji se vraca.

Isti taj community je pljuvao Steam do dan pre nego sto je Epic Store izasao zbog bolesnih igara nasilja, seksualnih igara i tako to.

Ceo hejt prema Epic Storeu je neosnovan i potice sa Ere. Da nisu stvorili taj hejt i da nema dvostrukih standarda, niko se ne bi bunio.

Ali ovako, jumpin on the hate train all over again.

TheNick likes this.
  36. TheNick

21,903
    3,193
    113
    Tako je, pogledaj kako su bombovali score za Metro gde god su mogli.

Sranje je sto se ta drama prelila na poslednju stvar sa kojom treba da ima veze - Shenmue! Ubedjen sam da je vise backera trazilo PS4 verziju anyway, ali sad zbog te pissed off manjine ima i Shen III da miniraju.

37. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,482
    1,608
    113
    Ne smeta ljudima Epic, vec lazna ekskluzivnost.

38. TheNick

21,903
    3,193
    113
    Zasto lazna? Igra koristi njihov endzin? Plus ocigledno su dodali neke pare pa ce moci i DLC da se pravi, ako to nije sam Sony regulisao.

Jao kad FFVIIR PC verzija ako je bude uopste zavrsi na Epicu bice zurka jos jedna :lol:

39. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,482
    1,608
    113
    Ti zaista verujes da ove igre ne bi bilo da nije bilo Epica?
    Ovo je naknadno kupljena ekskluzivnost i to naravno smeta ljudima.
    Mogu to da razumem, ali realno imas dve opcije osim kukanja - kupovina kod Epica ili cekanje.

40. TheNick

21,903
    3,193
    113
    Pa tehnicki ne bi, nije dovoljna ona lova da se pravi skroz novi endzin od pocetka, a sta su trebali da uzmu Unity da u njemu rade igru?
    Mislim da je najbolja opcija, koju ce sigurno ogromna vecina izabrati, kupiti igru za PS4 i ignore PC drama kompletno. Jedino sto ce njihova toksicnost da utice na misljenje ljudi o igri, user scores itd. Moglo je ovo i bez njih.

41. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,295
    1,086
    113
    Smeta im što im je prepun Steam account igrama koje su dobili besplatno ili na ogromnim popustima, i meni kada pogledam svoj ogroman Steam account nije svejedno, plus su mnogi Steam/Valve teški fanboyi, ali objektivno, Steam nema monopol na prodaju PC digitalnih igara, i nijedna firma to ne treba da ima, Valve je i prestao da pravi igre kada je maltene postao monopolista, i ove stvari treba prihvatiti. Ipak bi na kraju uvek najvažnije trebalo da bude da li je igra dobra ili loša, a ne sa kog launchera se instalira.

42. Maxa

Maxa opsa!

10,990
    3,834
    113
    :lol:

kakve ima veze epic store sa time koji engine koristi igra?

shin-boyan likes this.
  43. TheNick

21,903
    3,193
    113
    :lol: Kako nema? Unreal endzin je u vlasnistvu Epic-a, svi devovi koji ga koriste kapiram da imaju neke dealove sa njima i da im se nude olaksice i shit ako predju na distribuciju preko EPIC Store-a, dugacije ne bi bilo logicno. Posebno kada je u pitanju mali budzet i mali izdavac, nije kao da mogu da se zajebavaju.

In other news, interesantan insight sa jedne od vecih Shenmue fan grupa na FB

upload_2019-6-13_15-29-21.png

Bas kao sto sam i rekao vise puta. Minijaturna toksicna manjina koja stiruje shit.

Super Simke 64 likes this.
  44. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,295
    1,086
    113
    Slažem se u potpunosti, isto kao ti poslednjih meseci na tvom forumu.

45. Maxa

Maxa opsa!

10,990
    3,834
    113
    to mora da je neka novinarska intuicija :lol:

nevertheless, nema veze jedno s drugim, samo si sam uspeo to da povežeš. epic store kupuje ekskluzivnost i to je primamljivo devovima jer još para, nema nikakvih dealova oko engina. pogotovo što epic store nije ni postojao u trenutku kada je započeo razvoj shenmue3. to što su suzuki i ekipa uzeli pare, bez obziranja na ljude koji su već kupili igru za određenu platformu je smrdljiv potez. ok, nije toliki ekstrem kao, e kupio sam igru za ps4, ali ću dobiti xbone verziju, ali opet, dao sam pare za nešto zašta si mi izdao račun i uredno naplatio, a onda me teraš da pravim novi nalog i instaliram još jednog game klijenta na računar.

lično me boli uvo, batalio sam kickstarter i pledgeove odavno, ali svako ko je platio ima puno pravo da se ljuti, a ti koji ćeš da uzmeš zađaba press verziju ili da piratuješ na pc-ju možeš samo da im pljuneš pod prozor :D

shin-boyan and TwiSteR like this.
  46. TheNick

21,903
    3,193
    113
    Samo kad je CDPR u pitanju ;) Ali veci problem su Steam drekavci svakako.

Svaki put kad Steam user kupi novu igru po punoj ceni rodi se jedna panda. A opet, ta gamadija ulece da score bombuje pravi anti kampanje protiv igara ako ne dodju odmah na njihovu odvratnu platformu.

47. TheNick

21,903
    3,193
    113
    To je biznis insider logika. Mislis da je slucajno? Da bas je Yu Suziki sam dosao da cima Epic dal moze kod njih da izda igru. Ili su oni bas ocekivali da ce Shenmue III da bude megahit na PC-u :lol: pa brze bolje da ga otmu od konkurencije LOL

Realnija prica Maxo je da neko u Epicu ima spreadsheet sa svim projektima trenutno aktuelnim spremnim za snatching i da su tu i oznaceni projekti koji koriste njihov tech, pa od njih prvo krecu, cimnuli su ove Deep Silver lamere dali im ponudu na sta su ovi mogli samo da kazu nema problema. Mozda gresim ali meni deluje kao takva situacija da se nisu mnogo ni pitali.

48. Maxa

Maxa opsa!

10,990
    3,834
    113
    tebrice, nije suzuki cimao epic, nego epic KUPUJE ekskluzivnost. šta ti nije jasno? metro ne koristi unreal engine, ali je epic store kupio ekskluzivnost i isto skinuo igru sa steama. bolje isključi logiku, a prati scenu. :)

shin-boyan likes this.
  49. TheNick

21,903
    3,193
    113
    Pa mislim da malo vise pratim scenu od tebe i ostalih fanbojsa. Metro je maznut jer je velika PC centric igra, gura novi hardware i to, kakve veze ima koji endzin koristi to su platili jednostavno da maznu jer je no brainer. Svaki PC nerd je zeleo tu igru.

Sa druge strane Shenmue III je na PC-u sitna riba tu na nivou indi ekskluziva koje imaju, i zato su ih snatchovali lagano sa nekim dealom vezanim za endzin ili ne. PC backera sa Shen III ima malo, igra ce se na PC-u prodati drasticno slabije bila na EPIC-u, Steamu ili bilo gde. Nema logike ikakve da EPIC uopste PRIMETI da ta igra postoji na PC-u osim da je nadju po tome da koristi njihov tech i da je dodaju na svoj store jer im je ocigledno lako da to izvedu.

50. DragonOfTheEarth

3,225
    453
    83
    Prilicno je jasno da svako ko uzme pare za Epic ekskluzivnost nema poverenja u svoju igru, tako da ja ne bih ocekivao ne znam sta od ovoga. Uzeli su pare od KS, uzeli su pare od Deep Silvera, uzeli su pare od Epica, videcemo sta ce ispasti od toga na kraju.

Share This Page